Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 29

Конфигурация за около 1600 лв ???

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    28
    #1

    Конфигурация за около 1600 лв ???

    Здравейте съфорумци!
    След 4 години, моята щайга остаря. Събрал съм малко парички и ще помоля за помощ.
    Понеже, предната баракуда я сглобих с помощта на форумите и четири години, тя ми служеше вярно (както и сега) реших пак да се допитам до компетентно мнение.
    Малко дълго ще е моето писание, но държа да бъда много точен във всичко.
    Предварително ще помоля, само за сериозни предложения, без глупави постове и обиди, за да не товарим излишно форума и админите.
    1. Бюджетът…
    – не по-малко от 1600 левчета (оставил съм си едни 300-400лв аварийни, за крайна нужда, понеже може да излезне нещо доста добро в офертите ви).
    2. За какво ще се ползва компютъра….
    - 90% игри
    - 5% филми, като някои от ще се гледат на 32” 3D телевизор FULL HD, резолюция 1920 X 1080p.
    - 4% скайп, музика, браузване в интернет...
    - 1% някакви други глупости, които не са важни.
    2.1. Ще овърклоквате ли и имате ли претенции към охлаждането.
    - Няма да клоквам нищо.
    2.2. До колко държите на тишината…..
    - компа ми не се гаси почти никога.
    3. Какво включва конфигурацията….
    3.1. Няма да правя ъпгрейд на нищо. Компа ще е чисто нов, само компютър без периферия (останалото сам ще си го избера по натам)
    - от стария комп евентуално мога да ползвам харда (разбира се като втори диск), заради информацията, която е там. Модела му е Seagate ST3320620AS 320GB 16MB 7200rpm SATA2.
    3.2. Монитора в близките 2г едва ли ще сменям. Малък е и стар, но пък ми харесва: Eizo S1931SH-BK
    - S-PVA TFT LCD, Ъглите му са по хоризонтал и вертикал 178 градуса, Резолюция 1280x1024 ,VGA (D-sub) и DVI входове, Яркост: 280 cd/m2, Статичен контраст: 1000:1
    4. Ваши лични предпочитания....
    - Процесора задължително е INTEL.
    - Досега съм ползвал дъна и видеокарти на ASUS и никога не съм имал проблеми с тях, но съм отворен за всякакви други надежни, безотказни компоненти.
    - звуковите ми карти винаги са били Creative.
    5. Компютър от бакалия...
    Първият ми комп беше от плод зеленчука направо в далечнтата 1990г. Майтапя се, разбира се. Но този мой любим Правец 8С още работи!
    Покупката ще правя от www.sms.bg , но и това не е задължително, ако имам по добра оферта в рамките на София.

  2.  
     
  3. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #2

    Re:Конфигурация за около 1600 лв ???

    1 x Процесор Intel Core i5-3550 sLGA 1155/3.3GHz/22nm/6MB/77W BOX Iv
    1 x Дънна платка ASUS P8Z77-V LX s1155 Z77 DDR3 1333 VGA 8ch GL USB3
    1 x Видео карта Sapphire HD7850 2GB DDR5 256bit PCI-E 3.0
    1 x Памет DDR3 8GB PC3-10600/1333MHz Kingston KVR1333D3N9/8G
    1 x Твърд диск 2TB Hitachi Descstar CoolSpin 32MB SATA III
    1 x Захранващ блок CHIEFTEC 550W GPS-550AB-A PFC

    1,657.51 лв с ДДС

    оптиката и тенекията - от стария

    аз лично бих се замислил и дали да не подменя харда 2ТВ с някой по-малък, но плюс някое малко SSD за windows-a и моментната игра, която имам инсталирана...

  4. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #3

    Re:Конфигурация за около 1600 лв ???

    Преди няколко месеца в форума се правеше подобна конфигурация за общо взето същите пари.
    Разликата с това което колегата е посочил е, че за дъно се ползваше

    Asrock Z68 Extreme3 - 245 лв
    а за видео
    EVGA e-GeForce GTX560 Ti DS 2048MB - 499 лв

    За оптиката и тенекията, не бих пестил, защото много хора свързват новия компютър с новата кутия. Това е все едно да караш фордче на 15 години, и като му се скапа мотора, да идеш да си купиш нов мотор и да го сложиш на старото купе
    А оптиката най-вероятно е почнала да сдава багажа...

  5. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #4

    Re:Конфигурация за около 1600 лв ???

    в никакъв случай не бих взел Z68 на този етап, защото при Z77 вече имаш възможността да ползваш Virtu MVP, което е страшна сила (говоря от собствен опит на личната си машина)

    560 наистина е сериозна алтернатива, но все пак 7850 е продукт на няколко месеца и тепърва ще си разгръща потенциала

    тенекето е въпрос на личен вкус, а аз моята оптика не съм ползвал от... вече не помня кога

    гледах да вкарам в бюджета сериозните неща... иначе винаги е възможно да се сложат и още 8 гиги рам (неслучайно съм избрал 1*8, а не 2*4 плочки)

  6. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #5

    Re:Конфигурация за около 1600 лв ???

    много z68 също ползват virtu и е доста по-евтин - говоря от моята гледна точка
    Относно АТИ - видях ги колко струват. С Nvidia не ми се налага да чакам два месеца за драйвери за да си изиграя играта без проблеми.
    Отделно от това Ati са с "леко" надути цени на фона на производителността , особено 7850 е направо абсурдно слаба за парите си. Защо да давам 600...+ лв за видеокарта, като по-евтините са само 5 кадъра по-слаби в екстремни "бенчове".

    Пак ти казвам - ако ще е само за идеята да имам най-новото на пазара , само за да си направя душевна "свирка" - не мерси. Веднъж се минах с прохождащите i3 & i5

  7. Member
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    691
    #6

    Re:Конфигурация за около 1600 лв ???

    Подкрепям FearMe относно съвета му за избор на актуална в момента конфигурация.
    Без да търся излишен диспут на тема видеокарти, ще посъветвам колегата да изчака поне до средата на август с избора само на видеото. По информация от международният печат, дългоочакваният от болшинството геймъри модел от новата 6-та серия на Nvidia - GTX660, ще излезе на бял свят и нищо чудно, подобно на събратята си от 5-та и 4-та серии, да грабне короната за най-добър избор за парите си! :rolleyes:

    п.с.
    ivanivanivan, дръж далеч резервният бюджет.
    Аз, например, все не успявам да го опазя, като тръгна на пазар за хардуер!

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #7

    Re:Конфигурация за около 1600 лв ???

    Цитат Първоначално публикувано от raziel66
    Подкрепям FearMe относно съвета му за избор на актуална в момента конфигурация.
    Без да търся излишен диспут на тема видеокарти, ще посъветвам колегата да изчака поне до средата на август с избора само на видеото. По информация от международният печат, дългоочакваният от болшинството геймъри модел от новата 6-та серия на Nvidia - GTX660, ще излезе на бял свят и нищо чудно, подобно на събратята си от 5-та и 4-та серии, да грабне короната за най-добър избор за парите си! :rolleyes:

    п.с.
    ivanivanivan, дръж далеч резервният бюджет.
    Аз, например, все не успявам да го опазя, като тръгна на пазар за хардуер!
    Моля те , поне не си противоречи- и аз искам да карам Ферари последен модел ,но все не се задържат парите и не мога да го купя.
    Изрично упоменах че за момента е скъпа инвестиция . Само след година ще бъде наполовина. А сегашната ми е повече от достатъчна и цената и е под 650лв. т.е спестявам 1000лв за 1г ,и то за нещо което няма да се отрази на скоростта ми на системата като цяло. Игрите дали ще ги играя с 35 или с 65 няма да ми се отрази чувствително.
    Който иска да си ги харчи. Аз предпочитам да се излежавам някъде на някое китно място за тези пари и за 10 дни да си направя страхотна семейна почивка.

  10. Member
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    691
    #8

    Re:Конфигурация за около 1600 лв ???

    Принципно съм съгласен, градски, макар и да не "стоплих" съвсем за противоречието.
    Това, че картата ти /за 650 кинта/ удовлетворява напълно изискванията ти за благините, който предлагат съвременните гейминг и мултимедия - ОК, но това инфо с какво помага на автора на темата! Нищо лично, разбира се, но колегата геймър е обявил бюджет, следователно си е направил груба сметка, според неговите предпочитания!
    Какво по-естествено от това, при асемблиране на нова машина, да вземеш хардуер, който освен че е актуален сега, ще бъде такъв и поне година-две напред!

    Извинения на ivanivanivan за спама!


  11. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #9

    Re:Конфигурация за около 1600 лв ???

    само да кажа че няма такъв хардуер който да е актуален за две години напред.
    пример - първите i3 4** & i5-*** процесори , заменени за под година от sandy

  12. Member
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    691
    #10

    Re:Конфигурация за около 1600 лв ???

    Здравейте съфорумци!
    След 4 години, моята щайга остаря.
    За тези четири години експлоатация, някакъв коментар ще дадеш ли?

  13. Member Аватара на XIIID
    Тук е от
    Dec 2002
    Живее в
    Burgas, Bulgaria
    Мнения
    829
    #11

    Re:Конфигурация за около 1600 лв ???

    абе аз ли нещо сьм прост или за тея 2 години през които ще се свираш пред 19-ката на 1280x 1024 разлика между карта за 200 и 1000 лв няма да усетиш?! доколкото разбрах не пускаш игричките на тв... я се обзаведи с нещо 24-27" да му ходи а, и инвестираи в ssd...

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    691
    #12

    Re:Конфигурация за около 1600 лв ???

    Постепенно стигнахме до консенсус с препоръките си.
    Едни го съветваме да си вземе актуален хардуер, но не пишем точно кога.
    Други, не казват какво, да го вземе след две години, по-тънко да му излезе.
    Сумарно, преди да остарее, бъдещата му конфигурацията пак ще е на толкова, колкото е сега!

  16. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #13

    Re:Конфигурация за около 1600 лв ???

    целият разговор започва с бюджета, който купувачът си е определил и иска съвет в неговите рамки

    на всеки е пределно ясно, че за резолюция 12*10 ВСЯКА карта среден клас е предостатъчна, но той има 1.6К, иска и да е подсигурен занапред. на 12*10 със сигурност ще е подсигурен с горните чаркове

    освен това държа да отбеежа, че на Z68 тръгва Virtu, но благините са от Virtu MVP, което тръгва само на Z77

  17. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    28
    #14

    Re:Конфигурация за около 1600 лв ???

    Цитат Първоначално публикувано от raziel66
    Подкрепям FearMe относно съвета му за избор на актуална в момента конфигурация.
    Без да търся излишен диспут на тема видеокарти, ще посъветвам колегата да изчака поне до средата на август с избора само на видеото. По информация от международният печат, дългоочакваният от болшинството геймъри модел от новата 6-та серия на Nvidia - GTX660, ще излезе на бял свят и нищо чудно, подобно на събратята си от 5-та и 4-та серии, да грабне короната за най-добър избор за парите си! :rolleyes:

    п.с.
    ivanivanivan, дръж далеч резервният бюджет.
    Аз, например, все не успявам да го опазя, като тръгна на пазар за хардуер!
    Не ми е спешно още да купувам нищо. Мога да изчакам средата на август без проблем.

  18. Member
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    691
    #15

    Re:Конфигурация за около 1600 лв ???

    По слухове от преди седмица, двете й версии - GTX 660 и GTX 660 Ti, може да са в продажба още в края на юли с препоръчителни цени, съответно 200-250$ и 300$.




Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 20
    Последно: 01-07-14, 09:55
  2. ati 1600 pro hdmi & vista 32
    От vader11 във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 0
    Последно: 25-08-07, 20:39
  3. Duron 1600 Aplebred - отклюен или не?
    От Hammer във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 10
    Последно: 15-11-06, 12:25
  4. Как се отключва кеша на Дурон 1600?
    От JM във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 9
    Последно: 28-10-03, 15:01
  5. Atlon XP 1600+ Vapros?
    От pakovia във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 10
    Последно: 29-01-03, 23:23

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе