Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 47

Кабели, избор и монтаж

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    655
    #1

    Кабели, избор и монтаж

    ще взимам sony46W5500 но ще искам да пусна скрити в стената кабели,тъи като ресивър,HDплеър и другите неща ще са ми в отсрeщната стена имам няколко въпроса :
    1 -ще се загуби ли качеството при дължина на кабелите 10метра.
    2- НАМА добра марка ли са за кабели.ако не предложете по добри може и малко по скъпи от НАМА.
    3- тези мисля да вградя щото незнам какво може да ми се наложи да свържа с телевизора слeд време.нещо ако съм пропуснал казваите че да не разбивам стената после.

    10 метра HAMA X 2 бр. HDMI - HDMI
    1 бр. HDMI - DVI
    1 бр. SKART - SKART
    1 бр. SKART - ЧИНЧ
    1 бр. VGA - VGA
    1 бр. КОМПОНЕНТЕН
    1 бр. ОПТИЧЕН КАБЕЛ
    1 бр. ЛАН КАБЕЛ

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #2

    Кабели, избор и монтаж

    Имам няколко, може би странни въпроси:
    1. Има ли готови кабели на HAMA с този размер от посочените видове?
    2. Ако има, как ще направиш вграждането? Нали не мислиш да прокопаеш канал в мазилката и да ги замажеш после с гипс???
    3. Всичките кабели успоредно ли ще вървят, в сноп?

  4. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    655
    #3

    Кабели, избор и монтаж

    1-незная
    2-В гипсо картона които още не е готов
    3-да и в гофра нещо като дебел маркуч и се вкарват заедно така си мисля де.

  5. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #4

    Кабели, избор и монтаж

    Пусни и един-два по-качествени коаксиални кабела - не се знае кога ще ти потрябват

  6. Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    247
    #5

    Кабели, избор и монтаж

    И задължително още 3-4 скарта ... на 10 метра тамън идеално ще е!

  7. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #6

    Кабели, избор и монтаж

    Цитат Първоначално публикувано от venci79
    1-незная
    Това е първия въпрос, който трябва да изясниш - какво ще се купува и какво ще се изработва. След това кабелите да се закупят или изработят и задължително да се тестват преди вграждане.
    Цитат Първоначално публикувано от venci79

    2-В гипсо картона които още не е готов
    В самия гипсокартон не може да се вгради нищо. Всичко трябва да се монтира зад него, преди или по време на полагане на топлоизолацията (ако има такава).

    Цитат Първоначално публикувано от venci79

    3-да и в гофра нещо като дебел маркуч и се вкарват заедно така си мисля де.
    Готовите кабели не могат да се вкарат в гофрета, те трябва да се укрепят с подходящи скоби или с такер. Кабелите, които ще се изработват на място могат да се положат в гофрета. Желателно е всеки кабел да е в отделна гофрета, за да може при нужда лесно за се изтегли и да се вкара нов. Добре е да има една или две свободни гофрети за допълнителен кабел. Идеята на Рат никак не е за пренебрегване.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    531
    #7

    Кабели, избор и монтаж

    Здравейте , искам да използвам коаксиален дигитален кабел SPDF за връзка с активен суббуфер LFE , проблем ли ще е това или да купувам друг.

  10. Novice
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    3
    #8

    Кабели, избор и монтаж

    Lupus blagodarq ti za saita

  11. Moderator
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    1,491
    #9

    Кабели, избор и монтаж

    venci79,не бих казал че Хама са най- добрият вариант за скарт кабели ,особенно ако че се вграждат.Писал съм и друг път по тая тема,най- добре избери кабел при който самата букса е изцяло отлята и не се разглобява.Хубаво е да са в отделни гофрета, както те посъветваха по горе и да имат феритни накрайници според мен.Вземи възможно най-качествените понеже идеята да вървят всички в сноп не е добра според мен.

  12. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    277
    #10

    Кабели, избор и монтаж

    venci79, не знам по каква причина искаш техниката ти да е толкова далеч от ТВ-то (вероятно заради дизайна на стената), но да опъваш такива деликатни кабели през гофрети, особено ако има и ъгли, което е сигурно при теб, щом пишеш , че другите техники са на отсрещната стена - май не е лесна и добра идея. Да не говорим, че скарта е доста голям накрайник и със сигурност трябва да си го запояваш от едната страна. Аз бих оставил в долния край на гипсокартона куха ниша, закривана с декоративна лайстна, където винаги би имал сравнително лесен достъп. Не се сещам къде, но четох, че някои кабели от типововете, които си изброил имат проблеми при дължини над 5 метра, или трябва да са много качествени (т.е. скъпи)....

  13. Moderator
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    1,491
    #11

    Кабели, избор и монтаж

    Danri е прав за дължините и ще е жалко да налееш пари за техника и кабелите да спънат цялата работа накрая.Представи си спортен автомобил без гуми.Да не говорим че ще си затворил всичко с картон и може да се наложи разбиване за корекции.Хубаво ще е ако можеш да пробваш как работи всичко преди да сложиш картона.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    655
    #12

    Кабели, избор и монтаж

    щажете някои хубав оптичен кабел примерно от технополис че ми е по близко трябва ми да пусна звука от телевизора през ресивъра

  16. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #13

    Re:Кабели, избор и монтаж

    Колега , Техномаркет нямате ли или само Технополис ? Според дължината и цената е различна и не го огъвай много , че да не си купуваш пак !

  17. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    655
    #14

    Re:Кабели, избор и монтаж

    ами нашия техномаркет беше фрашкан с стока дo преди няколоко години. сега просто положението е плачевно.полавината магазин вместо техника са сложили мебели.просто нямат нищо хубаво. технополис имат 3 пъти повече техника и въпреки това като ги сравня примерно с пловдиският технополис сме мноого назад.няма избор няма ги и скъпите модели.абе плачевно е състоянието им особенно но старозагорският техномаркет.и така предложете нещо конкректно и марково може и по нета да го поръчам или технотата примерно.

  18. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #15

    Re:Кабели, избор и монтаж


Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. TV и Video аксесоари /стойки, маси, кабели/ FAQ - избор и препоръки
    От hristoslav2 във форум Аксесоари за телевизори
    Отговори: 204
    Последно: 23-06-23, 09:12
  2. Избор на климатик до 600 лв без монтаж - омотах се в морето от инфо
    От the red guy във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 5
    Последно: 27-10-11, 12:01
  3. Избор на Климатик до 550 лв. с монтаж
    От loadmaster във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 8
    Последно: 24-05-11, 23:50
  4. Избор на фирма за монтаж на климатик
    От korab във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 5
    Последно: 02-12-10, 21:33
  5. Избор на сервиз за монтаж и поддръжка
    От niamam si o6te във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 0
    Последно: 25-07-07, 12:33

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе