Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 49
Like Tree2Одобрявам

Гори масло

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    1,384
    #31

    Отговор: Гори масло

    Колегата се изряза с ляв крак по клавиатурата:"Като гледам всичко написано е смешно.".Да се посмеем заедно .

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    257
    #32

    Отговор: Гори масло

    Цитат Първоначално публикувано от johny01 Виж публикацията
    Колегата се изряза с ляв крак по клавиатурата:"Като гледам всичко написано е смешно.".Да се посмеем заедно .
    Не беше ли от варна? Ако да колата си я виждал или бях със старата шкода? Онова двУврато червено и дърто от 74г, но и то върви със 150км. Може да я видиш или да влезеш в шкода форума и да попиташ коя варнеска фабия 1.2 върви на 190км и 6200обр НА ИЗКЛЮЧВАТЕЛ. Явно нямаш никакъв поглед над нещата. Та в тоя ред на мисли има даже клипче и снимки. Не пиши не подготвен.

  4. Banned
    Тук е от
    Jan 2006
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    423
    #33

    Отговор: Гори масло

    Гледам много предположения са се написали , на всеки му се иска да мине само с една смяна на масло и колата магически да спре да гори маслото , 150000км са нищо за един мотор стига да не е прегряван и да се смненя маслото на време , факта че колата е била карана от жена се сещам как едва ли е сменяла маслото , отваряла предния капак да види какво сре случва ,каква е температурата на мотора има ли антифриз масло и т.н,
    Ако мотора е на реални 150000км то за да гори масло 1/1000км , най вероятно има проблем в сегментите , буталата , цилиндрите като цяло , ако е била прегрявана бутала застъргват по стените на цилиндъра , сегментите се спичат , чупят , задират , но каквото и да се каже то отварянето на мотора е неизбежно , а съм сигурен че без смяна на сегменти бутала и евентуално шлайф на цилиндрите е почти неизбежно ако искате колата да спре да гори масло.

  5. Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    257
    #34

    Отговор: Гори масло

    Проблема на тоя мотор е.че се кара в ниските до 2500-3000обр. за икономия на гориво. От това идват детонации и скапва главата/клапани фложки/ Който е карал тоя мотор и има ухо може лесно га установи кои са добрите обороти за мотора. Над 2500 си пее и развърта порядъчно, както и не хапва бензин. ПОд 2500 звъка е къркорене което не е добре. Повечето таксиметри постоянно правят глави понеже карат на метан в ниските. За колегата така дистанционно неможе да се каже нещо точно освен насоки, но има и един клапан на картерните газове, който може да прави проблем. Трябва да се види от техник които си разбира от работата.

  6. Banned
    Тук е от
    Jan 2006
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    423
    #35

    Отговор: Гори масло

    Дали оборотите са 2500 или 3000 , детонации винаги има иначе няма как да се движи тая кола , а пък за тази цел си има датчик който следи тези детонации и регулира ъгъла на подаване на искрата към свещите . Без смяна на нови бутала със сегменти няма да се мине както и евентуално шлайф на цилиндрите ако има елипса , Клапана за картерните газове ако е запушен то мотора ще започне да плюе маслото отвсякъде от където намери място.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    65
    #36

    Отговор: Гори масло

    Да кажа и аз нещо отдавна не бях влизал във форума. Предишната ми кола Ford Fiesta 1.3 на четвърта мога да я карам с 40км/ч. и си върви докато тази на 3 предавка едвам върви с 40 км/ч. иска втора предавка. Аз си го обяснявам, че е заради трите цилиндъра не знам вие какво ще кажете.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    1,384
    #37

    Отговор: Гори масло

    Цитат Първоначално публикувано от Ibr1975 Виж публикацията
    Да кажа и аз нещо отдавна не бях влизал във форума. Предишната ми кола Ford Fiesta 1.3 на четвърта мога да я карам с 40км/ч. и си върви докато тази на 3 предавка едвам върви с 40 км/ч. иска втора предавка. Аз си го обяснявам, че е заради трите цилиндъра не знам вие какво ще кажете.
    Това е не само до мотор,в какви обороти му идва силата (простичко казано),но и до скоростна кутия.Нищо общо с 3те цилиндъра.

  10. Novice Аватара на samkarti
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    3
    #38

    Отговор: Гори масло

    А сетихте ли се да премерите компресията? На студен мотор - трябва да е около 14 бара. Ако е по-малко, се капва масло в цилиндъра, ако компресията се уселичи - сегменти, ако ли не - прогорени гнезда на клапани.
    Горенето на масло е много по-вероятно да е от гумичките на клапаните отколкото от сегменти.
    Колкото до карането.. мегана дето го карам въври по шипка нагоре на 5та с 1200 оборота и 40 км/ч без абсолютно никакъв проблем.
    Този пост е редактиран от samkarti; 05-01-13 в 23:12.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    65
    #39

    Отговор: Гори масло

    Цитат Първоначално публикувано от samkarti Виж публикацията
    А сетихте ли се да премерите компресията? На студен мотор - трябва да е около 14 бара. Ако е по-малко, се капва масло в цилиндъра, ако компресията се уселичи - сегменти, ако ли не - прогорени гнезда на клапани.
    Горенето на масло е много по-вероятно да е от гумичките на клапаните отколкото от сегменти.
    Не, не сме мерили компресията, защото някой в темата беше казал, че може да е наред компресията и пак да гори масло.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    10
    #40

    Отговор: Гори масло

    Докато колегата мери компресията ще ви попитам нещо. Колко точно е разликата във вискозитета при загрял мотор между 5W40(синтетично масло), 10W40(полусинтетично) и 15W40(минерално такова). Ако може да цитирате числа ще съм ви благодарен.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    65
    #41

    Отговор: Гори масло

    Здравейте пак колата спря да гори масло като го смених с полусинтетика т.е. минах 800 км. и не е намалило маслото. Сега пък изникна нещо друго карам го в градски условия напълних до горе резервоара и след 125км. отидох още веднъж да го напълня да видя колко гори, изненадата беше, че за 125км. е изгорял 14 л. бензин. Чудна работа кола с три цилиндъра да гори толкова. Гледам техническите характеристики и дават да гори 7.6 л./100 км. градски условия и 5.1 л./100 км. извънградско и 6.3 л./100 км. комбиниран.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    67
    #42

    Отговор: Гори масло

    Цитат Първоначално публикувано от miromoshev Виж публикацията
    Докато колегата мери компресията ще ви попитам нещо. Колко точно е разликата във вискозитета при загрял мотор между 5W40(синтетично масло), 10W40(полусинтетично) и 15W40(минерално такова). Ако може да цитирате числа ще съм ви благодарен.
    В случая няма разлика. Числото след "W" показва гъстотата при загрял двигател.
    Този пост е редактиран от mcea; 11-02-13 в 13:11.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #43

    Отговор: Гори масло

    Цитат Първоначално публикувано от Ibr1975 Виж публикацията
    Сега пък изникна нещо друго карам го в градски условия напълних до горе резервоара и след 125км. отидох още веднъж да го напълня да видя колко гори, изненадата беше, че за 125км. е изгорял 14 л. бензин. Чудна работа кола с три цилиндъра да гори толкова.
    Ега ти лакомата въшка . Или не мериш правилнои разхода или не знамеш как да караш
    Разхода се мери пълно -пълно, на 1 и съща колонка от 1 и съща страна , до изключване . Никакво допълване с обезвъздушаване-може да вкараш още поне 4-5л. Прехода да е голям поне 300-400 км .Колкото повече толкова по-точно излиза.
    За начина на управлени си е твоя работа.
    Кораба майка дето е 1743 кг без пътници ,2л / ADY/ и мн. висок ми гори на градско зимата 12-13л на къси разстояния газ+ бензин. Избягвам час пик , че нямам нерви на спи тръгни.Пика на въртящия момент е на 2400 об / мин почти като на локомотив. На 5 та върви с 50 км/ч и си ускорява. От скпана сонда разхода скача.

  17. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #44

    Отговор: Гори масло

    издай кочината за желязо .. тоя мотор е един от най скапаните на ваг .. някой горе каза че 150к са нищо за един мотор .. за читав мотор да ама тоя не е читав .. познат си купи чисто нова фабия с тоя мотор .. скъса биела точно след като му изтече гаранцията и отиде в коша ..

  18. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #45

    Отговор: Гори масло

    Към Автора на темата.
    Честно начетох се на абсурдни неща от твоя страна.
    Една кола ако гори масло и харчи много е ЗЛЕ ! Или я правиш или я караш така и си траеш.
    Ако си мислиш че някой тук ще ти я направи с магия ЖЕСТОКО се лъжеш.
    Занеси я на читав майстор - да ти каже колко ще ти струва да я "закърпи" и я пусни да се продава и се моли купувача да е същия доверчив "невежа" като теб.
    Винаги като си купувам кола "втора радост", искам да се закара в официален сервиз и предпочитам да платя 60лв диагностика но да знам състоянието и, а не да се доверя на квартален майстор, с основно образование ,който работи на принципа "да смени всичко по колата докато я оправи" и който най-често е в "комбина" с продавача.
    И запомнете малолитражната кола не хар4и по-малко в града , нито извън ако я карате с над 3000 оборота. Това са коли за жени и пенсионери.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Гори аудиото на устройствата, вързани към ТВ
    От etg във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 10
    Последно: 05-02-13, 21:54
  2. как да дозаредя масло на компресора?
    От Kal40 във форум Хладилна техника
    Отговори: 2
    Последно: 31-08-12, 00:55
  3. Крушката във входа гори често.
    От ivanvv във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 6
    Последно: 18-04-11, 21:46
  4. Osaka-та гори бушона
    От ivanvv във форум Климатици Osaka
    Отговори: 12
    Последно: 28-07-10, 20:43
  5. Камера с водна риза Deville - не гори добре
    От valdess във форум Отопление
    Отговори: 0
    Последно: 12-08-09, 16:15

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе