Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 32

С какво замезвате любимото си питие

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на breiii
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    1,150
    #16

    С какво замезвате любимото си питие

    Яйчна салата за ракия, картофки или чипс за бира, ядки и сладкиши за коняк, коктейли и ликьори...

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    554
    #17

    С какво замезвате любимото си питие

    @LUDIA какво е "пържена трицонка" ?

  4. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Мнения
    2,793
    #18

    С какво замезвате любимото си питие

    <u>Предположение</u>:



    Като имам предвид, че LUDIA е от Варна и следвайки логиката "с какво мезе върви бирата", предполагам, че става дума за пържена цаца (дребна рибка, копърка) [8D] Чудесно лятно мезе за бирата, наистина - особено ако се консумира край морския бряг!

  5. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    1,176
    #19

    С какво замезвате любимото си питие

    Кafka, Slero правилно е дефинирал моето пържена трицонка[:D]. Само да вкарам малко доуточнение. Рибката е дребна, на дължина колкото един показалец (пръст от ръката на човек), но няколко пъти по тънка. Тъй като е дребна, някой тарикати не си правят труда да я чистят, а това е задължително, защото рибата придобива един такъв стипцив вкус ако не е исчистена. Значи голяма играчка е, но като краен резултат е супер. След като се изчисти от вътрешностите, рибките хубаво се овъргалват във брашно, изтупват се от излишното и се пържат в много горещо олио. Пържат се до получаването на златисто-червеникава окраска. После се вадят в голяма чиния, и моят любим начин на оползотворяване е да плуват в лимонов сок[:P]. Така поднесени за страхотно мезе за бирата. На вкус са хръпкави като чипс, само че от рибка и с този лимонов сок стават приятно кисели. Аде бягайте си вземете по едно лигавче, че да не се покапете[].

    Но предупреждавам, да не се препържва, т.е. да стане кафява на цвят, защото тогава става много суха и не толкова вкусна при консумация!!!

  6. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    2,045
    #20

    С какво замезвате любимото си питие

    Тъй като аз не сам пияч като тези, които са се изказали по-горе - аз пия само бира. Най я обичам с бирени фъстъци и така я пия най-често. Лятото я пия в капанчетата край морето с пържени картофи или цаца ...

  7. Member Аватара на MoPcKu
    Тук е от
    May 2003
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    521
    #21

    С какво замезвате любимото си питие

    Овчарска салата с домашна ракия! Е, това е най-добрата комбинация!

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    1,594
    #22

    С какво замезвате любимото си питие

    Любими комбинации:

    Бирата - ребърца на скара.

    Домашната ракия - салатки, пастърмички.

    Червеното вино - разни такива гадни мухлясали сирена.

    Джина - сок от грейпфрут

    Коняка - пури

    Водката - чиста иможе и сода за разредител (отказах се от варианта с киселите краставички, че тогава лошо става)

    Уискита и тям подобни глезотийки - ядки от всекъф тип.

  10. Member
    Тук е от
    Dec 2001
    Мнения
    855
    #23

    С какво замезвате любимото си питие

    имам проблем...

    всичко пия... ама на бензина мезето не съм намерил още...

    ако може да помогнете [:D] [:D] [:D]

  11. Gadget
    Guest
    #24

    С какво замезвате любимото си питие

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">имам проблем...

    всичко пия... ама на бензина мезето не съм намерил още...

    ако може да помогнете [:D] [:D] [:D]



    <div align="right">Originally posted by Pa3KaTaH - 11/02/2004 : 19:03:11</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Е как бе Pa3KaTaH,

    Сложи ми малко захар на бензинеца. Ще му стане много гот [:O][Oops!]



    И после да черпиш )

  12. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #25

    С какво замезвате любимото си питие

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">имам проблем...

    всичко пия... ама на бензина мезето не съм намерил още...

    ако може да помогнете [:D] [:D] [:D]



    <div align="right">Originally posted by Pa3KaTaH*-*11/02/2004*:* 19:03:11</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    Безин най-добре се замезва със запалени кибритени клечки[:D][:D][:D]

  13. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Мнения
    2,793
    #26

    С какво замезвате любимото си питие

    <font color="blue">//extremely offtopic



    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">имам проблем...

    всичко пия... ама на бензина мезето не съм намерил още...

    ако може да помогнете [:D] [:D] [:D]



    <div align="right">Originally posted by Pa3KaTaH - 11/02/2004 : 19:03:11</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    За бензина не знам мезе, карам дизел [:D] Прави ми впечатление, че с удоволствие си се пооблажава с масълце, ама да видим утре като го взема от сервиза, как ще е [:D][:D][:D]</font id="blue">

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,576
    #27

    С какво замезвате любимото си питие

    А ето го най - после и дългоочаквания верен отговор. От жежките алкохоли аз пия почти само ракия. Ракията се мези с луканка! <font color="yellow">МНОГО ЛУКАНКА</font id="yellow">![}][}][}][}][}][}][}]

    [}]Може и салатка(овчарска)

    Може и трушийка(с карфиолец или камба, но да е киселка)

    Може и безалкохолно(количка обичкам)

    Може и винце или биричка за разхлаждане, че ракийката пари понякога(когато не е поморийска отлежала обикновено)

    Когато ракийката земе, та свърши, съм навит да си удавя мъката и в Jack Daniel's. Обаче по - добре да не свършва.

    Навит съм следващата анкета да бъде: Коя е любимата ви луканка

  16. Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    230
    #28

    С какво замезвате любимото си питие

    Червено вино - свински дроб на жар или пържолки на жар или някое мазно сирене

    Бяло вино - пилешки пържолки на скара

    Водка - сланина с кисели краставички и млечна салата

    Ракия - горното и туршии

    Уиски - ядки

  17. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,576
    #29

    С какво замезвате любимото си питие

    "Червено вино - свински дроб на жар или пържолки на жар или някое мазно сирене

    Бяло вино - пилешки пържолки на скара

    Водка - сланина с кисели краставички и млечна салата

    Ракия - горното и туршии"



    Ето тука си загубих куража и ми падна шапката.... Бравос, WarLorde! Верно ли ракийката си я мезваш с водка и бяло и червено вино? Шапка свалям пред такива хора !!!!!



    [][Wow!][Yeah!][Yes!][Wow!][Yeah!][Yes!][Oops!] [ХЛЪЪЦ]


  18. Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    230
    #30

    С какво замезвате любимото си питие

    D3BEPP от време и това се случва, но имах впредвид за мезета които вървят с ракията.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. КАКВО Е S-ВИДЕО КАБЕЛ И ЗА КАКВО СЛУЖИ?
    От monto във форум Телевизори
    Отговори: 8
    Последно: 28-04-15, 13:51
  2. Отговори: 7
    Последно: 26-03-14, 18:29
  3. Отговори: 6
    Последно: 01-03-10, 12:59
  4. Кое ви е любимото питие?!?
    От Dockera във форум Анкети
    Отговори: 36
    Последно: 20-01-04, 03:19
  5. Отговори: 4
    Последно: 24-02-03, 19:48

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе