Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 29

Въпрос относно спецификация за мощност на ресивър.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    703
    #1

    Въпрос относно спецификация за мощност на ресивър.

    Здравейте, разглеждам USER MANUAL - а на един ресивър и част от характеристиките не ми станаха ясни - най-вече във часта за мощност на усилвателя. Цитирам точно написаното:
    Amplifier section
    Stereo Power Output ,Reference Power Output

    8 ohms 20 Hz - 20 kHz, THD 0.09%
    85W + 85W, 110W/ch

    8 ohms 1 kHz, THD 0.7%
    100W+100W, 120W/ch

    8 ohms 1 kHz, THD 10%
    125W+125W, 150W/ch

    Reference Power Output for front,center, surround and surround back.
    Характеристиката за импеданс вече е ясна обаче мощностите нещо са ми мътни Официално е обявен за 6.1 - 100W на всеки канал, но не ми е ясно при какви условия.
    За повечето от вас сигурно е елементарно.
    Мерси за отговорите! omg.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    223
    #2

    Re: Въпрос относно спецификация за мощност на ресивър.

    Като цяло това са показания за нелинейните изкривявания при различно натоварване (мощност). Може да се каже и обратното - таблица за мощността при определени изкривявания. Аз ги тълкувам така:

    При товар 8 ohms в обхвата 20 Hz - 20 kHz, изкривяванията са: THD 0.09%
    при условие че са натоварени едновременно двата канала с 85W + 85W, или само единия с 110W/ch
    и т.н.
    важи за всички канали без басовия.
    ------
    И понеже не е споменато изрично, се очаква при работа на повече от 2 канала, т.е. в реален multichannel режим, показанията на мощността да паднат още (или тези на THD да се вдигнат) - нормално е при нестабилизирано захранване.
    Прилични параметри и коректно описание на производителя, бих казал.

  4. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    703
    #3

    Re: Въпрос относно спецификация за мощност на ресивър.

    Мерси много за отговора! Наистина има логика в това. Става дума за Sony STR-DG700 ако някой го интересува. Харесал съм го като съотношение цена - характеристики!

  5. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    125
    #4

    Re: Въпрос относно спецификация за мощност на ресивър.

    Да използвам темата,пак става въпрос за ресийвъри.Каква е разликата между Yamaha RX-V863 и Yamaha DSP-AX863,на пръв поглед май са еднакви?
    И има ли друга разлика освен мощността между Yamaha RX-V863 и Yamaha RX-V663?

  6. Novice
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    7
    #5

    Re: Въпрос относно спецификация за мощност на ресивър.

    Здравейте, някой ще сподели ли впечатления от този модел SONY STR-DA5300ES/B (заслужава ли си парите) sorry обърках темата

  7. Moderator
    Тук е от
    Dec 2005
    Живее в
    София
    Мнения
    838
    #6

    Re: Въпрос относно спецификация за мощност на ресивър.

    Цитат Първоначално публикувано от veszxr
    И има ли друга разлика освен мощността между Yamaha RX-V863 и Yamaha RX-V663?
    Разбра се, че не е само мощността.....
    8-серия има в повече възможност за втора зона на озвучаване, 1 HDMI вход повече, Ъпскелинг на 1080Р и един кодек повече
    DSP-AX863 е модел за Англия и няма разлика с V863. Доскоро AX серията беше запазене за стерео усилвателите, но от една година Ямаха умешаха номерацията....

    ПП. 5300ES е прекрасен ресивър, но за тези пари отдавна има на пазара машини с Farouja процесори (погледни Denom и Onkyo). Другото важно е с такъв ресивър да имаш и приличните колони ....

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    703
    #7

    Re: Въпрос относно спецификация за мощност на ресивър.

    Цитат Първоначално публикувано от hristobotev
    Разбра се, че не е само мощността.....
    8-серия има в повече възможност за втора зона на озвучаване, 1 HDMI вход повече, Ъпскелинг на 1080Р и един кодек повече
    DSP-AX863 е модел за Англия и няма разлика с V863. Доскоро AX серията беше запазене за стерео усилвателите, но от една година Ямаха умешаха номерацията....

    ПП. 5300ES е прекрасен ресивър, но за тези пари отдавна има на пазара машини с Farouja процесори (погледни Denom и Onkyo). Другото важно е с такъв ресивър да имаш и приличните колони ....
    Вероятно си прочел ръководствата или ТМ пишат глупости (няма да им е за първи път) но ако е вярно това:
    http://www.technomarket.bg/product_d...ct_id=09037792
    http://www.technomarket.bg/product_d...ct_id=09037793
    То означава че RX-V663BL и RX-V863BL са близнаци с изключение на изходящата мощност. Не твърдя че е вярно!
    И още кажи за кои модели Denom и Onkyo имаш предвид точно.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    125
    #8

    Re: Въпрос относно спецификация за мощност на ресивър.

    По сравнение на ръководствата и двата имат ъпскалинг,за втора зона и за кодека в повече,незнам,затова попитах,иначе 8-цата си има едно HDMI в повече,и дали си заслужава разликата в парите.
    Кой модел на Денон се доближава до Yamaha RX-V863 и на каква цена е,никъде ненамирам цени на Денон?И дали Денон-а ще свири по меко,казват че Ямахата свирела по-агресивно и по-твърдо.
    Поздрави!

  11. Moderator
    Тук е от
    Dec 2005
    Живее в
    София
    Мнения
    838
    #9

    Re: Въпрос относно спецификация за мощност на ресивър.

    За ТМ е нормално да копират само първите редове от спецификацията, отдавна не чета какво пише на сайта им.
    Аз също съм на вълна купуване на ресивър и преди няколко дни ходих да гледам тези две Ямахи (много ме блазни Пайнер 1018, но ми е малко скъп), но след прочетеното гравитирам около 6 серия не ми трябва втора зона и толкова HDMI входа.
    Дали Ямаха сверела агресивно ? Според мен Ямаха за домашно кино дава по-реалния(дрезгав) звук от Денон и Пайнер.
    За цени отиваш в Технополис(там има само малките модели) или при вносителя на Ангел Кънчев (от там може и каталога на марката да вземеш) и питаш ....

    По памет за втория въпрос - погледни всичко над Onkyo 606 (имаше 706 и 806 модели), Денон всичко над AVR2308 е с Фаруджа ...... да не забравя и Harman 745. Заслужава си да имаш Farouja процесора за да ти вдига качеството на картината при ъпскелинга на ДВД-та. За жалост нямям 2000 лева за тези красоти

  12. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    125
    #10

    Re: Въпрос относно спецификация за мощност на ресивър.

    Пионер 1018 е на почти същата цена като V863,за цените на Денон попитах ако някой има електронна ценова листа,защото съм извън страната,около нова година чак ще имам възможност да гледам наживо.
    Ако Денон-а дойде доста над 1500 лв и аз ще се ориентирам към V863,от доста изчетеното за pioneer-а,не си заслужавал.
    Hristobotev ти на какви колони ще го слушаш,с помоща на Lazarus съм се спрял на 906 на Mordaunt Short,ES 90 на JBL,или BR5,BR6 на Монитор Аудио,и аз се чудя кои колони на кой ресивър ще паснат най-добре за 30 кв.м хол,ще се слуша и музика разбира се.

  13. Member
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    531
    #11

    Re: Въпрос относно спецификация за мощност на ресивър.

    В момента цената на DENON 2309 e 1600лв , което не си заслужава .Yamaha 663 e на най адекватна цена.

  14.  
     
  15. Moderator
    Тук е от
    Dec 2005
    Живее в
    София
    Мнения
    838
    #12

    Re: Въпрос относно спецификация за мощност на ресивър.

    Цитат Първоначално публикувано от veszxr
    Hristobotev ти на какви колони ще го слушаш,с помоща на Lazarus съм се спрял на 906 на Mordaunt Short,ES 90 на JBL,или BR5,BR6 на Монитор Аудио,и аз се чудя кои колони на кой ресивър ще паснат най-добре за 30 кв.м хол,ще се слуша и музика разбира се.
    Jamo S606 HCS 3 и бас Pioneer W160(него вече го взех).

    Монитор Аудио свирят доста добре слушам ги в магазина почти всяка седмица, малко ме притеснява че свирят много вярно, но не можеш да "оцветяваш" много музиката. Аз няма да слушам само класика и джаз , искам да си слушам и Стрейтс както ми харесва. JBL 90-ките май ще са ти големи за такъв обем на хола и тях наобикалям да длушам в Технополис, но не е нещо впечатляващо за тези пари. За Mordaunt не знам ... нищо лошо не съм чул за техните колони казват че са като Бостън акустик т.е. са добри.

    Да допълня по темата само. Не смятам, че Пайнер не си заслужава напротив машините над 818 свирят доста добре и "меко" (особено 1018). Друга много причина марка е Kenwood за жалост у нас само за автоозвучаване се познава. Новият модел V9300 е уникална машина(никой не я внася тук), друг доста приличен ресивър е 8090 .....

    ПП. Lazarus е манияк на тема техника, ако го следваш ще продадеш къщата за добра музика


  16. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    2,045
    #13

    Re: Въпрос относно спецификация за мощност на ресивър.

    Цитат Първоначално публикувано от hristobotev
    ..
    Монитор Аудио свирят доста добре слушам ги в магазина почти всяка седмица, малко ме притеснява че свирят много вярно, н...
    Това да ти е проблема!

  17. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #14

    Re: Въпрос относно спецификация за мощност на ресивър.

    Цитат Първоначално публикувано от hristobotev
    Jamo S606 HCS 3 и бас Pioneer W160(него вече го взех).

    Монитор Аудио свирят доста добре слушам ги в магазина почти всяка седмица, малко ме притеснява че свирят много вярно, но не можеш да "оцветяваш" много музиката. Аз няма да слушам само класика и джаз , искам да си слушам и Стрейтс както ми харесва. JBL 90-ките май ще са ти големи за такъв обем на хола и тях наобикалям да длушам в Технополис, но не е нещо впечатляващо за тези пари. За Mordaunt не знам ... нищо лошо не съм чул за техните колони казват че са като Бостън акустик т.е. са добри.

    Да допълня по темата само. Не смятам, че Пайнер не си заслужава напротив машините над 818 свирят доста добре и "меко" (особено 1018). Друга много причина марка е Kenwood за жалост у нас само за автоозвучаване се познава. Новият модел V9300 е уникална машина(никой не я внася тук), друг доста приличен ресивър е 8090 .....

    ПП. Lazarus е манияк на тема техника, ако го следваш ще продадеш къщата за добра музика

    Ето тук предлагат доста модели на Kenwood:
    http://www.electron.bg/index.php?cPa...a&filter_id_1=

    На мен лично Pioneer не ми допадат много като звук, но много зависи с какви колони го ползваш и какви предпочитания имаш към звука.

    hristobotev, специално във аудиото съм доста далече от манията. Поне така си мисля де.

  18. Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    247
    #15

    Re: Въпрос относно спецификация за мощност на ресивър.

    http://www.denon.co.uk/site/frames_m...detail&Pid=388

    Като се загледа човек, и тук има фаруджа 1080P

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 1
    Последно: 21-11-14, 17:56
  2. Въпрос за тонколони и ресивър
    От Ivan Petrov във форум Аудиотехника
    Отговори: 4
    Последно: 28-02-14, 11:19
  3. Въпрос относно ресивър за домашно кино
    От pci във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 24
    Последно: 06-06-11, 12:10
  4. Ресивър Pioneer Въпрос
    От donnuzzo във форум Аудиотехника
    Отговори: 20
    Последно: 21-03-11, 10:40
  5. Въпрос за домашно кино-ресивър и WD-TV
    От tomkat във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 2
    Последно: 29-04-09, 18:48

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе