Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 28 от общо 28

с какво?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    444
    #16

    Re:с какво?

    Цитат Първоначално публикувано от lorams
    ехе а трябва ли да лепя ватата ?
    няма нужда да я лепиш просто попълни празното пространство с вата

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2009
    Мнения
    107
    #17

    Re:с какво?

    м/у мой приятели казват ,че се слагало само на басс каси

  4. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    2,045
    #18

    Re:с какво?

    Послушай тях и спри да пишеш тук.

  5. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    444
    #19

    Re:с какво?

    нека си пише човека като сме будали да му се връзваме

  6. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2009
    Мнения
    107
    #20

    Re:с какво?

    Точно това е ,че не ги слушам тях. Но ок. ако смяташ ,че е по-добре ще спра да пиша тук.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    2,045
    #21

    Re:с какво?

    Започни да задаваш въпросите си с цели изречения. Кажи какво имаш (марка, модел и т.н.), кажи какво не ти харесва и какво искаш да направиш. След това чети съветите, които ти даваме и питай това, което не ти е ясно, но не пускай мнения от рода на "Мама ми каза ..... вас няма да ви слушам". Както виждаш се опитваме да ти помогнем!


  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    277
    #22

    Re:с какво?

    На старите ми тонколони Technics SB-CD120 (сега ги използвам за съраунд) дрънчаха НЧ говорителите при някои по-силни низки честоти - ъпдейтнах ги с минерална вата, която има хартия от едната страна - с лепило от типа С-200 залепих по един слой вата от всички страни без предната (от вътре, естествено) и готово - резонансите изчезнаха и колоните се качиха с някое и друго ниво нагоре

  10. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2009
    Мнения
    107
    #23

    Re:с какво?

    CrossBlade прав си!!! Извинявам се за което ако по някакъв начин съм ви изнервил,обидил и прочие.
    Честно казано не знам каква е ролята на ватата във колоните.
    Искам да сложа защото съм гледал доста клипчета за разни системи колоните и т.н. и във вскички има вата...предположих ,че ще е по-добре да има от колкото да бие само на пластмаса... но вие ще кажете как е по-добре.
    Днес сложих въпростнат текстилна вата. Усетих подобрение изчезна гадното трептене което нямам как тука да опиша.
    https://www.youtube.com/watch?v=-W8wf6B8mzI на това дръмче вие кажете дали го има това при вас ,но силно се съмнявам все пак ваща техника е в пъти по-добра и това да се чуват странни трепенияя
    може би заради ватата да се е уплътнили и самите страници на колонката и заради това да е спряло трептенето. Нямам никаква идея.
    Все пак каква е ролята на ватата във колоните?
    Въпросните колонки ако им се направят дървени кутии ще се промени ли нещо?
    Има ли варянт на мястото на сегашните колони да се вържат другите 2 или 4 по-качествени и да се избегне закопуването на ресивъри и буфер? Дори да са съраунд. И след време да се ползват в евентуален бъдещ ъпгрейд .

  11. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    2,045
    #24

    Re:с какво?

    Честито! Сега пробвай с различно количество вата и разположението й.

    Колонките са прилични. С 'дървени' кутии ще свирнат по-добре, но не знам дали си заслужава усилията. Възможно е да се вържат по-качествени, но дали има смисъл да свързваш по-добри колони към този усилвател, не знам. Според мен си поиграй с ватата (и в малките колонки и в subwoofer-a) и може да смениш и кабелите. Ако искаш повече - скочи МНОГО нагоре с друга система, от малки ъпдейти няма смисъл.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #25

    Re:с какво?

    Не е само до ватата , а до повърхността. Много добре е ватата да е с повърхност форма с като картон за яйца .
    Преди 30 тина години съм гледал така изпълнена звукоизолация на студио за аудио в ТУ / бившето ВМЕИ Варна катедра РТ/ и то точно с картони за яйца колкото и да е чудно -г-дата Банков и Шинев.
    Базалтовата вата е идеална но внос никс от Русията. Такава вата са използвали за звуко и топло и шумоизолация в самолетостроенето през 2 та война . / световна/.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    2,045
    #26

    Re:с какво?

    kris, какви ги говориш? Говорим за ПОГЛЪЩАНЕ! В случая тапицерската вата е перфектна, също и естествената вълна.

    Картоните от яйца, колкото и да не им харесва на някои, имат МИНИМАЛЕН ефект. Обикновено 'с форма на яйца' са дунапрени, не вати. Студиата не се обработват за звукоизолация, а за да се подобри акустиката.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    444
    #27

    Re:с какво?

    Нанко,а ти какви ги говориш? Студията са перфектно звукоизолирани.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    2,045
    #28

    Re:с какво?

    И звукоизолирането го правят с кори за яйца или каквото и да е от вътрешната страна на стената, нали

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. КАКВО Е S-ВИДЕО КАБЕЛ И ЗА КАКВО СЛУЖИ?
    От monto във форум Телевизори
    Отговори: 8
    Последно: 28-04-15, 12:51
  2. Отговори: 7
    Последно: 26-03-14, 17:29
  3. Отговори: 6
    Последно: 01-03-10, 11:59
  4. Какво ви харесва и какво не във вашия GSM...
    От Pa3KaTaH във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 62
    Последно: 08-03-04, 19:50
  5. Отговори: 4
    Последно: 24-02-03, 18:48

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе