Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 23

Може ли да попитам за SONY STR-197?!

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    32
    #1

    Може ли да попитам за SONY STR-197?!

    Искам да попитам за модела на крайното стъпало на SONY STR-197. Дали е интегрален или транзисторен? И дали някой притежава подобен модел, ако може да сподели някакви впечателения. Ще го слушам предимно за музика, тъй като модела е СТЕРЕО , а не е многоканален. И не на последно място моля ми препоръчайте колони за този модел в ценовия диапазон 300-400лв.
    Благодаря предварително.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    32
    #2

    Някой може ли да ми обясни?!

    Като никой не иска да ми даде повече инфо по основната тема то поне да ми обясни каква е разликата между следни те две понятия;
    1. Stereo Power Rating(8 ohms, 40 Hz - 20kHz, THD 0.09%)
    и
    2.Frequency Response(20 Hz - 50kHz +0/-0.5dB)
    И какъв е най-вече е честотният диапазон Hz-kHz първа точка или втора?
    Благодаря предварително

  4. Junior Member
    Тук е от
    May 2006
    Мнения
    66
    #3

    Re: Може ли да попитам за SONY STR-197?!

    Привет !
    Тъй като доста хора , които са наясно с въпроса мълчат, ще си позволя да дам аз отговор на въпроса ти.
    SONY STR-DE197 е стерео рисийвър и е транзисторно изпълнение. Междудругото съм го чувал и смея да твърдя, че при добър избор на тонколони се получава добро звучене.
    Може би когато говорим за тонколони трябва да имаш предвид, че минималния товар на канал не трябва да е под 6 ома, т.е. трябва да се насочиш към колони 6, 8 ома ( може и 16 ома ).
    Аз лично бих препоръчал http://www.allacoustics.ru/floorstan.../E-350-772.htm 250 лв е комплекта или по добрия избор, но малко по-скъпи http://www.technopolis.bg/big_prod.p...&cat=16&f=3674
    По въпроса за честотния диапазон на усилвателя, той е 20Hz - 20kHz върху товар 8 ом и THD 0,09% ( Total Harmonic Distortion - т.е. нелинейни изкривявания 0,09% ). Това което ти си изписал Stereo Power Rating(8 ohms, 40 Hz - 20kHz, THD 0.09%) е грешна информация,информациата на SONY е за : 20 Hz - 20 KHz

    Желая успех в избора!

  5. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    32
    #4

    Re: Може ли да попитам за SONY STR-197?!

    Благодаря ти, Velocyraptor за изчерптелното обяснение и за препоръката за тонколони за ресиивъра. Изборът ти е много сполучлив. В момента слушам ресиивъра на две SONY-та , котито са ми от един комбайн от преди 10 години. Не вади лош звук, но колоните са с номинален импендас 6 ома. Накартко- идеята ми е да купя още един чифт, може би JAMO-то , което ми препоръча /дано да го има в ТЕХНО-то/ и да ги вържа да свирят заедно със малките сонита, които да са ми съраунди. Според теб ще има ли проблем като единте са 6 а дугите 8 ома? Ще прецакат ли ресиивъра?

  6. Junior Member
    Тук е от
    May 2006
    Мнения
    66
    #5

    Re: Може ли да попитам за SONY STR-197?!

    Няма опасност за ресийвъра , когато са 6 или повече Ома. Но, ако наистина бюджета ти е 400 лв, погледни и съраунд комплекта JAMO Е350 PPL - http://ibuy.com.ua/picture/Jamo_E350PPL_Beach.jpgВ техното са 429 лв.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    32
    #6

    Re: Може ли да попитам за SONY STR-197?!

    Имаш ли представа откъде мога да си купя само фронтовете на JAMO E-350 без сърраундите и центъра. Ако ги вържа заедно със старите ми сонита , които са 6 ома , а JAMO-то е 8 ома на режим А+В ще свирят ли двата чифта?

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    May 2006
    Мнения
    66
    #7

    Re: Може ли да попитам за SONY STR-197?!

    Като гледам само фронтовете ги предлагат пак техномаркета, но ги няма във всички магазини. Това не е проблем разбира се, при заявка от клиента могат да се доставят до всеки магазин.
    На вторият ти въпрос отговарям отрицателно. Не може в режим А+Б да свържеш 6 Ома и 8 Ома. Факта , че ресивъра работи на мин. 6 Ом, означава че за режима А+Б са ти необходими тонколони с импеданс 12 Ом. т.е. 2 пъти повече от минимума за рисивъра !!!

  10. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    2,045
    #8

    Re: Може ли да попитам за SONY STR-197?!

    8x6/8+6=3.42ohm

    Не виждам смисъл от гъзилиън колони след като имаш 400 лева за озвучителни тела. Или си купи онези танойки линкнати по-горе или нещо друго по-добро, но за 400 лева може да се вземат (оо ако пък ги правиш..) свястни колони

  11. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    32
    #9

    Re: Може ли да попитам за SONY STR-197?!

    Модела на Tanoy не ми вдъхва доверие, а Е-350 на JAMO го няма никъде дори в Техномаркет. От там ми прпоръчаха този модел http://www.technomarket.bg/product_d...ct_id=09018234 на JAMO, който бил новият модел. Някой има ли впечатления от този модел и дали е нов?

  12. Junior Member
    Тук е от
    May 2006
    Мнения
    66
    #10

    Re: Може ли да попитам за SONY STR-197?!

    Според мен, вече трябва да избираш на слух. Накарай ги да ти пуснат няколко твои диска и прецени сам. Ако ти харесват като звучене, какво значение има дали са нови или не ?!

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2006
    Мнения
    58
    #11

    Re: Може ли да попитам за SONY STR-197?!

    Jamo 406 е много хубава колона ;но помисли за Jamo 408 има по добър бас;това са новите модели от серията СТУДИО-S

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    32
    #12

    Как да позная дали високите са изгорели?

    Имам съмнение, че колоните на които слушам в момента 3-лентови SONY-та на едната са и изгорели високите. Как мога да разбера със сигуррност че е изгоряла? Какъв тест мога да й приложа без да я нося в сервиз?

  16. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #13

    Re: Може ли да попитам за SONY STR-197?!

    Цитат Първоначално публикувано от bobeno
    Имам съмнение, че колоните на които слушам в момента 3-лентови SONY-та на едната са и изгорели високите. Как мога да разбера със сигуррност че е изгоряла? Какъв тест мога да й приложа без да я нося в сервиз?
    Може би: намаляваш до минимум баси и средни, пускаш музика с повечко високи честоти и доближаваш ухото до говорителя. Ако е изгорял - ще бъде различно спрямо другата колона.

  17. Junior Member
    Тук е от
    May 2006
    Мнения
    66
    #14

    Re: Може ли да попитам за SONY STR-197?!

    Става и по начина описан в предния пост, но ако имаш бърз интернет ти предлагам следния вариант :
    ТЕСТ ДИСК - http://binkster.net/extras.shtml#cd 420 МБ мисля
    В описанието ще видиш кой Track са високите честоти - 10, 12 ...20 khz
    Така ще чуеш разлики при двете колони ако са изгорели високите...

    А и не лоша идея е да си свалиш само честотата която ти трябва, виждам че я има тази опция на сайта от адреса по горе.
    напр. 16 Khz.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    32
    #15

    Re: Може ли да попитам за SONY STR-197?!

    Благодаря ти Velocyraptor точно това нещо търсех

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Aко може малко съвет? Външен HDD и телевизор SONY
    От ivanivanivan във форум Общ - хардуер
    Отговори: 10
    Последно: 19-12-16, 15:22
  2. Да попитам ?
    От ttanev във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 9
    Последно: 18-11-12, 23:16
  3. Дали може да имам проблем с Sony PS3 от USА ?
    От startus във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 5
    Последно: 20-04-11, 17:06
  4. Къде в София може да се види и купи SONY 40W4000 ?
    От vazmutenuser във форум Sony телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 24-06-08, 14:35
  5. Може ли да се ползва GPS ресийвър за Sony Ericsson K800i или Nokia 6120
    От bo4o във форум GPS - модели, софтуер, карти и трикове
    Отговори: 2
    Последно: 12-12-07, 12:31

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе