Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 19

Сами ли сглобихте компютъра си?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на sclera_bg
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    475
    #1

    Сами ли сглобихте компютъра си?

    Напоследък този въпрос не ми дава мира - мой близък ме помоли да му подбера нов компютър (разбирай РС). От близо 20 годишния си опит с персонални компютри установих, че само веднъж (в далечната 1986) един Правец 286 в тогавашната ми работа дефектира и ходи на сервиз, а съм си имал работа поне с дузина нови РС-та и следователно техниката (поне в моите разбирания) вече е достатъчно надеждна за да понасям гаврата с лепенките на кутията. От друга страна никога не съм и нямам намерение да овърклоквам системите, които съм купувал. Защо тогава гаранцията (и лепенката) е еднакава за мен и за овърклокърите?

    Преди време бях изказал мнението, че бих платил на фирмата-асемблатор за да сглобя компютъра сам, но такива фирми все още няма .

    Вашите отговори и аргументите ви (ако желаете да ги споделите) ще са от полза за мен, надявам се и за всички във форума.

    Пак казвам, че става дума за обикновен домашен компютър.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Kayso
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    2,092
    #2

    Сами ли сглобихте компютъра си?

    Сам естествено, бал съм ги във фирмите!

    Че то там има хора, който разбират по-малко и от мен!

    Д не се обиждат компютърните търговци



    А и така мога да си подбера най-добрите чарколаци, на най-ниската цена. Една фирма няма винаги най-добрите цени за отделните продукти.



    И още нещо - когато си го сглобявам сам, поне съм 100% сигурен, че това което е вътре е точно това за което съм платил

  4. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,576
    #3

    Сами ли сглобихте компютъра си?

    Не, не сам. Страх ме беше за процесора. И сега ме е страх, че съм малко кьпав в ръцете. Инак другите анджаклами ги човъркам.

    Бтв, трябва да отбележа(ша ми е за пръв път), че отговорите ти някак не са изчерпателни, Склера. В много от фирмите трябва те да ти го сглобят но по задължение - зарада гаранцията. Също и после не дават да го пипаш....

  5. Member Аватара на sclera_bg
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    475
    #4

    Сами ли сглобихте компютъра си?

    Съжалявам ако не съм се изразил точно. Мисля че ако човек сам си сглоби компютъра, то той е наясно че гаранцията на системата като цяло отпада, но за компонентите си я има (колкото и да е смешно това 1 месец за процесор например). Но аз поне не познавам човек, на който да му се е случило нещо по компютъра в гаранционния срок. (На сестра ми изгоря дъното заради токов удар 3 дни след края на гаранцията...)

  6. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    3,368
    #5

    Сами ли сглобихте компютъра си?

    Компютъра ми го дават сглобен, но не запечатан.

    .не мисля че заради някой извадил се кабел трябва да го нося до фирмата

    .гаранцията не отпада ако имаш дълготрайни отношения с фирмата ( и си компетентен като пипаш вътре)




  7. Senior Member Аватара на Kayso
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    2,092
    #6

    Сами ли сглобихте компютъра си?

    няма такова понятие - гаранция за система. Това си е измислица, на българските търговци.

    Зя всеки един компонент на едно PC има гаранция, давана от производителя, която е най-малко 1 година! И то незнависимо дали си клоквал или не си клоквал или каквито и да било други експерименти, без физическо насилие

    Ама да ме извиняват от фирмите, ама последно имах следния случай - на приятел поради гаранцията му беше заключен BIOS !! Тва все едно, да си купиш нова кола и да ти заключат предния капак. Смешно е !

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на glarus
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,846
    #7

    Сами ли сглобихте компютъра си?

    Само първият компютър като си го купих ми го дадоха сглобен. Но сега не бих се доверил на някой който не познавам да ми сглобява комп. Напоследък гледам че доста от фирмите пестят от болчета които им излизат без пари. хард или сд закачени само с едно болче ...

  10. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #8

    Сами ли сглобихте компютъра си?

    Сам си сгобявам компютъра. Мисля, че поне за това ми стигат знанията []. Ако някоя фирма се опита да ми продаде запечатан комп., просто съветвам хората да не си копуват оттам, а за заключен BIOS - нямам думи...[!]

    Няма да споменавам имена, но фирмата където работя, купува компютри (маркови) от друга фирма, която е представител на дадената марка. Та, компютрите идват с три годишна пълна гаранция без да имат никакви лепенки по тях, макар че даже имат приспособление за механично заключване. При поява на дефект няма никакви проблеми - дефектиралата част се сменя на място, без никакви условия. Ако е по сериозна попвреда се сменя целия комп. Е това е работа, но за съжаление малко фирми могат да се похвалят с такова обслужване и сервиз!

    В повечето малки фирмички където съм ходил, тези които сглобяват компютрите не са на необходимото ниво. Това е лично мнение и нека не звучи обидно към никого - всяко правило си има изключения.[]



    //Добавено:

    И някой да оправи анкетата, че може да се гласува n-брой пъти! []

  11. Member Аватара на zayo bayo
    Тук е от
    Feb 2004
    Мнения
    207
    #9

    Сами ли сглобихте компютъра си?

    Разбира се че сам си сглобявам компютрите.Абсолютно съм съгласен с Кайсо,не съм видял компютър сглобен във фирма който да не съм му намерил пропуск в сглобяването.Когато го правя го правя за себе си и с любов а не за продажба на някого си.Просто да си заработя парите..И отново Кайсо е обсолютно прав такова чудо гаранция на система няма.Има гаранция на елементите.Но нали точно поради причина,че българинът е неинформиран/не по негова вина/затова и фирмите си разиграват коня както си искат.

    До сега тук в Турция не съм имал никакъв проблем с гаранцията на отделните детайли.Даже мисля,че трябва да спомена и това:Може да вземеш част и ако не ти хареса нещо,не казвам даде дефект,в рамките на месец я връщаш,взимаш друга такава или си взимаш парите обратно.

    А и тукашните и нашите търговци на едро купуват от един и същи магазин.

  12. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #10

    Сами ли сглобихте компютъра си?

    И аз си го сглобих сам последния комп. Предните ми ги беше сглобявал един познат понеже от той беше ги поръчваше чарколяците и после ги сглобяваше.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    1,176
    #11

    Сами ли сглобихте компютъра си?

    единственото нещо което ми постави в ккутията авера беше процесора. А това с лепенките епълна простотия, а за заключеният BIOS, ами нямам думи. Аз наскоро имах един много готин случай. Та данесоха ми машина копувана от МЕТРО, с марката Хюндай, да и сложа Win. Отворих кашона, да изкарам компа, а най-отгоре се мърда едно BENQ необозначено за какво и с какво е!? Питам, какво е това, нещо като книжки и инсталационни драйвери няма ли? В отговор получих че това е, друго няма. Хванах се за главата, но как да е сложих машината на масата о почнах да се занимавам с нея, но като стана време да сложа драйвера на звука, ми дава грешка. Писна ми звъннах в метро и им каквам да се обадят в Софиа, за да разбера какъв е модела на звуковата карта и да знам какъв драйвер да дръпна от нета. Отговора беше, че не знаят нищо какво има вътре по дъното, да сме го занеселе до сервиза там щели да го оправят. Звъни се в сервиза, от там отогвор ами незнаем, казвам им модела, дъното и пак ами не можем да ви помогнем така донесетего. Занасеха си го хората за да се разбере че драйвера който са поставили бил грешен, за друга звукова карта. Изводи: Не си взимайте запечатан компютър, да ги таковам в тъпите изроди, няма да знаеш какво продаваш, егати[!]!!!

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,233
    #12

    Сами ли сглобихте компютъра си?

    И за вкъщи, и за фирмата купувам от едно и също място. Винаги сглобени машини, никога запечатани. Сам си подбирам компонентите - ако даден елемент го няма текущо, от фирмата ми го намират и доставят. Винаги са били коректни, независимо дали става дума за гаранционен или извънгаранционен сервиз. Никога не са имали нищо против да отварям машината и да подменям нещо в нея. Гаранционните им срокове са за всеки компонент поотделно - не и за цялата система. Вярно е наистина, че вземат една символична сума за сглобяване на компонентите, но предпочитам да е така - всеки да върши това, което му е работа.



    От друга страна настоящият ми компютър е купуван малко по малко от 1997 г. насам. Миналата година смених дъно, процесор, памет и кутия и в момента от първоначалната конфигурация е останало само флопито... Може да се каже, че сам съм си го сглобил, макар и в разстояние на няколко години []

  16. Gadget
    Guest
    #13

    Сами ли сглобихте компютъра си?

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">

    Бтв, трябва да отбележа(ша ми е за пръв път), че отговорите ти някак не са изчерпателни, Склера. В много от фирмите трябва те да ти го сглобят но по задължение - зарада гаранцията. Също и после не дават да го пипаш....



    <div align="right">Originally posted by D3BEP - 08/10/2004 : 10:23:12</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">





    Пак пишеш глупости... Отговорите са екстра. Да ми го сглобяват по задължение заради гаранцията - да, ама ако на всеки проблем ми идват и взимат PC-то за сервиз от нас, а не аз да го нося. От 98-ма година сам си правя всичко, щото ми е писнало да мъкна PC-то си по разни фирми на всеки 2 месеца и да ми обясняват глупости. Последно в такава фирма им занесох само вента на CPU-то и оня ми разправя, че гаранцията отпадала, щото съм го бил отворил и пипал вътре. Викам за смяна на един вент няма да мъкна цяло PC. Даде ми ново и повече не съм ходил там... Как пък няма да пипам по PC-то си. Да ми идват вкъщи и да ми инсталират DVD ROM или TV tuner щом е в гаранция, за която плащам.

  17. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #14

    Сами ли сглобихте компютъра си?

    а тези, които сглобявам за други хора броят ли се? []



    n.b. не работя в комп фирма...

  18. Member
    Тук е от
    Jan 2004
    Мнения
    323
    #15

    Сами ли сглобихте компютъра си?

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">



    Как пък няма да пипам по PC-то си. Да ми идват вкъщи и да ми инсталират DVD ROM или TV tuner щом е в гаранция, за която плащам.



    <div align="right">Originally posted by Gadget*-*09/10/2004*:* 12:10:24</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Много правилно!!!

    Аз с изключение на CPU-то сам "достроявам" машината. Е, имаше и няколко неуспешни опита в резултат на което изгораха процесори, хардове, флопита, дане говорим за захранвания. И тези които пишат за запояване на крачета на процесори Slot 1 много бъркат []

    Но винаги съм готов да експериментирам с чужди машини [:P][Yeah!]

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Амбилайт - как да си направим сами
    От hristoslav2 във форум Аксесоари за телевизори
    Отговори: 77
    Последно: 18-03-22, 20:37
  2. Сайт как сами да си сглобим PC?
    От DerekMTN във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 3
    Последно: 02-05-07, 17:22
  3. Отговори: 3
    Последно: 27-03-07, 08:12
  4. WLAN - как да си направим сами...
    От Garu във форум Мрежи
    Отговори: 3
    Последно: 19-05-06, 07:49
  5. Отговори: 3
    Последно: 26-11-04, 03:09

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе