Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 27 от общо 27

с какъв OS сте?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на XIIID
    Тук е от
    Dec 2002
    Живее в
    Burgas, Bulgaria
    Мнения
    829
    #16

    с какъв OS сте?

    Win2K rulez! Потребителите на 95,98,ME направо да щракат на DOS - няма такива ОС Microsoft правят едно-единствено нещо, което може да бъде отнесено към операционните системи - NT! Е, от тях 2000 беше последната свястна, а XP е най-плачевното мазало, което можеше да се получи от нея. Не вярвам следващите версии да са по-добре. Поздрави на линуксарите: Здраво, boyz & girlz!

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Profita
    Тук е от
    Jun 2003
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,137
    #17

    с какъв OS сте?

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">...XP е най-плачевното мазало...

    <div align="right">Originally posted by XIIID*-*25/02/2004*:* 09:48:58</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    До момента резултатите от анкетата показват, че ХР държи основния дял от акциите. Не може нещо, което се харчи в такъв мащаб да се оприличи с мазало.

    За 98 и МЕ не споря, лично при мен ми образуваха доста нервни окончания, въпреки, че знам много хора, които за нищо не биха сменили 98 с нещо друго (уж хора със знания в IT областта).



    - лични наблюдения, компетентността ми относно ОS е прекалено слаба, за да споря по този въпрос!

  4. Member Аватара на XIIID
    Тук е от
    Dec 2002
    Живее в
    Burgas, Bulgaria
    Мнения
    829
    #18

    с какъв OS сте?

    съжалявам.. не че искам да обидя вкуса на масата, но по същата логика "най-най-най новите" парчета, които въртят по радиото през цялото лято, са най-добрата музика имах предвид, че XP като за козметика върху 2000 си е главно влошаване. е, това си е анкета, а не спор кое е по-добро.. но тъжен е фактът, че повечето подминаха 2000 (тогава "основния дял" си остана на 98) и сега хвалят XP, след като 95% от нововъвведенията бяха още в NT5.0 (погледнете си коя версия на NT е XP-то

  5. Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    839
    #19

    с какъв OS сте?

    А дали е само козметика ?

  6. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2004
    Мнения
    46
    #20

    с какъв OS сте?

    XIIID споделям мнението ти за 2000 и XP и ти препоръчвам да тестваш 2003... тогава вече можем да си говорим за Windows

  7. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    1,440
    #21

    с какъв OS сте?

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">XIIID споделям мнението ти за 2000 и XP и ти препоръчвам да тестваш 2003... тогава вече можем да си говорим за Windows



    <div align="right">Originally posted by DarkLight*-*25/02/2004*:* 22:14:32</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    Можеш ли да даеш малко подробности за 2003? Например силни и слаби страни, новости, стабилност и т.н.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2004
    Мнения
    46
    #22

    с какъв OS сте?

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">

    zenek, comexgroup forums:

    Малко е трудно да напиша предимствата му понеже прочетох една-две книжки за него и

    сега няма да ми стигне времето да запиша това което съм назубрил :-)

    Аз лично, избрах 2003 заради File Server;защитения IE (иначе в XP отнема около половин час за

    да се стигне такова ниво); по-добрата работа с swap файла (при мен е 256MB е се ползва често);

    по-интелигентното сваляне на Kernel Memory; липсващия проблем с svhost.exe (remote registry);

    много добрата работа със SCSI хардове (скоро мисля да свържа два такива -мнооого дърти);

    Advanced Perfomance (Maxtor се опитват да отключат тази екстра в XP и да приберът почестите, но се изложиха както предполагах по-рано); заделяното на CPU и swap файл за важни дейности (докато рендирам на Cinema 4D и CPU-то скокне на 100% (пълни) това което минава по мрежата се сейфа

    бързичко без загуба и част от секундата се обработва всичко и се пращат по 11MB/s);

    по-голямата стабилност ... досега не е имало 100% забив...explorer е загивал но никога цялата ОС !;

    контол на explorer (има много процеси който могат да се лепнат за него, но Windows-а ги забелязва

    и без да се замисля за част от секундата рефрешва explorer за да ги махне (ако има свободни ресурси);

    Досега съм го гърчил по най-жестокия начин ... използване на 5GB RAM при налични 256MB ... държи :-)

    Много здрава психика има и дори Norton,F-prot,AntiVir,Ad-aware,WinRar,Nero и CPU Hot Tester неможаха

    да го повалят ... няма начин ... нерото беше с най-голям приоритет и записваше презаписваем,

    CPU Hot Tester беше втори а останалите бяха с нормален, същевременно и по двете ланки

    се предаваше инфо. Кефи ме тази ОС и не я сменям за XP :-)

    Има много неща който несъм споменал просто защото няма да прочетете 1001 страници пост, нали :-)

    Има и 1001 недостатъка спрямо XP, и повечето са поправими ....

    - супер комерсиални програми не вървят, има програми който не искат да се инсталират ако

    ОС-то е различно то XP, по принцип по-ниски точки в 3D Mark-а породени от по-прецизното разпределяне на ресурсите (дори и зададени application предимства)( - от 2 до 5%). и т.н.



    XP и Server 2003 са много общи като структура. 2003 по-близък на XP отколкото на 2000.

    Може 2003 да се направи по-бърз от XP, но това отнема много време ...

    Те са хиляди настойки и докато се ръгнеш из всичките. Даже не съм ги проверил всичките дали

    имат ефект понеже това ще рече над 1500 рестарта за всяко нещо и още по 10 мин тестване за

    всяка ... Като повечето ще има предимство под 0.01% което няма как да се разбере ... е като се

    натрупат всички може да стане 2-3% :-)

    И някъде където има строго специфична задача до към 50% :-)

    На повечето потребители препоръчвам XP ... всепак е много по-лесно и докарването на 2003 да мине

    пред XP в 3D Mark-а е труден процес и ще отнеме много време и нерви.

    Дефакто Server 2003 излиза следкато XP е доста тестван и се знае какво може да се направи за

    по-добра работа. SP2 за XP ще донесе няколко от нещата който са в server-a т.е работата с памет

    и т.е. MIcrosoft няма да направят излагация Server 2003 за 4000$ да е по-слаб от XP, който може

    да се надгради с външни програми и да бъде конкуренция на 2003.

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    За повече информация тук

  10. Member Аватара на XIIID
    Тук е от
    Dec 2002
    Живее в
    Burgas, Bulgaria
    Мнения
    829
    #23

    с какъв OS сте?

    2003 не е ли само в server вариант? при сървърните май политиката на времеделение беше по-друга, оттам може би и скоростта... на фоновите режими се даваше известен приоритет и за потребителски намеси по-нарядко се проверяваше.. във форума на линка се споменаваше за 'конвертиране' във workstation, но как ли става? пък и на мен като анти-мрежово настроен потребител едва ли ще ми харесат дузината ненужни услуги отгоре

  11. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2004
    Мнения
    133
    #24

    с какъв OS сте?

    Аз ползвам две Едната е WinБоза 2000 Advansed server.По принуда.

    A другата е FreeBSD.

  12. Senior Member Аватара на Zetle
    Тук е от
    Jan 2003
    Мнения
    992
    #25

    с какъв OS сте?

    Както се вижда в сигнатурата ползвам Winboze 2003 Web Edition и като се има предвид, че до сега бях с 98 или МЕ това направо ми дойде като прераждане.Някой хора казах в началото, че няма да издържа повече от месец на workstation със server-ска ОС, но ето на...държа се и засега не смятам да я сменям.Сега се състезавам по Uptime па да видим колко ще изкарам

  13. Yoo
    Yoo е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Mar 2004
    Мнения
    34
    #26

    с какъв OS сте?

    Windows 2003 е една доста прилична система базирана на Windows 2000 Server от страна на стабилност е просто чудесна , но това незначи че не изисква доста системен ресурс за да върви нормално освен това е сървърска система което предполага че преди да я използваш като Workstation трябва да се пипне тук там. И не на последно място да не забравяме че това една нова система на която тепърва предстои да и се откриват бъгове Така че 2000 RULEZZZ ))

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Zetle
    Тук е от
    Jan 2003
    Мнения
    992
    #27

    с какъв OS сте?

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">...Oсвен това е сървърска система което предполага че преди да я използваш като Workstation трябва да се пипне тук там. И не на последно място да не забравяме че това една нова система на която тепърва предстои да и се откриват бъгове Така че 2000 RULEZZZ ))



    <div align="right">Originally posted by Yoo - 06/03/2004 : 07:54:50</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    Пипнал съм я рабира се и то доста.По default е доста зле за работа като работна станция, но след tuning-а е направо бижу.Има само два проблема до тук, които много ме дразнят.Единия е че IrDA-то ми няма драйвери за нея и направо е неизползваемо в момента.Другото е че незнайно защо системата забива при възпроизвеждане на Flash клипове.След три преинсталации все не става.Сега не смея да я кърпи на кило защото в момента безпроблемно и ме е страх някой Update да не прецака нещо.

    Малко не и достига паметта ама сега нямам пари за повече.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Какъв Ван ??
    От obshtinska_mishka във форум Автомобили
    Отговори: 39
    Последно: 05-09-10, 17:59
  2. Какъв е проблема!!!-?
    От MAD във форум Общ - хардуер
    Отговори: 11
    Последно: 23-08-05, 17:26
  3. Какъв автомобил?
    От sclera_bg във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 12
    Последно: 03-05-05, 09:15
  4. 200,250 Gb hdd Какъв?
    От npu3paka във форум Общ - хардуер
    Отговори: 1
    Последно: 03-11-03, 00:27
  5. Какъв нов HDD 120 GB ???
    От Suren във форум Общ - хардуер
    Отговори: 9
    Последно: 15-07-03, 02:37

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе