Страница 15 от 16 ПърваПърва ... 513141516 ПоследноПоследно
Резултати от 211 до 225 от общо 227
Like Tree3Одобрявам

Универсално дистанционно/ Faq, мнения отзиви и препоръки

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на vencifcl
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    868
    #211

    Отговор: Универсално дистанционно/ Faq, мнения отзиви и препоръки

    От 3-4 дена и аз съм вече собственик на Philips SRU8015, първите ми впечатления са много добри за сега въпреки че все още му правя леки корекции по-настройките. Най-трудна ми е настройката към ресивъра ама си мисля че и там ще се подредят нещата. Батериите не смятам че ще са проблем защото след като му изхабя оригиналните ще мина на зарядни така че....

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2003
    Мнения
    109
    #212

    Отговор: Универсално дистанционно/ Faq, мнения отзиви и препоръки

    Тези акумулаторните ги бута за 1-2 месеца и спира от веднъж с тях. Все пак те са 1.2V, а то си иска да не му пада напрежението под 4V...

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    51
    #213

    Отговор: Универсално дистанционно/ Faq, мнения отзиви и препоръки

    От няколко месеца съм с Silvercrest universal remote. Взех го след няколко седмично използване на едно филипс с тъчскрин. Тъчскрина си е шукаринка, но явно като се опре до дистанционно не мога да свикна с липсата (в случая също и намалената бройка) на хардуерни бутони.
    Та за Silvercrest - купих го за 11-12 лева като учудващо за мен имаше дисплей, което винаги е полезно (макар и в тоя случай да не беше тъчскрин :D). Да обясня защо държа на хардуерните бутони (които при Silvercrest-та са в изобилие) - аз, а вероятно и много други хора, обикновено ползвам дистанционното без да гледам в него, като за да се ориентирам кой бутон да натисна опипвам дистанционното с пръсти - е това опипване нема как да стане като имаш тъчскрин
    Като форма бих определил дистанционното като сравнително удобно, макар че бутоните в долната му част са доста трудни за достигане, все пак е доста дълго. Документацията, която идва с дистанционното на нищо не прилича, макар че и по-зле съм виждал. Обучаване ту от друго дистанционно става лесно, има също така и макроси. Стрелките за навигация и Enter бутона са една идея по-твърди отколкото предпочитам. Малка екстра, която на мен много ми допада - има часовник на дисплея.
    Като два големи минуса (поне за мен) бих споменал калпавият му обхват. Под обхват имам предвид това, че дистанционното трябва да е насочено почти към уреда, който искам да управлявам, в противен случай сигнала не може да стигне до него, докато при оригиналното дистанционно почти няма значение къде ще го насочиш - сигнала почти сигурно ще стигне до уреда. Между другото филипса в това отношение се справяше значително по-добре от Silvercrest-а. Другият недостатък който поне на мен ми бърка в здравето е много малкият размер на двата най-често използвани бутона - този за регулация на звука и смяна на каналите (нагоре надолу), малкият им размер ги прави трудни за откриване, когато не гледаш дистанционното.
    Общо взето така. Въпреки някои недостатъци съм доста доволен от дистанционното, защото почти непрестанно управлявам 4-5 уреда с него и се справя доста прилично. Със сигурност ми е много по-удобно отколкото филипса а и 10 пъти по-евтино.
    Kasap одобрява това.

  5. Member Аватара на kaloman
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    645
    #214

    Отговор: Универсално дистанционно/ Faq, мнения отзиви и препоръки

    Аз имам същия Silvercrest и едва миналата седмица реших да си поиграя с него. Готовите кодове не ми свършиха работа и се наложи да го обучавам, но се справи без проблем. Това заради което го ползвам са макросите и учудващо за мен се справи, но както спомена и vinse обхвата му не е добър и ако не го насоча правилно някой от уредите не хваща и съответно се губи смисъла от макроса. Мисля да си взема ресивър Onkyo TX-NR 626 и за него пишат, че дистанционното е програмируемо. Ако не свърши работа ще пробвам с Harmony.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    51
    #215

    Отговор: Универсално дистанционно/ Faq, мнения отзиви и препоръки

    Harmony в БГ май не се внася от поне година. Аз преди време бях обърнал БГ фирмите с главата надолу да си взема едно Harmony 700 ама всеки ми казва - тц. Алтернатива е английският амазон ама малко тегаво ще е с гаранцията.
    Иначе програмируемите бутони на ресивърите вършат работа, но само ако имаш 2 уреда за управление (ресивър+телевизор), ако имаш повече си трябва дистанционно, аз с едно дистанционно управлявам
    монитора на компа
    самият комп
    саунд системата на компа
    ресивъра
    телевизора
    а скоро като взема мултимедиен плеър и него :rolleyes:

  7. Member Аватара на Shmi
    Тук е от
    Mar 2007
    Мнения
    939
    #216

    Отговор: Универсално дистанционно/ Faq, мнения отзиви и препоръки

    С какъв приемник управляваш компютъра?

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    51
    #217

    Отговор: Универсално дистанционно/ Faq, мнения отзиви и препоръки

    То е малко връткава работата За да управлявам РС-то с универсалното дистанционно съм си взел инфрачервено дистанционно, което е направено да управлява РС Дистанционното е ето такова и се продава навсякъде в нета

    4139_8287_hanoicomputer_8427_dikh004.jpg

    взех IR дистанционното и обучих универсалното дистанционно. Между другото обучението беше доста тегаво, защото Silvercrest-а ми не приемаше правилно сигнала, не знам защото, и непрекъснато се получаваха някакви аномалии. В крайна сметка всичко е ОК де. Компа ми е вързан към телевизора и това беше основната причина да искам да го управлявам, защото през него пускам филмите.
    Та IR дистанционното в никакъв случай не е по-удобно от една мишка, но на мен не ми се разкарваше плъха навсякъде из стаята и за това го взех. Управлява безпроблемно KMPlayer и PotPlayer а това за мен беше и най-важното.
    Shmi одобрява това.

  10. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #218

    Отговор: Универсално дистанционно/ Faq, мнения отзиви и препоръки


  11. get
    get е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    1,405
    #219

    Отговор: Универсално дистанционно/ Faq, мнения отзиви и препоръки

    Цитат Първоначално публикувано от kaloman Виж публикацията
    Мисля да си взема ресивър Onkyo TX-NR 626 и за него пишат, че дистанционното е програмируемо.....
    Колега какво направи в крайна сметка,взе ли това на Онкио ?

    Аз имам подобна дилема. Това което ползвам е на булсат (основно се ползва нагоре-надолу канал/звук, инфо, епг, FAV бутона и числата)popcorn a110 - там ползвам - start/stop, pause, посоките, бек бутона и делете (мога и без него)
    Най-много ползвам на ресивъра Onkyo да пускам/спирам ресивър/тв, да сменям сорсовете и силата на звука.
    а тв-то е филипс. Дистанционното на онкиото ми прилича, на това от твоя модел, но без оцветените бутони (може би точно то е обучаващо)

    Та и аз не знам какво да взема. Хем ми се иска да е стилно (със сигурност без лцд) хем да не е много пари (50лв да кажем)
    Тези на пако стар не ми харесват като дизайн, хем ако може да хваща лесно (както последното дистанционно на булсат примерно)

  12. Member Аватара на vencifcl
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    868
    #220

    Отговор: Универсално дистанционно/ Faq, мнения отзиви и препоръки

    Някой може ли да ме светне как се програмира това дистанционно УДП PRC ALIEN 4 IN 1 - КУЗМОВ ЕЛЕКТРОНИКС - магазин: %

  13. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    88
    #221

    Отговор: Универсално дистанционно/ Faq, мнения отзиви и препоръки

    Здравейте,

    Само аз ли не мога да се преборя с дистанционното си от Лидл.

    Конкретния модел е SFB 10.1 C3

    Процеса по обучаване преминава както е описано в ръководството, но след приключване на обучението натискането на обучения клавиш не води до подаване на коректна команда(казвам коректна, тъй като дистанционното излъчва някаква команда, видима чрез камерата на мобилния телефон).

    Ето как протича:
    Избирам устройство например "ДСАТ", на дисплея се изписва ДСАТ 0001. Влизам и обучавам клавиш "1". Излизам от режим обучение и пробвам, но... ядец!

    Мисля си, че нещо изпускам. Би трябвало в дистанционното да има по една "мемори банка" за всяко от 10те устройства които поддържа и тя да отговаря на определен код, но нищо подобно няма в ръководството.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,230
    #222

    Отговор: Универсално дистанционно/ Faq, мнения отзиви и препоръки

    Това DSAT 0001 вграденият в дистанционното код с номер 0001.
    За някаква марка/модел, като има отделен списък с кодовете за всеки тип устройство в Ръководството.
    Не е обучение или каквото се стремиш да направиш.
    Най-лесно е да пуснеш автоматичното сканиране и да си запишеш на кои кодове спира търсенето. След това ръчно проверяваш при всеки от тези кодове кой изпълнява повече и по-точно функциите. Има и търсене по марки също.

    Горещо ти препоръчвам да си прочетеш внимателно упътването!
    Там всичко е написано на разбираем език, с графики и блок-схеми.
    Ако нямаш на БГ, на сайта на Lidl го има в pdf.
    Успех!

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    79
    #223

    Отговор: Универсално дистанционно/ Faq, мнения отзиви и препоръки

    Колеги, препоръчайте сервиз в София да погледнат едно Logitech Harmony, че един бутон отказа. "Бушона" оказаха да се занимават.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2013
    Мнения
    22
    #224

    Отговор: Универсално дистанционно/ Faq, мнения отзиви и препоръки

    Колеги, ако е възможно малко помощ с универсално дистанционно one for all URC2981 закупено от техномаркет. При настройката на телевизора нямаше проблеми - стана с кодовете от упътването и си работи ОК. Проблема е с декодера от Близу (ADB или нещо такова - черният, с възможност за запис) - с кодовете от упътването нищо не стана. При ръчното търсене нещо намери, но мога само да пускам и спирам декодера и от копчтата за звук на дистанцонното ми показва лентата с текущото предаване (EPG). Ако може малко помощ за нстройките (гледам, че до батериите има някаква странна букса, така че може би може и с някакъв кабел да му се налее малко акъл( в сервиз или подбно). Благодаря на всички за помощта.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2015
    Мнения
    54
    #225

    Отговор: Универсално дистанционно/ Faq, мнения отзиви и препоръки

    Здравейте взех си ресивър Onkyo TX-SR 876 който обаче е без дистанционно идеята ми е има ли от някъде да се намери оригинално или съвместимо благодаря предварително.
    Модела на дистанционното е Onkyo RC-690M

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 15 от 16 ПърваПърва ... 513141516 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. универсално програмируемо дистанционно
    От get във форум Аксесоари за телевизори
    Отговори: 6
    Последно: 14-10-14, 14:28
  2. универсално дистанционно -ТВ
    От getzov във форум Аксесоари за телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 21-08-10, 18:18
  3. Универсално дистанционно
    От Malone във форум Общ - хардуер
    Отговори: 7
    Последно: 28-10-03, 10:16

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе