Вижте резултатите от анкетата: Нужно ли ни е лятно часово време и кое от двете времена бихте предпочели да остане за постоянно ?

Гласували
84. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Не е нужно

    37 44.05%
  • Да нужно е

    12 14.29%
  • Колебая се

    6 7.14%
  • Да остане лятното - за постоянно

    22 26.19%
  • Да остане зимното - за постоянно

    19 22.62%
  • Не съм мислил по въпроса

    0 0%
Отговори на анкетата
Страница 4 от 10 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследноПоследно
Резултати от 46 до 60 от общо 136
Like Tree59Одобрявам

Нужно ли ни е лятно часово време и кое от двете времена бихте предпочели да остане за постоянно ?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,826
    #46

    Отговор: Нужно ли ни е лятно часово време и кое от двете времена бихте предпочели да остане за постоянно ?

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Като отидеш на някой от Канарските острови, ще разбереш. Ръчният часовник няма да има много общо с положението на Слънцето над хоризонта и биологичния. Испанците са направили вече тази грешка. Така две малки съседни държави биха могли да имат два часа разлика във времето. Лятно време, като астрономическо понятие не съществува.
    Какво значение има астрономическото време. Мен ме интересува да се стъмва по-късно спрямо часовника ми на ръката.
    Като отида на Канарите ще си сменя часовника според часовата зона, която те са избрали.
    Просто ще се знае, че БЪлгария е +3 GMT и това е.
    VanDan и hadean харесват това.

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #47

    Отговор: Нужно ли ни е лятно часово време и кое от двете времена бихте предпочели да остане за постоянно ?

    Цитат Първоначално публикувано от ivodivo Виж публикацията
    Отдавна берем грижи с пипоркането на часовника и то 2 пъти годишно... Пречи на компютрите... Може на 100 у-ва да е ОК ама на един сървър да блокира някой сървиз отговорен - честито ето ти загуба на ресурс та и на средства!
    Твърдо против съм да се пипа часовника... Да си караме на едно време най-добре!
    Че то сървър може да се бъгяса от 100 неща. Нещата опират до софтуер, не до часовник. Ако толкова влияе смяната два пъти годишно на времето с по 1 час - какво да кажат хората, дето пътуват със самолет и сменят по 9-10 и повече часа за едно денонощие, десетки пъти годишно. На мен ми е общо взето безразлично - само дето не искам лятото да се стъмва в 20.30ч.
    Този пост е редактиран от tony34al; 01-03-18 в 13:30.
    VanDan, hadean и Mega харесват това.

  4. 3Di
    3Di е офлайн
    Member Аватара на 3Di
    Тук е от
    Dec 2001
    Мнения
    411
    #48

    Отговор: Нужно ли ни е лятно часово време и кое от двете времена бихте предпочели да остане за постоянно ?

    Ако зависи от мен, бих избрал да има само лятно часово време, не искам да го махат.
    VanDan, XIIID, lazarus18 и 3 други харесват това.

  5. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #49

    Отговор: Нужно ли ни е лятно часово време и кое от двете времена бихте предпочели да остане за постоянно ?

    аз едно нещо се чудя:

    за 3 часа без доказателства осъдиха ***** за отравянето на шпионина, а що се отнася до отмяната на смяната на времето, искат твърди и неопровержими доказателства, че няма да възникнат негативни последици от това и има да го влачат години занапред...

    и без дори да го правя на въпрос, че искат доказателства за отрицателно твърдение, което е правен нонсенс
    milanov одобрява това.

  6. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #50

    Отговор: Нужно ли ни е лятно часово време и кое от двете времена бихте предпочели да остане за постоянно ?

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe Виж публикацията
    аз едно нещо се чудя:

    за 3 часа без доказателства осъдиха ***** за отравянето на шпионина, а що се отнася до отмяната на смяната на времето, искат твърди и неопровержими доказателства, че няма да възникнат негативни последици от това и има да го влачат години занапред...

    и без дори да го правя на въпрос, че искат доказателства за отрицателно твърдение, което е правен нонсенс
    Иийй голям дерт имаш с обвиненията а не и с акта който беше извършен! Докато ***** имаше шанс да покаже човечност и състрадание като чисто човешко отношение към това престъпление на отправената му нота от англичаните то смяната на часовника напред назад - не може да се попита и да му се види реакцията!

    Дори острия тон на английската нота не дава право на Кремъл да е толкова надменен и бездушен в отговора си! Поведението на Москва показа имперския им манталитет... Жестокост и решимост в амбициите им да влияят на света - това усетих аз и лично на мен ми се струва че света не отива към по добро...

  7. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #51

    Отговор: Нужно ли ни е лятно часово време и кое от двете времена бихте предпочели да остане за постоянно ?

    Цитат Първоначално публикувано от ivodivo Виж публикацията
    Иийй голям дерт имаш с обвиненията а не и с акта който беше извършен! Докато ***** имаше шанс да покаже човечност и състрадание като чисто човешко отношение към това престъпление на отправената му нота от англичаните то смяната на часовника напред назад - не може да се попита и да му се види реакцията!

    Дори острия тон на английската нота не дава право на Кремъл да е толкова надменен и бездушен в отговора си! Поведението на Москва показа имперския им манталитет... Жестокост и решимост в амбициите им да влияят на света - това усетих аз и лично на мен ми се струва че света не отива към по добро...
    А би ли казал как ТИ би постъпил ако някой те обвини в нещо без конкретни , (по скоро никакви ) доказателства и започне да настройва всички твои партньори/ познати против теб?

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,590
    #52

    Отговор: Нужно ли ни е лятно часово време и кое от двете времена бихте предпочели да остане за постоянно ?

    Хора, в тема за лятно-зимно часове време какво търси политиката и ***** май само увреден мозък може да отговори.
    grischa одобрява това.

  10. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #53

    Отговор: Нужно ли ни е лятно часово време и кое от двете времена бихте предпочели да остане за постоянно ?

    Кучето си лае, керванът си върви. Пак ни объркаха времето говедата.

  11. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #54

    Отговор: Нужно ли ни е лятно часово време и кое от двете времена бихте предпочели да остане за постоянно ?

    ivodivo е педофил и призовавам полицията да го задържи, а съдът вкара в затвора за 15 години, без процес, доказателства, адвокат и други подобни маловажни глупости

    в същото време съм убеден, че никой няма да се противопостави на предложението ми да се проведе 5-годишно проучване защо хората ядат, след като огладнеят...


    само аз ли виждам как важните неща се претупват, а очевидните се подлагат на съмнение?

  12. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #55

    Отговор: Нужно ли ни е лятно часово време и кое от двете времена бихте предпочели да остане за постоянно ?

    А темата е?

  13. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #56

    Отговор: Нужно ли ни е лятно часово време и кое от двете времена бихте предпочели да остане за постоянно ?

    темата е искаме ли смяна на времето или не

    при положение, че:

    1. не зависи от нас, а от ЕС
    2. ЕС са се сетили да го сложат "на дневен ред"
    3. ЕС се влачат като охлюв в летаргия, когато става дума за очевидни неща (отживялостта на смяната на времето)
    4. ЕС са експедитивни като преждевременна еякулация на тийнейджър, когато става дума за изключително деликатни други неща (съпричастността на ***** към онова отравяне) при пълното отсъствие на доказателства

    искам същата ангажираност към проблем, който засяга 7 милиарда човека, каквато се проявява към съдбата на 2-ма други

    прочее, далеч повече съжалявам избитите от безпилотни дронове невинни цивилни, отколкото някой си бивш разузнавач-defector


    P.S.
    тия не могат да отменят една измишльотина, въведена от времето, когато улиците на лондон са осветявали с китова мас, как да не се дразня от решимостта им, когато лансират едно НЕДОКАЗАНО твърдение с убеденост, граничеща със скудоумие?!
    Този пост е редактиран от FearMe; 25-03-18 в 22:53.

  14.  
     
  15. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,188
    #57

    Отговор: Нужно ли ни е лятно часово време и кое от двете времена бихте предпочели да остане за постоянно ?

    Не знам как го направиха, ама англичаните много бързо убедиха САЩ, Франция и Германия с някакви (не знам какви точно) доказателства и е факт, че тези три страни заговориха едновременно за вината на ***** и за гонене на дипломати.

    Да си представим една такава хипотетична ситуация от втората световна война:
    Англия са разбили кода на немците Енигма, но го пазят в дълбока тайна.
    В един момент, цивилен кораб е потопен с много цивилни жертви.
    Англичанате казват "имаме доказателства, че Германия е виновна" (щото са подслушали немската подводница потопила кораба). Германците отричата и на свой казват "нямате доказателства".
    На свой ред англичаните при строга секретност показват на американците записи с подслушаните радиограми и американците почват и те да викат "Германия е виновна".

    Вчера в медиите се появи точно такова твърдение, ама изглежда само аз съм го чел - (цитат по смисъл) "англичаните показаха доказателствата на САЩ, Франция и Германия. И те бързо се убедиха, че ***** е виновна и също ще гонят дипломати".
    Този пост е редактиран от MitkoS; 26-03-18 в 02:16.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,590
    #58

    Отговор: Нужно ли ни е лятно часово време и кое от двете времена бихте предпочели да остане за постоянно ?

    Феар, моите уважения, но това че лятното часово време за теб лично е отживелица, не означава, че за мен е. Както се видя и други хора предпочитат лятното часово време. Някои хора се изказвате, като последна инстанция.
    Хайде стига с тази политика и този ***** във всяка тема, че втръсва. Нищо общо няма в решаването на различни казуси и те не си пречат, защото има различни хора и комисии.
    tony34al одобрява това.

  17. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #59

    Отговор: Нужно ли ни е лятно часово време и кое от двете времена бихте предпочели да остане за постоянно ?

    Отживелица може само и единствено да бъде, както и стана, съчинението "лятно часово време". Астрономическото е това, което трябва да не се променя. Всеки един от нас е свободен да си върти стрелките на часовника така, както му приляга. Но да не го налага и на останалите.
    ivodivo одобрява това.

  18. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #60

    Отговор: Нужно ли ни е лятно часово време и кое от двете времена бихте предпочели да остане за постоянно ?

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Но да не го налага и на останалите.
    След като всички сме приели, още преди 50г. със закон, да си въртим стрелките, защо искате да налагате промени на останалите?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 10 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Най-бръмчащите климатици за всички времена
    От justify във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 36
    Последно: 01-10-18, 00:11
  2. Отговори: 12
    Последно: 26-08-13, 19:09
  3. Отговори: 3
    Последно: 26-04-12, 00:49
  4. Според вас кой бихте предпочели
    От nightwish във форум Телевизори
    Отговори: 20
    Последно: 22-09-11, 22:58
  5. Whirlpool - от време на време отзад се чува пукане
    От shell във форум Хладилна техника
    Отговори: 4
    Последно: 30-06-07, 21:48

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе