Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 31
Like Tree8Одобрявам

Подмина ли ви хранителното натравяне това лято? Каква храна ви е събаряла по принцип?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #16

    Отговор: Подмина ли ви хранителното натравяне това лято? Каква храна ви е събаряла по принцип?

    в ЛИДЛ има боза със захар и без консерванти - "гушанска". с жълта капачка е хубавата, с червена е стандартният боклук
    това е единствената, която пия

    по другите вериги се подвизават някакви подобни еко-продукти, по последната ръжена, която видях, беше буквално коагулирала в някаква кална маса и дори не течеше!

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,349
    #17

    Отговор: Подмина ли ви хранителното натравяне това лято? Каква храна ви е събаряла по принцип?

    Съгласен за бозата в Лидл.
    Добре е да отворим една тема в която да препоръчваме натурални хранителни продукти без разните му там добавки.

    Джъсти - опитай тези. Препоръчвам ги на всички
    Колбаси, месни, млечни продукти - месокомбинат Маджаров
    http://mandrafermer.com/
    prismehulnik одобрява това.

  4. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #18

    Отговор: Подмина ли ви хранителното натравяне това лято? Каква храна ви е събаряла по принцип?

    Ако ви се яде мръвка - купувайте си месо, но не от веригите, някъде от село, където си гледат животните с тревичка и помийка. За колбаси просто забравете, освен ако не си ги правите или не ви ги правят пред вас....
    blue1, svetlio1 и dimkaraganchev харесват това.

  5. Member
    Тук е от
    Apr 2014
    Живее в
    pleven
    Мнения
    855
    #19

    Отговор: Подмина ли ви хранителното натравяне това лято? Каква храна ви е събаряла по принцип?

    За колбасите напълно съм съгласен с Х2-Димитър Маджаров са единствените,които кусвам!Бог знае какви боклуци са и там,но поне на вкус са ги докарали!А, и още един -хамбургски на Тандем,някъде към 10лв е килото,в естествено черво........А колкото до месо....предложението на Тони си е направо опасно-вероятността да се сблъскаш с антракноза,бруцелоза и тем подобни е много по вероятна,отколкото ,ако купуваш месо от верига! ....Може и да не е клано животното сутринта,но поне знаеш,че няма да лепнеш я едно,я друго....най често "качектвен"дрисък!.

  6. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,300
    #20

    Отговор: Подмина ли ви хранителното натравяне това лято? Каква храна ви е събаряла по принцип?

    Салами и аз не купувам, освен много рядко 2-3 пъти в годината и то или луканка в естествено черво правена, наскоро от ЛИДЛ купих един салам който много ми хареса "Банатски" салам/колбас мисля че се казваше.Купих заедно с него и един с дивечово месо, но не ми хареса.И двата салама не бяха произведени в България.Освен Банатския салам, досега друг салам в последните 5 години не ми е харесал(не че съм купувал често де 2-3 пъти в годината).

    От луканките на "Братя Къртеви" имаха някаква "Трапезица" в естествено черво(а не найлон) и няма ципи както доста от другите луканки и луканкови салами, но не съм купувал вече година и половина от нея и сега виждам в интернет, че имат и нов артикул "Телешка" луканка може да я опитам.Аз поне не помня когато бях дете да е имало луканка която да е с ципи в нея.Луканковия салам беше с ципи и след като баща ми започна в Месокомбината започнах да му се мръщя

    А един приятел ми обеща колбас от конско месо правели го някъде към Ямбол, но все още не ми е донесъл, че при мен няма такъв колбас да се продава.

    Всеки обаче си има неговия си вкус.А лично предпочитам луканки в естествено черво и с нитритна сол, тъй като това ми напомня вкуса от детството, когато все още всички( и моите родители) масово си правеха домашни луканки, бабеци...


    Да ви кажа никога ли почти никога не съм правел домашни колбаси/луканки (освен ако ми кажат като дете да помагам, ама повече ме гонеха да не преча или ми даваха прясно смляно месо -смес за пълнеж на луканки което не харесвах и се мръщех), но преди 2 години "вдъхновен" от тема в ОФФ роуд форума си направих домашна пастърма зимата и да ви кажа стана страхотна- свинска и говежа.Лошото е че съм в хранителен режим и не съм правил от тогава, защото няма как да издържа...Мой познат като видя от мен и той зареди целия таван на къщата си, та дори му идваха гости от София, които му отмъкнаха каквото можаха ...

    Изобщо почти съм се отказал от месните ни продукти, тъй като много го удариха на печалба и рядко купувам след като прегледам щателно състава и то предимно небългарски -немски най-вече, но и чат пат полски или чешки.

    А бре този "Банатски колбас"/салам си струваше парите и беше страхотен за мезе за бира, ама не го виждам в ЛИДЛ...

    Откакто "вкараха" веригите хипермаркети почти се отказах от колбасите и вместо тях наблягам на сирена, кашкавали и други млечни продукти предимно италиански и немски...

    Последно хранително натравяне съм имал като ученик.
    Този пост е редактиран от justify; 01-10-15 в 23:30.

  7. Member Аватара на bagerista9
    Тук е от
    Dec 2014
    Живее в
    София
    Мнения
    567
    #21

    Отговор: Подмина ли ви хранителното натравяне това лято? Каква храна ви е събаряла по принцип?

    Далечни са ми спомените ,но сякаш бяха вчера -родната казарма,хубавка скумрийка в сряда.Млечни продукти сгъвам само на Маджаров+луканката спешъл едишън.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #22

    Отговор: Подмина ли ви хранителното натравяне това лято? Каква храна ви е събаряла по принцип?

    Луканките у назе са забранени с декрет...Не виждам смисъл да се тъпчеш с боклуци за 26лв/кг при положение, че пушени филета, бутове и т.н. са по 9-10лв/кг.
    Салами рядко, предимно Флорентинер, другото и котката не го ще

  10. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #23

    Отговор: Подмина ли ви хранителното натравяне това лято? Каква храна ви е събаряла по принцип?

    Стига бе, аз пък ям всичко, което ми падне пред погледа, когато съм гладен.Като прахосмукачката в работилницата съм.Никога не съм имал проблеми от каквото и да било здравословно естество.

  11. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #24

    Отговор: Подмина ли ви хранителното натравяне това лято? Каква храна ви е събаряла по принцип?

    Цитат Първоначално публикувано от Tommorow Виж публикацията
    Луканките у назе са забранени с декрет...Не виждам смисъл да се тъпчеш с боклуци за 26лв/кг при положение, че пушени филета, бутове и т.н. са по 9-10лв/кг.
    Салами рядко, предимно Флорентинер, другото и котката не го ще

    само ако знаеше как се "пушат" щеше да пометнеш

    ползва се едно такова нещо, дето му викат "течен пушек" и представлява половината менделеева таблица под формата на течност, в която се понакисват набедените месца. след което получаваш "пушен бут", или "веяно-пушена скумрия" и прочее гнуснярщини

    да ти е сладко :P

  12. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #25

    Отговор: Подмина ли ви хранителното натравяне това лято? Каква храна ви е събаряла по принцип?

    Гадняр Чакам кастингите на "Фермерка търси мъж"

  13. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #26

    Отговор: Подмина ли ви хранителното натравяне това лято? Каква храна ви е събаряла по принцип?

    Всички прекаляват със солта и консервантите. Пробвайте в Румъния - млечни продукти и пак ще си говорим...

  14.  
     
  15. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #27

    Отговор: Подмина ли ви хранителното натравяне това лято? Каква храна ви е събаряла по принцип?

    Ето едно филмче по темата:
    https://youtu.be/ZO6VoNQCxL4

  16. Member Аватара на XIIID
    Тук е от
    Dec 2002
    Живее в
    Burgas, Bulgaria
    Мнения
    829
    #28

    Отговор: Подмина ли ви хранителното натравяне това лято? Каква храна ви е събаряла по принцип?

    Изместихте темата май? Беше за еднократни натравяния от отклонения в храната, а не с квкао се тровим цял живот. За бг-мама среднощните страхове и гмо-сатаната си има отделна тема.

    И да не ви сгази трамвай, докато броите Е-тата по опаковката, ей! Само бърз поглед в/у expiry date

  17. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,349
    #29

    Отговор: Подмина ли ви хранителното натравяне това лято? Каква храна ви е събаряла по принцип?

    Цитат Първоначално публикувано от justify Виж публикацията
    Салами и аз не купувам, освен много рядко 2-3 пъти в годината
    Имах в предвид киселите млека на Маджаров

    нещо не ми отваря линка
    Месни и млечни продукти, и колбаси Маджаров

    Регал - Продукти и промоции - Храни - Кисело мляко "Димитър Маджаров"

  18. Member
    Тук е от
    Apr 2014
    Живее в
    pleven
    Мнения
    855
    #30

    Отговор: Подмина ли ви хранителното натравяне това лято? Каква храна ви е събаряла по принцип?

    Цитат Първоначално публикувано от edi1 Виж публикацията
    Стига бе, аз пък ям всичко, което ми падне пред погледа, когато съм гладен.Като прахосмукачката в работилницата съм.Никога не съм имал проблеми от каквото и да било здравословно естество.
    Ама,чакай бе...И аз преди време скачах от леглото....сега ми трябват двадесет минути....кръс,гъз....ох,ах.....Луд фен бях на горчиво,идиотски люто,солено....сега пия Иберогаст за да си оправям почти постоянния сюргун!....Дано на всеки такива неща дойдат по късно до главата!...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Съвет за уред за вакуумиране на храна?
    От ROBOTA във форум Малки домакински уреди
    Отговори: 2
    Последно: 06-11-14, 05:05
  2. Отговори: 0
    Последно: 14-04-14, 10:57
  3. Внимавайте каква храна пазарувате от ПИКАДИЛИ
    От dragomir7708 във форум Черен списък
    Отговори: 24
    Последно: 08-01-12, 21:00
  4. Fujitsu WSYA 155 DA - каква е приблизителната цена на това чудо?
    От Turbosol във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 12
    Последно: 26-10-09, 12:22
  5. Kak e възможно това и каква е логиката?
    От g_velev във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 5
    Последно: 27-10-05, 12:16

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе