Страница 1 от 9 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 124

Искам да си взема AV Reciever

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Dec 2001
    Мнения
    251
    #1

    Искам да си взема AV Reciever

    Здравейте,

    Искам да си купя AV Reciever, но това е почти напълно непозната територия за мен.
    Ще го ползвам за слушане на музика и гледане на филми като идеята ми е да го свржа към компа посердством оптичния изход.
    Също така ще ми трябват и 2 тонколони и събуфер.

    Бюджет не мога да определя точно, защото си нямам идея какво колко струва и смятам да взема каквото е добро, дори и да ми се наложи да пестя и/или да вземам кредит.

    Може ли да ми предложите едно друго или поне да ме насочите към подходящи четива по въпроса?

    Благодаря

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    2,045
    #2

    Re: Искам да си взема AV Reciever

    Здравей.

    Вижда се че си начинаещ. Защо вместо да ползваш "сложни термини" като тези в заглавието не кажеш просто какво искаш? Пример:
    "Искам система за музика и филми до ХХХ лева; слушам ..., ...., .... и ... и предпочитам ..... вместо .... и ....... . Стаята ми е ....... - какво да си купя?"

  4. Member
    Тук е от
    Dec 2001
    Мнения
    251
    #3

    Re: Искам да си взема AV Reciever

    Цитат Първоначално публикувано от CrossBlade
    Здравей.

    Вижда се че си начинаещ. Защо вместо да ползваш "сложни термини" като тези в заглавието не кажеш просто какво искаш? Пример:
    "Искам система за музика и филми до ХХХ лева; слушам ..., ...., .... и ... и предпочитам ..... вместо .... и ....... . Стаята ми е ....... - какво да си купя?"
    Какво им е сложното? Точно така си се нарича това, което търся - A/V Reciever. Искам нещо дето да може да разкодира различните филмови звукови потоци, дето да има поне 5+1 изхода с прилична мощност и да има някакви там благинки - какви точно не знам, както съм и писал в първи я пост.
    До ХХХ лева не мога да определя защото съм готов да дам както 1000лв така и 3000лв за ресийвъра и тонколоните. Наистина не знам.

    Освен това ще съм ви благодарен ако предложите и някакви хубави тонколони. Само 2 ми трябват за музика. За филми ще сложа някакви пищялки там...

    [edit]Стаята ми е 22 квадрата. Това какво значение има всъщност?

  5. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    2,045
    #4

    Re: Искам да си взема AV Reciever

    Ако залагаш предимно на музика и на филми колкото да има звук (съдейки по "амо 2 ми трябват за музика. За филми ще сложа някакви пищялки там...") ти трябва хубав стерео усилвател и 2 колони. Нищо друго.

    Споменавайки 3 хиляди. Можеш лесно да решиш проблемите си

  6. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #5

    Re: Искам да си взема AV Reciever

    Цитат Първоначално публикувано от SongBird
    Какво им е сложното? Точно така си се нарича това, което търся - A/V Reciever. Искам нещо дето да може да разкодира различните филмови звукови потоци, дето да има поне 5+1 изхода с прилична мощност и да има някакви там благинки - какви точно не знам, както съм и писал в първи я пост.
    До ХХХ лева не мога да определя защото съм готов да дам както 1000лв така и 3000лв за ресийвъра и тонколоните. Наистина не знам.

    Освен това ще съм ви благодарен ако предложите и някакви хубави тонколони. Само 2 ми трябват за музика. За филми ще сложа някакви пищялки там...

    [edit]Стаята ми е 22 квадрата. Това какво значение има всъщност?
    Ами....след като нямаш проблеми с парите до 3к, 1.7к ще те устрои, а това:

    http://www.ambisound.philips.com/en/gb/ambisound.html

    http://www.ambisound.philips.com/en/gb/overview.html

    модел модел HTS8100

    http://www.p4c.philips.com/files/h/h...12_pss_aen.pdf

    е нещо, което трябва да се чуе за да се разбере за какво иде реч....

    в техномаркет - 1699лв...

  7. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #6

    Re: Искам да си взема AV Reciever

    Цитат Първоначално публикувано от CrossBlade
    Ако залагаш предимно на музика и на филми колкото да има звук (съдейки по "амо 2 ми трябват за музика. За филми ще сложа някакви пищялки там...") ти трябва хубав стерео усилвател и 2 колони. Нищо друго.

    Споменавайки 3 хиляди. Можеш лесно да решиш проблемите си
    Щом иска с вграден 5.1 декодер едва ли стерео усилвател ще му свърши работа.
    SongBird, значи отиваш в Техно/маркет/полис и си търсиш....
    - A/V ресивер с най-голямата мощност и с брой канали според твоите предпочитания. Аз имам 6.1 (6 x 100W), но задна колона не използвам, така че все едно е 5.1. Събуфър също не ползвам, защото лява и дясна предни колони са достатъчно големи, с достатъчно бас за да слагам и събуфър.
    - Проверяваш в User's manual на модела каква мощност изкарва в стерео режим. Защото когато си слушаш само музика, естествено няма да я слушаш в режим 5.1, а ще я слушаш на стерео. При мен например в стерео режим макс. мощността е 2 x 165W.
    - Проверяваш дали ресивъра има оптичен вход, освен коакисален. Какви декодери и функции има. Какви входове и изходи и дали са съвместими с останалата ти техника.
    - За ресивъра - добри марки са Sony, Yamaha, Denon, Nakamichi, Marantz. Последните 2 марки като цяло са от по-висока класа.
    - Добър избор ще направиш, ако ресивъра е THX сертифициран.
    - За колоните - изибраш си лява и дясна колони с високо качество. Колкото по-големи и с по-голяма мощност - толкова по-добре. Една масивна колона ще ти изкарва добър звук даже и тихо да слушаш. Аз съм със Cerwin-Vega 715E и съм доволен отвсякъде. Както казах - събуфър не ми трябва.
    - За сателитните и за централната колони - няма голямо значение какво ще си избереш. И да не са кой знае какво - големите и качествени лява и дясна ще ги компенсират откъм качество на звука.
    - И за ресивъра и за колоните е важен един параметър - чувствителност, в децибели. Примерно sensitivity 108 dB. Колкто е по-голямо числото - толкова по-добре.
    - Окабеляването на колоните - със специален марков кабел за колони с най-голямото възможно сечение. При мен кабелите са Jamo 2x2,5mm. И нещо важно - кабелите до всички колони да бъдат с еднаква дължина!

    Ако за ресивъра дадеш малко над 1000 лв, ако лява и дясна колона ти струват към 1500 лв двете - можеш да се вместиш до към 3000 - 3200 лв за сателитните колони и за кабелите. Но ще имаш качествена система и за домашно кино и за стерео музика. А колоните и ресивъра са изделия, които не се влияят много от новоизлизащите на пазара неща, така че веднъж купувайки ги можеш да си изкараш и 10-тина години с тях преди да помислиш за смяна. Затова внимателно ги избери и не жали средствата, ако можеш да си го позволиш. После това се отплаща в удоволствието от качествената система и звук. Успех!

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #7

    Re: Искам да си взема AV Reciever

    Наистина трябва първо да си отговориш на въпроса на кое да акцентираш. На музиката или на киното. Според мен е почти невъзможно да от една система да получиш и двете с еднакво качество.
    Ако заложиш на музиката наистина, както е писал CrossBlade, е по-добре да минеш на стерео усилвател + 2 колони. Така няма да разводняваш бюджета си с излишни канали, сателити и субуфер.
    Ако все пак минеш на многоканален звук за кино не те съветвам да подценяваш сателитите и центъра. Нищо качествено няма да излезне ако "За филми ще сложа някакви пищялки там... ". Най-добре е ако се сдобиеш с цял комплект колони от една серия на даден производител. Нещата при тях обикновено са сметнати да работят заедно. Система тип Сбирщайн не може да създаде правилния фон за кино. Отделно центъра играе изключително важна роля защото през него минава говора.
    Разбира се, нищо не пречи да почнеш само с 2.1 + ресийвър и впоследствие да добавиш още център и сателити, но през това време ще правиш голям компромис.
    Не мога да се съглася с roumen68 за система без отделен субуфер. Първо защото една колона трудно би могла да изкара толкова ниски тонове, и дори да може пак е по-добре те да се поемат от субуфера за да се подобри общото й звучене.
    Иначе ми е много трудно да препоръчам нещо толкова субективно като ресийвър и колони. Наистина е най-добре да отидеш на място и да избираш това, което ти допада. По възможност избягвай големите вериги за техника. Ела до Сф един ден, ще ти кажем 3-4 магазина където ще ти обърнат внимание, ще ти пуснат каквото поискаш на каквато музика/филм искаш и ще можеш да добиеш представа.
    Последния път в Технополис като ходих да чуя едни сравнително скъпи колони момчето ми пусна някакъв диск с МР3!!!

  10. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #8

    Re: Искам да си взема AV Reciever

    Цитат Първоначално публикувано от lazarus18
    ...Не мога да се съглася с roumen68 за система без отделен субуфер. Първо защото една колона трудно би могла да изкара толкова ниски тонове, и дори да може пак е по-добре те да се поемат от субуфера за да се подобри общото й звучене....
    На Е-715 басовите говорители са по 16" и са по-скоро тип дискотечни тонколони. Характерното за тях е особено плътният и изразен бас. И на ниски нива на звука басите карат вратите на шкафовете в стаята да вибрират, та се чудя как да се справя с това
    Правил съм с тях парти в малко заведение и се постига ефекта на голяма дискотека. А у дома никога не съм пробвал max volumе, защото става страшно, тресе се подовата плоча
    Определено при тези колони няма нужда от събуфер. Ползата от 2 големи и качествени колони в системата на домашното кино, е че позволяват съвсем прилично слушане на музика, освен гледането на филми.

  11. Senior Member
    Тук е от
    May 2001
    Мнения
    1,765
    #9

    Re: Искам да си взема AV Reciever

    Стига сте му пълнили главата с глупости за стерео. Вие ако си гледате филми на стерео, има такива, дето гледаме със 6 канален звук.

    Ще се повторя с Румен - не ти трябва субуфер, освен ако не живееш в кинозала. Добави парите от субуфера за по-хубави тонколони. Най-добрият вариант мисля че е свестен рисивър + комплект от прилични тонколони - 5,6 или евентуално 7. Повечето рисивъри от по-свестните могат да свирят в режим директно стерео като изключват повечето излишни блокове по веригата - в такъв случай АВ рисивъра ти се превръща в що-годе приличен стереоусилвател. Повярвай ми - имам над 800 аудио CD-та, а единствените ми МР3ки са тези в колата. Но 6 каналният ДТС или Долби дигитал звук нито един стереоусилвател няма да ти го изкара, ако ще Никола Тесла лично да е запоявал лампите по него.

  12. Member
    Тук е от
    Dec 2001
    Мнения
    251
    #10

    Re: Искам да си взема AV Reciever

    Благодаря за изразените мнения

    Значи какво ми се изясни до тука:
    1. Ще вземам AV Reciever, а не стерео усилвател. Смятам, че би трябвало да мога да получа HIFI качество и от ресийвъра, дори и да не е предвиден ексклузивно за слушане на музика. Греша ли?
    2. Вместо събуфер ще взема 2 хубави колони за лява и дясна + една качествена, но не задължително мощна за център. Впoследствие още 2, средна хубост, за задни.
    3. THX сертификация.
    4. Пълен списък декодери на ресийвъра. Само да знаех какъв ще да е този списък...
    5. Марка Sony, Yamaha, Denon, Nakamichi, Marantz. Някой от тези да си избера?
    6. Да внимавам за "чувствителност, в децибели" на колоните. За окабеляването също.

    И няколко бележки:
    1. От Бургас съм и не знам магазини за такава техника освен :големите вериги" :-/
    2. Не вярвам на ушите си, когато става дума за оценяването на качеството на звука. Просто нямам никакъв опит, на който да базирам подобно доверие.
    3. Идването до София не ми работи като вариант...
    4. UPscaling на видео към 1080p ще ми е полезно за връзката към телевизора. А дали ще е практично от гледна точка на качество на картината?

    И още веднъж благодаря

  13. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    105
    #11

    Re: Искам да си взема AV Reciever

    Едно уточнение за чувствителността на колоните. Този параметър няма връзка с качеството на звука. Има отношение към звуковото налягане, което колоната дава при определена мощност. Числото примерно 90 dBW/m означава че колоната ще сивири с 90 дБ на 1 ват мощност измерено на 1м от нея (и при определена честота). Тоест - колкото по-висока е чувствителността, толкова по-силно свири колоната при една и съща мощност на усилвателя. Но това не означава по-качествено. (Ето защо и мощността на усилвателя сама по себе си няма голямо значение). Някои хора се чудят защо уредбата на някой свири по-мощно от неговата, а пък е само 20 вата срещу неговите 200 примерно...

    Значи търси си точно AV Reciever, някъде в ценовия клас 1000 - 1200 лв. В стерео режим ще имаш достатъчно приличен звук - за да направиш разлика между него и качествено стерео, ти трябва доста опит в слушането на hi-fi. Много хора препоръчват по инерция стерео, защото така са чули че трябва, но едва ли могат сами да направят разликата при тест на сляпо.
    Аз лично препоръчвам да се предвиди и събууфър за системата. Дори и предните колони да са достатъчни за баса, има други събражения за това. Суббасовият канал така или иначе е отделен дискретен канал, което означава че ресийвъра трябва да го миксира изкуствено в сигнала за предните колони. Това по принцип не е препоръчително, а освен това има много (почти всики) Dolby декодери, които автоматично включват компресия на динамиката, ако в конфигурацията им е зададено че някои от каналите липсва и се прави микс към предните колони. Това не е техническо ограничение, а софтуерно - прави се нарочно, за да не може да слушаш звука в пълната му динамика, ако си спестил нещо от системата (маркетинг, няма начин). При DTS звука няма такова ограничение, но много малко филми излизат с DTS звук в България.

  14.  
     
  15. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #12

    Re: Искам да си взема AV Reciever

    1. Добро решение.
    2. Тук мисля, че ще направиш грешка. Прочети статиите тук - http://www.bgaudio.org/modules.php?name=Topics - в раздел Домашно кино.
    3. Това изобщо не ти е необходимо. Това е комерсиален сертификат, който е добре да го има, но ако го няма не означава задължително, че устройството не е добро.
    4. Всички ресийвъри имат задължително DD и DTS. Те са ти най-важните, но има куп стандарти, които не е лошо да поддържа новия ти ресийвър /Dolby Digital EX / Dolby Digital / Dolby Pro Logic IIx
    DTS-ES / DTS 96/24 / DTS Neo:6 / DTS /. С HD навлизат новите некомпресирани Dolby TrueHD и DTS-HD, но едва ли ще може да се включиш за такъв ресийвър, а и не знам дали е толкова важно все още.
    5. Както ти писах, марката е нещо строго специфично нещо. Всеки модел продава определено звучене. На някои им харесва рязко на други меко звучене. На мен лично ми харесва как звучат Ямаха. Затова ти казвам, че е хубаво да го чуеш на място.

    Не знам от какво ще пускаш сигнала, но наистина е добре да имаш опция за ъпскелинг. Аз бях тръгнал да сменям моята Ямаха най-вече заради това, но реших по-добре да си взема плеър с такава функция отколкото нов ресийвър.
    Много добре е ако ресийвъра ти или плеъра имат вграден DCDi Faroudja за интерлейсинг на видеото.
    В Техномаркет и Технополис се продават и доста прилични марки /Денон, Ямаха../. Лошото е, че е трудно да ги накараш да ти пуснат точно определени колони с определен ресийвър, например. А и има много добри марки, които не се предлагат в тези вериги /Focal, Monitor Audio, KEF............../. Не знам дали и какво продават в Бургас.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #13

    Re: Искам да си взема AV Reciever

    По въпроса за събуфера: необходим е ако останалите колони са по-малки и нямат добър бас. Поне така смятам аз. Иначе както каза и D.H.V. - от ресивера може да се зададе че не използваш събуфер и неговият канал да се разхвърли към лява и дясна колона, ако те са големите. Така правя и аз. Не знам какво би било ако имах и събуфер в системата, но ще дам един пример: на DVD диск Indiana Jones - който и да е от трилогията - в началото се появява "Let's see it in THX... Lucas film". Звука точно на тази рекламка при мен, както съм си без събуфер излиза със страхотни нискочестотни вибрации. То даже не е и бас, ами отива към инфразвук, който те разтърсва отвътре и ти заглъхват ушите. Тогава защо ми е да давам пари и за събуфер, щом си имам предостатъчно и бас и ниски честоти?

  17. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #14

    Re: Искам да си взема AV Reciever

    За да купи колони с такива големи говорители ще трябва да направи компромис с останалите компоненти.
    Обзалагам се, че 5 еднакви /по-слаби колони/ + отделен приличен субуфер ще създадат по-добро звукове поле при гледане на филм, отколкото 2 такива Веги + 3 пикливи сателитчета без отделен субуфер. Пробвал съм го и съм се убедил за себе си. Комплекта ми беше с 2 колони с 10" бас говорители и без субуфер. Като сложих отделен бас с 12" /JBL E-250/ и го нагласих той да възпроизвежда най-ниските тонове, звука се подобри значително.

    PS Тези Веги са с 15" говорител.

  18. Member
    Тук е от
    Dec 2001
    Мнения
    251
    #15

    Re: Искам да си взема AV Reciever

    Между другото в БГ продават ли се подобни неща? Защото и това ми е в списъка, само че е за малко по-късно.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 9 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Продавам reciever Yamaha
    От Mugala във форум Приключили продажби
    Отговори: 3
    Последно: 13-07-11, 08:44
  2. Проблем с DVD Reciever LG HT 303
    От apeiron във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 0
    Последно: 19-12-10, 01:59
  3. Продавам GPS Reciever
    От Colonelo във форум Продава
    Отговори: 1
    Последно: 12-10-09, 12:29
  4. Съвет за AV Reciever
    От get във форум Аудиотехника
    Отговори: 88
    Последно: 25-02-09, 23:02
  5. INFRARED RECIEVER/TRANSMITTER
    От lightmaster във форум Общ - хардуер
    Отговори: 8
    Последно: 09-10-02, 09:46

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе