Страница 1 от 6 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 89

Съвет за AV Reciever

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. get
    get е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    1,405
    #1

    Съвет за AV Reciever

    Здравейте,
    Решил съм да се обзаведа с ав ресийвър и 5.1 колонки.
    Идеята ми е да свържа компютъра към ресийвъра + приемника за цифровата тв. Задължително гледам да има поне 2 входа hdmi и възможност с дистанционното на ресийвъра да си управлявам поне донякъде (основните функции) на тв/приемник.
    Основно слушам радио,мп3-ки, игри и филми разбира се
    Не съм маниак за супер аудио цд-да, флакове и прочие, така че може би ми трябва нещо по-стерео ориентирано.

    Чудя се кой от двата модела да взема, някой ако има преки впечатления, моля да каже. Приемам и алтернативи
    Denon AV-1509 -> http://www.denon.de/site/frames_main...detail&Pid=390
    ONKYO TX-SR506 -> http://www.eu.onkyo.com/products/TX-SR506.html
    ONKYO -то има малко по-нови декодери, което много не ме грее, както и с 7.1, което засега също не ме вълнува кой знае колко.
    Денона пък е по-красив и дистанционното е по-добро, една идея е по-слаб като мощност, но не мисля че това е фатално.
    Според вас кой е "по-класния", на кой от двата да се спра, на сходна цена са, онкио ми е 50лв по-скъпо.

    Това са колонките, които съм избрал
    http://www.electron.bg/product_info....oducts_id=7055


    цените стоят така....
    TX-SR506 + S-V52-W-II = 1400 лв.
    AV-1509 - 700 лв.


    Предварително съм благодарен на всички, споделили мнението си !

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #2

    Re: Съвет за AV Reciever

    къде ги гледаш тия цени

  4. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    2,045
    #3

    Re: Съвет за AV Reciever

    Аз не разбрах какво точно искаш да получиш като резултат?

  5. get
    get е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    1,405
    #4

    Re: Съвет за AV Reciever

    Това ми предложиха като цена за комплект. Мога да ти кажа кой е магазина, но да не звучи като реклама.
    Т.е. ресийвъра и колоните са от един магазин и това се явява комплексна цена.
    Денона е официалния магазин в София.

    Като резултат искам да имам една, дори в ниския клас хай-фи система. Искам да слушам чисто музика, игри, филми, тв, всичко това по възможност с едно дистанционно.

  6. Moderator
    Тук е от
    Dec 2005
    Живее в
    София
    Мнения
    838
    #5

    Re: Съвет за AV Reciever

    Цитат Първоначално публикувано от get

    Денона е официалния магазин в София.
    Не знам защо , ама ми се струва че "консултата" в тоя магазин се е пошегувал нещо.....
    Колоните не са много лоши, но .... не струват. Но по-добре ги чуй.
    Тоя Денон е ресвър ширпотреба, за да докорат цена са го орязали от всякъде. Как меже 2009 година да няма Dolby Pro Logic IIx или Dolby Digital Plus ? Върхът на олигофренията е че няма и DTS-ES !!!!
    За 700 лева вземи Кенууд V8090, модел от преди 3 години натъпкан със декодери до дупка.
    "Консултантът" отново се е "пошегувал" и в това, че Онкио нямал новите декодери.
    Според мен той се е обучавал същия ден

    В едно си прав обаче, не е толкова важно за хола си да имаш 7.1 ресивър.
    Мой съвет, ако искаш тия колони или пък ти се връзват на мебелите и не искаш други купувай ги... но вземи си ресивър Пайнер 418 за 400 лева и ще бъдеш също толкова доволен. За жалост тези колони не са стерео ориентирани както си си поставил за цел. Помисли за колони Пайнер V240 или V320 пр тях центъра и задните са като описаните от теб в поста, но предните колони са доста по-добри. Добави евтин суббуфер за 200 лева от Елтакс. Друго решение е Сони комплекта от 5 колони май беше модела - R6000. Всичко това е с уговорки, но ще върши доста по-добра работа от комплекта за 700 лева дето са ти предложили.

  7. Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    247
    #6

    Re: Съвет за AV Reciever

    Странна работа, аз пък в магазина на денон не съм виждал колони pioneer!
    Явно някой се е пооплел

    Конкретния съвет за конфигурация в случая е ...щом ти харесват деноните, вземи се 1909 и с останалите пари си вземи две прилични предни колони.
    Така хем ще имащ 3 пъти по-добър звук в стерео, хем ще можеш лека полека да надградиш системата до прилично кино.

    Твоя вариант с комплекта колони pioneer няма да доведе до нито едното от двете!

    Успех!

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    2,045
    #7

    Re:Съвет за AV Reciever

    Подкрепям горното мнение, особено имайки предвид, че сред изсикванията се спомена "Стерео" и музиката беше поставена на първо място. По-добре да има 2 свястни колони и да слушаш музика и ФИЛМИ на тях, отколкото да имаш 6 посрествени, на които и двете са мъка...


  10. get
    get е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    1,405
    #8

    Re:Съвет за AV Reciever

    Може би не съм се изразил много ясно.
    Имах едно ходене в denon и едно в pioneer, затова имам и два варианта.

    Както съм написал:
    ONKYO -то има малко по-нови декодери , което много не ме грее, както и с 7.1, което засега също не ме вълнува кой знае колко.

    Относно Pioneer-а, модела който си посочил няма hdmi, така че отпада. Има модел на Pioneer VSX-818V-K с ~50лв по-евтин, не ми се вижда по-хубав.

    Denon 1909 - е много скъп 1200-1300лв мисля, че беше.

    Колоните PIONEER S-V52-W-II ги чух, свирят доста добре и доста чисто. Отделно не са големи, което ми спестява място, дървени тежки са, устройват ме напълно.
    Суб-а, който е към тях, също много ми хареса, почти 20кг е, има по-малък 90в, но той е по-лош, по-скоро бучи, губи се усещането.

    V240 ми ги препоръчваш заради цената ли, ти чувал ли си как дрънкат ?
    В началото и аз се бях хвърлил на тях, но се отказах бързо, след демото.

    Предложението да взема по-скъпия денон + две колони е добро, но... как да ти кажа
    сега съм заделил някакви пари за музика, мисля че за 1300-1400лв мога да взема страхотен комплект, вървежен и след години.
    Искам като ги накупя да се прибера и да им се наслаждавам, не да мисля да заделям още пари за колони, пък занапред във времето... все пак има и други неща за пазаруване ;-)
    Денона е по-висок клас, но може би не точно този модел или поне сравнен с алтернативата ми, затова търся вашето мнението, за "+" и "- " сравнение с Онкио...





  11. Moderator
    Тук е от
    Dec 2005
    Живее в
    София
    Мнения
    838
    #9

    Re:Съвет за AV Reciever

    Цитат Първоначално публикувано от get
    ....
    Всъщност, защо питаш тогава след като си решил вече за тия "пръчки"?
    За 1300 лева можеш да си направиш седмична почивка на море с гаджето, но не и да купиш "вървежен комплект"(нещо езика се е променил за тия 20 години от както завърших май!!?!!) ..........

    ПП. За да не изглеждам заядлив, бих заложил на Онкио.

  12. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,826
    #10

    Re:Съвет за AV Reciever

    Кажи къде си гледал тоя ресийвър на Onkyo?

  13. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #11

    Re:Съвет за AV Reciever

    тоя модел на Онкио е куцичък - няма ъпскейлинг и ХД звукови декодери ,следващия - 606 вече си заслужава

  14.  
     
  15. get
    get е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    1,405
    #12

    Re:Съвет за AV Reciever

    За 1400лв. има ли по-добър комплект - ресийвър с hdmi, + 5.1 колони ?

    Onkyo + колоните на пайнер ги гледам в един магазин в кв. Иван Вазов ул. май беше Стефан Сарафов, до китайския ако го знаете.

    И двата модела на Denon & Onkyo не просвирват звук през hdmi

    Относно ъпскейла не знам реално има ли ефект от него? В смисъл един двд рип, да не би да го доближи до 720P ? (м/у другото TX-SR606 ъпскейлва до 720p/1080i ! и пуска звука през hdmi)

    Имам ли аналог за ресийвър ~700лв. който да по-хубав от тези, да кажем да има всичко като Onkyo + аудио през hdmi, upscale и т.н. ?


  16. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #13

    Re:Съвет за AV Reciever

    аудио през ХДМИ има Ямаха 463/563 които са съответно 670 и 700 лв ,но нямат ъпскейл и ХД декодери .. следващия 663 вече има но е 1000+ лв

  17. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,826
    #14

    Re:Съвет за AV Reciever

    Мислете добре за тези ХД аудиодекодери. Трябват ли ви всъщност. Този звук (ще) го има в Блу-рей филми. Те ще се гледат от съответния плеър, който почти винаги си има декодерите и си изкарва некодиран звук по HDMI. Така те стават излишни в ресийвъра. Ъпскелинга в евините ресийвъри не струва. Този в Onkyo 606 е под всякаква критика.

  18. get
    get е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    1,405
    #15

    Re:Съвет за AV Reciever

    Тъкмо пишеш отговор и споделям мнението на Alexi - декодерите не мисля че са чак от толкова голямо значение.
    Alexi а защо така негативно към 606, все пак има награди от whathifi ?

    Мисля че в крайна сметка ще взема колоните, които си харесах и ако не намеря по-евтин аналогичен ресийвър на 506...
    ще го бъде него.
    Просто исках да чуя отзивите ви за него, за колоните и дали има по-добра аналогия за тези пари.... един вид правилно ли съм се ориентирал.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 6 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Проблем с DVD Reciever LG HT 303
    От apeiron във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 0
    Последно: 19-12-10, 02:59
  2. Продавам GPS Reciever
    От Colonelo във форум Продава
    Отговори: 1
    Последно: 12-10-09, 13:29
  3. Искам да си взема AV Reciever
    От SongBird във форум Аудиотехника
    Отговори: 123
    Последно: 05-12-07, 00:21
  4. INFRARED RECIEVER/TRANSMITTER
    От lightmaster във форум Общ - хардуер
    Отговори: 8
    Последно: 09-10-02, 10:46

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе