Вижте резултатите от анкетата: Дарявали ли сте кръв?

Гласували
27. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Не съм мислил за това, не ми се е налагало да търся кръв, не съм и ходил до кръвния център.

    0 0%
  • Дарявам, по някога. Хора сме, и на мен може да ми се наложи.

    10 37.04%
  • Давал съм само на близки и приятели.

    6 22.22%
  • Да, дарявам от време на време. Вярвам, че ако направя добро, то ще ми се върне, няма да е под същата форма, но задължително се връща.

    3 11.11%
  • О, дарявам всяка година, че и по-често. Правя го и се чувствам добре! Причини да го правя - безброй.

    2 7.41%
  • Откакто ми се наложи да търся хора да дават кръв, иначе няма операция, ми се промениха разбиранията.

    1 3.70%
  • Бих дарил, но нямам възможност - имам здравословен проблем/ под 50 кг съм/ друга уважителна причина

    5 18.52%
  • Абе, нищо не пречи да даря, но не намирам достатъчен стимул за да го направя.

    2 7.41%
Отговори на анкетата
Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 58
Like Tree36Одобрявам

Какво ви е мнението относно кръводаряването на случаен човек?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #31

    Отговор: Какво ви е мнението относно кръводаряването на случаен човек?

    Това бодене голяма драма било Пичове, ако трябваше да раждате, да сме се затрили като вид вече. :-D
    justify и kalcheff1 харесват това.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2015
    Мнения
    39
    #32

    Отговор: Какво ви е мнението относно кръводаряването на случаен човек?

    Цитат Първоначално публикувано от blue1 Виж публикацията
    Това бодене голяма драма било Пичове, ако трябваше да раждате, да сме се затрили като вид вече. :-D
    Комплексарските мнения не закъсняха.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #33

    Отговор: Какво ви е мнението относно кръводаряването на случаен човек?

    Това да си лигльо без чувство за хумор е далеч по -комплексарско, драги!
    justify одобрява това.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2015
    Мнения
    39
    #34

    Отговор: Какво ви е мнението относно кръводаряването на случаен човек?

    Цитат Първоначално публикувано от blue1 Виж публикацията
    Това да си лигльо без чувство за хумор е далеч по -комплексарско, драги!
    Точно комплексарско си е а ти много първосигнално мислиш, това е присъщо на приматите.

    Квалификации не се допускат!!!
    Този пост е редактиран от avenger; 22-07-16 в 17:05.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #35

    Отговор: Какво ви е мнението относно кръводаряването на случаен човек?

    Освен дървена философия и обиди, други аргументи имаш ли за детското оправдание да не сториш добро дело щото пръстчето щяло да те заболи? Елементарна проява на мъжество е да подтиснеш страха си, даже и да е вродена фобия, всичко друго е оправдание на лигльо!
    justify одобрява това.

  7. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #36

    Отговор: Какво ви е мнението относно кръводаряването на случаен човек?

    шшшшт

    ай ша ва замоля малко по-сериозно...

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #37

    Отговор: Какво ви е мнението относно кръводаряването на случаен човек?

    Цитат Първоначално публикувано от Ивайло Костов Виж публикацията
    Частта с източването на кръв при мен никога не била болезнена, нито съм усетил нещо. Което ме води на мисълта, че си попаднал на некадърници.
    Ако има как да се пропусне частта с боденето на пръста бих годил на 6 месеца или колкото е срока. Но докато по тоя малоумен начин се действа е абсурд да отида по собствено желание.
    Кръв не се взема от пръст, така че няма как да те бодат по пръста.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2015
    Мнения
    39
    #38

    Отговор: Какво ви е мнението относно кръводаряването на случаен човек?

    Аргументи да искаш:
    Боли ку*а за другите
    Защо трябва да правя добро изобщо?
    Дали вече не правя достатъчно за стадото?
    Изобщо стадото заслужава ли го?
    На стадото пука ли му за мен?
    Защо да си загубя час време в неприятни занимания за да спася някой олигофрен? (това ще го подчертая)
    Как да съм сигурен, че после няма да се изтъргува въпреки упоритите опити да ни убедят, че било невъзможно
    Стигат ли?

  11. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #39

    Отговор: Какво ви е мнението относно кръводаряването на случаен човек?

    Цитат Първоначално публикувано от Ивайло Костов Виж публикацията
    Защо да си загубя час време в неприятни занимания за да спася някой олигофрен?
    Е как пък знаеш кого ще спаси кръвта ти? А дори да е такъв то в конкретния случай ще е просто нуждаещ се... Няма по хуманно дело от това да спасиш живот.
    justify одобрява това.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #40

    Отговор: Какво ви е мнението относно кръводаряването на случаен човек?

    Тези аргументи вече стават! Лично за мен това не са аргументи, но щом за теб са -ОК.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2015
    Мнения
    39
    #41

    Отговор: Какво ви е мнението относно кръводаряването на случаен човек?

    Цитат Първоначално публикувано от ivodivo Виж публикацията
    Е как пък знаеш кого ще спаси кръвта ти? А дори да е такъв то в конкретния случай ще е просто нуждаещ се... Няма по хуманно дело от това да спасиш живот.
    Ех да имаше начин да знам...
    Но вероятността да спасят някой излишен е в пъти по-голяма от това да отиде за нормален човек.
    avenger одобрява това.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #42

    Отговор: Какво ви е мнението относно кръводаряването на случаен човек?

    Според мен, безвъзмездното и доброволно дарение (не само на кръв) е добро и благородно дело. Злоупотребата с него е проблем на този който я върши. За 27 години през които съм давал кръв, само веднъж да съм помогнал на някоя родилка или добър човек, ми е достатъчно.
    ivodivo одобрява това.

  16. Senior Member Аватара на kalcheff1
    Тук е от
    Aug 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,065
    #43

    Отговор: Какво ви е мнението относно кръводаряването на случаен човек?

    Цитат Първоначално публикувано от LameHelper Виж публикацията
    Аз мога само да похваля центъра във Варна. ... Притеснен бях как ще реагирам на цялата процедура но за щастие нямаше проблеми. Всеки си имаше ред и всичко се движеше нормално. Отначало ме гледаха странно като казах че идвам да даря безвъзмездно и след това определено станаха по мили. Аз като нормален Българин веднага помислих че нещо не е наред, но както казах всичко беше OK. ...Също така 3-ма от тях ги върнаха понеже на първоначалния тест показаха че не са годни за кръводаряване (тоест това ми говори че се спазват процедурите).
    Основния дискомфорт усетих при първоначалното убождане и след това докато лежах се чувствах леко странно особено към края на процедурата. Но това няма да ме спре за да отида да даря отново близките дни. Скоро стават точно 6 месеца така че се ориентирам да ходя пак.
    Единственото което остава като награда са сладките неща. Двата дни отпуск въпреки че са по закон, не се харесват на фирмата в която работя и не ми ги признават.
    Аз пък съм леко разочарован. Може би защото не ми беше за първи път даването миналата седмица, а докато киснех там, исках информация и изводи които си изясних в тази тема, а не в центъра, където ги търсех. Посрещнаха ме с варненското "Кажети!". Там слушах "Кажети какво да сготвя довечера на мъжа ми?, Филма снощи гледахти ли го?" Хортуваха си лелките. Накрая, за да ги прекъсна, се наложи да им цитирам текст от листа, който всеки подписва: "Извинети(така сме тук ), пише, че мога да получа информация от персонала за значението на кръводаряването." Отговарят: "Да". Продължавам: "Е, какво е значението на кръводаряването?" Питат ТЕ мен с недоумение: "Как какво е значението на кръводаряването?!" - Никакво желание за разговор по темата.
    После успях да измъкна някоя и друга дума с голямо усилие.

    Иначе е тъжно, че бележката за отпуск не се признава от частника. Разбирам го и него, защото не е справедливо той да бъде ощетен и да плаща за благотворителността на работника си. От друга страна дразни и това, че от инспекцията по труда, когато са ме викали за простотии - осветеност на помещение, зануляване на контакти, работно време и т.н., има написана ГЛОБА ОТ 20 000, ако не се явя, а за важните неща, пак законово определени, където обикновеният човечец е извършил нещо хуманно, уникално, незаменимо с нищо друго, нищо не могат да направят, освен да му гарантират уволнение вместо защита на правата му. Е как да има доброволци? Трябва да си или яко в религията, че да се надяваш на сериозно предимство към рая, чрез кръводаряване или да ти лопа дъската да се цедиш, след като ако ти закъсаш - няма да има кой да ти върне доброто.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2015
    Мнения
    39
    #44

    Отговор: Какво ви е мнението относно кръводаряването на случаен човек?

    Цитат Първоначално публикувано от blue1 Виж публикацията
    Според мен, безвъзмездното и доброволно дарение (не само на кръв) е добро и благородно дело. Злоупотребата с него е проблем на този който я върши. За 27 години през които съм давал кръв, само веднъж да съм помогнал на някоя родилка или добър човек, ми е достатъчно.
    Само като си представя, че може да помогна някой от тези получовеци и ми минава мерака да дарявам:
    https://www.facebook.com/VasilIvanovKynchev/?fref=ts
    Аз съм на мнение, че към боклуците не трябва да сме милосърдни и да го видиш, че умира не да му помагаш а да го заплюеш!
    Участвам в доста инициативи в помощ на малоумния български народ и вече не виждам смисъл в това.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,590
    #45

    Отговор: Какво ви е мнението относно кръводаряването на случаен човек?

    Хора, не се карайте. Никой не е длъжен насила да прави нещо. Всичко е доброволно. Процедурата е една и съща в целия свят. Скоро няма нещо да се измени кардинално. Всеки си решава лично. Но най-дразни, че често хора, които декларират, че "не са луди да дават кръв", като се нуждае техен близък и идват да се карат с нас, че сме били длъжни да им намерим. На бой са скачали и пищови са се вадели. Както никой не е длъжен да дава кръв, така и ние като персонал не сме длъжни на никой. Ние си вършим работата, но без "суровина" не става. Все едно хлебаря да е виновен, че няма зърно и брашно. От него зависи да направи хляб от брашното. Като няма е безсилен.
    Правени са всякакви опити за реклама. И професионална рекламна агенция е наемана. По някои празници примерно Цветница се ходи на външни оживени места. Освен някой доброволец в София, на останалите места нулев ефект. Така че всеки да се оправя, когато му дойде на главата. Но не се чувствам длъжен на никой. Отделно, че както е тръгнало след време освен кръв няма да има и персонал по центровете. И Варна и Ст.Загора имат от сега кадрови проблеми от големите центрове. За малките да не говорим - Разград имат 1 лекарка наближаваща 70г. и 1-2 сестри. Ловеч май вече нямат въобще лекар.
    Каквото имаше да се каже се каза. Няма смисъл повече да се дълбае и коментира.
    Няколко нощи съм дежурен на разположение и дано не ме викат, че има само 6 сака еритроцитен концентрат А+ и 3 А-. Бяха към 30-на, но няколко спешни случая без възстановяване от близки и всичко замина.
    Този пост е редактиран от VanDan; 18-07-16 в 22:10. Причина: НоБи
    Miro1972 одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Какво е мнението ви за LCD Neo ?
    От lakis във форум Други телевизори
    Отговори: 6
    Последно: 20-12-11, 16:54
  2. Отговори: 5
    Последно: 07-03-07, 09:36
  3. Какво ви е мнението за колонните климатици
    От Panzer във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3
    Последно: 26-09-05, 00:26
  4. Какво ви е мнението за домейните .EU ?
    От mmxmmx във форум Уебдизайн и 3D
    Отговори: 1
    Последно: 27-03-05, 13:01
  5. Какво ви е мнението за X2:The Threat
    От Eddie във форум ИГРИ
    Отговори: 2
    Последно: 02-12-03, 11:39

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе