Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 22
Like Tree5Одобрявам

Каква е тази част

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Sep 2016
    Мнения
    664
    #1

    Каква е тази част

    Каква е тази счупена част зад предно ляво колело на Опел Астра Ф(1992г)?
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  2.  
     
  3. Member Аватара на ruuni9
    Тук е от
    Apr 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    823
    #2

    Отговор: Каква е тази част

    Цитат Първоначално публикувано от morandis Виж публикацията
    Каква е тази счупена част зад предно ляво колело на Опел Астра Ф(1992г)?
    Стабилизираща щанга. От какъв зор се е чупило?

  4. Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Живее в
    Смолян
    Мнения
    227
    #3

    Отговор: Каква е тази част

    Биелета (stabilizer link). Нещо прозрачна ми изглежда, пластмасова ли е? На всички коли които съм гледал досега винаги е била метална.

  5. Member
    Тук е от
    Sep 2016
    Мнения
    664
    #4

    Отговор: Каква е тази част

    Да - май е това: биалета/ка за предна стабилизираща щанга и в конкретните модели повечето били с пластмаса(дори аз на живо го гледах и не разбрах, че е пластмаса, мислех, че е метал и се е разкъсал от старост и вибрации/удари от уличните дупки):
    http://www.opelclub.bg/index.php?showtopic=4713

  6. Member Аватара на ruuni9
    Тук е от
    Apr 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    823
    #5

    Отговор: Каква е тази част

    Къде я видяхте тази биелетка? Аз виждам стабилизиращата щанга и тампон.
    dodo_pv и svetlio1 харесват това.

  7. Member
    Тук е от
    Sep 2016
    Мнения
    664
    #6

    Отговор: Каква е тази част

    На мен счупената част на това ми прилича https://mot.bg/predna-bialetka-birth-mt064996-c1797
    tolostoi одобрява това.

  8.  
     
  9. Member Аватара на ruuni9
    Тук е от
    Apr 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    823
    #7

    Отговор: Каква е тази част

    Сега като се загледах, май наистина е биелетка? Да си призная, за първи път виждам такава биелетка, която няма нищо общо с другите. Имал съм Опел Омега, но нищо общо няма между двете. Затова се подведох от снимките.

  10. Member
    Тук е от
    Sep 2016
    Мнения
    664
    #8

    Отговор: Каква е тази част

    Някои пишат, че можело известно време и така да се кара - със счупена, аз последния месец въобще не съм усетил по нищо счупването, но след като покарам 2-3 км и долавях една миризма като от нагорещена пластмаса/гума за секундите, докато излизам от шофьорската врата и сега си мисля, че може от там да е идвала, от някакво триене м/у счупените части?

  11. Member Аватара на ruuni9
    Тук е от
    Apr 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    823
    #9

    Отговор: Каква е тази част

    Не си усетил нищо, защото вероятно си карал бавно/нормално? При по голяма скорост и влизане в завой е опасно без биелетка. Тя е важна за стабилността на колата. И в твоя случай, при каране със счупена биелетка може да ти възникне проблем в дадена ситуация, описана по-горе. Така че, по добре я смени! Евтина е - до двайсетина лева.

  12. Member Аватара на peshaka
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Сoфия
    Мнения
    154
    #10

    Отговор: Каква е тази част

    И за дискове е хубаво да помислиш скоро...

  13. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #11

    Отговор: Каква е тази част

    Цитат Първоначално публикувано от morandis Виж публикацията
    Някои пишат, че можело известно време и така да се кара - със счупена, аз последния месец въобще не съм усетил по нищо счупването, но след като покарам 2-3 км и долавях една миризма като от нагорещена пластмаса/гума за секундите, докато излизам от шофьорската врата и сега си мисля, че може от там да е идвала, от някакво триене м/у счупените части?
    Имай предвид, че каране с такъв тип повреди по ходовата част е сериозна предпоставка за по-бързо износване и повреждане и на други части наоколо, защото сега те са изложени на по-голямо и неспесифично за тях натоварване.
    ruuni9 одобрява това.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Sep 2016
    Мнения
    664
    #12

    Отговор: Каква е тази част

    Купих биелетка 7 лв в запечатано найлоново пликче с надписи на полски, днес отидох до гаража на един приятел и я сменихме за около 2 часа, като най-трудно се оказа да премахнем набития на щангата метален цилиндър- остатък от старата биелетка, разрязохме го с обикновена ножовка.

  16. Member
    Тук е от
    Sep 2016
    Мнения
    664
    #13

    Отговор: Каква е тази част

    Каква е тази част на Опел Астра Ф(1992г) с мотор C14NZ? По-точно маркучетата и пластмасовата тръба, отбелязани с червен и жълт цвят
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  17. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #14

    Отговор: Каква е тази част

    Жълтото са маркучите за усилвателя за спирачките.
    (ПП. https://nemiga.com/cat_spares/epc/opel/t92/j/7/
    В тия жълтите маркучи/тръби на всеки такт на двигателя има засмукване, което създава много ниско налягане в тях - затова на линка са наречени vacuum pipe. Ако са пробити и изпускат, усилването няма да работи добре, съответно педала на спирачките доста ще се втвърди и самите спирачки няма да държат добре. Отделно от това, ако са пробити маркучите, се тормози двигателя)

    ПП.
    На видеото, променящия се звук при завъртане/отвъртане на капачката показва (според мен) пробив от цилиндър към маслената система - или износени сегменти на бутало, или изгорял клапан. ... Не е необичайно за 20+ годишни дрънгели.
    Този пост е редактиран от MitkoS; 30-11-17 в 13:11.

  18. Member
    Тук е от
    Sep 2016
    Мнения
    664
    #15

    Отговор: Каква е тази част

    Няма газова уредба. Спирачният педал леко се натиска, въпреки че по-тънката (с червено) тръбичка е лепена с поксипол и изолирбанд към Г-образната пластмасова основна тръба и да в нея има вакум - засмуква, дърпа въздух. Проблемът бе във втората гумена тръба(без червена линия), която излиза от онова нещо на първата снимка(означено със стрелка и надпис KYS) намерих я с откачен и разцепен край от страната Й, която влиза в голямото овално с надпис GM - изрязах разцепилата се част до здраво място, но вътре се оказа пълна с черни миришещи на бензин топчета-сажди(не мн. твърди - при натиск се стриват на прах), почти запушена до степен да не минава въздух - прочистих я като прокарах тел през тръбата, но ме съмнява, че и другата тръба, излизаща от KYS може да е запушена. Не знам дали тези бензинови топчета-сажди не попадат и в двигателя, защото намерих от тях и около капачката за двигателно масло.
    ПП.
    На видеото, променящия се звук при завъртане/отвъртане на капачката показва (според мен) пробив от цилиндър към маслената система - или износени сегменти на бутало, или изгорял клапан. ... Не е необичайно за 20+ годишни дрънгели.
    Да, точно този променящ се звук при завъртане/отвъртане на капачката ме плаши и затова го филмирах, 2008 г. антифризът се смесваше с маслото и сменяха пробита гарнитура, шлайфаха главата и т.н.
    Този пост е редактиран от morandis; 30-11-17 в 15:57.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Daikin - мнения за моделите на тази марка II част
    От badr във форум Климатици Daikin
    Отговори: 1724
    Последно: 19-04-24, 15:43
  2. Отговори: 0
    Последно: 08-03-12, 16:34
  3. Отговори: 9
    Последно: 22-06-07, 15:42
  4. каква е тази видео карта
    От nikivv във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 1
    Последно: 02-02-07, 20:56
  5. Каква макра е тази микровълнова печка?
    От Julian във форум Малки домакински уреди
    Отговори: 5
    Последно: 23-01-06, 14:39

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе