Страница 1 от 5 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 63

Какво ви харесва и какво не във вашия GSM...

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Dec 2001
    Мнения
    855
    #1

    Какво ви харесва и какво не във вашия GSM...

    Нека всеки да опише телефона си,

    примерно: Марка: ххх, Харесва ми: блаблабла, Не ми харесва: блаблабла, Заключение:блаблабла



    мисля че това ще е много полезно ако някой реши да си взема телефон и иска информация от първа ръка...



    И нека започна аз с последните два телефона, които съм ползвал:



    Марка: панасоник gd67

    Харесва ми: лек, добър вид, задоволителен набор от глезотийки, възможност за собсвен панел / за инфо - дал съм урл по-долу/

    Не ми харесва: батерията трае под 3 дена, много бавно меню, пластмасата си личи от далеко...липса на irda; bluetooth и java

    Заключение: добър телефон, но за тези пари има по-добри... []

    http://panasonicmobile.com/e_eng/pro...d67/index.html



    _________________________________________________________________



    Марка: nokia 8910

    Харесва ми: 500 имена с мейл, адрес, факс, домашен, мобилен и т.н., батерията трае над 5 дена при интензивно ползване, титаниев панел, irda, bluetooth

    Не ми харесва: 110 грама... [], малък дисплей, липса на цвят; полифония и java / това е реализирано в почти два пъти по скъпата версия 8910i /

    Заключение: препоръчвам го на всеки, който не търси шареното и полифонията

    http://www.nokia.com/phones/8910



    това е от мен, чакам и вашите мини ревюта... []

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    43
    #2

    Какво ви харесва и какво не във вашия GSM...

    Аз съм фен на Nokia. Имам 6310. Най-добрия за мен телефон. Не харесвам ( за мъж ) лек, цветен, полифоничен телефон. 500 номера памет в телефона, динамична памет, диктофон, хронометър и обратно броене на времето, гласов набор, инфрачервен порт, супер органайзер с извеждане на дисплея на целия месец, Li-Jon батерия- 1100 милиамперчаса. Големината за мен не е проблем- все се събира в някой джоб, в раницата или на колана. А и мога да пиша съобщения само с едната ръка докато го държа. При неинтензимни разговори и доста SMS,и издържа по една седмица. Bluetooth- за който иска и може да си го позволи. Перфектното за мен, интуитивно и логично подредено меню ( борил съм се с Siemens, Sajem, Motorola и други). Е, липсват някои неща, които се появяват в по-новите модели- автоматично заключване на клавиатурата, персонализиране на менюто и др. Липсата на камера за мен не е недостатък- като искам камера си купих дигитален фотоапарат. И знам, че имам добри снимки. Същото важи и за липсата на радио- има си уолкмени и МР3 плеари за тази работа. Е, сигурно тинейджърите няма да се съгласят с мен, но просто нямам вяра на телефон който тежи по-малко от 90гр.

    И за да не отварям нова тема ще използвам тази за да помоля някой да каже ако знае има ли в България телефони които да поддържат две SIM карти едновременно. И въобще кои са тези модели. Някъде преди време бях чел за такива модели, но съм забравил.

  4. Member
    Тук е от
    Dec 2001
    Мнения
    855
    #3

    Какво ви харесва и какво не във вашия GSM...

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">И за да не отварям нова тема ще използвам тази за да помоля някой да каже ако знае има ли в България телефони които да поддържат две SIM карти едновременно. И въобще кои са тези модели. Някъде преди време бях чел за такива модели, но съм забравил.

    <div align="right">Originally posted by ogimag*-*17/01/2004*:* 22:59:54</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    offtopic ~~

    такъв няма

    по едно време гледах един такъв бош

    но не бачкат 2те симки заедно, избираш коя да работи и с нея тръгва телефона, нато boot manager за PCта []

    ~~ offtopic

  5. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    856
    #4

    Какво ви харесва и какво не във вашия GSM...

    Накоро гледах някъде из нета панели за по 2 карти за gsm-и. На задния панел имаще места за 2 карти а от тях излизаше кабел с особен накрайник(поразително прилича на сим-карта) който очевидно се закача на мястото на сим-а на телефона. Предполагам че по този начин можеш да излъжеш gsm-a си да бачка с 2 карти едновременно. Не съм сигурен...

  6. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #5

    Какво ви харесва и какво не във вашия GSM...

    Ползвам Nokia 6510 и Nokia 8250

    Някои неща няма да коментирам, тъй като не ги смятам за предимство или недостатък. Става дума за някои от възможностите на GSM апаратите по принцип.

    Поддържам горещо мнението на ogimag, че не намирам за недостатък в един телефон липсата на фотоапарат, радио, цветен дисплей или полифонични мелодии.



    6310 е култов телефон, може би класиката на Нокия, но аз не съм го ползвал поради размерите му. Въпрос на вкус, иначе му давам най-високата оценка.



    Особено за полифоничните мелодии съм твърдо с отрицателно мнение. Може би е въпрос на навик, но дори в средношумна среда, подобни звуци се размиват и реално се разчита на вибрацията или осветлението. Това е мое мнение, нека не го коментираме.

    Телефоните ми винаги са били на стандартното звънене. Не оная тъпата мелодия, запазена марка на Нокия, ами както си звъни телефон, сещате се. На групите съм си сложил по различни.



    Ще опиша 6510 първо.



    6510

    Харесва ми защото:

    Изключително удобен, като големина и тежест.

    Много удобна клавиатура.

    Достатъчно голям дисплей.

    Силна вибрация.

    Много добра батерия - до 7 дена, при нормални разговори. При интензивно говорене, не по-малко от 5 дена.

    Много софтуер въобще за Нокия.

    Много добър органайзер.

    Много добър календар.

    Динамична памет.

    Много добър IR порт.

    Възможност за предварителна настройка на профилите. [Да кажем превключвам на Silent, като му указвам в 6.00 сутринта, автоматично да мине на General]

    Отлично меню, изключително интуитивно.

    Първата Нокия със самозаключваща се клавиатура.



    Недостатъци:

    Всяка вечер трябва да настройвам будилника. Други телефони могат да се настройват по дни от седмицата и оттам нататък забравяш, той си звъни всяка сутрин от понеделник до петък, в колкото си го нагласил.



    Няма възможност директно да отхвърля разговори с определени номера, без да ми звъни. Да дава заето или нещо подобно по-подразбиране. Всеки от вас има по един двама "приятели", които би искал да ограничи.



    При редактирането на съобщения, когато задържиш клавиша, с който триеш не изтрива всичко наведнъж, както е при 8250, а си ги трие буква по буква. Пак е бързо, но при 8250 е по добре. При задържане изтрива всичко наведнъж.



    8250

    Дсстатъчно малък и лек.

    Великолепен син дисплей [като цвят]

    Изключителен дизайн на клавиатурата. Много удобна.

    Добра батерия. При нормални разговори, до 5 дена.

    Много добър IR порт.



    Недостатъци.

    Няма WAP.

    Понеже това е 8210, но направен за азиатския пазар по принцип този телефон не е и "чувал" за кирилица. Има 10 езика с йероглифи и един обикновен английски. Разбира се софтуера може да се смени, но определено телефона бъгясва след това. Слагането отново на оригиналния софтуер му оправя проблемите.

    Та като изпратиш съобщение на кирилица до 8250, същия почва да си мисли, че е на Марс ...



    Други плюсове и минуси не се сещам.



    @ogimag

    Мислиш ли, че ако в България имаше свестен телефон поддържащ едновременната работа с две карти, щях да ходя, накичен като чеченец с два телефона [сега ще ме разбереш защо търся малки телефони].

    Имаше на времето един Maxon, но беше твърде скъп за такава тесла.



    Има капаци за две карти, но картите не работят едновременно, а чрез рестартиране на телефона се превключва от една на друга. Имам такъв за 8250, но не го ползвам тъй като капака [hardware] е нещо бъгав. Сам си рестартира телефона, когато си пожелае.

    Нормално, след като съм си го купил за 12 лева, какъв да е?

    Все ще го нося на един приятел, специалист по тези неща, да го погледне.



    //edit

    Поразгледах малко и съм изненадан. Вече има и капаци за три карти.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    43
    #6

    Какво ви харесва и какво не във вашия GSM...

    Напълно съм съгласен с Malone. Даже той ме подсети за будилника- това и мен ме дразни- всяка вечер да си го нагласявам. А иначе и аз съм на стандартните мелодии. Даже не ползвам групите- нали така и така все трябва да погледнеш дисплея да видиш кой е.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на breiii
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    1,150
    #7

    Какво ви харесва и какво не във вашия GSM...

    Siemens SL42

    Липсват ми полифонии, блуту, готини игри и същата настройка на будилника.

    Слаба батерия - до 3 дни.



    Иначе: Удобен, компактен, добро меню, МР3 плеър(който не ползвам), СМСи на кирилица...

  10. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #8

    Какво ви харесва и какво не във вашия GSM...

    Групите ги ползвам по много интересен начин.

    Имам 5-6 човека, на които по ред причини трябва да обърна внимание, където и да се намирам и в каквато и да е ситуация. Те са ми на VIP или Family. Звънят с ужасяващи мелодии, които могат да събудят и мъртвец.



    Интересното е друго.

    По подразбиране при въвеждане на номера, той отива в No Group.

    Всички телефони, които съм въвел веднага ги прехвърлям в група Other.

    На група Other съм задал стандартното звънене, както казах.



    При тази ситуация, всеки непознат номер [невъведен в указателя ми, телефон и SIM] звъни с едно смешно бръмчене, което не досажда нито на мен, нито на околните.



    При условие, че в указателя си имам над 650 човека, звънне ли ми по този начин ще погледна телефона, само ако ми е "на една ръка разстояние".

    А обикновено даже и не го поглеждам в момента на звъненето, тъй като по звъненето си личи, че номера го няма в моя телефон.

    Щом този, който ме търси не е от 650-те човека в указателя ми, не считам за нужно въобще да разговарям с него.

    Ако е толкова важно ще ми пусне съобщение и ще се представи. Ако сметна за нужно аз ще го потърся.



    Този полезен навик ми остана от времето, когато хора, които познавах твърде слабо търсеха начин да регистрират приятелството си по ред причини, на които не им е мястото тук да ги пиша.





    //edit

    breiii аз все си мисля, че SL42 има възможност да си настроиш будилника за седмицата. Щом един прост А50 може ...

    Един приятел има такъв [SL42], ще го погледна.

  11. Senior Member Аватара на breiii
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    1,150
    #9

    Какво ви харесва и какво не във вашия GSM...

    Да, има как да му укажа да звъни от дата до дата но е свързана с малко повече операции. Имам предвид че нормалното навиване за звънене е само за 1 път на определена дата, и винаги трябва да посочваш и деня, и начално, и крайно време за звънене (просто е малко досадно).

  12. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,053
    #10

    Какво ви харесва и какво не във вашия GSM...

    Ericsson R320s



    Харесва ми: много здравввв, дори и при моята екстремна експлоатация...

    Не ми харесва: прави големи сметки :Р

    Заключение: блаблабла

  13. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #11

    Какво ви харесва и какво не във вашия GSM...

    Ericsson R520m



    Харесва ми: екстрите, има много такива и са полезни

    Не ми харесва: малко е груб, но ...

    Заключение: реве за нов, но не му е сега момента :-)

    ----


  14.  
     
  15. Gadget
    Guest
    #12

    Какво ви харесва и какво не във вашия GSM...

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote"><blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">И за да не отварям нова тема ще използвам тази за да помоля някой да каже ако знае има ли в България телефони които да поддържат две SIM карти едновременно. И въобще кои са тези модели. Някъде преди време бях чел за такива модели, но съм забравил.

    <div align="right">Originally posted by ogimag - 17/01/2004 : 22:59:54</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    offtopic ~~

    такъв няма

    по едно време гледах един такъв бош

    но не бачкат 2те симки заедно, избираш коя да работи и с нея тръгва телефона, нато boot manager за PCта []

    ~~ offtopic



    <div align="right">Originally posted by Pa3KaTaH - 18/01/2004 : 00:06:07</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Такова животно има в BG. С повече връзки и някой да ти го направи и програмира. На един чип 2 sim-a. Както казва Pа3KaTaH, палиш телефона и избираш с кой оператор да се вържеш

  16. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    2,045
    #13

    Какво ви харесва и какво не във вашия GSM...

    Nokia 3650:

    + Приятен (за мен) дизайн.

    +Доста хубав и голям дисплей.

    +MMC слот.

    +Добра телефонна книга

    +Много възможностти за ранообразяване - Symbian + Java

    +Добра камера (сравнена с другите телефони в момента)



    -Голям и тежък.

    -Будилника (както споменаха по-горе)

    -Калкулатора няма корен.

    -Клавиатура не е удобна на всеки, но на мен не ми е минус - свикнах и адски бързо.

    -Bluetooth-a не е като на Sony Ericsson ... проблеми с Headset, etc



    Заключение: Добар "многофункционален" телефон, на цената му в момента май няма по-добър, но пък е голям.





    Siemens S45

    +На точни размери ми е.

    +Изчистен дизайн, приятен за окото.

    +Сравнително голям дисплей.

    +Добра телефонна книга.

    +Инфра ред.

    +Приятни default мелодии (не полифонични).

    +Бутони по лявата и дясната страна.



    -Няма Bluetooth

    -Не е "модерен"

    -Не може да прехвърлиш всички телефонни номера от апарата на SIM карта ...



    Заключение: На цена 200 лева, ако не искате модерна глезотийка май няма по-добър.







    "Капаче за две SIM карти ORAX - Леко,удобно, незабележимо - 14,40лв." - Това е от каталогът на JEFF


  17. Member
    Тук е от
    Dec 2001
    Мнения
    855
    #14

    Какво ви харесва и какво не във вашия GSM...

    ~offtopic



    въпросът беше един телефон с две карти едновременно да работи - това е невъзможно

    ~offtopic

  18. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #15

    Какво ви харесва и какво не във вашия GSM...

    Възможно е Разкатан, има такива телефони.

    Написах по горе, Maxon имаха такъв модел, поддържа две телефонни линии.



    А за капака с двете карти ще се повторя, няма нужда нито от връзки, нито от някой да ти го прави, нито някой да ти го програмира.

    За доста телефони съм виждал и всичките не са по скъпи от 15 лева.

    Китайски боклуци разбира се.


Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 5 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. КАКВО Е S-ВИДЕО КАБЕЛ И ЗА КАКВО СЛУЖИ?
    От monto във форум Телевизори
    Отговори: 8
    Последно: 28-04-15, 12:51
  2. Отговори: 7
    Последно: 26-03-14, 17:29
  3. Отговори: 6
    Последно: 01-03-10, 11:59
  4. Osaka CH-12-SL - не ми харесва начинът му на работа
    От angelps във форум Климатици Osaka
    Отговори: 8
    Последно: 31-12-06, 16:17
  5. Отговори: 4
    Последно: 24-02-03, 18:48

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе