Страница 5 от 8 ПърваПърва ... 34567 ... ПоследноПоследно
Резултати от 61 до 75 от общо 110
Like Tree47Одобрявам

ЗИМНИ ГУМИ ?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #61

    Отговор: ЗИМНИ ГУМИ ?

    Ако можеш да си позволиш модела на Гудиър - вземай , бяхме с такива последно за година каране и сме доволни. После сменихме колата (принудително) и "новата" ми я дадоха с комплект зимни/летни и като гледам ще изкарат още едно завъртане - после пак "всесезонни".

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,868
    #62

    Отговор: ЗИМНИ ГУМИ ?

    Карал съм доста със всесезонни - всякакви - и гуми и коли.Е, с китайски не съм де.
    Да знаеш на сняг тръгват добре, в завой стават, но НЕ спират така както зимните.
    Най-доволен съм от Фулда Мултиконтрол.За 10км на седмица повече не ти трябва и то с кола 110кс.
    3 зими и 4 лета издържат при 15-20К км на година.
    Kasap и nassko1 харесват това.

  4. Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    627
    #63

    Отговор: ЗИМНИ ГУМИ ?

    Момчета, решено е, ще пътуваме през всички сезони
    Тия дни ще счупя касичката и напред към гумаджията!

    Благодарности на всички отзовали се!

  5. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    527
    #64

    Отговор: ЗИМНИ ГУМИ ?

    Миналата есен обух едната кола с всесезонни Гудиър 3 генерация. Почти веднага се наложи да ги тествам на Петрохан. Останах много доволен. От север освен сняг имаше и замръзнало и нарочно тествах внимателно как ще се държат. Тази година беше ред на другата, обаче взех Мишелинки, новите всесезонни. Не съм ги тествал сериозно, досега имаше малко дъжд само и бяха ок. Но са много по-тихи и меки от гудиъра.
    Този пост е редактиран от oldgraf; 08-11-21 в 10:36.

  6. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    914
    #65

    Отговор: ЗИМНИ ГУМИ ?

    И аз сложих крос климат, много ми приличат на летни гуми, ама за нашите зими по морето сигурно ще свършат работа.
    svetlio1 одобрява това.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,272
    #66

    Отговор: ЗИМНИ ГУМИ ?

    Ако парите не са проблем и целта e всесезонки - CrossClimate 2

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,536
    #67

    Отговор: ЗИМНИ ГУМИ ?

    В крайна сметка реших да взема нови гуми, пак на Тойо, и без друго старите бяха на 4 сезона.
    Този път взех с по-изразени канали, както се бях зарекъл, дано се държат добре върху чист сняг.
    https://www.bggumi.com/eshop/productinfo/1/15241093/

  10. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #68

    Отговор: ЗИМНИ ГУМИ ?

    признавам си, тези toyo не ги бях чувал до този момент

    аз лично за втори пореден път търкакалям тези летни Dunlop Sport MAXX: https://primex-bg.com/215-55r17-94y-...Bquantity%5D=1
    предните ми зимни бяха мишленки alpin, а сега съм на производните им BFGoodrich WInter: https://www.barzgumve.com/product/BF...inter/R-261993

    като че гудрич-ът се държи малко по-добре, но аз винаги си избирам и летните, и зимните, по поведението им на мокро и мокър сняг, тъй като във Варна снегът се превръща в киша още някъде над Добрич

    винаги избирам измежду първите три в класациите (като засичам все пак няколко класации и гледам повтарящите се), като после тегля калема все пак да не плащам двойно за само 1 метър по-малко спирачен път

    толкова съм подробен не за друго, а просто защото все още не мога да се пречупя да дам шанс на всесезонните, най-малкото защото разлика между двата вида има
    (зимни на 15+ градуса пищят като жена на каса с отхвърлена карта...)
    Gena_bs и brave харесват това.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,536
    #69

    Отговор: ЗИМНИ ГУМИ ?

    Toyo са японска компания е смея да твърдя, че правят доста добри гуми.
    Точно заради кишата и водата, в която се шофира в по-голям процент от времето се насочих към гуми с изразени отводнителни канали.
    Предните, с които взех колата, бяха с класическа зимна шарка, без канали, подобно на Гудрича от линка и при дъжд и локви не се чувствах сигурно ( често се случваше като мина през локва с по-голяма скорост да се активира системата за стабилност, което с летните го нямаше).

  12. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,252
    #70

    Отговор: ЗИМНИ ГУМИ ?

    Карах едно време всесезонки Toyo Vario V2 (спрени са отдавна) втора младост на 3 години и незнаен пробег. С тях беше купена колата просто.
    Карах ги още година и на второто лято вече бяха порядъчно опечени и напукани. Но, въпреки това се държаха достойно на пътя.
    Даже попадах в аквапланинг два пъти лятото и съвсем нормално само леко се почувства нестабилност.
    Обаче нещо по тестовете Toyo не ги виждам, а и цените им са доста високи.

    Зимни Sava Eskimo S3 DOT2009 (полски, със същата шарка след 12 години са Debica Frigo 2) - перфектни почти 4 сезона.
    Два от които снежни преходи Бургас - Добрич и обратно. Колегите знаят какво става след Аксаково зимата. За заледените улици на Добрич да не споменавам.
    Малко по-шумни са гумите, ама това да им е проблема.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,536
    #71

    Отговор: ЗИМНИ ГУМИ ?

    Пръскайте си гумите със силиконов спрей, целогодишно и напукването ще се отложи във времето.
    Но все пак 4-5 години за всесезонна гума са си много време.
    Обикновенно се сменя на 2-3 години за всесезонни и 2-3 сезона за сезонни, в зависимост от километрите.
    Аз на година правя средно по 35к., на гумите им дават до 80к.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,252
    #72

    Отговор: ЗИМНИ ГУМИ ?

    Пръсках ги с един полски спрей за гуми постоянно, но нищо не ги спасява на директно слънце и високи температури.
    Моят рекорден годишен пробег даже не достигна 10К, обаче гумите си стоят на колата и стареят.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,536
    #73

    Отговор: ЗИМНИ ГУМИ ?

    Ако колата е била 'нов внос', не знаеш колко километра им е навъртял предния собственик.
    За 3г. в чужбина спокойно се навъртат 150к.
    Имах един приятел си беше купил нова кола от тук и за 5г. й беше навъртял половин милион километра, ей така за кеф.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,252
    #74

    Отговор: ЗИМНИ ГУМИ ?

    Не писах за пробега. Той явно си беше нормален, защото гумите бяха с грайфер около 7.5мм.
    Друг е въпросът, че нито те, нито джантите бяха от тази кола. Но това е за друга тема.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,536
    #75

    Отговор: ЗИМНИ ГУМИ ?

    Всесезонните имат повече каучук и са чувствителни на ув лъчи и топлина, пък и като не знаеш какво са ги правили 3г. няма как да си вадиш заключения.
    Аз също съм го мислил това с всесезонните, хем по-евтино, хем не се занимаваш със смени по два пъти в годината, но ходя по ски курортите, а там се изисква стабилна гума.
    Виж за градско и магистрала са ок.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 5 от 8 ПърваПърва ... 34567 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. продавам перфектни зимни гуми с джанти и тасове
    От yo ko във форум Приключили продажби
    Отговори: 8
    Последно: 04-04-12, 22:06
  2. Продавам 4бр зимни гуми Kormoran
    От Vanquished във форум Приключили продажби
    Отговори: 3
    Последно: 18-10-11, 11:50
  3. Отговори: 10
    Последно: 05-11-10, 12:10
  4. Отговори: 4
    Последно: 07-02-10, 01:59
  5. Отговори: 1
    Последно: 08-11-09, 17:54

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе