Вижте резултатите от анкетата: Каква тв стойка използвате ?

Гласували
130. Не можете да гласувате в тази анкета
  • стандартната от комплекта

    60 46.15%
  • фиксирана за стена

    30 23.08%
  • наклонена за стена

    13 10.00%
  • въртяща за стена

    10 7.69%
  • многосъставна за стена

    13 10.00%
  • моторизирана стойка

    1 0.77%
  • висяща от тавана

    3 2.31%
Страница 11 от 14 ПърваПърва ... 910111213 ... ПоследноПоследно
Резултати от 151 до 165 от общо 205

TV и Video аксесоари /стойки, маси, кабели/ FAQ - избор и препоръки

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Nov 2016
    Мнения
    2
    #151

    Отговор: TV и Video аксесоари /стойки, маси, кабели/ FAQ - избор и препоръки

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    Всички се правят по стандарти на VESA
    Това е разстоянието между болтовете за захват на телевизора
    https://en.wikipedia.org/wiki/Flat_D...ting_Interface

    тази от линка като гледам на око май е VESA mm : 100х100
    измери разстоянието между 4-те дупки на стойката - по хоризонтала и вертикала и търси телевизор със същите разстояния между отворите на гърба...
    Разбирам, но каква е логиката стойката да ме ограничава откъм големина на екрана, та да "не" мога да закача по-голям (но не по-тежък) ТВ ?

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2016
    Живее в
    Haskovo
    Мнения
    30
    #152

    Отговор: TV и Video аксесоари /стойки, маси, кабели/ FAQ - избор и препоръки

    здравейте колеги , искам да попитам мнение за една стойка Стенна стойка за TV Vogel's W52081, Завъртане 120 градуса, 40-65", Бяла - eMAG.bg
    да ли става за модел тв Телевизор SUHD Smart Samsung 55KS9002, Извит, 55'' (138см), 4K Ultra HD - eMAG.bg никаде немога да видя да ли е подходящ за това тв. Благодаря предварително

  4. Member Аватара на Сидеров
    Тук е от
    Feb 2016
    Мнения
    709
    #153

    Отговор: TV и Video аксесоари /стойки, маси, кабели/ FAQ - избор и препоръки

    Цитат Първоначално публикувано от eray Виж публикацията
    здравейте колеги , искам да попитам мнение за една стойка Стенна стойка за TV Vogel's W52081, Завъртане 120 градуса, 40-65", Бяла - eMAG.bg
    да ли става за модел тв Телевизор SUHD Smart Samsung 55KS9002, Извит, 55'' (138см), 4K Ultra HD - eMAG.bg никаде немога да видя да ли е подходящ за това тв. Благодаря предварително
    Става. В описанието на стойката пише, че хваща до 400х600 а посочения от теб телевизор е със захват 400х400... Пасва.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2016
    Живее в
    Haskovo
    Мнения
    30
    #154

    Отговор: TV и Video аксесоари /стойки, маси, кабели/ FAQ - избор и препоръки

    Благодаря много не са ми наясно много нещата и за това реших да попитам , че ако чакам от емаг да ми отговорят ....
    Благодаря

  6. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,374
    #155

    Отговор: TV и Video аксесоари /стойки, маси, кабели/ FAQ - избор и препоръки

    Цитат Първоначално публикувано от enrik0 Виж публикацията
    Разбирам, но каква е логиката стойката да ме ограничава откъм големина на екрана, та да "не" мога да закача по-голям (но не по-тежък) ТВ ?
    Стойката ти е с фиксирано разстояние между отворите , което ограничава моделите телевизори които и пасват - това са малките диагонали.

    При големите диагонали телевизори - за по-добър захват и стабилност, разстоянието е 400х400.
    Затова препоръчвам да се купуват само универсални стойки - такива при които имаш избор. С планки с много отвори, които се местят по хоризонтала и така покрива всички VESA стандарти.

  7. Novice
    Тук е от
    Sep 2012
    Мнения
    4
    #156

    Отговор: TV и Video аксесоари /стойки, маси, кабели/ FAQ - избор и препоръки

    Здравейте, имам колебание относно стойка за ТВ. Модела е Sony 43W805C, като харесах тези 2 стойки
    1 - Стенна стойка за TV A+ SPBL10442, регулируема
    2 - Поставка за телевизор Serioux SRXA-TV36FM

    VESA стандарта по спецификации е 400х300, което май прави първата стойка несъвместима... Ако се сещате за нещо по-подходящо в този ценови диапазон (до 60лв.), моля предложете. Изискванията са да може да се накланя и по вертикала и хоризонтала. Главно по вертикала, понеже малкия расте с бързи темпове :D

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,374
    #157

    Отговор: TV и Video аксесоари /стойки, маси, кабели/ FAQ - избор и препоръки


  10. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    14
    #158

    Отговор: TV и Video аксесоари /стойки, маси, кабели/ FAQ - избор и препоръки

    Здравейте!

    каква стойка за стена да избера за Sony W808 55"
    Tази от линка на hristoslav2 ?
    Стойка за стена Red Eagle Solid, 23-70 инча, Регулируема - eMAG.bg[/QUOTE]
    Aко има някакви подобни в Технотата предложете моля.

    Благодаря!

    - - - - - - - - - -

    Юнаци,кажете барем тая стойка накланя ли се напред -назад:
    Стойка за стена Red Eagle Solid, 23-70 инча, Регулируема - eMAG.bg[/QUOTE]

    Поздрави!

  11. Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    314
    #159

    Отговор: TV и Video аксесоари /стойки, маси, кабели/ FAQ - избор и препоръки

    Здравейте, да повдигна малко тази тема... трябва ми HDMI кабел с дължина 10 метра, на който ще му работи ARC-а и СЕС-а, щото вградения ми в стената кабел пуска картината, ама не ще да подкара ARC. Монтажа му е правен преди 8 години, а тогава явно съм взел нещо на случаен принцип. Може би и 7- 8 метра ще стигне, но ще го крия през налична секция и ми се ще да се подсигуря. Гледах HAMA кабел 10м в технополис, но не съм сигурен дали ще бъде безпроблемен. По възможност нещо което мога да купя в София. Моля за предложения, като психологическа граница ми е около 50 лв за кабела . Може и варианти 7-8 метра.

  12. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    527
    #160

    Отговор: TV и Video аксесоари /стойки, маси, кабели/ FAQ - избор и препоръки

    Здравейте, препоръка за таванна стойка ? Трябва да може да се върти и да се вдига/спуска. Ще се ползва с 43" вероятно, но навън и трябва да е устойчива на вятър. Благодаря

  13. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    117
    #161

    Отговор: TV и Video аксесоари /стойки, маси, кабели/ FAQ - избор и препоръки

    Здравейте, имам следния въпрос. На село в Балкана (Къпиново, Великотърновско) се опитвам да подкарам телевизор с външна антена за ефирна цифрова телевизия. Телевизорът е 32" LG, нов. Селото има проблеми със сигнала, затова се насочихме към външна антена, ето такава:

    Антената е без активно усилване иии сигнал няма никакъв, телевизорът не хваща нито един канал, като отида на ръчна настройка пише "No signal", Signal level 0. Въртях я, катерих се по оградите, не става. 300 метра по-нагоре съседите с голям зор са хванали няколко канала с ето такава антена:

    само че турско изпълнение, която вървеше с активен усилвател, който обаче в момента не е включен и без него ТВ-то хваща по-добре. Пробвах да го закача на новата антена, пак нищо, не знам изобщо колко работи тоя усилвател.
    Въпросът ми е - с антената от горната снимка има ли някакъв шанс да хвана нещо, ако й закача читав усилвател, или просто трябва да търся друга антена. Съответно можете ли да ми препоръчате някаква?
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от Dimitar Kostov; 20-07-19 в 21:27.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,559
    #162

    Отговор: TV и Video аксесоари /стойки, маси, кабели/ FAQ - избор и препоръки

    Освен ръчно да запаметиш 49 канал и да въртиш антената където се закачи сигнал, друго май ни ти остава .
    Насочи я в посока Арбанаси - би трябвало да стига сигнал до Къпиново ...

  16. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,374
    #163

    Отговор: TV и Video аксесоари /стойки, маси, кабели/ FAQ - избор и препоръки

    Този пост е редактиран от hristoslav2; 20-07-19 в 21:53.

  17. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,559
    #164

    Отговор: TV и Video аксесоари /стойки, маси, кабели/ FAQ - избор и препоръки

    В Арбанаси е кулата и с най-силен сигнал (и най-на високо).
    Другото е да излезе отразен сигнал от ретранслатора в Килифарево (ако изобщо работи) ... ама едва ли.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    117
    #165

    Отговор: TV и Video аксесоари /стойки, маси, кабели/ FAQ - избор и препоръки

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1 Виж публикацията
    Освен ръчно да запаметиш 49 канал и да въртиш антената където се закачи сигнал, друго май ни ти остава .
    Насочи я в посока Арбанаси - би трябвало да стига сигнал до Къпиново ...

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1 Виж публикацията
    В Арбанаси е кулата и с най-силен сигнал (и най-на високо).
    Другото е да излезе отразен сигнал от ретранслатора в Килифарево (ако изобщо работи) ... ама едва ли.
    Да, Арбанаси е най-близо, но специално в Къпиново не знам дали хващат от него, самото село пада нещо като котловина и не знам. Някой ми каза нещо за вр. Ботев. Антенатата я домъкнах в Търново и даде сигнал 100/100 като не се влияе дори как е звъртяна (хоризонтално или вертикално). Влияе се минимално от посоката, която й давам. Но мястото, на което живея, има практически пряка видимост към кулата в Арбанаси и ТВ-то хваща дори само с кабела (без антена). Ще пробвам това с 49-ти канал. Тъпото е, че обиколих целия град вчера и с триста зора намерих тая антена, а се оказва, че за селото не става...А между нея и другата, единствената разлика, която виждам, е, че старата има тая чинийка отзад.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 11 от 14 ПърваПърва ... 910111213 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Помощ за избор на сателитен приемник / FAQ - избор, препоръки
    От hristoslav2 във форум Сателитни, кабелни и ефирни приемници
    Отговори: 2
    Последно: 30-10-13, 20:31
  2. избор на лаптоп до 1900 лв (с ДДС)-ПРЕПОРЪКИ?
    От valdim във форум Мобилни устройства
    Отговори: 4
    Последно: 25-09-13, 17:21
  3. Кабели, избор и монтаж
    От venci79 във форум Аудиотехника
    Отговори: 46
    Последно: 06-07-11, 20:23
  4. Отговори: 12
    Последно: 08-09-10, 16:48
  5. Препоръки и избор между две конфигурации
    От stancho_75 във форум Общ - хардуер
    Отговори: 5
    Последно: 30-10-07, 18:59

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе