Резултати от 1 до 8 от общо 8

Проблем : Автоаларма Eaglemaster cl 1600

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2016
    Живее в
    BG
    Мнения
    43
    #1

    Проблем : Автоаларма Eaglemaster cl 1600

    Здравейте, имам следния проблем с автоаларма eaglemaster cl 1600, днес като реших да отключа автомобила си, той не се отключи. До вчера нямаше проблем, нямам обяснение какво може да е станало за една вечер без да е ползван автомобила (изключвам възможността за външна намеса , стой в гараж) заключен е с алармата. Ето и стъпка по стъпка какво установих:

    1.Индикацията(светодиода) на алармата мига доста бързо (не по нормалния начин) ;
    2.Когато отключих вратата с помощта на автомобилния ключ , нямаше никаква реакция(задействане) от страна на алармата, но плафона си светна и съм 100% сигорен, че е подал сигнал към алармата.
    3.Двете дистанционни работят(по индикация) и с признаците мисля, че не са за обучение , а и до сега 5-6 години е ползвано само едното;
    4.Алармата, след като поразглобих да стигна до нея започна да се държи (по светодиодна индикация) различно , в смисъл като отворя врата спира да мига , като затворя започва пак доста бързо да мига , докато преди да разглобя понеже ми се налагаше да ползвам автомобила(след като установих че не може да се отключи с аларамата), мигаше бързо постоянно независимо дали има или няма отворена врата;
    5.Пробвах ресет с бутончето на платката , както и спиране на захранването с изваждане на всички букси и няма разлика. С ресет от бутончето , реагира само модула за вдигане на ел.стъклата.

    Това е платаката :
    http://picbg.net/img.php?file=13a1f68ecc35a7e9.jpg
    Видимо няма нищо изгоряло.

    Ще се радвам ако някой може да помогне да я подкарам пак или в краен вариант да купя такава, ако все още има някъде.

  2.  
     
  3. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #2

    Отговор: Проблем : Автоаларма Eaglemaster cl 1600

    Колега , светлинната сигнализация отговаря на проблема на алармата . Ако имаш хартиено упътване , прочети как мига диода на групи .
    Иначе си за сервиз . От Варна ,ако си , помагам !

  4. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,572

  5. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2016
    Живее в
    BG
    Мнения
    43
    #4

    Отговор: Проблем : Автоаларма Eaglemaster cl 1600

    Имам само инструкция за инсталация. В нея няма за съжаление описание на мигането и евентуалните проблеми. Пробвах да обуча дистанционното, но не става. Още при натискане на Override бутона алармата издава някакъв странен звук чрез сирената , но е доста тих. Не съм от Варна на час по далеко, но често имам път до там.



    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от UserBG1234; 21-05-17 в 20:34.

  6. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #5

    Отговор: Проблем : Автоаларма Eaglemaster cl 1600

    Обучението на дистанционните би трябвало да стане по следният начин:
    - даваш на контакт и задържаш бутона около 5 секунди, докато сирената изписка 5 пъти
    - натискаш произволен бутон на 1-вото дистанционно и сирената трябва да изписка 2 пъти
    - натискаш произволен бутон на 2-рото дистанционно и сирената трябва да изписка 3 пъти
    - ако до 10 секунди не бъде излъчен сигнал от нов трансмитер, сирената ще изписка 2 пъти и алармата ще се върне в нормално състояние.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2016
    Живее в
    BG
    Мнения
    43
    #6

    Отговор: Проблем : Автоаларма Eaglemaster cl 1600

    Ясно за обучението, но тази аларма няма вход ACC, както е дадено на схемата, освен това при 1-вото отваряне тя изобщо не реагира. Дори да са за обучение дистанционните, би трябвало като отворих с ключа , като преди това алармата е уж активна , да се пусне сиренета. Прегледах обявите в ОЛХ и се загледах в тази ако пиновте(не се виждат ясно) на голяма и малката букса са като при мен е много вероятно без друго преправяне да мога да я сложа : https://www.olx.bg/ad/visok-klas-avt...tml#fb472bbbd7 Мойте са на голямата 10 на малката 6.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #7

    Отговор: Проблем : Автоаларма Eaglemaster cl 1600

    Измери с мултицет на червеният кабел дали достигат до алармата +12 волта, и на черният кабел измери дали има стабилна маса. Провери да не ти е паднал акумулатора и за окислени клеми. Ако всичко по захранването е наред, явно алармата нещо се е прецакала и я мятай в коша.

    А вратите ти с електрически машинки ли са или с вакуум?

  10. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2016
    Живее в
    BG
    Мнения
    43
    #8

    Отговор: Проблем : Автоаларма Eaglemaster cl 1600

    Вратите са с ел.машинки. Акумулатора е наред. Захранването до алармата не съм замервал, видно е че има, но дали е колкото трябва...ще замеря, но имам съмнения че не е от там, просто един ден да работи, а на следващия изведнъж да откаже без каквато и да е манипулация..незнам дано има модел който да пасне на буксите , че не ми се прави нова инсталация, но ако няма как. Гледам моделите в и-нет има само една две добри снимки на буксите, явно няма да стане без обаждане за информация.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Автоаларма VIPER 500HF, моля за съдействие.
    От laptop7788 във форум Автомобили
    Отговори: 5
    Последно: 01-04-14, 19:27
  2. Конфигурация за около 1600 лв ???
    От ivanivanivan във форум Общ - хардуер
    Отговори: 28
    Последно: 29-07-12, 19:10
  3. Автоаларма К-9
    От bbb1 във форум Друга битова техника
    Отговори: 6
    Последно: 12-10-07, 17:06
  4. Автоаларма Maxshield 3F
    От Riki888 във форум Друга битова техника
    Отговори: 8
    Последно: 25-06-07, 12:01
  5. Atlon XP 1600+ Vapros?
    От pakovia във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 10
    Последно: 29-01-03, 23:23

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе