Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 49
Like Tree2Одобрявам

Гори масло

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    65
    #1

    Гори масло

    Купих си кола VW Polo 2002г. с 3 цилиндъра, която гори 1л. масло на 1000км. Днес бях на майстор и той ми каза, че може да е маслото, което използвам (синтетично) и ми каза да ползвам полусинтетично. Някой има ли идея от какво може да е? Някои ми говорят за гумички. Колата е на 150 хил. километра
    - реални са.
    Този пост е редактиран от Ibr1975; 05-12-12 в 18:35.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    65
    #2

    Отговор: Гори масло

    Колега, за 10 години - 15 хил. км , но както и да е. На тези километри (приемаме, че са реални) колата не би трябвало да започне да гори масло. На нов двигател само синтетично масло. Гумичките също не би следвало да са износени. Има ли дим при студен старт на двигателя и чува ли се едно почукване от двигателя?

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    65
    #3

    Отговор: Гори масло

    Извинявай на 150 хил. км. е колата. Майстора ми каза, че ако колата е на над 100 хил. км. не се слага синтетично масло. За дим не съм забелязал да има и не се чува никакъв шум от двигателя.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #4

    Отговор: Гори масло

    Вероятно колегата е искал да напише 150000 км. При всички случаи смени маслото с минерално, провери дали не качва масло през картерната вентилация, виж свещите как са, ако някоя има голям нагар значи има проблем в този цилиндър, както ти каза и колегата провери дали не препушва като я запалиш студена, покарай я на стръмен път като я пускаш по инерция на скорост без да подаваш газ, след колкото може повече разстояние подай газ и ако отзад изпуши значи диагнозата ще е лоша и скъпа. За съжаление ако колата е от Италия, то със сигурност са я настъпвали здраво, а това на малолитражките не се отразява добре, по принцип и нова да е колата ако я пържиш на магистралата пак ще гори масло...

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    65
    #5

    Отговор: Гори масло

    Колата е от Франция и е купена от собственика (жена ). Не съм забелязвал да пуши. И последно маслото с минерална или полусинтетична да я сменя?

  7. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    1,150
    #6

    Отговор: Гори масло

    за 150 хил. км нормално е да се сложи полусинтетика - 10W40. Пълната синтетика (5W40) е за нов все още мотор и е нормално при такъв мотор да гори масло.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    65
    #7

    Отговор: Гори масло

    Майстора още ми каза да пробвам първо с полусинтетика, ако пак гори да пробвам с минерална, че чак тогава да се отваря двигателя.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #8

    Отговор: Гори масло

    Не искам да бъда лош пророк, но разход от 1 л. на 1000 км. няма да е само от маслото, добре е да се провери тръбата за картерните газове, автомобил на реални 150000 км. няма как да гори толкова много. Карам един служебен Ситроен с 1.2 двигател, на 180000 км. гореше около 2 литра на 10к км. масло (синтетика) след преминаване на минерално масло изобщо не доливам.

  11. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #9

    Отговор: Гори масло

    Не знам защо само в маслото търсите проблема , разхода е прекалено голям ,за да е само от него . Турбо има ли ? Ако има - сещай се ...

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    65
    #10

    Отговор: Гори масло

    И аз съм "за" първо да се пробва с полусинтетика, но едва ли ще е само това. Бих препоръчал също и още 1-2 майстори да я погледнат /чуят/ колата, защото най-честата диагноза е "ако не това, ще е другото". Може да се премери компресията. Забелязва ли се теч/омасляване около скоростната кутия?

  13. Moderator
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    1,491
    #11

    Отговор: Гори масло

    Тази кола ако е това ,което аз си мисля е бензинов агрегат 1,2 без турбо.Така,че не е проблема в турбината.По скоро погледни в спецификациите и какво пишат и почети из Фау ве форума за мотора може да е нормално.Карах служебно Поло 2006г. модел и се оказа,че двигателя не подлежи на ремонт......Един от личните ми автомобили пък производителя му дава нормално да гори около 1л на 5000км но е дизел с турбо.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    65
    #12

    Отговор: Гори масло

    Ето това е колата Volkswagen - Polo IV (9N) - 1.2 i 12V (64 Hp) - Технически характеристики, Разход на гориво

    - - - Обновено - - -

    Забравих да кажа, че днес при същия майстор го вързахме и към компютър и каза, че това горене на масло прецаквало и катализатора.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    65
    #13

    Отговор: Гори масло

    Това за катализатора е вярно, но той така или иначе вече е в историята. Пробвай със смяна на маслото и ако проблема остане следват гумички, клапани или недай Боже сегменти.

    P.S. Дано не съм те уплашил, колега.
    Този пост е редактиран от kotarankat; 05-12-12 в 22:32.

  17. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #14

    Отговор: Гори масло

    И аз мисля да се проверят първо гумичките на клапаните, но при този разход най вероятно са сегменти, а още по вероятно е да е за основен ремонт и само смяна на сегментите да не свърши работа. Смяната на синтетика с минерално няма да свърши работа, не и при такъв разход. Проверете и главата на двигателя, да не е прегряван.
    М/у другото моята кола е на 200 000км и още си я карам с пълна синтетика 0-30, с каквато си я карах от началото - масло харчи около 1л/20 000км.
    blue1 одобрява това.

  18. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #15

    Отговор: Гори масло

    И според мен започни със смяна на масло, според спецификациите за колата ти - LIQUI MOLY - Motor Oils, Additives, Car Care - Oil Guide

    Fuchs Lubricants UK Official Website

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Гори аудиото на устройствата, вързани към ТВ
    От etg във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 10
    Последно: 05-02-13, 21:54
  2. как да дозаредя масло на компресора?
    От Kal40 във форум Хладилна техника
    Отговори: 2
    Последно: 31-08-12, 00:55
  3. Крушката във входа гори често.
    От ivanvv във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 6
    Последно: 18-04-11, 21:46
  4. Osaka-та гори бушона
    От ivanvv във форум Климатици Osaka
    Отговори: 12
    Последно: 28-07-10, 20:43
  5. Камера с водна риза Deville - не гори добре
    От valdess във форум Отопление
    Отговори: 0
    Последно: 12-08-09, 16:15

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе