Вижте резултатите от анкетата: виж заглавието на темата

Гласували
31. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Да

    4 12.90%
  • Не

    27 87.10%
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 23 от общо 23
Like Tree7Одобрявам

Имате ли вътрешната убеденост, че вие и хора като вас влияят върху решенията на правителството?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #16

    Отговор: Имате ли вътрешната убеденост, че вие и хора като вас влияят върху решенията на правителството?

    Дай един пример на осъден министър от която и да е политическа партия управлявала досега, че да почна да си припомням корана. Острелян или не, това би било прецедент, който текущите управляващи няма да си позволят, защото ще ги е страх този процес да не повлече крак. Пък за обрязването то не е патент на мюсюлманите - евреите го правят също както и някои форми на християнството в миналото, затова ще пропусна този символ ( печат ) на сключения завет между Авраам и Йехова.
    Този пост е редактиран от Tommorow; 02-06-13 в 16:42.

  2.  
     
  3. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #17

    Отговор: Имате ли вътрешната убеденост, че вие и хора като вас влияят върху решенията на правителството?

    зададох този въпрос, защото преформулиран звучи ето така:

    Нямате ли усещането, че мнението на обществото коренно се различава от решенията на политическата класа?

    което е абсолютната противоположност на демокрацията, в която много хора вярват, че живеем

    това ми беше поантата, а не че търся някой Крали Марко, който да повлияе на "тях" за нещо конкретно

  4. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    704
    #18

    Отговор: Имате ли вътрешната убеденост, че вие и хора като вас влияят върху решенията на правителството?

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe Виж публикацията
    Нямате ли усещането, че мнението на обществото коренно се различава от решенията на политическата класа?
    Ха, точно в десятката! Не само че го имам усещането, ами това е очевадна реалност за мен. Тук е ключът за палатката, тук е заровено кучето, от тук ще изскочи заекът и т.н.
    И познай какво - това въобще не е само БГ-патент. Аз всъщност за първи път забелязах това явление преди 7-8 г. като дойдох в Канада. Тук от сума ти време, най-грубо от да речем от 70-те насам, политиците все повече и повече се отдалечават в своите действия от мнението и желанието на обществото (или поне на болшинството от него, както наистина предполага демокрацията), нещо, което в България започваме да забелязваме от сравнително скоро. Разликата с България е за какво става въпрос, т.е. нивото, на което идва това разминаване. Ние в БГ се разминаваме с политиците по основни, жизнено-важни проблеми - сигурност, ред, финанси, социални функции (пенсии, здравеопазване) - защото това е най-належащото, това ни куца и това ни занимава. На "запад" (но не само в Сев. Америка, а и в Зап. Европа) тези проблеми са повече или по-малко уредени, та там различията са на друго ниво - имигрантска политика, външна политика. Тук например въпросът за "толерастията" е точно толкова наболял, колкото и в България, че и повече, защото в това отношение "ние на където сме тръгнали, те от там се връщат"; и ние, и те водени от едни и същи "водачи". И тук, и в България, колчем се появи някой политик, който да отвори дума за истинските проблеми и желания на обществото, веднага го обявяват най-малкото за полулист и го анатемосват.
    И сега малко спекулация (с примес на фантастика, а може би не чак толкова) от моя страна - според мен това е точно в унисон с подготовка на "новия ред" - разбирай, глобалното правителство. Това, според мен, е единствената възможност, която осмисля този феномен. Ще продължава така, докато не настъпи някакъв глобален конфликт, който да засегне всички. Едва ли ще бъде нещо от мащабите на 3-та Световна, но ще е нещо голямо. В момента разни арабски пролети, цветни революции и куп други регионални конфликти по цялата Земя се поддържат (и разпалват, ако трябва) изкуствено, за да държат готовност и да могат да се използват при нужда. И накрая ще има една голяма патаклама, след която по "съвсем естествен" път ще дойде на бял кон "спасителят" ни - едно Глобално Правителство на Всички, което, по необходимост, ще бъде много справедливо и близко до хората.
    Отплеснах се, ама така го виждам

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,268
    #19

    Отговор: Имате ли вътрешната убеденост, че вие и хора като вас влияят върху решенията на правителството?

    На мен заглавието на темата ми звучи по-скоро като: "Сте ли Вие мног наивни или не чак дотам?"

  6. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    704
    #20

    Отговор: Имате ли вътрешната убеденост, че вие и хора като вас влияят върху решенията на правителството?

    И в добавка към по-горното, по-скоро като пример - ето тази статия. Някой може да я счете за офф топик, но нека погледнем от друг ъгъл. Значи, преди някой да се е почувствал засегнат, това не е закон срещу нестандартната сексуална ориентация, т.е. не е закон срещу гейовете. Законът е против пропагандирането на тази ориентация.

    Настроения срешу гей изпълненията си ги има навсякъде. Масово хората едно и също казват - "не ми пука какво правят обратните в спалнята си, само да не парадират с това на улицата". Правителствата, обаче, в разрез с това, се надпреварват кой по-напред да узакони гей-браковете и осиновяванията. Продуцират се сериали с имена от рода на "Модерно семейство", показвайки колко "куул" били еднополовите семейства. На младите семейства им се предлагат идеи да кръщават децата си с неутрални имена и да не им казват дали са момченца или момиченца, а да ги оставят да се "самоопределят". У нас - също. Чувам, нещо Пловдив се гласял да прави "прайд" месец и парад. И аз съм убеден, че всичко това е дирижирано централно.

    На фона на това ***** приема закон срещу всичко това, забележете, с 436 гласа "за", един въздържал се и нито един "против". Освен това статията казва, че "според допитване на института ВЦИОМ 88% от руснаците подкрепят забраната на пропагандиране на хомосексуалността". Ето това съвпадение на обществено мнение и управленчески решения го няма другаде. У нас едно подобно проучване ще покаже не по-малка подкрепа на подобна забрана. Обаче, парламентът никога няма да повдигне този въпрос за гласуване, нито пък да речем ще насрочи референдум.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    1,208
    #21

    Отговор: Имате ли вътрешната убеденост, че вие и хора като вас влияят върху решенията на правителството?

    Каква толерантност като тя работата вече я оттървахме ...?
    Сега ще приемат законче с което ще озаконят всички незаконни палатчета под предлога че са единствено жилище и не само това ами и всяко катунче ще стане законно.... ако я приемат тази глупост аз прхвърлям апартамента и кредита на жената стоварвам едно ремарке тухли и половин палатка на жълтите павета и ще съм горд собственик на гарсониера в идеален център че като докажа че нямам друго жилище ще трябва и ток и вода да ми докарат ...!? И това е само началото на безумието ... всеки ден нови екстри

  8.  
     
  9. Banned
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    872
    #22

    Отговор: Имате ли вътрешната убеденост, че вие и хора като вас влияят върху решенията на правителството?

    Къде са педалчетата в *****,къде е въпросната гарсониерка на жълтите павета!?.....Тока май е дошъл по рано!.....И жиците са голи!.....

  10. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    1,208
    #23

    Отговор: Имате ли вътрешната убеденост, че вие и хора като вас влияят върху решенията на правителството?

    Ми не ги пипай че може наистина да има ..... ток?!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Боя за вътрешната част на Микровълнова LG
    От JKanchev във форум Ремонт и сервиз - Малки домакински уреди
    Отговори: 0
    Последно: 06-07-13, 20:26
  2. Отговори: 1
    Последно: 01-04-12, 10:32
  3. Поредното малоумие на правителството
    От Eddie във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 9
    Последно: 09-09-10, 10:07
  4. Подписка срещу правителството
    От Vanquished във форум Коментирай новина
    Отговори: 56
    Последно: 13-01-09, 09:37
  5. Двоумя се между два процесора и като знам, че тука има хора ........
    От backinblack във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 10
    Последно: 29-11-06, 23:46

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе