Страница 4 от 6 ПърваПърва ... 23456 ПоследноПоследно
Резултати от 46 до 60 от общо 87

Една тема с много въпроси за които не намирам отг.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    2,045
    #46

    Re: Една тема с много въпроси за които не намирам отг.

    Хехе, трябва да почна да си записвам лафовете ти

    Тежи 35 килограма .... хубав транзисторен стерео усилвател тежи значително повече

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #47

    Re: Една тема с много въпроси за които не намирам отг.

    Цитат Първоначално публикувано от CrossBlade
    Хехе, трябва да почна да си записвам лафовете ти

    Тежи 35 килограма .... хубав транзисторен стерео усилвател тежи значително повече
    давам му само пример-ако реши да си вземе да се подготви за големината
    да вземе 2 кила успокоителни за жената или да си вземе палатка че току виж жена му го изгонила от тях след покупката-желателно е и да си направи и застраховка живот/то трябва да я дават като подарък към покупката/-току виж изял някой тиган в главата от жена си и получил някоя фрактура на черепа
    ти какво предлагаш-да му препоръчаме 7 лампови усилвателя RANDAL
    не ми се ми се и мисли колко тежат и колко място заемат.......качествен звук ама 2 гардероба място

  4. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    2,045
    #48

    Re: Една тема с много въпроси за които не намирам отг.

    Не, аз нищо не му препоръчвам - опитах се, но той не иска да ме чуе и си кара неговата - аз не смятам да се хабя

    А ти да не си от Варна ... ако си - заповядай вкъщи на по бира да чуеш моите неща - няма да ти доподнат като концепция, ама поне ще се запознаем

  5. Moderator
    Тук е от
    Dec 2005
    Живее в
    София
    Мнения
    838
    #49

    Re: Една тема с много въпроси за които не намирам отг.

    Цитат Първоначално публикувано от CrossBlade
    Не, аз нищо не му препоръчвам - опитах се, но той не иска да ме чуе и си кара неговата - аз не смятам да се хабя
    Стига бе .... човека е сигурно ученик в средните класове(гледайки му речника). Мисля си, че доста разбра от тук и ще му бъде една добра основа за бъдещето.
    Това ме навежда на мисълта, че успокоителните ще бъдат за майка му

    ПП. Я вижте как са барнали новия дизаин на Пайнер с нов цветен дисплей ...

  6. Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    247
    #50

    Re: Една тема с много въпроси за които не намирам отг.

    Тежи 35 килограма .... хубав транзисторен стерео усилвател тежи значително повече :default
    CrossBlade аз се сещам на първо четене, поне 2-3 хубави транзисторни стерео усилвателя доста под 35кг.

    Някак несериозно е да си така краен
    Нещата добиват малко плод-зеленчуков вид - купуване на HI-FI С КАНТАР

  7. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #51

    Re: Една тема с много въпроси за които не намирам отг.

    Цитат Първоначално публикувано от CrossBlade
    Не, аз нищо не му препоръчвам - опитах се, но той не иска да ме чуе и си кара неговата - аз не смятам да се хабя

    А ти да не си от Варна ... ако си - заповядай вкъщи на по бира да чуеш моите неща - няма да ти доподнат като концепция, ама поне ще се запознаем
    А е хубаво да му помогнем -за това е форума
    /и отговора е ДА-от Варна съм /разкажи какво имаш като HI-FI техника у дома си-по възможност дай и някой линк
    Цитат Първоначално публикувано от hristobotev
    Стига бе .... човека е сигурно ученик в средните класове(гледайки му речника). Мисля си, че доста разбра от тук и ще му бъде една добра основа за бъдещето.
    Това ме навежда на мисълта, че успокоителните ще бъдат за майка му

    ПП. Я вижте как са барнали новия дизаин на Пайнер с нов цветен дисплей ...
    Pioneer отдавна имат цветни дисплеи-интересното е ,че вече имат HD декодери и в 9 серия-допреди 3 месеца ги имаше само в 10 серия-аз и за това си взех такъв
    http://www.avitel-bg.com/for_home/re...ema/vsx-1018s/

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    223
    #52

    Re: Една тема с много въпроси за които не намирам отг.

    A не, оставете го момчето бре! Да си смени апартамента заради една уредба. Ще го откажете още преди да е започнал.

  10. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #53

    Re: Една тема с много въпроси за които не намирам отг.

    Поредната изродена аудио тема започваща с простичкия въпрос: Искам да си взема HI-FI, Home Cinema....имам около 2000лв заделени за това и винаги бива провокирана от определени хора по default сякаш и се започва едно бясно разглеждане на никому ненужни консепции ( усилватели по 10к, кабели по 1к...колони комплект 4-5к ) и условия струващи общо колкото панелката дето човека иска да си я инсталира. Съвети, нямащи нищо общо с реалността в която човека живее, нито с финансовите му възможности, нито дори с желанието при положение че ги има да ги похарчи за това. Много често човека поискал мнението ( както в случая ) престава да чете постовете или ( както в случая ) само се смее или ( както в случая ) след 51 поста по темата той все още няма отговор на въпроса: кое е най-доброто което мога да си взема за 2000лв?

    п.п. когато се приключи с безмисленото разводняващо постване на информация, касаеща психо-патологичния субективен ушен катарзис на няколкото високомерни аудио откачалки ще дам съвет за какво да си похарчи двете хиляди лева човека.

  11. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #54

    Re: Една тема с много въпроси за които не намирам отг.

    Нали за да му помогнем трябва да научим повече за помещението и за неговите изисквания към звука!
    Какво ще слуша предимно?
    На кое държи повече -подред-качество,дизаин,размер,цвят,марка ?
    То не става да му кажем ей така веднага-да говорим наизуст.Тук не сме да си чешем езиците
    От него си зависи-това че чете и не отговаря-не означава че сме го наплашили-явно следи разговора



  12. Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    285
    #55

    Re: Една тема с много въпроси за които не намирам отг.

    Какво мислите за SONY HTS-F1200 (комплект ресивър/тонколони) http://technomarket.bg/product_detai...ct_id=09036001

    Ще се ползва за озвучаване на хол 19 квадрата - 5,60 на 3,40, за ДВД и ХД филми от компютър, XBOX, DVB-S - цифрова ТВ. Музика по-рядко.
    Нещо друго в този ценови диапазон (макс 1000 лв.).


    OFFTOPIC:
    То напоследък всяка тема се превръща в "най-най-скъпото - най-хубаво". С пожелания да се върнем към реалния свят и темата да продължи в дух "цена-възможности-качество".

  13. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #56

    Re: Една тема с много въпроси за които не намирам отг.

    Цитат Първоначално публикувано от koranto
    Какво мислите за SONY HTS-F1200 (комплект ресивър/тонколони) http://technomarket.bg/product_detai...ct_id=09036001

    Ще се ползва за озвучаване на хол 19 квадрата - 5,60 на 3,40, за ДВД и ХД филми от компютър, XBOX, DVB-S - цифрова ТВ. Музика по-рядко.
    Нещо друго в този ценови диапазон (макс 1000 лв.).


    OFFTOPIC:
    То напоследък всяка тема се превръща в "най-най-скъпото - най-хубаво". С пожелания да се върнем към реалния свят и темата да продължи в дух "цена-възможности-качество".
    Добър избор за тази цена
    ето и как са гласували за нея http://www.avforums.com/forums/all-o...t-reasons.html
    а тук можеж да видиш по-подробно характеристиките
    http://www.totaldigital.biz/index.ph...oducts_id=2736

    Един съвет-погледни в перспектива-може по нататък да си вземеш Блу-рей плейър
    и след като ще гледаш HD филми от компа е хубаво да има новите HD звукови формати/ за да не се налага в бъдеще да си купуваш нов/а модела който си избрал е само с DOLBY DIGITAL, DTS И DOLBY PRO LOGIC
    при тях сигнала за задните съраунд тонколоние общ а не отделен за всяка

  14.  
     
  15. Moderator
    Тук е от
    Dec 2005
    Живее в
    София
    Мнения
    838
    #57

    Re: Една тема с много въпроси за които не намирам отг.

    Цитат Първоначално публикувано от koranto
    Какво мислите за SONY HTS-F1200 (комплект ресивър/тонколони) http://technomarket.bg/product_detai...ct_id=09036001

    Ще се ползва за озвучаване на хол 19 квадрата - 5,60 на 3,40, за ДВД и ХД филми от компютър, XBOX, DVB-S - цифрова ТВ. Музика по-рядко.
    Нещо друго в този ценови диапазон (макс 1000 лв.).


    OFFTOPIC:
    То напоследък всяка тема се превръща в "най-най-скъпото - най-хубаво". С пожелания да се върнем към реалния свят и темата да продължи в дух "цена-възможности-качество".
    Защо не си пускате теми в основния форум за аудио, а флудите другите ?

  16. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #58

    Re: Една тема с много въпроси за които не намирам отг.

    @hipopotama - Около 2000лв могат да бъдат похарчени така с разумен поглед в бъдещето:

    1. SONY STR-DA2400ES/S - 1139 лв.
    2. SONY SS-FCR6000 - 446 лв.
    3. Sony SS-F6000 - 313 лв. - опция за 7.1 звук
    4. SONY SA-W2500 - 237 лв.
    ------------------------
    2135 лв.
    1822лв без опцията за 7.1
    от DEKOM.BG

    1. SONY STR-DA2400ES/S
    [img width=800 height=352]http://www.electron.bg/images/STRDA2400ESS.jpg[/img]
    HIGH-END ресивър. 7.1 съраунд. 7x100W мощност. DTS HD, Dolby® Digital +/DolbyTruHD, нов Neural Audio(By THX) декодери. DCAC акустична калибровка на съраунд полетата с микрофон в комплекта. 4x HDMI входове/1xHDMI изход. 1080i Upscaler за всички входящи видеосигнали. 1080/24p, x.v.Color поддръжка през HDMI. A/V синхронизация. DMPORT интерфейс с опция за Wi-Fi, BlueTooth, iPod, USB присъединяване. Portable Audio Enhancer за "възстановяване" на музиката при слушане на MP3, WMA и други компресии. BRAVIA Theatre Sync за управление на цялата AV система. Масивна, просторна конструкция с алуминиев фронтален панел. Универсално дистанционно. Перфектен, изискан звук в стерео, STR-DA2400ES надминава всички конкуренти в класа си по този пункт. Звукът в многоканални режими е без забелжки. Отличен избор за запалени аудиофили.

    2. SONY SS-FCR6000
    [img width=656 height=600]http://www.electron.bg/images/SSFCR6000.jpg[/img]
    5.0 комплект тонколони за домашно кино с висока мощност. 4-лентови фронтални колони. Nano Fine високочестотни говорители за възпроизвеждане на свръхвисоки тонове. Висококачественни Kevlar Hop среда и бас-среда за чисти и прецизни вокали. Mica Reinforced Cellular нискочестотен говорител подсигурява мощен и плътен бас.
    Front :
    2.5cm Nano Fine Tweeter
    8cm Kevlar Hop Midrange
    16cm Kevlar Hop Mid Bass
    16cm Mica Reinforced Cellular Woofer
    Max Input Power : 180 Watts
    Bass Reflex
    Frequency Response 40Hz ~ 50kHz
    Magnetic Shielding

    Center :
    7cm Full Range x2pcs
    Max Input Power : 100 Watts
    Bass Reflex
    Frequency Response 150Hz ~ 20kHz
    Magnetic Shielding

    Surround :
    7cm Full Range
    Max Input Power : 100 Watts
    Bass Reflex
    Frequency Response 150Hz ~ 20kHz
    Magnetic Shielding - No


    3. Sony SS-F6000 - опция за 7.1 звук[i]

    същата спецификация като фронталните на т.2

    4. SONY SA-W2500

    Компактен активен subwoofer. 25cm фронтално насочен говорител. 100W вграден усилвател.
    Frequency Response: Subwoofer- 28Hz-200Hz

  17. Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    247
    #59

    Re: Една тема с много въпроси за които не нами

    Кое е разумното в това да се дават пари за Сони ?!?!
    А погледа в бъдещето?
    Тези компоненти са непродаваеми минута след като ги купи, какво остава за след година ... ъпгрейда се свежда до - подаряване на старото и купуване на ново!

  18. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #60

    Re: Една тема с много въпроси за които не намирам отг.

    Огромно несъответствие между ресийвър и колони. Едното е сравнително висок клас, а колоните са доста нисък. Явно това е с цел "поглед в бъдещето", но аз бих заложил на скъпи предни колони, евтини съраунд /ако изобщо сложи/, евтин ресийвър, който да се смени след 2 години когато за 500-600 лева ще се купува нов с HD Audio и приличен субуфер.
    Желателно е предните колони да са качествени букшелф, които и сега ще свирят много по-добре от горното Сони и след време да се сложат отзад, а за фронтални да се вземат по-големи от същата серия.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 6 ПърваПърва ... 23456 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Помогнете за разработка на една тема
    От helios1 във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 1
    Последно: 11-01-07, 23:20
  2. Търся и не намирам една песен
    От ru-boy във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 4
    Последно: 25-12-06, 09:32
  3. помогнете с избора на mp3 (да, още една такава тема...)
    От IBANEZ_ във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 7
    Последно: 22-11-05, 23:37
  4. Една тема не мога да намеря
    От MAKAPOB във форум Windows
    Отговори: 2
    Последно: 10-09-04, 01:59

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе