Страница 3 от 7 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 95
Like Tree37Одобрявам

Проверка на реалните километри

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Живее в
    Смолян
    Мнения
    227
    #31

    Отговор: Проверка на реалните километри

    Водната помпа и хидравличния обтегач на ангренажа вдигнаха доста цената, може би с 200 лв, но не смятам да ги хвърлям на всеки 50-60 хил.км. Цените на ремъците и ролките са сходни (сложих GATES)
    А обтяжна ролка на пистовия ще купя като ми умре обтегача, дотогава ще сменям лагерчета по 8лв

    https://www.autopower.bg/%D0%BE%D0%B...-d9189c82.html

  2.  
     
  3. Member Аватара на ruuni9
    Тук е от
    Apr 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    823
    #32

    Отговор: Проверка на реалните километри

    Цитат Първоначално публикувано от fXOrange Виж публикацията
    @ruuni9

    пълен комплект с ремък, двете ролки (обтягаща и водеща) + водна помпа - https://www.oscaro.com/pompe-a-eau-k...3501978-3096-p
    пълен комплект пистов - https://www.oscaro.com/kit-de-courro...-3157334-542-p

    за съединител няма да ми останат, но мога да пия едно кафе някъде, със стотинките.
    Аз съм голям фен на старите автомобили, защото са истински и здрави! Затова си я харесвам моята и не си я давам за нищо! Пък и подръжка без пари!

  4. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #33

    Отговор: Проверка на реалните километри

    Цитат Първоначално публикувано от fXOrange Виж публикацията
    Това, само на немските коли. На френските, след 240 000Км.

    И един мърмот завиваше шоколада ...........

    Верига се сменя на 200 000км - тук съм съгласен ама оригинална Друг е въпроса дали го правят .

    по документ на 120 000км се сменя оригинален ( френски японски, немски и италианки )
    масово го правят на 200000км, защото не може да сложиш мете на гаранционна кола, а новия ремък струва колкото скоростната кутия.
    Проблема е ако се скъса на 130 000 къде ще се хванеш. Имам познат на който негов роднина направи така с пежото си и яде ............
    а комшията с rav4 на 100 000 км - демпферен съединител.

  5. Member Аватара на ruuni9
    Тук е от
    Apr 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    823
    #34

    Отговор: Проверка на реалните километри

    Защо да се сменя верига на 200 000км? Сменя се като и дойде времето! Да нямаш в предвид ремък?

  6. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #35

    Отговор: Проверка на реалните километри

    Е зависи от двигателя, дизелите са по ниско оборотни и издържат много. Никъде не е опоменато, че се сменя на 200к.
    justify одобрява това.

  7. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #36

    Отговор: Проверка на реалните километри

    бе веригата си е хубаво нещо, ама е пълна мизерия, за смяна, докато ремъка е готов, за 2 часа, ако знаеш, какво правиш.




    това за техното.
    Я чети кво пише там, дето съм ти оградил, с малките букви.

    Прикачени изображения Прикачени изображения
    podredko одобрява това.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #37

    Отговор: Проверка на реалните километри

    това под него за 60 000 какво е ?

  10. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #38

    Отговор: Проверка на реалните километри

    същите операции, както при 60 000Км. Плюс ангренажен ремък.

    Демек при 60 000Км:
    - въздушен филтър
    горивен филтър
    - контрола на дисковете, накладките и притисквателните спирачни механизми.

    анренажния е равен на три звездички. Още от сега да ти ги преведа тия 3 звездички, за да не ме питаш и, за тях.

    Значи пише, в легендата на звездичките.
    Смяна на ангренажния на 240 000Км, или на 180 000, при претоварващо ползване. Или всеки 10 години, при малко ползване.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #39

    Отговор: Проверка на реалните километри

    звездичките можеш и сам ,ама това под 60000 не се вижда и затова питах.
    Оригинален ремък се сменя да - повечко км, но след това с тия ментета на пазара както пише там на 60000км е пожелателно.

  12. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #40

    Отговор: Проверка на реалните километри

    е как ментета? Производителя си го е написал. На 240 000Км смяна, или на 180 000, при редовно натоварвана кола. Става въпрос, за неговия, дето го е сложил. После, ако ти сложиш каиш от месомелачка, няма как да ти даде гаранцията, че ще държи 240К.
    Аз не виждам, защо човек трябва да прави икономии, при такова важно нещо, като ангренажния, слагайки менте?! Купуваш целия комплект - с помпа и ролки, дето е даден, като оригинален (слаган заводски), плюс пистовия комплект и уплътнението на коленовия вал. Сменяш и продължаваш, до следващите 240 000Км. Тия двигатели, са гарантирани 1 000 000Км, без проблем, ако са поддържани правилно...

  13. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #41

    Отговор: Проверка на реалните километри

    Твърденията за милион километра са на друга марка ,а и те отдавна не са гарантирани.Това не означава че двигателите на ПСА не са добри, даже напротив. Карал съм дизелово Пежо и съм доволен. Даже и на моето му даваха по книжка смяна на ангренаж на 180, но ги направих много по рано за да ми е мирна главата в официален сервиз естествено. А от там ме посъветваха следващата смяна да се направи на не повече от 100к пробег или 5 години.

    п.п Те и на Айсините на 2.7 му не дават обслужване, но всички ревнаха. Всяка нещо си иска неговото.

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #42

    Отговор: Проверка на реалните километри

    еми не знам. Аз превъртявам втора ц четворка вече. На първата аз лично и сменях ангренажния, с пълен коплект, какъвто съм изброил, по горе. Разбира се, с оригиналния си на дайко. Смених го на 212 000. Ремъка и помпата се търкалят, още в гаража ми. Ако искаш да ти направя клип, да видиш? Доста е поомекнал, но изобщо не е мръднал. Целия съм го преглеждал, зъб по зъб, прегънат на обратната страна. По начало зависи, как се експлоатира едно нещо. Каквото и да ти дава производителя, ти ако го караш, ламерската...

  16. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #43

    Отговор: Проверка на реалните километри

    И аз ги гледам новите HDi-та, че им дават на 10 години смяната или 240к. Евала! Както казах на DW10ATD (по спомен) беше на 120к.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  17. Senior Member Аватара на kalcheff1
    Тук е от
    Aug 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,065
    #44

    Отговор: Проверка на реалните километри

    Извинявам се за въпроса, признавам си, не съм автомобилист, но едно време хората си пазаряха кола от Европа с някой познат, дето да ги заведе и да превежда езика. Сега вече не става ли човек да си купи Мерцедес, примерно, направо от Германия за да е спокоен за реалните километри и техническа поддръжка? Не излиза ли сметката?

  18. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #45

    Отговор: Проверка на реалните километри

    Цитат Първоначално публикувано от KI_YOOU Виж публикацията
    И аз ги гледам новите HDi-та, че им дават на 10 години смяната или 240к. Евала! Както казах на DW10ATD (по спомен) беше на 120к.
    ми не само новите. Двигателите, от 2003 на сам. Всичко от - DV4,DV6 на сам... са на 240 000Км, смяна на ангренажен...
    Всичките, са гарантирани 1 000 000Км. НО, внимание, без заблуда. Гарантиран двигател. НЕ АКСЕСОАРИ. По ясно казано. Няма как пежо да ти гарантира, дюзи, турбо, съединител... Гаранцията е по двигателя. Демек блок мотор и глава, с джунджуриите - биели, бутала, цилиндри, сегменти, клапани, лагери... Останалото, по мотора, се водят аксесоари. И е напълно логично, след 3-5-7 годишната гаранция на колата, (3 годишна - нормална гаранция, идваща си с колата, 5 и 7 с доплащане), вече да не са гарантирани. След, като са правени и измисляни, в заводите на други - дюзите Бош, помпата Бош, турбото Митсубиши, или Гарет, съединителя Валео...


    @kalcheff1
    Проблемът със смяната на километрите е типично български. Никъде на запад, не връщат километри. Ако има държава, в която бих се усъмнил, това би било, единствено Италия. Това, при дадени условия - съмнителен продавач, липсваща книжка, за поддръжката, с датите и печатите, или фактури.. Къщите, продаващи коли, няма как примерно да излъжат, а и нямат сметка, от това. Те си правят оборота, с ниско закупуване на колата и слагане на легален процент, върху сменените, от тях части, плюс работната ръка. И най вече, че ти дават тяхната си гаранция, при покупката. Схващаш сам, че е по лесно всичко да е легално, отколкото да и цъфтиш всеки ден, в ателието, за тоя и оня проблем, водещи до загубените време и пари, по части и поправката на една гарантирана кола...

    Циганските работи, се извършват, само в бг. Като се купуват една катастрофирала кола и 2-3 нейни подобни отломки. Превъртяват се километрите, след което, от тук седалка, от там волан... после шампоана и ето ти я...
    Достатъчно е да огледаш цените на една кола в бг и после да отскочиш в чуждестранни сайтове, за малка справка...

    Няма как една френска/италианска кола, купена за 20-25-30 000€, а да се продава, на 150 000Км, за 2000лв в БГ Няма как немска, купена нова 50 -60 000€ на 150 000, да бъде 4000лв (2000€). Като тия същите, с истински километри,по запада са - за френската/италианската 5-6 000€ а немската 12-18 000...


    Тук примерно, при мен, просто процента, за измама е нулев. Едно, защото книжката и фактурите са желателни, две колата задължително, трябва да мине технически, три имаш правото, да я закараш, преди да я купиш, на експертиза, четири, продавача няма никаква полза, защото при най малката измама, която се води дефект при продажба, можеш да го осъдиш безплатно, чрез застраховката си...

    Да добавя това. В целият пост става въпрос, за нов оказион кола. Изобщо не задължително, за коли, на по 15-17-20 години... продаващи се между 100 - 500- 1000€
    Този пост е редактиран от fXOrange; 14-03-16 в 07:05.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 7 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Проверка за наличие на .NET
    От dmanov във форум Програмиране
    Отговори: 0
    Последно: 21-09-07, 11:20
  2. Проверка на паметта.
    От Malone във форум Общ - софтуер
    Отговори: 5
    Последно: 06-09-06, 23:15
  3. Проверка на правописа
    От helios1 във форум Общ - софтуер
    Отговори: 1
    Последно: 08-08-06, 21:06
  4. Задача 265 (Проверка)
    От t_yana във форум Логически задачи
    Отговори: 24
    Последно: 06-06-05, 23:02
  5. Проверка на поща
    От blue_ във форум Общ - софтуер
    Отговори: 15
    Последно: 26-04-05, 18:16

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе