Вижте резултатите от анкетата: Какво решение виждате на либийският проблем

Гласували
44. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Никакво. Да чакаме развитието на събитията, които не зависят от нас

    13 29.55%
  • Тиха дипломация на българското правителство

    0 0%
  • Дипломатически натиск на всички нива и във всички държави

    13 29.55%
  • Активизация на българското население в подписки и акции в защита на медиците в Либия

    2 4.55%
  • Създаване на комуникация по всякакви канали между двете страни с цел "стопяване на напрежението"

    1 2.27%
  • Търсене на съдействие от външни държавни и недържавни организации за удовлетворяване на исканията на Кадафи

    3 6.82%
  • Организирани репресии срещу либийски граждани в България в отговор

    3 6.82%
  • Използване на сила за връщането на медиците ни от Либия

    4 9.09%
  • Друго - моля, посочете какво!

    5 11.36%
Страница 3 от 3 ПърваПърва 123
Резултати от 31 до 45 от общо 45

Какво решение виждате на либийският проблем?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,261
    #31

    Re: Какво решение виждате на либийският проблем?

    Цитат Първоначално публикувано от Mr.TECHNO
    ...Божидар Димитров...

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    330
    #32

    Re: Какво решение виждате на либийският проблем?

    Цитат Първоначално публикувано от Wise
    Не - не отговаряй, но поне дай версия за заразените деца.
    Все-пак има заразени със СПИН деца. Май е така (аз от медиите го знам).
    Ами кажи версията на защитата поне - как е станало?? Ако не са нашите медици,
    то кой е???
    Трябва да има някакъв отговор.
    Отново ти повтарям ,че не съм юрист и не съм чел делото, защо ме чоплиш?
    Ок, ето това съм чел по новините: Според нашите децата са заразени от лошите хигиенни и стерилни условия в либийските болници. Често се поваряли спринцовки, имало заразена кръв и т.н.
    За мен тази насока на размисъл не представлява интерес. Дори и поименно да докажем кой как се е заразил, не мисля, че ще има промяна.

  4. Senior Member Аватара на Wise
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    3,124
    #33

    Re: Какво решение виждате на либийският проблем?

    Е как така - това не представлява интерес???
    Ами 400 деца май (или повече) са заразени - не е от секс, а от немарливост или некадърност.!!!
    Това си има значение и определено представлява интерес. Защо не съм чул кой ги е заразил??

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    1,563
    #34

    Re: Какво решение виждате на либийският проблем?

    Цитат Първоначално публикувано от nocToRHHo 3JIo
    ...Често се поваряли спринцовки, имало заразена кръв и т.н.
    За мен тази насока на размисъл не представлява интерес...
    Според мен именно тази насока на размисъл би трябвало да представлява интерес...защото поставя въпроса "А действително ли са невинни и трябва ли въобще да правим нещо за освобождаването им?"
    Не искам да провокирам теб, nocToRHHo 3JIo, а всички участници в анкетата...

    На мен лично ми направи много силно впечатление едно от "доказателствата за невинността" на сестрите - в кръвните банки, открити в домовете им, нямало вирус на СПИН...което ме накара да се замисля...кой държи банки с кръв в дома си и за какво са му?

  6. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #35

    Re: Какво решение виждате на либийският проблем?

    И аз множество пъти повдигнах въпроса, че когато пишат за компютри - журналистите са некомпетентни, като пишат за АЕЦ - журналистите са некомпетентни, и от един път като пишат и приказват за медицински сестри задържани в Либия - веднага хората си съставят правилното мнение.
    Колко пъти да по повторя - МАНИПУЛИРАНИ сте всички вие, от политици, от журналисти, от популисти.
    Никои не знае нищо, но понеже били българи, значи са невинни
    Не казвам че са и виновни, но съда е компетентния орган.
    И че никой, ама никой от пишещите тука и правещи се на загрижени на знае истината, обаче пишат километрични романи как щели да се бият с Кадафи.
    Добре, за миг си представете че наистина поради немарливост са заразили и вашето дете и то в българска болница?

  7. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #36

    Re: Какво решение виждате на либийският проблем?

    Цитат Първоначално публикувано от Black Adder
    И аз множество пъти повдигнах въпроса, че когато пишат за компютри - журналистите са некомпетентни, като пишат за АЕЦ - журналистите са некомпетентни, и от един път като пишат и приказват за медицински сестри задържани в Либия - веднага хората си съставят правилното мнение.
    Колко пъти да по повторя - МАНИПУЛИРАНИ сте всички вие, от политици, от журналисти, от популисти.
    Никои не знае нищо, но понеже били българи, значи са невинни
    Не казвам че са и виновни, но съда е компетентния орган.
    И че никой, ама никой от пишещите тука и правещи се на загрижени на знае истината, обаче пишат километрични романи как щели да се бият с Кадафи.
    Добре, за миг си представете че наистина поради немарливост са заразили и вашето дете и то в българска болница?
    В процеса в Либия не говорят за немарливост, а за заговор срещу Джамахирията и умишлено заразяване. Поне това съм чувал. Но и да има немарливост - това е немарливост на цялостната организация в болницата, хигиенните норми, процедурите, контролът, а не отделни служители на ниско ниво. Иначе нямаше да са заразени 400 деца, а 3-4 при нарушаване на правилата. Тогава обаче трябва да има и виновни висшестоящи в болницата либийци - къде са гледали че са допускали немарливост.
    После нали спин-експертите твърдели, че заразата е тръгнала преди нашите хора да започнат там работа.
    А колегите на сестрите тук с които са работили заедно ги описват като съвестни и дисциплинирани.
    Но наистина смущава факта за намерените в домовете им кръвни банки. Това - защо, дали ли са обяснение сестрите, отричат ли го, постановка на либийската полиция ли е - това не ми е ясно.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Feb 2004
    Мнения
    186
    #37

    Re: Какво решение виждате на либийският проблем?

    тук има някакви които са по-склонни да вярват на един диктатор отколкото на професори и специалисти в тази област и то западно-европейци, поне малко по-напред от децата на пустинята в днешно време. или не вярвайте на никой или си изберете по-достоверен източник. съгласен съм че е смешно ние да правим всякакви показни акции докато в Либия е пълно с българи които си траят и прибират пари (не може по принципа ако губя губят всички ако спечеля печеля само аз), все едно някой да тръгне за ирак и да се чуди защо са му отрязали главата. не трябва да плащаме и една стотинка, и не защото ще признаем някаква вина, а защото тук умират много повече хора дори деца от безпаричие. не знам защо ще трябва да се смятат либийските деца със СПИН за по-специални от милионите деца в цяла Африка умираши от Спин и то в държави без купища долари от петрол, направо ще изродско ние да плащаме на петролни милионери. никакво отстъпване пред изнудването, а нещастията и мъката наистина нямат край и няма да свършат колкото и да се мъчите. това не означава да не се борим с тях но не за сметка на причиняване нови такива. не може да обвиняваме някой друг че сме попаднали в ураган, или че имаме вродено фатално заболяване.
    яка дипломация и никакви клякания

  10. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #38

    Re: Какво решение виждате на либийският проблем?

    А за по-любознателните, поради липса на други средства за информация ще предоставя следния линк
    News.bg
    постарах се да обхвана първия критичен период от арестуването
    Който има време и желание да чете и да си припомни, аз ще пусна само някой заглавия:

    15.02.1999, 10:00 Български лекари са арестувани в Бенгази
    15.02.1999, 16:30 Либия отказва информация за задържаните български граждани
    15.02.1999, 20:00 Арестуваните български лекари вече са в Триполи
    16.02.1999, 13:00 Българските медици са преместени в Триполи от съображения за сигурност
    16.02.1999, 20:00 Българските медици ще бъдат освободени след края на следствието
    17.02.1999, 13:00 Част от българските медици в Либия са освободени
    17.02.1999, 16:30 Още няма официално съобщение за арестуваните български медици
    17.02.1999, 20:00 Либия не може да даде информация за арестуваните български медици
    18.02.1999, 10:00 Правителството ще предложи да бъде уволнен посланикът ни в Либия (ха ха ха)
    18.02.1999, 13:00 Група дипломати заминава спешно за Либия
    18.02.1999, 20:00 Повечето българи в Либия вече са по домовете си
    24.02.1999, 16:30 Българските медици в Либия може да бъдат освободени до края на седмицата ( да ви звучи познато? )
    25.02.1999, 10:00 Дипломатите ни днес ще посетят задържаните българи в Либия ( да сте го чели скоро?)
    04.03.1999, 20:00 Работната група на външно министерство все още е в Либия
    10.03.1999, 20:00 Българската дипломатическа мисия се завръща от Либия
    11.03.1999, 10:00 В Либия остават още шестима българи
    Либийските власти официално потвърдиха, че пет български медицински сестри и един лекар остават задържани, за да оказват съдействие на следствието по случая със заразената кръв в Бенгази до приключването му, съобщи след завръщането си от Триполи ръководителят на дипломатическата ни група Людмил Спасов. Срещу задържаните Нася Ненова, Валентина Манолова, Валя Червеняшка, Снежана Димитрова, Кристиана Малинова и доктор Здравко Георгиев няма повдигнати обвинения. Либийските власти са гарантирали безопасността им.
    23.03.1999, 16:30 Всички българи, задържани в Либия ще бъдат свободни до няколко дни ( да ви звучи познато )
    ..
    ..
    ..
    05.01.2000, 20:00 Либия даде уверения за бързо приключване на следствието срещу българите
    -------------------------------------
    Та така е започнало всичко, що ли ми се струват непроменени заглавията и новините за 8 години.


  11. Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    330
    #39

    Re: Какво решение виждате на либийският проблем?

    Ако смятате българите за виновни, друг въпрос!
    Тогава наистина има смисъл да се вземат предвид и спринцовки, и тенджери, и тигани.
    Но тогава цялата тема не би имала смисъл и не виждам защо участвате в нея. Тогава няма либийски проблем, има български проблем в Либия.
    Прочетете темата обаче "Либия рече смърт" и по - специално моите постове и мнението ми по проблема още преди изявленията на Кадафи и фондацията му.
    Случайни ли са съвпаденията по делото Локърби и по това в Бенгази според вас?
    Какво означава "Замяна на медицинските сестри за Ал Меграхи" и "компенсации за семействата на болните деца".
    Компенсации в размер на изплатените за Ал Мегархи компенсации.
    За каква вина си говорим, щом имаме искане замяната на 6 виновни в нечовешко престъпление срещу държавата и човечеството в услуга на вражески тайни служби, срещу един - невинно осъден и откупа, платен за освобождението му!
    Пресъздавам ви приблизителна гледна точка на Либийската страна.
    Кометирайте. За какво правораздаване става въпрос и справедливо ли е това? Вината, за която говорите, е правна категория, дайте правната обосновка на тоя акт.
    Че тея медсестри като се върнат в България, трябва да ги линчуваме, щом смятате че са виновни!

  12. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #40

    Re: Какво решение виждате на либийският проблем?

    nocToRHHo 3JIo. пак те питам, отговори ми само с ДА или НЕ
    На базата на ЖУРНАЛИСТИЧЕСКИТЕ манипулативни репортажи ли си състави мнение? ДА или НЕ. БЕЗ коментар.

  13. Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    330
    #41

    Re: Какво решение виждате на либийският проблем?

    Не знам защо се захванахте с произхода на моята гледна точка, документи и незнам си какво. Всъщност може ли след като ти отговоря на въпроса и ти да ми отговориш Black Adder: Каква е според теб гледната ми точка?
    Бъди спокоен, аз не се отмятам, даже много от старите може да познаят днес гледната ми точка от преди години.

    По въпроса:
    Историята на съвременността журналисти ли я пишат, Black Adder?
    Ако да, то отговорът ми също е да. Но тогава никой не бива да си създава мнение за нищо, по далеч от носа му.

    Иначе, ако този отговор те задоволява, преди години купувах вестници.
    Напоследък обаче се замогнах и предпочитам стандартната тоалетна хартия!

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #42

    Re: Какво решение виждате на либийският проблем?

    не ми отговаряй на въпроса с въпрос, това е най-древния метод за измъкване
    Нали те попитах кратко и ясно
    "На базата на ЖУРНАЛИСТИЧЕСКИТЕ манипулативни репортажи ли си състави мнение? ДА или НЕ. БЕЗ коментар."
    ти ме нафлуди с 10 реда коментар, което за мен говори едно - поддал си се на манипулацията
    не те питах виновни ли са или не

  16. Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    330
    #43

    Re: Какво решение виждате на либийският проблем?

    Цитат Първоначално публикувано от nocToRHHo 3JIo


    По въпроса:
    Историята на съвременността журналисти ли я пишат, Black Adder?
    Ако да, то отговорът ми също е да. Но тогава никой не бива да си създава мнение за нищо, по далеч от носа му.

    Иначе, ако този отговор те задоволява, преди години купувах вестници.
    Напоследък обаче се замогнах и предпочитам стандартната тоалетна хартия!

  17. Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    330
    #44

    Re: Какво решение виждате на либийският проблем?

    (Съжалявам за втория пост; стори ми се че предният е изрит и затова така добавям)
    Ок, пояснявам:
    Вестниците ги ползвах за тоалетна хартия. Всъщност статии копираш и четеш доста по - често ти, Black Adder, отколкото аз; дори рядко участвам в тези теми.
    Понеже въпросът ти е подвеждащ, ето отговора ми:
    Източниците ми са историята на конфликтите. Неведнъж съм я цитирал по темите. Вярвам отговорът да е ясен и достатъчен, макар и непроцесуален както го искаш. Всъщност то е и видимо, още много отдавна сме говорили по тези въпроси във форума. Личното ми мнение е, че аз заговорих за Локърби много преди да се тиражира тая версия в обществото и малко преди - поне няколко дена - ако проследиш последната тема - да се изнесат в медиите речите на Кадафи и на фондациите му, потвърждаващи моята версия.
    В историята лично аз съм свикнал да чета извори, близки до конфликта, и предпочитам да са повече от един, сравнявам и създавам моя версия.
    Историята дна съвремието обикновенно обаче е потулена и рядко допуска нефилтрирани иззточници от зоната на конфликта. Има доста интересни неща за Ирак и Афганистан, на американски източници при това, но повечето хора не са ги чели или дори не знаят, че съществуват. От друга страна медиите са един от основните канали за пренос на информация.
    Така, че историята на съвременността няма пречка да е създадена и на база репортажи и статии. Ако това е така, то значи и моите познания са базирани някъде в основата си на медиите.
    Оттам нататък аз лично не мога да различа "манипулативни" от "неманипулативни" репортажи. Ще те помоля да ми разясниш разликите.

    И да отговориш на моят въпрос: каква е моята версия, какви са според мен нещата и как ще се развият. Щом вече изследваш източниците ми, добре е да съм сигурен, че си наясно
    Поздрави!

  18. Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    361
    #45

    Re: Какво решение виждате на либийският проблем?

    Цитат Първоначално публикувано от Edin_Lud
    На мен лично ми направи много силно впечатление едно от "доказателствата за невинността" на сестрите - в кръвните банки, открити в домовете им, нямало вирус на СПИН...което ме накара да се замисля...кой държи банки с кръв в дома си и за какво са му?
    Ами точно тези кръвни далавери са в основата на всичко. Имаше разследване на един английски журналист, описващ го подробно, но за мое огромно съжаление не мога да открия линка, ако попадна пак на него непременно ще го публикувам. Иначе на стадото му дай да псува либийците и да позира с някакви лентички.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 3 ПърваПърва 123

Подобни теми

  1. NAS + USB решение
    От topche във форум Общ - хардуер
    Отговори: 4
    Последно: 30-05-11, 20:20
  2. Евтино решение
    От GAL61 във форум Телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 23-04-08, 23:20
  3. Кое е по-доброто решение...?
    От stoian_angelov във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 11
    Последно: 14-03-08, 00:45
  4. Проблем с ICQ + решение.
    От fori във форум Общ - софтуер
    Отговори: 7
    Последно: 10-10-06, 13:38
  5. CPU-строшен PIN-решение
    От Z*E*W*A във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 5
    Последно: 03-10-06, 09:35

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе