Страница 1 от 115 1231151 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 1717

Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,744
    #1

    Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

    Киматици DAIKIN предлагат комфортно управление на климата.
    С богата си гама модели, климатици Daikin дават подходящо решение както за дома, така и за офиса.

    В тази тема ще получите компетентни съвети и мнения както от специалисти, така и от собственици на DAIKIN климатици.
    Темата е продължение на старата тема Дайкин - мнения за моделите на тази марка.
    Линк към старата тема
    https://forum.setcombg.com/index.php/topic,32468.0.html

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2
    #2

    Re:Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

    Здравейте и от мен.
    С климатик Daikin FTX50GV съм и днес по питата на външното тяло забелязах наличие на скреж. В началото беше много малко, даже помислих, че е някакъв прах... но по късно стана повече. И вече 2-3 часа по късно както си рових из компа, чух нещо като издишване на вътрешното тяло ( за първи път го чувам ) и климатика спря. Въздухът, който излезе от климатика при издишването беше студен. След около 5 минути климатика започна отново работа, веднага отидох навън и видях, че скрежта е почти изчезнала ( с малки забележки ). Нормален ли е този процес и изобщо нормално ли е да се появява скреж още при -3 градуса температура ? Ами че зимата едва сега заочва. Много ме притесни този факт и се надявам на Вашето мнение и отговори... Благодаря Ви предварително.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,700
    #3

    Re:Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

    Нормално е vankus, при 0 до -5 градуса е най-вероятно да натрупва лед, защото въздуха съдържа повече влага в сравнение с въздуха при -15.

  5. Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    345
    #4

    Re:Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

    Цитат Първоначално публикувано от vankus
    Здравейте и от мен.
    С климатик Daikin FTX50GV съм и днес по питата на външното тяло забелязах наличие на скреж. В началото беше много малко, даже помислих, че е някакъв прах... но по късно стана повече. И вече 2-3 часа по късно както си рових из компа, чух нещо като издишване на вътрешното тяло ( за първи път го чувам ) и климатика спря. Въздухът, който излезе от климатика при издишването беше студен. След около 5 минути климатика започна отново работа, веднага отидох навън и видях, че скрежта е почти изчезнала ( с малки забележки ). Нормален ли е този процес и изобщо нормално ли е да се появява скреж още при -3 градуса температура ? Ами че зимата едва сега заочва. Много ме притесни този факт и се надявам на Вашето мнение и отговори... Благодаря Ви предварително.
    Всичко е нормално - като паднат температурите надолу влажността във въздуха спада и съответно няма как да се обледи климатика. Най проблемното време (което предизвиква обледяване) е между +2 и -7. След това основния проблем при -10 и надолу е спада в отдаваната мощност а не обледяването.

  6. Novice
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2
    #5

    Re:Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

    Мерси, момчета. Утре ако не забравя ще снимам една тръбичка на външното тяло да Ви попитам дали и е там мястото. И за една друга...

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    57
    #6

    Re:Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

    Да се оплача,javascript:void(0);сменям самсунга с даикин 71 срещу скромна сума.Чакам утре монтаж и по-големи отзиви.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #7

    Re:Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

    Подменят ти климатика срещу доплащане или си купуваш друг на мястото на сегашния?

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    57
    #8

    Re:Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

    друг че му пробих трабата и толкова

  11. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    130
    #9

    Re:Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

    Не знам при по-новите Дайкин как е дефроста, но на моя стар модел от 1992 год. е направен през 40 мин., а по-питата няма грам лед или дори скреж.Питам се, след като са били толкова добри да го направят да работи така, че да не се заледява, защо по дяволите са направили дефроста толкова начесто.Изнервящо е.Други недостатъци няма, вече пета зима почва.
    Дали не може някак да се направи по-рядко да размразява?

  12. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,300
    #10

    Re:Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

    Цитат Първоначално публикувано от kantonaa
    Не знам при по-новите Дайкин как е дефроста, но на моя стар модел от 1992 год. е направен през 40 мин., а по-питата няма грам лед или дори скреж.Питам се, след като са били толкова добри да го направят да работи така, че да не се заледява, защо по дяволите са направили дефроста толкова начесто.Изнервящо е.Други недостатъци няма, вече пета зима почва.
    Дали не може някак да се направи по-рядко да размразява?
    А де, и аз имам такова питане и ГОЛЯМО желание за моят подов дайкин 50-ка????

    перфектен климатик с изключение на дефроста(можеше за 3000 лева и един плазма филтър, вместо да правят евтини имитации които нямат и 30 лева себестойност...)

  13. Junior Member Аватара на artanes
    Тук е от
    Oct 2010
    Мнения
    16
    #11

    Re:Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

    И при мен дефроста е на всеки 50мин FTX50, не знам има ли възможност това време да се удължи.

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    9
    #12

    Re:Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

    Вие сте направо щастливци! Моят подов климатик 25-ца дефростира на всеки 25 минут! Не знам какво да го правя

  16. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    127
    #13

    Re:Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

    Моя пък доста рядко размразява, веднъж дневно долу-горе! За мое щастие ,защото почва едно дрзнещо "кипене" при размразяването и си е доста шумно! Настроен е на 20/21гр и толкова си и поддържа. Ако са по-високи градусите нормално да дефроства по-честичко.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #14

    Re:Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

    За любознателните: DX серията на Дайкин е проектирана да работи при -25*С повече подробности тук: http://www.daikinaircon.com/roomairc..._01&area=bnavi

  18. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    120
    #15

    Re:Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

    Здравейте,
    бях писал преди за постоянният on-off в който ми работят машините. Изчаках да паднат температурите за да видя как това ще се отрази върху работата им. За кратка справка имам FTXS35G монтиран в 63куб.м хол и FTXS20G монтиран в 28куб.м спалня, PVC + изолация + северно изложение. На големия съм сложил и електромер за пробни изчисления. През ноември при по-високите температури и двата бяха в on/off като на големият за 20 дни съм отчел средна консумация от 240W. Моментната мощност, в повечето случаи, при които съм наблюдавал електромера е била между 330 и 390W. Не обичам голяма жега и в повечето случаи го държа на 20 градуса, като ги поддържа. Сега като паднаха температурите и двете машини продължават да работят в постоянен on/off, но при по-висока консумация. Този с електромера работи при моментна мощност между 480 и 600W и отново е горе долу 5мин работа, 5мин почивка. А за 20 отчетени дни през декември работи със средна консумация от 350W. Тъй като по цял ден ме няма, все още не мога да забележа през колко време правят дефрост. Този в спалнята за една вечер го прави по веднъж или два пъти. В спалнята имам тръпен път около 4м и значително по всичко ниво на преливане на фреон при размразяването. В хола тръбен път около 2 метра и почти безшумен размразяващ процес.
    Чудя се за да го вкарам в по-ефективен процес на работа (пак да си има средна консумация от 350W, но да е от постоянна работа, а не от 5мин на 600W и 5мин на почивка) дали е резонно да увелича температурата на 22 градуса или да отворя коридор от 8кв.м между двете помещения?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 115 1231151 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 3
    Последно: 12-10-13, 23:00
  2. OSAKA -НИКОГА- моят опит с тази марка
    От nach във форум Климатици Osaka
    Отговори: 38
    Последно: 17-08-11, 21:44
  3. Daikin - мнения за моделите на тази марка
    От kilikanzer1976 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 2554
    Последно: 14-12-10, 06:09
  4. Отговори: 64
    Последно: 20-07-09, 14:20
  5. Мнения за марка Bompani...
    От stsaki във форум Друга битова техника
    Отговори: 1
    Последно: 25-08-08, 13:35

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе