Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 35
Like Tree2Одобрявам

Какво се прави след закупуване на кола(втора ръка)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #16

    Отговор: Какво се прави след закупуване на кола(втора ръка)

    всеки един сервиз който не е тип "гаражче" където дават гаранция
    За Варна КАргоЕкспрес мога да кажа че са доста кадърни и имат добри цени. Но частите ..........

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    472
    #17

    Отговор: Какво се прави след закупуване на кола(втора ръка)

    КАргоЕкспрес=Булвария след 26.07.2011 г


    възможно ли е да е с ангренажната верига и как да разбера ?
    =======================================================


    ==========================================================

    картинката е от БГ ревю

  4. Member Аватара на zmeya.70
    Тук е от
    Nov 2013
    Живее в
    Северозападо
    Мнения
    303
    #18

    Отговор: Какво се прави след закупуване на кола(втора ръка)

    По- /VIN- Номера на рамата е това-17 числа/букви/ кода/ можеш да разбереш с какво си

  5. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,252
    #19

    Отговор: Какво се прави след закупуване на кола(втора ръка)

    Не разбрах колата от БГ ли е или нов внос? Истинска сервизна книжка има ли?
    Отивай в представителството с колата и ще ти кажат дали, кога и какво е сменяно. И на какъв сервизен интервал се сменя.
    Двигателя ти не е с ангренажна верига.
    Ремъците, ако не са заводските се сменят на 50-60000км или 6 години - което настъпи първо. Оглед на ролките и обтяжния механизъм. Водната помпа е желателно да се смени, защото ако протече пак сменяш агренажа. С нея се подменя и антифриза. Преди това е добре да знаеш дали е изправен термостата. Ако нямаш парно при висока скорост или колата загрява при по-високи температури - значи е за смяна.
    Антифриз и спирачна течност се сменят според типа им. Червения - на 3г / синия - всяка година по сервизно описание. Същото е със спирачната течност. Ако и двете са мътни - задължителна промивка на системите.
    Оглед за течове на масло както от двг, така и от скоростната кутия както в коша, така и под него. Маслото и за двете - само предписаното от Opel като характеристики! За двигателя синтетика 5W40 или полусинтетика 10W40. Никакви минерални и 15W40! За ръчната скоростна кутия - само пълна синтетика!
    Сменяш всички филтри, като после според пробега и замърсеността на горивото и въздуха ги сменяш на две смени на маслото или 1-2 години по твоя преценка. Препоръчвам поленовия за климатика да го сменяш преди сезона на цъфтежа.
    Проверка на маншоните на полуоските - ако са скъсани - сменяй и двата. Състояние на шарнири, спирачни дискове, накладки, барабани, спирачни маркучи. Светлини проверка и чистачки. Последните ще ги разбереш дали са за смана по скърцането или замазването на стъклото още първия дъжд.
    Това е на първо време. Ако останат пари, т.е. някои от възлите не се налага подмяна продължаваш. Гуми 4 еднакви според сезона или поне 2 по две на една ос, проверка на амортисьори и пружини.
    Оттам - нататък вече си подреждаш приоритетите - тунинг, купе, седалки, калъфи и т.н.
    За малко да забравя - задължително аптечка и пожарогасител със стикер за датата на проверка!

  6. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #20

    Отговор: Какво се прави след закупуване на кола(втора ръка)

    Верига е щом пише. Но тя не е малко пари и на принципно 200 000 км се сменя оригинална , а на всеки следващи 100 000 редовно.
    Но може ида се стегне само - виж какво ще кажат в Булвария .

  7. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,252
    #21

    Отговор: Какво се прави след закупуване на кола(втора ръка)

    Извинявам се- моя грешка. Ако е Z14XEP е с верига.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #22

    Отговор: Какво се прави след закупуване на кола(втора ръка)

    Цитат Първоначално публикувано от Mr.TECHNO Виж публикацията
    За Варна КАргоЕкспрес мога да кажа че са доста кадърни и имат добри цени. Но частите ..........
    Да цените са много добри - потвържавам от опшит. Цената от друг магазин на частта х 2 най-малко.Радиатор който струва 109 лв в тех Ко в Булвария беша над 320 лв/не помян цената точно/ И в 2 та слуача унгарски.Това беше 2008г , но се отиде на вариант Булвария заради лизинга и гаранцията.
    Синджирите има се сменят на 100 000 км пише го в книжката. Цитирам за Опел 1,3 CDTI - кашкавалена верига. Щом оригиналната се сменя на толкова правете си сметка ментето кога се сеня.

  10. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    374
    #23

    Отговор: Какво се прави след закупуване на кола(втора ръка)

    В Булвария вземат "малко" на час .
    Ако нямаш познат в някой сервиз, мини отнякъде, харесай си някой сервиз, поискай да ти направят преглед на ходова част и двигател, да си кажат мнението, има ли за смяна нещо, ще ти струва не повече от 30-тина лв прегледа, поискай оферта за части и труд колко ще поискат, ако е повече от 200-250 лв за някакви текущи ремонти, отиди и в друг сервиз, плати пак 30лв и засечи мненията. Иначе смяна на ремъци + масла на този опел излиза около 250-300 лв труд и части (по памет говоря).
    Сега прочетох, че е с верига

  11. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,252
    #24

    Отговор: Какво се прави след закупуване на кола(втора ръка)

    В почти всички официални сервизи работят по часова ставка/норма.
    Дори и да имаш познат, цената не се променя. Не те пускат в халето от изисквания за безопасност. Най-много да имаш възможност да гледаш през прозореца, ако е предвидена такава възможност.
    В Opel бяха на времето около 48лв./час (2008). Моят съвет е все пак да минеш оттам за първоначален оглед, диагностика и най-важното - сервизната история. Последното няма откъде другаде да се научи!
    Виж в сайта на Opel / дилъра дали нямат някаква промоционална кампания.

  12. Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    472
    #25

    Отговор: Какво се прави след закупуване на кола(втора ръка)

    навсякъде ми казват че в Булвария режат глави и да питам
    някой знаели нещо за Тех-ко(Варна)

  13. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,252
    #26

    Отговор: Какво се прави след закупуване на кола(втора ръка)

    ivanxxx,
    Аз не разбрах, след като имаш "информатори", защо създаде темата?
    Наколко пъти ти се написа - иди на място и искай оферта! Поне аз не знам все още да искат пари за нея.
    Пък после си прецени какво и откъде да купуваш и кой да го смени. Като отчетеш и най-важния фактор - гаранцията за труда и частите.
    http://www.opel.bg/oferti-uslugi/tek...ti/uslugi.html
    http://opel.bulvaria.bg/_service_/_promo_akcii_/

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    472
    #27

    Отговор: Какво се прави след закупуване на кола(втора ръка)

    Цитат Първоначално публикувано от Gena_bs Виж публикацията
    ivanxxx,
    Аз не разбрах, след като имаш "информатори", защо създаде темата?
    Наколко пъти ти се написа - иди на място и искай оферта! Поне аз не знам все още да искат пари за нея.
    Пък после си прецени какво и откъде да купуваш и кой да го смени. Като отчетеш и най-важния фактор - гаранцията за труда и частите.
    Предложения на Opel: специални модели, предложения за нови автомобили, предложения за аксесоари - Opel България
    Bulvaria Holding - Промо акции
    Благодаря за линковете и се извинявам за някои въпроси ако са тъпи или не уместни но съм МНОГО БОС по темата.
    Според след проверка на VIN в
    Расшифровка VIN
    и
    http://www.elcats.ru/opel/Default.aspx
    ми излезе Двигател Z14XEP ако е коректен декодера, но тези бяха най подробни
    да те питам къде видя кои модели са с верига ?
    Този пост е редактиран от ivanxxx; 02-11-14 в 21:41.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #28

    Отговор: Какво се прави след закупуване на кола(втора ръка)

    Цитат Първоначално публикувано от ivanxxx Виж публикацията
    някой знаели нещо за Тех-ко(Варна)
    Да аз знам.

  17. Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    906
    #29

    Отговор: Какво се прави след закупуване на кола(втора ръка)

    Цитат Първоначално публикувано от Gena_bs Виж публикацията
    Не разбрах колата от БГ ли е или нов внос? Истинска сервизна книжка има ли?
    Отивай в представителството с колата и ще ти кажат дали, кога и какво е сменяно. И на какъв сервизен интервал се сменя.
    Двигателя ти не е с ангренажна верига.
    Ремъците, ако не са заводските се сменят на 50-60000км или 6 години - което настъпи първо. Оглед на ролките и обтяжния механизъм. Водната помпа е желателно да се смени, защото ако протече пак сменяш агренажа. С нея се подменя и антифриза. Преди това е добре да знаеш дали е изправен термостата. Ако нямаш парно при висока скорост или колата загрява при по-високи температури - значи е за смяна.
    Антифриз и спирачна течност се сменят според типа им. Червения - на 3г / синия - всяка година по сервизно описание. Същото е със спирачната течност. Ако и двете са мътни - задължителна промивка на системите.
    Оглед за течове на масло както от двг, така и от скоростната кутия както в коша, така и под него. Маслото и за двете - само предписаното от Opel като характеристики! За двигателя синтетика 5W40 или полусинтетика 10W40. Никакви минерални и 15W40! За ръчната скоростна кутия - само пълна синтетика!
    Сменяш всички филтри, като после според пробега и замърсеността на горивото и въздуха ги сменяш на две смени на маслото или 1-2 години по твоя преценка. Препоръчвам поленовия за климатика да го сменяш преди сезона на цъфтежа.
    Проверка на маншоните на полуоските - ако са скъсани - сменяй и двата. Състояние на шарнири, спирачни дискове, накладки, барабани, спирачни маркучи. Светлини проверка и чистачки. Последните ще ги разбереш дали са за смана по скърцането или замазването на стъклото още първия дъжд.
    Това е на първо време. Ако останат пари, т.е. някои от възлите не се налага подмяна продължаваш. Гуми 4 еднакви според сезона или поне 2 по две на една ос, проверка на амортисьори и пружини.
    Оттам - нататък вече си подреждаш приоритетите - тунинг, купе, седалки, калъфи и т.н.
    За малко да забравя - задължително аптечка и пожарогасител със стикер за датата на проверка!
    Ако монтьор ми каже, че трябва да сменя всичко това, ще го убия :D

  18. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,252
    #30

    Отговор: Какво се прави след закупуване на кола(втора ръка)

    Означението на двигателя го пише в големия талон на колата!
    Autodata, въпреки, че аз не й вярвам много. И GMЕ EPC.
    Ето ти и сервизен калкулатор да се ориентираш, но е на дилъра в Пловдив:
    http://services.stefanov.bg/default.aspx?mid=A7

    tolstoi,
    Аз написах какво да се провери и чак тогава да се сменя.
    Въпреки, че ако монтьорите усетят, че не разбираш от автомобили - жална ти майка!
    При мен се наложи последователна смяна на почти всичко по ходовата част (4 пружини и амортисьори с тампоните и лагерчетата), предни дискове и накладки, свещи, ламбда сонда, масло скоростна кутия, климатичен радиатор и обслужване на компресор климатик. На 9 години, нов внос от Германия - направете си изводите за каква "перфектна" поддръжка и там става въпрос! В интерес на истината водната помпа не съм я сменял.
    Този пост е редактиран от Gena_bs; 02-11-14 в 22:56.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Питане за ресийвър втора ръка
    От zorbata във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 2
    Последно: 06-10-13, 18:03
  2. Покупка на пералня втора ръка
    От tatul във форум Бяла техника
    Отговори: 18
    Последно: 15-11-11, 23:50
  3. Търся Playstation2 втора ръка с чип
    От FearMe във форум Продава
    Отговори: 2
    Последно: 23-07-07, 08:52
  4. Каска за мотор втора ръка
    От Smurfa във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 1
    Последно: 17-03-07, 11:08
  5. въпрос за 21" втора ръка...
    От Pa3KaTaH във форум Общ - хардуер
    Отговори: 2
    Последно: 10-11-03, 08:54

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе