Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 31

Подмина ли ви хранителното натравяне това лято? Каква храна ви е събаряла по принцип?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на kalcheff1
    Тук е от
    Aug 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,065
    #1

    Подмина ли ви хранителното натравяне това лято? Каква храна ви е събаряла по принцип?

    Виновникът бе една 200 грамова бозичка. Нито беше с особен вкус, а и в момента на закупуването беше студена. Жената изпи половината, след 3 часа аз я довърших. След около 8-9 часа тя излезе извън строя, и точно 3 часа по-късно бях покосен и аз. По случайност не сме дали на лапето да пробва, иначе престоя в болницата щеше да му е гарантиран. Говоря за неконтролируеми спазми, до такава степен, че човек едвам сварва да се добере до тоалета и от там нататък се чуди как хем да седне, хем да коленичи едновременно, че да не стане "белята"

    Попитах жената кое е по-зле - миди или боза, т.к. пък предното лято беше пожълтяла като лимон от едни миди и отговорът бе, че натравянето с боза е в пъти по-сериозно.

    Въпросът с търсенето на отговорност.(ха-ха-ха )
    Чудех се да ходя ли до БАБХ(ХЕИ) с празното шише. Веднага обаче в главата ми изплуваха впечатления от генералната работа на тази институция и се отказах. Не можех да си позволя още едно съсипване и на психиката ми, чрез дирене на някой служител да ми обърне внимание, съобразяване с обедна почивка и работно време, писане на сигнал и липса на гаранция за предприемане на някакво действие, но пък гарантирано отново щях да чуя как служителите не достигали, имали много задължения и отговорности, как по принцип трябвало да се занимава с това някой друг, който липсвал в момента, как законът не предвиждал еди какво си, по закон можело само еди какво си - глупости, които дразнят обикновения пострадал. И в крайна сметка, резултатът от работата на БАБХ са всяко лято множество натровени хора по улици и курортни комплекси.
    Този пост е редактиран от kalcheff1; 27-09-15 в 21:20.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,374
    #2

    Отговор: Подмина ли ви хранителното натравяне това лято? Каква храна ви е събаряла по принцип?

    Коя е марката боза? Кога е произведена и на коя дата си я купил.
    От 20 години у нас бозата не се прави по оригиналната рецепта - пълни са с консерванти и подсладители. Най-много да хванеш диария...
    Най-страшното хранително натравяне за мен е Салмонелоза. Прекарал съм я преди 25 години обаче още помня ужаса...

  4. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #3

    Отговор: Подмина ли ви хранителното натравяне това лято? Каква храна ви е събаряла по принцип?

    съвременната боза прекалено често се прави от смлени вафли с изтичащ срок на годност...

    малко инфо от кухнята

  5. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #4

    Отговор: Подмина ли ви хранителното натравяне това лято? Каква храна ви е събаряла по принцип?

    а бре калчев,кво лошо има един мощен,пречистващ СЮРГЮН........аз някога се моля за таквоз нещУ

  6. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,593
    #5

    Отговор: Подмина ли ви хранителното натравяне това лято? Каква храна ви е събаряла по принцип?

    Сакън, не думай!!!

  7. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #6

    Отговор: Подмина ли ви хранителното натравяне това лято? Каква храна ви е събаряла по принцип?

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe Виж публикацията
    съвременната боза прекалено често се прави от смлени вафли с изтичащ срок на годност...

    малко инфо от кухнята

    Мухахаха, но преди това няколко мармота разопаковат вафлите :D:D:D

  8.  
     
  9. Member Аватара на XIIID
    Тук е от
    Dec 2002
    Живее в
    Burgas, Bulgaria
    Мнения
    829
    #7

    Отговор: Подмина ли ви хранителното натравяне това лято? Каква храна ви е събаряла по принцип?

    намирисва ми (с извинение) по-скоро на вирусна инфекция от кофти хигиена на продавача, отколкото от същината на бозата. от каквито и въглехидрати да я правят, ако ще смляни пенсионирани лукчета и карамел-му, не може да се натровиш така зверски, както от скапани животински белтъчини - за сравнение от кебапчета или яйчен крем може да си пълзиш като прегазено куче половин месец... освен да са имали потърпевшите конкретна непоносимост към каквито там дрожди са я втасвали тая боза... ние ще внимаваме, де, ама и мидите не са за подценяване. стара максима - от крайпътен хан месо не яж виж, хепатит А мое си отнесеш отсекъде... както аз преди 3г.

  10. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #8

    Отговор: Подмина ли ви хранителното натравяне това лято? Каква храна ви е събаряла по принцип?

    така ми е казвал човек, който работеше в една от известните фирми за вафли преди години
    идвали от една от известните фирми за боза и товарели от склада стока с (почти) изтекъл срок на годност

    за мармоти не е споменавал

    ------------------------

    иначе за крайпътните заведения само веднъж ми се е случвало - преди 15-ина години по пътя на излизане от Измир. някакви кюфтета от агнешки дреболии и прочее.

    през нощта се прибрах в България, следващият ден ми се губи...

  11. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #9

    Отговор: Подмина ли ви хранителното натравяне това лято? Каква храна ви е събаряла по принцип?

    На мен последното ми натравяне беше по изцяло моя вина. Храних един слон с моркови и после и аз ядох, та явно съм забравил да си измия ръцете от лигите му.

  12. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,374
    #10

    Отговор: Подмина ли ви хранителното натравяне това лято? Каква храна ви е събаряла по принцип?

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe Виж публикацията
    съвременната боза прекалено често се прави от смлени вафли с изтичащ срок на годност...

    малко инфо от кухнята
    Так беше преди 15 години. Тогава събираха всякакви бракувани сладкарски изделия - пасти, кроасани, вафли, кифли, козунаци, стар хляб....
    От тогава насам, контролът се увеличи и вече не рискуват, но за сметка на това икономисват от захар - заместват я с подсладители и добавят консерванти.
    "Чистата" боза има 2 дена срок на годност и на третият се вкисва.
    Направи си сам Боза - Бон Апети
    Може с ечемик, ръжено или обикновенно брашно.

  13. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Живее в
    гр. Сопот
    Мнения
    2,204
    #11

    Отговор: Подмина ли ви хранителното натравяне това лято? Каква храна ви е събаряла по принцип?

    Досега ми се е случвало само веднъж да се натровя с миди, и то във Варна. От тогава внимавам къде си поръчвам миди.
    А иначе, често си купувам баничка с бозичка, класика в жанра. Проблеми не съм имал.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на kalcheff1
    Тук е от
    Aug 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,065
    #12

    Отговор: Подмина ли ви хранителното натравяне това лято? Каква храна ви е събаряла по принцип?

    Цитат Първоначално публикувано от DUNDURMA Виж публикацията
    а бре калчев,кво лошо има един мощен,пречистващ СЮРГЮН........аз някога се моля за таквоз нещУ
    Лошо няма, примерно за такъв, причинен от 2 чаши прясно млекце на гладно или от някоя стара яхнийка - за такова нещо не бих губил времето на четящите. Но в случая става дума за продължителен такъв, при който ИМОДИУМ НЕ ДЕЙСТВА + стомашни болки + отпадналост + едновременно повдигане. В продължение на десет дена ми се случваше да се разхълцам, ама едно извратено хълцане, при което всеки път бях в готовност да блъвна.
    Марката си е стара, масова. За натравяне с боза бях чул преди 15 г едни далечни роднини да ми разправят точно това, което преживяхме на скоро и ние и да се кълнат, че повече боза през живота си няма да вкусят. Явно това се случва рядко, но на който му излезе касмета го помни цял живот. Определено вече комбинацията ще е баничка С АЙРЯН

  16. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Живее в
    гр. Сопот
    Мнения
    2,204
    #13

    Отговор: Подмина ли ви хранителното натравяне това лято? Каква храна ви е събаряла по принцип?

    И това си е класика.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,086
    #14

    Отговор: Подмина ли ви хранителното натравяне това лято? Каква храна ви е събаряла по принцип?

    Веднъж изпих 10+бири и ми се скапа стомаха отдавам го на застоялата бира друг път не съм имал подобни проблеми.

  18. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,300
    #15

    Отговор: Подмина ли ви хранителното натравяне това лято? Каква храна ви е събаряла по принцип?

    По-добре с кисело мляко, ама от това което се вкисва.Да кажем "родопчанка" .

    Останалото са някакви нишистета.

    А айрана има много сол(готовият купешки) и затова не го харесвам изобщо.Отделно е като само гола водица ...Те най-вероятно и него вече го правят с някакво мляко на прах ...

    Класиката е хубаво българско кисело мляко си го разджуркваш, дупчиш 2 дупки - за пиене и за въздух и смукаш от него ..

    На мен не ми се е случвало от боза натравяне, но аз вече от поне 5 години не съм пил боза ...вече имам навика като хвана един хранителен продукт и гледам веднага етикета в момента в който водя Е234, Е***, Е***, ацеталсуфат ли беше, **** и го оставям обратно без всякакво колебание ...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Съвет за уред за вакуумиране на храна?
    От ROBOTA във форум Малки домакински уреди
    Отговори: 2
    Последно: 06-11-14, 05:05
  2. Отговори: 0
    Последно: 14-04-14, 10:57
  3. Внимавайте каква храна пазарувате от ПИКАДИЛИ
    От dragomir7708 във форум Черен списък
    Отговори: 24
    Последно: 08-01-12, 21:00
  4. Fujitsu WSYA 155 DA - каква е приблизителната цена на това чудо?
    От Turbosol във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 12
    Последно: 26-10-09, 12:22
  5. Kak e възможно това и каква е логиката?
    От g_velev във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 5
    Последно: 27-10-05, 12:16

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе