Страница 3 от 3 ПърваПърва 123
Резултати от 31 до 42 от общо 42

Kакъв Instant Messenger ползвате?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    1,440
    #31

    Kакъв Instant Messenger ползвате?

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Trillian(за кратките съобщенийца ) и mIRC(за сваляне на филми и музика преди още да са излезли на пазара[:D])

    <div align="right">Originally posted by visible*-*11/03/2004*:* 22:16:00</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    Visible не знаех за тази функция на mirc да сваля филми и музика! Би ли ми обяснил за какво точно говориш?

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на glarus
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,846
    #32

    Kакъв Instant Messenger ползвате?

    да се вмъкна и аз докато не ме е изпреварил visible относно тежеста на ICQ. По мое наблюдение усещам как компютъра ми се влачи при стартирано ICQ/ICQ Lite. размера памет който заема е около 30МБ вече съм забравил от кога ли не съм го ползвал все пак, Miranda IM заема около 7 със сумати plug-ins към нея. На работа като използвам ICQ/ICQ Lite при получаване на съобщение даже компчето забива за около 3-4 секунди.

  4. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #33

    Kакъв Instant Messenger ползвате?

    Следователно, по правилно е да се изразите "ICQ е тежка програма за моя компютър", а не въобще.

    За някои "компчета" и Notepad е тежка.

    Не знам какво "компче" ползваш на работа, но на мен навремето и с 4 MB RAM и 133 MHz не ми е забивало.

    Така че ми се струве, че ... доста преувеличавате нещата, просто заради приказката.

    Или въпрооса с администрирането на ICQ уеко ви убягва.

    Да ти сложа едно шот-че да видиш колко памет заема.

    Малко над 8300 К.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    103
    #34

    Kакъв Instant Messenger ползвате?

    :-) А да ви сложа ли аз едно "шотче" за Trillian - малко на 3мб заема. :-)

  6. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2004
    Мнения
    100
    #35

    Kакъв Instant Messenger ползвате?

    Malone тежината определям спрямо заеманата РАМ(имам 2 слота от 512 двуканален Kingston и не става дума за липси),бързодействието и естественно възможността да си седи незабележимо в долен десен ъгъл[:D].За експлойтите написани за ICQ просто не искам да споменавам.Факта че в повечето учреждения имащи постоянен интернет и държащи на сигурността е забранена(ползвайки Yahoo Messenger за целта) говори достатъчно.

    Sunny мрежата IRC е най-големият извор на "предпремиерна продукция",на сървърите на DALnet или EFnet има канали в които се дават адреси от ботовете или директно може да си източиш оттам филма или музиката.Трябва да имаш обаче добра скорост към външния свят,но понякога цената да гледаш Kill Bill 2 оправдава средствата.Всичките родни фрий сървърчета теглят от там цената за своята актуалност.

  7. Senior Member Аватара на glarus
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,846
    #36

    Kакъв Instant Messenger ползвате?

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Следователно, по правилно е да се изразите "ICQ е тежка програма за моя компютър", а не въобще.

    За някои "компчета" и Notepad е тежка.

    Не знам какво "компче" ползваш на работа, но на мен навремето и с 4 MB RAM и 133 MHz не ми е забивало.



    <div align="right">Originally posted by Malone - 12/03/2004 : 08:40:35</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    AMD ATHLON 1000MHz не е зле процесора дънот е кофти с вградени звук видео и лан е от там идва според мен проблема. На мен преди на 100MHz (486) с 8 РАМ не ми правеше проблеми, сега обаче го осещам и си карам поради тази рпичина с Miranda

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #37

    Kакъв Instant Messenger ползвате?

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">512 двуканален Kingston

    <div align="right">Originally posted by visible - 12/03/2004 : 08:32:31</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    Точно както при мен. Не знам с какво се занимаваш и колко памет ползва, че да усещаш наличието на работещото ICQ. Струва ми се повече параноично, отколкото отговарящо на действителността.

    Това за systray нещо не го схванах, при мен си седи кротко долу в дясно.

    Когато имам incoming event се максимизира. След 30 секунди, пак долу.

    Експлойти добре, но нима самия Windows не е пълен с дупки и дупчици. Да беше само ICQ, аз първи щях да го "хвърля в коша".

    От толкова години ползвам ICQ, единственото нещо, което проби при мен е този последни червей.

    Все пак имам три стени пред мен, а и антивирусна, с редовен ъпдейт.



    А дали за Miranda няма експлойти? Не съм търсил, но ако се заема със сигурност ще намеря, не мислиш ли?



    @glarus

    Не би трябвало да се получава така при такава конфигурация. Звука, видеото и лана не може да са причина. Възможно е да не са правилно конфигурирани, но не е причината в хардуера.

  10. Senior Member Аватара на glarus
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,846
    #38

    Kакъв Instant Messenger ползвате?

    @Malone няма идея и аз от какво е все пак не се занимавам аз със подръжката на този компютър, но си мисля че е свързано. Най-вероятно не е конфигурирано както трябва все пак е с 98 ...

  11. dP
    dP е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    92
    #39

    Kакъв Instant Messenger ползвате?

    Първоначално бях с ICQLite, обаче откакто почнаха да изнудват през месец да се тегли по-нова версия ги зарязах. Изпробвах няколко алтернативи. Trillian ми допадна най-много като външен вид и функционалност. Сега съм с Trillian 2.01PRO и съм много доволен.

  12. Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    796
    #40

    Kакъв Instant Messenger ползвате?

    Тъй като освен IRC ползвам yahoo, masn, icq и jaber аз имам 2 клиента:

    BitchX

    centericq

    и от двата не съм много доволен, но не съм намерил нишо по-удобно.

  13. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    460
    #41

    Kакъв Instant Messenger ползвате?

    YahooMessenger според мен е най стабилната програма за чат и т.н. Най малкото, че Voice функцията му работи перфектно и позволява конферентни разговори а качеството е просто много добро. Поради това, че дебелото некадърно прасе определящо себе си като администратор затвори порта през който се осъществяваше войса на Яху минах на МСН. По недомислен е и му липсват ред функции а има и някви малки банери но като оптимизация на звука е на едно ниво с Яху.На ICQ ползвам само web версията - просто товари и дразни много. Пълно със спамери и простотии.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2004
    Мнения
    46
    #42

    Kакъв Instant Messenger ползвате?

    IMHO IRC не е месенджър. Че дори не е и IRC клиент а само самия протокол - отделно си има mIRC, xChat и каквото още си харесаш

    Иначе него най-си го обичам

    Ползвам (освен IRC) и ICQ, и MSN

    Trillian ми е любимия месенджър

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 3 ПърваПърва 123

Подобни теми

  1. Фотоапарат с Tethered Shooting / Instant Review
    От Boskorp във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 1
    Последно: 31-07-12, 20:23
  2. Фотоапарат с Tethered Shooting / Instant Review
    От Boskorp във форум Общ - хардуер
    Отговори: 0
    Последно: 27-07-12, 16:24
  3. Google Instant search
    От kod във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 11
    Последно: 23-11-10, 11:31
  4. Търсачката на Google с нова услуга - Instant Previews
    От kod във форум Новини от SetCombG.com
    Отговори: 1
    Последно: 11-11-10, 18:23
  5. Kакъв Софтуер ми трябва?
    От Whiskey във форум Общ - софтуер
    Отговори: 7
    Последно: 09-09-03, 17:45

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе