Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 22 от общо 22
Like Tree5Одобрявам

Каква е тази част

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #16

    Отговор: Каква е тази част

    Отговарям ти само защото никой друг не ти отговаря.
    Предварително да отбележа, че е възможно да расмея истинските разбирачи, но поне ще ги провокирам да ти отговорят по-точно.

    Относно звука от капачката - компресията от цилиндър/цилиндри преминава в маслената система. Ако беше изгорял клапан, щеше да го разбереш по това, че цилиндъра с изгорелия клапан нямаше да работи или ако работи, то ще е с прекъсвания - съответно загуба на мощност, спесифичен звук от двигателя при неработещ цилиндър, напомнящ малко на текезесарски трактор.
    По-вероятно е звука от капачката да се дължи на износване на сегменти на бутало/бутала, при което компресията от цилиндрите слиза в картера и оттам по маслените пътища я чуваш през капачката. Нормално е да се износят сегментите по някое време, съответно част от кончета са избягали, разхода на гориво и масло се е повишил. Това не значи непременно спешен ремонт, даже може и никога да не я ремонтираш, в случай че караш малко и евентуално след време направо да смениш колата с нова ... електрическа

    Относно червеното - много ми е познато на външен вид, но мина много време откакто сам вдигах капака на двигателния отсек и се заглеждах какво има вътре.
    Имам някакъв такъв смътен спомен - при работещ двигател, според оборотите този чарк допълнително фино регулира ъгъла на запалване в дистрибуторната кутия, с което се оптимизира работата на двигателя откъм мощност и разход, особено при по-високите обороти. (ПП. Така беше при една Мазза 323, която карах преди 18 години. При теб обаче е нещо друго - сега виждам, че маркуча отива при системата за подаване на гориво, а не към дистрибуторната капачка).

    На снимките не се вижда съвсем добре къде в двигателя е свързана засмукващата тръба на усилвателя на спирачките ? (тая със жълтото)
    При колите които съм карал, тая тръба беше свързвана на подходящо място към четвъртия цилиндър, така че да има засмукване.
    (?) На твоите снимки (там където се вижда нещо), като че ли е свързана към изпускателните тръби ???
    Този пост е редактиран от MitkoS; 30-11-17 в 17:46.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #17

    Отговор: Каква е тази част

    На снимките не се вижда къде отиват тръбичките, само предположение, че това е нещо като предпазен клапан, който спира притока на гориво. Примерно палиш колата, вакуума отваря клапана и горивото постъпва към двигатела, ако стане птп и се блъснеш някъде, клапанът веднага се затваря, спира горивото да не изтича и да стане пожар.
    MitkoS одобрява това.

  4. Member
    Тук е от
    Sep 2016
    Мнения
    664
    #18

    Отговор: Каква е тази част

    Ще трябва повече време да разбера какво може да не е наред - то сега застудя - трябва да позагрее двигателят да усетя дали и при загрял двигател остава някакво тракане/шум, преди седмица смених старото 10W40 с евтино 15W40, с тръбичките няма да се занимавам, че пластмасовите накрайници, в които са напъхани от старост са станали трошливи и се чупят. Едно нещо като си работи - няма какво да го бърникаш като не разбираш.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,244
    #19

    Отговор: Каква е тази част

    Я напиши кода на двигателя!
    Жълтото е тръбите с трипътен клапан за вакуумния усилвател на спирачките. Някой е рязал тръбата към колектора, за да провери клапана. Съветвам те да си намериш втора ръка сглобен и читав целия тракт - двете тръби + вентила. За да не те събират я край пътя, а в някое превозно средство отпред.
    Другото би трябвало да е клапана за вентилация на резервора. Но не съм 100% сигурен, без да ми напишеш поне кода на двигателя. Най-добре е да ми напишеш VIN на лични, за да погледна в програмата. Друг вариант е да намериш кода на GM и с него да потърсиш в интернет какво е точно. Няма начин да не е маркирано някъде по корпуса му.

    Друг път съм писал да се обърнат колегите към сервиз, но вече няма да го правя.
    Причината - в голям сервиз на френска марка са наляли в резервоара за спирачна течност такава за чистачки! Просто онемях, когато ми го казаха. Всичко гумено е заминало от алкохола. Колата в момента е без хидравличен блок ABS + ASR (или както там жабарите наричат системата за стабилизация) и едва ли ще се намери въобще втора ръка. А нов блок си е сериозна цифра.
    Такива ми ти работи в БГ, колеги. И ще става все по-зле.
    Този пост е редактиран от Gena_bs; 30-11-17 в 21:53.

  6. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,867
    #20

    Отговор: Каква е тази част

    Ха , пък мен много упорито ме убеждаваха , че концентрата за чистачки бил добавка против замръзване за нафта.
    Викам им - ми вижте то си го пише! А те - а ние английски не разбираме, но е това(добавка).
    Е излязох псувайки наум,но някой със сигурност е изгорял.

  7. Member
    Тук е от
    Sep 2016
    Мнения
    664
    #21

    Отговор: Каква е тази част

    Не знам какво е VIN и код на двигател(да не номерът му), между другото преди време на едно пежо като гледах под капака и не можах въобще да разбера кое резервоарче за каква течност е - Французка работа, като нищо може да долееш каквото не трябва - пък и шофьорът й беше жена.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,244
    #22

    Отговор: Каква е тази част

    VIN е номерът на рамата, който е записан в големия талон на колата W0L0 xxxxxxxx. С него в софтуера се разкодират всички опции, тип на купето и т.н.
    Без него или поне кода на двигателя, който също е написан в талона със сигурност ще има разлики.
    Opel и не само те правят разни промени и подобрения за повече от 10 години живот на Astra F. Има части, които са несъвместими, а в магазините питат само за код на двигателя и година на производство. Ама в софтуера е написана моделната година, започваща септември месец на предходната. И стават каши.

    Относно означенията на казанчетата за течностите.
    На капачките си има неофициално приети означения от всички производители. Обаче някой трабва да гледа и да чете ръководството.
    Защото заради 5 спестени минути може да си назад с месец време и стотици или хиляди левове!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Daikin - мнения за моделите на тази марка II част
    От badr във форум Климатици Daikin
    Отговори: 1724
    Последно: 19-04-24, 15:43
  2. Отговори: 0
    Последно: 08-03-12, 16:34
  3. Отговори: 9
    Последно: 22-06-07, 15:42
  4. каква е тази видео карта
    От nikivv във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 1
    Последно: 02-02-07, 20:56
  5. Каква макра е тази микровълнова печка?
    От Julian във форум Малки домакински уреди
    Отговори: 5
    Последно: 23-01-06, 14:39

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе