Страница 2 от 7 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 95

Проверка на реалните километри

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    472
    #16

    Отговор: Проверка на реалните километри

    питах защото има обяви с по 30-40000км което според мен е абсурдно и искам да
    убедя себе си или продавача

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #17

    Отговор: Проверка на реалните километри

    ако искаш кола на реални км - взимаш кола купена от БГ и с ясна история ,това е .. всичко що е внос се връща яко щото навън се кара .. германия е 10 пъти по голяма от БГ и с много магистрали на които пък няма ограничение на макс скорост ,пробег от 30-50к на година е нормален .. едно примерче - приятел си взема едно ванче внос швейцария ,много запазено направо свети ,на 90к по табло .. отиде на диагностика - 260к реални .. колата е 2006г

  4. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,086
    #18

    Отговор: Проверка на реалните километри

    Ако колата е поддържана само в един сервиз (официалният) може да се види на колко км е дори и да е чужбинска. В Европа купувача е задължен в гаранция там да си поддържа колата така, че вземаш нещо макс 4-5г. да си наясно с историята и.

  5. Member
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    240
    #19

    Отговор: Проверка на реалните километри

    То е ясно, че джамбазите въртят всякакви ментета. Катализаторите се режат още на автовоза, подменят се здрави части с други, почти умрели, каращисват се присадки на умрели двг. и тнт... Аз отдавна се каня да пусна една тема за автокъщи в черния списък, даже си имам една готова от Пловдив за там. Може да не им накривя особено, те клиенти винаги ще си имат, но пък всеки който прочете за тях ще има едно на ум.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2014
    Живее в
    Варна
    Мнения
    27
    #20

    Отговор: Проверка на реалните километри

    Преди година и половина закупих кола, нов внос от Щвейцария, 6,5 г. на 68к по табло. Много запазена наистина, често я бъркат с нова, но така и не разбрах реалните и км. И след сделката продавачът мълча като партизанин, не се издаде. Това което се установи по вин номера е, че на година и няколко месеца е била викана за сервизна акция и е била на 24к. За останалите 5 години скромно е изминала само около 44к. Не че по света не го правят,но тук връщането на километража май е национален спорт.

  7. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #21

    Отговор: Проверка на реалните километри

    Цитат Първоначално публикувано от Mr.TECHNO Виж публикацията
    А виж от "Фантата" кола няма да си купя - оня за 3 месеца минава 60 000 и после върти яко километража
    е чак пък. Преди на седмия месец стигах редовно до стоте хиляди . Ама километражи изобщо не съм превъртал, даже и механични с дрелка,



    Цитат Първоначално публикувано от Kasap Виж публикацията
    Аве всички са маскари!
    подритваш си здравната книжка бе младо момче :D

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #22

    Отговор: Проверка на реалните километри

    Не са проблем че са те метнали с 50 - 60 хил.км. Проблема е че някои части след 60хил.км. трябва да се сменят. А когато продавача ти каже - " всичко съм сменил " - все пак погледни и провери, че ако ти скъса ремък на магистрала и после му се обадиш ще ти каже само "- Ами сори пич, деа знам що е станало така."
    Не случайно правилото е:
    купиш ли кола втора радост без да ти е доверен човека - сменяй всички консумативи, да ти е мирна главата.

    Само че на новите масови коли от 130 хил.км. до ~180хил.км. се налага смяната на:
    ангренажен ремък
    ролки
    пистов ремък
    водна помпа
    маслена помпа
    съединител ( ако е демпферен -даже и по-рано )
    амортисьори
    клапани на двигател
    компресор на климатик
    и още много такива все скъпи неща.

    не споменавам по -регулярните
    Стартер и алтернатор
    поне 2 акумулатора
    спирачки
    тампони на шаси и двигател
    и маслата и филтри и тн.

    най-чисто е- карате колата в официалния сервиз, там срещу 80лв казват всичко.

  10. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #23

    Отговор: Проверка на реалните километри

    Цитат Първоначално публикувано от Mr.TECHNO Виж публикацията
    купиш ли кола втора радост без да ти е доверен човека - сменяй всички консумативи, да ти е мирна главата.
    Да точно така трябва да бъде. Освен, ако не ти дадът фактурите, с пачатите, от гараж. Или книжката на колата, със заверени дати, подписани и напечатани.

    Цитат Първоначално публикувано от Mr.TECHNO Виж публикацията
    Само че на новите масови коли от 130 хил.км. до ~180хил.км. се налага смяната на:
    ангренажен ремък...
    Това, само на немските коли. На френските, след 240 000Км.

  11. Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Живее в
    Смолян
    Мнения
    227
    #24

    Отговор: Проверка на реалните километри

    Абе то и на моята Мазда 6 и дават смяна на ангренажния ремък на 120 хил. ама само на оригиналния. Опитах да направя проучване и се оказа че оригинала е марка BANDO и цената му е около 400лв (само на ремъка!!!) Е, ще си го сменям на 50хил...

  12. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #25

    Отговор: Проверка на реалните километри

    Цитат Първоначално публикувано от Mr.TECHNO Виж публикацията
    Не са проблем че са те метнали с 50 - 60 хил.км. Проблема е че някои части след 60хил.км. трябва да се сменят. А когато продавача ти каже - " всичко съм сменил " - все пак погледни и провери, че ако ти скъса ремък на магистрала и после му се обадиш ще ти каже само "- Ами сори пич, деа знам що е станало така."
    Не случайно правилото е:
    купиш ли кола втора радост без да ти е доверен човека - сменяй всички консумативи, да ти е мирна главата.

    Само че на новите масови коли от 130 хил.км. до ~180хил.км. се налага смяната на:
    ангренажен ремък
    ролки
    пистов ремък
    водна помпа
    маслена помпа
    съединител ( ако е демпферен -даже и по-рано )
    амортисьори
    клапани на двигател
    компресор на климатик
    и още много такива все скъпи неща.

    не споменавам по -регулярните
    Стартер и алтернатор
    поне 2 акумулатора
    спирачки
    тампони на шаси и двигател
    и маслата и филтри и тн.

    най-чисто е- карате колата в официалния сервиз, там срещу 80лв казват всичко.
    това ако е на горублянски 120к - може .. сменил съм 4-5 служебни и лични нови коли а имам поглед върху още 15тина дето са из офиса ,до 200к не се пипа нищо обикновено ,някой друг тампон и биалетка ,една хвърли ЕГР ,маркуч на турбото евентуално .. тия неща дето си ги написал почват на около 250к - т.е. 100к си се връщат като минимум по автокъщите ..


  13.  
     
  14. Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Живее в
    Смолян
    Мнения
    227
    #27

    Отговор: Проверка на реалните километри

    Хехе, Мазда 6 дизел 136к.с. , първото поколение - след 2002 до 2005-та година. Като търсих почти не намерих предложения за ремък от тая марка за мойта кола.
    Иначе си накупих двата ремъка (ангренажен и пистов), ролките за ангренажа, обтегач и водна помпа общо за 450лв (с отстъпка като за приятел )
    На ролките на пистовия им смених само лагерчетата, щото друго не им се разваля, а от цената на новите ме боли сърцето, най-вече за обтяжната ролка :D

  15. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #28

    Отговор: Проверка на реалните километри

    баси и скъпите части, за тая кола! Аз за тия пари, ще си купя комплекта ангренажен, с помпа и пистовия + ролките!

    https://www.oscaro.com/kit-de-distri...7-4901-2632-gt

  16. Member Аватара на ruuni9
    Тук е от
    Apr 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    823
    #29

    Отговор: Проверка на реалните километри

    fXOrange - А пък аз твоите изброени плюс комплект за съединител!

  17. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #30

    Отговор: Проверка на реалните километри

    @ruuni9

    пълен комплект с ремък, двете ролки (обтягаща и водеща) + водна помпа - https://www.oscaro.com/pompe-a-eau-k...3501978-3096-p
    пълен комплект пистов - https://www.oscaro.com/kit-de-courro...-3157334-542-p

    за съединител няма да ми останат, но мога да пия едно кафе някъде, със стотинките.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 7 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Проверка за наличие на .NET
    От dmanov във форум Програмиране
    Отговори: 0
    Последно: 21-09-07, 12:20
  2. Проверка на паметта.
    От Malone във форум Общ - софтуер
    Отговори: 5
    Последно: 07-09-06, 00:15
  3. Проверка на правописа
    От helios1 във форум Общ - софтуер
    Отговори: 1
    Последно: 08-08-06, 22:06
  4. Задача 265 (Проверка)
    От t_yana във форум Логически задачи
    Отговори: 24
    Последно: 07-06-05, 00:02
  5. Проверка на поща
    От blue_ във форум Общ - софтуер
    Отговори: 15
    Последно: 26-04-05, 19:16

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе