Вижте резултатите от анкетата: Нужно ли ни е лятно часово време и кое от двете времена бихте предпочели да остане за постоянно ?

Гласували
84. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Не е нужно

    37 44.05%
  • Да нужно е

    12 14.29%
  • Колебая се

    6 7.14%
  • Да остане лятното - за постоянно

    22 26.19%
  • Да остане зимното - за постоянно

    19 22.62%
  • Не съм мислил по въпроса

    0 0%
Отговори на анкетата
Страница 5 от 10 ПърваПърва ... 34567 ... ПоследноПоследно
Резултати от 61 до 75 от общо 136
Like Tree59Одобрявам

Нужно ли ни е лятно часово време и кое от двете времена бихте предпочели да остане за постоянно ?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #61

    Отговор: Нужно ли ни е лятно часово време и кое от двете времена бихте предпочели да остане за постоянно ?

    Не сме го приели ние, а и не са минали още 50 години от тогава. Лъгаха, че имало смисъл и полза.

    Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,591
    #62

    Отговор: Нужно ли ни е лятно часово време и кое от двете времена бихте предпочели да остане за постоянно ?

    За мен има смисъл и полза. Не се чувствам излъган, нито някога е имало проблеми в личен и служебен план. Супер ми е лятото, да имам повечко светла част на деня след втора смяна работа (до 19.30ч.) за лични занимания. Ако ще остава някакво постоянно време, предпочитам лятното. От друга страна пък, каквото и решение да се вземе, въобще няма да тръгна да правя някакви трагедии, да намесвам геополитика и да използвам гръмки изрази както някои хора в тази тема с противоположно на моето мнение..
    Този пост е редактиран от VanDan; 26-03-18 в 11:51.

  4. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #63

    Отговор: Нужно ли ни е лятно часово време и кое от двете времена бихте предпочели да остане за постоянно ?

    Аз съм против да се местят часовете защото:
    -Създава макар и много рядко проблеми с компютрите (някои процеси ако се случи точно в смяната се чупят или не се изпълняват процеси както се очаква. Например пропуски да се съобразим за проблеми в ранните часове между 3 и 4 ако са зададени щедули...)
    -Трябва да настройвам часовниците у дома, колата и електроуредите щото повечето или са аналогови или са без календар за автоматична настройка...
    -Трябва да настройвам камерите и фотоапаратите си щото календара им не е нашенския и не може да се автоматизира... Ако не са синхронизирани от едно събитие при снимане става боза когато се свалят на едно място файловете...
    -Няколко дена ми е терсене с новото време - биология...

    От друга страна не виждам смисъл или полза да се сменя часа...
    dodo_pv одобрява това.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,591
    #64

    Отговор: Нужно ли ни е лятно часово време и кое от двете времена бихте предпочели да остане за постоянно ?

    Ползата винаги е била само и единствено само една - удължаване на "светлата част на деня" през лятото, която може да бъде използвана за някакви активни занимания. Кое му е сложното за разбиране не мога да схвана. Примерно аз обожавам лятото да играя тенис на естествена светлина от 19.30 до почти 22.00 на по-малко жега и в дните, когато съм на работа до 19.30ч. Разбира се, нищо фатално за мен лично няма да се случи и без смяна и независимо кой тип време остане. За това ми е чудно за какво са тези терзания, драми, ***** и т.н. в подобна прозаична тема.
    Този пост е редактиран от VanDan; 26-03-18 в 12:24.
    hadean одобрява това.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #65

    Отговор: Нужно ли ни е лятно часово време и кое от двете времена бихте предпочели да остане за постоянно ?

    Не усещам дискомфорт, при смяна на часа, но усещам ползата от час повече светлина...най-вече на плажа

    Вече е по-светло вечер и може да се смята, че сезона на клюкарките от мах'лата е открит!
    Mega и tony34al харесват това.

  7. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #66

    Отговор: Нужно ли ни е лятно часово време и кое от двете времена бихте предпочели да остане за постоянно ?

    Цитат Първоначално публикувано от pilot Виж публикацията
    Не усещам дискомфорт, при смяна на часа, но усещам ползата от час повече светлина...най-вече на плажа

    Вече е по-светло вечер и може да се смята, че сезона на клюкарките от мах'лата е открит!
    Е ти изкара, че смяната на часовника удължава деня! Дали? какво значение има колко ти показва часовника за природата и дължината на деня? Смяната води само до заблуди. Значи ли, че щрауса се е скрил като си е заровил главата?
    dodo_pv одобрява това.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    1,166
    #67

    Отговор: Нужно ли ни е лятно часово време и кое от двете времена бихте предпочели да остане за постоянно ?

    @ivodivo - Не бъркай денонощие с ден - не се удължава продължителността на деня , а на светлата му част - не можеш да разбереш , или не искаш?

  10. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #68

    Отговор: Нужно ли ни е лятно часово време и кое от двете времена бихте предпочели да остане за постоянно ?

    Цитат Първоначално публикувано от bisval Виж публикацията
    @ivodivo - Не бъркай денонощие с ден - не се удължава продължителността на деня , а на светлата му част - не можеш да разбереш , или не искаш?
    Нищо не се удължава. Денят и нощта са такива, каквито трябва да бъдат, според мястото на Земята в еклиптиката. Нсеки има право да си настройва часовниците така, както иска, ако ще и назад да ги пуска. Но да не го налага на другите.

    Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk
    jonny33 одобрява това.

  11. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #69

    Отговор: Нужно ли ни е лятно часово време и кое от двете времена бихте предпочели да остане за постоянно ?

    Цитат Първоначално публикувано от bisval Виж публикацията
    @ivodivo - Не бъркай денонощие с ден - не се удължава продължителността на деня , а на светлата му част - не можеш да разбереш , или не искаш?
    Съвсем се обърка в собствените си думи! Прочети си какви си ги написал...
    Къде съм казал че денонощието се удължава?!? Казах деня а ден е точно светлата част на денонощието! Променя се според местоположението на Земята спрямо Слънцето и т.н. Но не зависи от това как ще си настроиш часовника... И не ми казвай кой какво разбира - няма смисъл от заяждане!

  12. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #70

    Отговор: Нужно ли ни е лятно часово време и кое от двете времена бихте предпочели да остане за постоянно ?

    Цитат Първоначално публикувано от ivodivo Виж публикацията
    Е ти изкара, че смяната на часовника удължава деня! Дали? какво значение има колко ти показва часовника за природата и дължината на деня? Смяната води само до заблуди. Значи ли, че щрауса се е скрил като си е заровил главата?
    Как точно съм го изкарал? Търсиш под вола теле ли? Вникни малко в постовете, преди да апострофираш...
    Този пост е редактиран от pilot; 27-03-18 в 16:37.

  13. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,257
    #71

    Отговор: Нужно ли ни е лятно часово време и кое от двете времена бихте предпочели да остане за постоянно ?

    3 дни не знам къде съм...

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #72

    Отговор: Нужно ли ни е лятно часово време и кое от двете времена бихте предпочели да остане за постоянно ?

    Цитат Първоначално публикувано от pilot Виж публикацията
    Как точно съм го изкарал? Търсиш под вола теле ли? Вникни малко в постовете, преди да апострофираш...
    Да те цитирам ли? Виж си как пишеш че имало час повече светлина и вечер било по светло - е аз питам това какво общо има с часовника? Усещането ти е субективно! Единствения аргумент за който се сещам и не знам защо ако е така не спомена е свързан с работата ти и невъзможността да си смениш раб.време така, че да не се налага да се сменя на всички часовника поради твои лични подбуди!

  16. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #73

    Отговор: Нужно ли ни е лятно часово време и кое от двете времена бихте предпочели да остане за постоянно ?

    Трябва да ти се обяснявам за всяка дума ли? Изразил съм мнение, ако щеш ме чети и разбирай...не ми се заяжда. По принцип, работа на доста хора не свърша следобед...
    П.С. Второто изречение на 1-ви пост е анекдот!

  17. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #74

    Отговор: Нужно ли ни е лятно часово време и кое от двете времена бихте предпочели да остане за постоянно ?

    Много сложна стана за някои читатели темата за времето и започнаха да се бъркат. Ако някой иска да му е светло или тъмно, когато свършва работа, може да си въведе собствено работно време във фирмата. Ако е наемен работник, може да го уточни с работодателя си. Повечето фирми предлагат позиции с гъвкаво рабогно време. Ако става въпрос за служител в банка или държавен служител, то той има избора да се съобразява с астрономическото време / работно време от 8 до 17 или да си търси друга работа. Ако бай Драган тръгне на гурбет в Германия, заради лични облаги, то той не може да иска цяла Германия да се съобразява с него и да променя времето си заради него, щото той така бил свикнал. В момента се намираме в такава нагла ситуация, която трябва да се промени.

    Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk
    Viking72 одобрява това.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2018
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    27
    #75

    Отговор: Нужно ли ни е лятно часово време и кое от двете времена бихте предпочели да остане за постоянно ?

    По този въпрос мисля, че няма еднозначна истина и решение. Доста хора и бизнеси явно са свикнали да се съмва/стъмва горе долу по едни и същи статични показания на часовниците.
    Аз, моето мнение, смятам че не е нужно да се местят часовници и да остане астрономическото. Както и други споменаха, в този век гъвкавостта трябва да е водеща и според мен целият проблем идва от това кога в началото и края на деня можеш да разчиташ да намериш отворени магазини и институции, със статичното им работно време.
    Не само че за това има решения, но и по-общо погледнато отдавна трябваше повечето неща да могат да стават онлайн, с минимална намеса на физическа администрация, а нищо не пречи да се обърнат нещата - в летните месеци да се измести леко работното време. И без това различни институции имат абсурдно различно работно време. Кварталната поща, където се плаща ток и се дават пенсии и т.н., работи до 4 следобед!
    Може би от гл. точка на програмист и компютърен потребител, тия DST времена само проблеми създават и нерядко се нуждаят от обновяване, да не говорим че различни части на света минават и излизат от DST в различен момент и става бъркотия - примерно втората Неделя на Март и т.н. Ами тия с по половин час разлика....
    Един познат беше дал еретична идея даже целия свят да мине на UTC... що трябва 12:00 да е точно наобяд навсякъде :D .

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 5 от 10 ПърваПърва ... 34567 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Най-бръмчащите климатици за всички времена
    От justify във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 36
    Последно: 01-10-18, 00:11
  2. Отговори: 12
    Последно: 26-08-13, 19:09
  3. Отговори: 3
    Последно: 26-04-12, 00:49
  4. Според вас кой бихте предпочели
    От nightwish във форум Телевизори
    Отговори: 20
    Последно: 22-09-11, 22:58
  5. Whirlpool - от време на време отзад се чува пукане
    От shell във форум Хладилна техника
    Отговори: 4
    Последно: 30-06-07, 21:48

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе