Вижте резултатите от анкетата: Какво решение виждате на либийският проблем

Гласували
44. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Никакво. Да чакаме развитието на събитията, които не зависят от нас

    13 29.55%
  • Тиха дипломация на българското правителство

    0 0%
  • Дипломатически натиск на всички нива и във всички държави

    13 29.55%
  • Активизация на българското население в подписки и акции в защита на медиците в Либия

    2 4.55%
  • Създаване на комуникация по всякакви канали между двете страни с цел "стопяване на напрежението"

    1 2.27%
  • Търсене на съдействие от външни държавни и недържавни организации за удовлетворяване на исканията на Кадафи

    3 6.82%
  • Организирани репресии срещу либийски граждани в България в отговор

    3 6.82%
  • Използване на сила за връщането на медиците ни от Либия

    4 9.09%
  • Друго - моля, посочете какво!

    5 11.36%
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 45

Какво решение виждате на либийският проблем?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    330
    #1

    Какво решение виждате на либийският проблем?

    Понеже се разбушувахме на тази тема, иска ми се да проследим какви са настроенията в обществото на Сетком по въпроса към днешна дата...
    Със съжаление констатирам ,че нямаме адекватна стара анкета по въпроса, а добре би било мнението да се сондира периодично, за да се отразяват промените в нагласата на хората.
    Гласувайте, умувайте, псувайте - вход свободен!


    PS. Ще помоля някой модератор да увеличи възможностите за гласуване в анкетата до 3 или поне до 2, защото малк осъс закъснение ми се струва, че виждам опции, които могат да бъдат комбинирани, а се оказва, че не мога да редактирам точно това.
    Поздрави!

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #2

    Re: Какво решение виждате на либийският проблем?

    Нищо не очаквам от нашето правителство.
    Първа серия, приемане на финансовите условия на Кадафи, като новите ни покровители услужливо ни предложат нисколихвен, ултра изгоден заем с който да си приберем сънародниците.

    Втората серия е приемане от нашето правителство на извънредно неизгодно условие поставено от кредиторите ни срещу опрощаване на заема. Примерно никаква АЕЦ на територията на България или АЕЦ, но на европейски собственик, освободен от всякакви данъци и такси и свободен да прави с цените, каквото си поиска, както и осигуряването му на пълен монопол на територията на страната.

  4. Senior Member Аватара на Profita
    Тук е от
    Jun 2003
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,137
    #3

    Re: Какво решение виждате на либийският проблем?

    Сещате ли се, ако между задържаните имаше и една рускиня как биха постъпили руснаците?

    Горчивата истина обаче е, че нито има рускини, нито ние играем с пешките на руснаците и май ни остава само дипломацията, но в малко по адекватно агресивна форма, че видяхме колко им струва досегашната.

  5. Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    330
    #4

    Re: Какво решение виждате на либийският проблем?

    Malone, както вече видя, аз напълно оприличавам подхода на Кадафи на подхода в делото Локърби.
    Както вече споменах, в локърби го накараха да плати по около 10 млн. на всеки пострадал, общо между 300 и 400 човека, т.е. към 3,5 млрд. долара.
    Споразумяха се на траншове, с първия транш от 4 млн. на глава ООН маха ембаргото срещу Либия.
    Първият транш беше изпълнен.
    Втори транш 4 млн. на глава - свалят се други санкции, вкл. и САЩ възстановява дипломатическото си представителство в Либия.
    Втория транш беше изпълнен.
    Трети транш от 2 млн. на глава и САЩ маха Либия от списъка страни, финансиращи терористична дейност.
    На практика с тази стъпка Кадафи можеше да почне пак преговори за осъдения по Локърби и да предизвика ново дело.
    Тази стъпка не бе изпълнена, макар че тя бе цел на цялото мероприятие за Либия. Тя остана "държава - терорист", нямаше преговори и готово.
    А милиардите й, заплатени преди това не й бяха върнати.

    Сега Кадафи иска емен-емен за 400 души пак по около 10 милиона. Случайно?
    Кое те кара да мислиш, че плащането на тези пари ще ни върнат хората? Аз не виждам такава връзка...

    Profita,
    Руснаците биха постъпили като руснаци. Американците като американци.
    Надявам се българите да не постъпят като таран. На чужди интереси.
    Дипломация ли?
    А що е то Либия?
    Най- големият купувач на петрол и инвеститор там са Хамериканците.
    Германците сключиха сериозно търговско споразумение.
    Италианците са също живо заинтересувани от успеха на Кадафи. Той им пазеше колониалния интерес.
    Французите им продадоха - мисля, че снощи два свръхмодерни изтребителя за прилична сума. Достатъчни са за да превземат небето над България за 15 минути.

    Дали Либия ги чувства приятел?
    Италия и Германия са бивши окупатори.
    Американци и англичани нападнаха и ще нападнат приятелският Иран, обесиха Саддам, не бих казал любимият лидер на Кадафи(защото е воювал срещу него във войната Иран - Ирак), но човек, който определено виждаше като стожер на арабската лига.
    Американци и англичани са убили дъщерята на Кадафи - мисля, че по - голяма от Сейф ал Ислам. Винаги са му били врагове, не мога да изброя всичките им сблъсъци.

    Де е таз дипломация?
    Сами сме в нея. А дипломацията не е умението да редиш мили думи, а да наредиш държавни интереси.
    Ничии интереси не можем да подредим.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #5

    Re: Какво решение виждате на либийският проблем?

    Единственото решение е лесно и просто, но мисля че ефективно - Всички български работници в Либия се качват на самолета и се прибират.

  7. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #6

    Re: Какво решение виждате на либийският проблем?

    Цитат Първоначално публикувано от Black Adder
    Единственото решение е лесно и просто, но мисля че ефективно - Всички български работници в Либия се качват на самолета и се прибират.
    А страните членки на еврото дето се бият в гърдите, че искат да помогнат - да отзоват и те своите медици.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #7

    Re: Какво решение виждате на либийският проблем?

    Цитат Първоначално публикувано от Black Adder
    Единственото решение е лесно и просто, но мисля че ефективно - Всички български работници в Либия се качват на самолета и се прибират.

    Да, да - и кой тук ще им плаща парите, които заработват там?
    Ако това беше решение, щяха да го направят отдавна. И според мен - така се бяга от проблема. А показния страх дава сила на врага.

  10. Member
    Тук е от
    Feb 2001
    Мнения
    781
    #8

    Re: Какво решение виждате на либийският проблем?

    Много добри мнения чета и съм съгласен с повечето от написаното дотук.
    Ако бяха заложници рускини, или американки...ясно.
    То се видя, че за периода, в който българките са заложници там нашите правитества Нищо (абсолютно нищо съществено) не са направили, само някакви плахи дипломатически опити.
    Мисля, че на нашите политици не им стиска да действат с по-агресивни мерки и има прекалено големи политически интереси, замесени в случая.

  11. Member
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    957
    #9

    Re: Какво решение виждате на либийският проблем?

    Гласувах за последната точка.
    И считам, че подходът трябва да бъде прилагането на всички точки без първите две.
    (Е, за последната имам някои резерви. )

  12. Senior Member Аватара на Wise
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    3,124
    #10

    Re: Какво решение виждате на либийският проблем?


    Какво решение виждате на либийският проблем?
    А би ли формулирал проблема?

  13. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #11

    Re: Какво решение виждате на либийският проблем?

    Цитат Първоначално публикувано от IvO™

    Да, да - и кой тук ще им плаща парите, които заработват там?
    Ако това беше решение, щяха да го направят отдавна. И според мен - така се бяга от проблема. А показния страх дава сила на врага.
    Те ще се махнат не защото ги е страх и бягат (а явно не ги е страх, значи процеса за тях е справедлив), а ще се махнат като протест, щото митинг няма да им разрешат да направят.
    А всички тези популистки методи, с гасене на ток, лентички и съпричастност го казах - ДЕ МА ГО ГИ Я от страна на политиците.
    И да ме прощавате за резкия тон, ама да сте чули един Българин в Либия да се е изправил в защита на медиците? Аз щото не съм.
    Е щом бай Муамар е достатъчно добър за нашенците да му работя и да му целуват задника, защо аз, аджеба, трябва после да правя подписки прочее в тяхна защита? Нали сами са си избрали този начин на живот?

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    330
    #12

    Re: Какво решение виждате на либийският проблем?

    Цитат Първоначално публикувано от Wise

    Какво решение виждате на либийският проблем?
    А би ли формулирал проблема?
    Да разбирам ли, че не си запознат?
    Имаме медицински сестри, арестувани и осъдени на смърт по обвинение, че са организирали заразяване на деца в Либия, вероятно със съдействието на американските тайни служби.
    Проблемът е пренесен и в междудържавните отношения.
    Търсим кой как вижда нещата. Да оставим да ги осъдят ли трябва, да заколим някого ли, да викаме ли, натурални сокове ли да им изпращаме....

  16. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #13

    Re: Какво решение виждате на либийският проблем?

    Ами решението е следното. По идея на Волен Сидеров но малко доразвито. Арестуват се определен брой либийци. Измислят им се обвинения в тежки престъпления. След това се предлага на либия да бъдат разменени за мед. сестри. Опрецията може да бъде проведена от тайните служби без да се вдига много шум, така че обикновенния българин да не разбере какво всъщност става. Обвиненията даже могат да бъдат за терористичен атентат готвен срещу БГ. Не си мислете, че подобни неша не се правят от "демократичните" държави, в частност САЩ и европейски държави.

  17. Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    330
    #14

    Re: Какво решение виждате на либийският проблем?

    Цитат Първоначално публикувано от Julian
    Ами решението е следното. По идея на Волен Сидеров но малко доразвито. Арестуват се определен брой либийци. Измислят им се обвинения в тежки престъпления. След това се предлага на либия да бъдат разменени за мед. сестри. Опрецията може да бъде проведена от тайните служби без да се вдига много шум, така че обикновенния българин да не разбере какво всъщност става. Обвиненията даже могат да бъдат за терористичен атентат готвен срещу БГ. Не си мислете, че подобни неша не се правят от "демократичните" държави, в частност САЩ и европейски държави.
    За пръв път чух това решение от един участник във форума. На лична.
    Щеше да бъде ефективно, ако не е толкова тиражирано в обществото!
    Поради простата причина, че смятам българите за слуги на чужд интерес.
    И ако този интерес използва така тиражираният и после изпълнен случай например за да се обвини България в "държавноорганизиран реваншистки тероризъм", за което ще има и доказателства, обръщащи световното обществено мнение срещу нас, още по - лесно ще се координира натиск срещу страната ни и ще се контролират и изсмукват решения във вреда на нашата страна и в полза на външни интереси.
    Смисъл имаше без да се говори на тази тема да се направи тихомълком още в стартовият етап, когато стана ясно, че делото ще е "Локърби 2" и няма да има нищо общо с правосъдие.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2001
    Мнения
    42
    #15

    Re: Какво решение виждате на либийският проблем?

    Цитат Първоначално публикувано от Julian
    Ами решението е следното. По идея на Волен Сидеров но малко доразвито. Арестуват се определен брой либийци. Измислят им се обвинения в тежки престъпления. След това се предлага на либия да бъдат разменени за мед. сестри. Опрецията може да бъде проведена от тайните служби без да се вдига много шум, така че обикновенния българин да не разбере какво всъщност става. Обвиненията даже могат да бъдат за терористичен атентат готвен срещу БГ. Не си мислете, че подобни неша не се правят от "демократичните" държави, в частност САЩ и европейски държави.
    Аха, супер. След това Либия арестува още Българи по измислени обвинения, измъчва ги, и ги осъжда. Ко праим ние после?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. NAS + USB решение
    От topche във форум Общ - хардуер
    Отговори: 4
    Последно: 30-05-11, 20:20
  2. Евтино решение
    От GAL61 във форум Телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 23-04-08, 23:20
  3. Кое е по-доброто решение...?
    От stoian_angelov във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 11
    Последно: 14-03-08, 00:45
  4. Проблем с ICQ + решение.
    От fori във форум Общ - софтуер
    Отговори: 7
    Последно: 10-10-06, 13:38
  5. CPU-строшен PIN-решение
    От Z*E*W*A във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 5
    Последно: 03-10-06, 09:35

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе