Страница 3 от 6 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 78
Like Tree35Одобрявам

Амбилайт - как да си направим сами

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #31

    Отговор: Амбилайт - как да си направим сами

    Цитат Първоначално публикувано от Yasen6275 Виж публикацията
    Аха значи излишната яркост от екрана я борим с допълнителна яркост на отразена светлина.

    Интересно а това как помага на очите?
    И по какво се различава отразената от излъчената светлина? При еднакви източници де.
    Плюса на амбилайта е, че компенсира малките екрани и вредата от това да гледаш ярък източник на светлина само в част от кръгозора си.
    Това е вредно за окото, нищо че не става дума чак за електрожен.
    Другия голям плюс е, че това позволява на потребителите с LCD телевизори да преглътнат недостатъците на технологията и лошия реален контраст при гледане в тъмно помещение.
    svetlio1 одобрява това.

  2.  
     
  3. Banned
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    1,313
    #32

    Отговор: Амбилайт - как да си направим сами

    Цитат Първоначално публикувано от operator3 Виж публикацията
    ... Но окото се регулира по преобладаващото осветление в стаята и затова зеницата се отваря повече...
    Мне. Зеницата се отворя в зависимост от количеството светлина попадащо върху ретината. Иначе теста за комоцио нямаше да е с фенерче в зеницата.

    Цитат Първоначално публикувано от lazarus18 Виж публикацията
    ...вредата от това да гледаш ярък източник на светлина само в част от кръгозора си...
    За тази вреда има ли някакви доказателства различни от рекламите на производителя на ламбилайка?

  4. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #33

    Отговор: Амбилайт - как да си направим сами

    Честно казано не съм задълбавал, но ми звучи логично, а и го усещам по себе си.

    Аз лично нямам амбилайт, а обичам да гледам на тъмно.

    Усещам, че не ми е добре на очите след 2-3 часа гледане.
    Ако в стаята има леко осветление нямам проблеми.

    По едно време ползвах светлина зад екрана и наистина е много по-леко за очите.

    Даже още по времето когато ползвах кинескоп съм го правил. Philips още не и сънували за LCD телевизори, а камо ли за Амбилайт по това време.

    Цитат Първоначално публикувано от Yasen6275 Виж публикацията
    Мне. Зеницата се отворя в зависимост от количеството светлина попадащо върху ретината. Иначе теста за комоцио нямаше да е с фенерче в зеницата.
    Зеницата се отваря според общото количество светлина, което навлиза в окото. А не толкова колкото е в центъра.
    Този пост е редактиран от lazarus18; 18-02-16 в 14:51.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    1,303
    #34

    Отговор: Амбилайт - как да си направим сами

    В събота гледахме с приятели 3Д филм на тъмно с включен амбилайт на моя Филипс. Те също имат 3Д телевизор, но пасивно. Тъй като филма беше доста дълъг ги предупредих, ако почувстват напрягане или дискомфорт от активните 3Д очила (още повече, че жената носи и с диоптрични очила) да спрем филма и да починем няколко минути. Не се наложи, до известна степен може би и защото филма беше интересен. След края на филма споделиха, че изобщо не са усетили умора от гледането. Предишният ми тв също беше с активно 3Д, но без амбилайт и наистина усещах лек дискомфорт при продължително гледане на тъмно. Така че за мен лично (независимо кой къде какво е написал) амбилайта си е полезна (и ефектна) функция, особено в 3Д телевизор.

  6. Member
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    336
    #35

    Отговор: Амбилайт - как да си направим сами

    Цитат Първоначално публикувано от Yasen6275 Виж публикацията
    Мне. Зеницата се отворя в зависимост от количеството светлина попадащо върху ретината. Иначе теста за комоцио нямаше да е с фенерче в зеницата.
    Много неудачен пример си дал.
    Предполага се, че гледаш ТВ от разстояние няколко метра, а не от няколко сантиметра, за да игнорираш преобладаващата околна светлина.

  7. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,408
    #36

    Отговор: Амбилайт - как да си направим сами

    Yasen6275 не ти ли омръзна да се заяждаш?

    по темата:
    Точно така и пропускате очната леща(по точно кристалина)чиято форма се регулира от очните мускули....
    http://web.uni-plovdiv.bg/yovcheva/l...cture%2025.pdf
    Цилиарният мускул променя формата на лещата и така фокусира образа, както фокуса на обектива. Ролята на бленда в окото, се изпълнява от зеницата, която се свива или разширява според това колко светлина попада на ретината.
    При гледане на ярък обект на тъмен фонд продължително време(какъвто се явява телевизорът в тъмна стая) очните мускули стоят постоянно напрегнати, което от своя страна води до умора и повишаване на вътреочното налягане. При ползване на амбилайт, мускулите не се напрягат до степен, че да да изпитате дискомфорт...
    Ventsislav Negentsov одобрява това.

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #37

    Отговор: Амбилайт - как да си направим сами

    Не съм видял някой да се опитва да го налага като общовалидно.
    И за мен Амбилайта на Филипс е шаренийка. Тия цветни и динамични нюанси са напълно излишни.
    2 диодни ленти на стената в двата края на телевизора са напълно достатъчни.

    И аз не виждам какво се дразниш и упорстваш да отричаш технологията. Който му харесва го ползва, който не иска - просто не го ползва.
    svetlio1, tanatos и burbeng харесват това.

  10. Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Живее в
    Попово
    Мнения
    667
    #38

    Отговор: Амбилайт - как да си направим сами

    Точно с такива ленти се обзаведох,и трябва да кажа че сега ми е по-комфортно гледането вечер.Имат си и ключ за спиране,така че през деня може и да се изключват.И цялото удоволствие 5 лв на телевизор...кво му плащаш

  11. Member Аватара на karambam
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    гр. Видин
    Мнения
    200
    #39

    Отговор: Амбилайт - как да си направим сами

    Комфорта, който създава Амбилайта на Филипс е несравним, особено, когато е настроен да излъчва цветовете на екрана! ... Макар и само 2-странен, не мога да си представя вече да гледам без него, особено в тъмна стая!...Съжалявам само, че избързах и не взех по-голям и по-висока серия с 3-странен "ЛамбилайК"...ако и дано нямам бъдещи проблеми с него, след година-две макс...пак ще е Филипс, но ще избирам внимателно.
    пп...С Амбилайт се гледа приятно, успокоява и не болят очите...зеницата знае защо!
    Shmi, podredko и burbeng харесват това.

  12. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,408
    #40

    Отговор: Амбилайт - как да си направим сами

    http://www.ambibox.ru/en/index.php/Main_Page

    Цитат Първоначално публикувано от Yasen6275 Виж публикацията
    hristoslav2 не и докато плещищ глупости.
    Значи увеличаваме осветеността в стаята с ламбилайка, зеницата се свива и от това се отпускат мускулите които я командват така ли?
    И как точно се променя напрежението в "целиарния" мускул при едно и също разстояние до телевизор със и без ламбилайк?
    Глупостите ги плещиш ти!! Освен това, като не разбираш и не ти харесва стой настрана от темата вместо да я спамиш!! Аман от тролове и спамъри като теб...

    Бедна ти и е фантазията и познанията за да разбереш, какво ще се случи ако гледаш филм с HDR в тъмна стая...без амбилайт.

    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 22-02-16 в 21:41.

  13. Banned
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,430
    #41

    Отговор: Амбилайт - как да си направим сами

    Хубаво е някои хора да престанат със спама, защото не искам да продължавам да трия мнения.

  14.  
     

  15. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    113
    #43

    Отговор: Амбилайт - как да си направим сами

    Зарибихте ме тука с тоя "направи си сам амбилайт" и ето резултата от версия 0.1 :



    Снимал съм с телефона си, на който камерата е много зле.
    В действителност изглежда много по-добре, по-ярко е и цветовете си отговарят.
    Честно казано, резултата доста надхвърли очакванията ми. Разликата да гледаш с амбилайт или без е доста голяма. Има моменти все едно те поглъща/изпълва картината, абе не знам как да го опиша, но чувството е страхотно поне за мен.



    Грозна е гледката в момента, но това е работната версия. Крайната ще е в пъти по-добра.
    Планирам някаква рамка от плексиглас или подобен материал, ще сложа и повече чипове.
    Поръчал съм и материали за cable management.
    Този пост е редактиран от modem; 09-06-16 в 11:03.
    hristoslav2, svetlio1, podredko и 2 други харесват това.

  16. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,408
    #44

    Отговор: Амбилайт - как да си направим сами

    Защо не залепи лентите за гърба на телевизора?
    Разтоянието от стената ми се вижда голямо..

  17. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    113
    #45

    Отговор: Амбилайт - как да си направим сами

    За разстоянието си прав, но всичко е бета тестинг в момента . Това с рамката е работен вариант, просто исках да видя как ще се получи. Иначе първо лепих директно върху телевизора, но бях объркал нещо и се наложи да го свалям, а и не беше стабилно затова реших с рамка.

    Крайния вариант съм решил да го правя с друга лента. Тази която ползвам в момента е ws2801 със 32 чипа на метър, а гледам че има ленти с по 144 чипа на метър(wsS2812b), но са доста по-скъпи. Според мен за да стане супер ефектно, трябва да се ползва точно тези със 144 чипа.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 6 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Сайт как сами да си сглобим PC?
    От DerekMTN във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 3
    Последно: 02-05-07, 17:22
  2. Отговори: 3
    Последно: 27-03-07, 08:12
  3. WLAN - как да си направим сами...
    От Garu във форум Мрежи
    Отговори: 3
    Последно: 19-05-06, 07:49
  4. Отговори: 3
    Последно: 26-11-04, 03:09
  5. Сами ли сглобихте компютъра си?
    От sclera_bg във форум Анкети
    Отговори: 18
    Последно: 10-10-04, 20:11

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе