Страница 5 от 5 ПърваПърва ... 345
Резултати от 61 до 75 от общо 75

Ресивър до 2000лв.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #61

    Re:Ресивър до 2000лв.

    Ами , честито ! Сагата за теб приключи успешно !

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2006
    Мнения
    33
    #62

    Re:Ресивър до 2000лв.

    @raiders: Първо честито. И аз мисля да си взема такъв другия месец, въпроса ми към теб е от electron.bg ли го закупи, ако да за колко време ти го доставиха.

  4. Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    172
    #63

    Re:Ресивър до 2000лв.

    Цитат Първоначално публикувано от civica
    Ами , честито ! Сагата за теб приключи успешно !
    Пу пу пу дано е така, мисля скоро да не купувам ресивър пак и да му се радвам дълго време, сега вече спокойно мога да се насоча към един качествен център за него.

    Цитат Първоначално публикувано от tonidn81bs
    @raiders: Първо честито. И аз мисля да си взема такъв другия месец, въпроса ми към теб е от electron.bg ли го закупи, ако да за колко време ти го доставиха.
    Ами писъл съм 3 места за пайнер от България, и да от електрон го взех, бях предварително проучил кога са доставките на вносителя, той е в Пловдив и в сряда го капарирах и днес вече е при мен, 24м. гаранция дават, едното от нещата заради който взех PIONEER VSX-LX52, а не Онкио 1007.

    Отивам да си играя със скъпата нова играчка, че вече се темперира достатачно, а и не са ми дали ръководство на Български, но чак в понеделник ще ходя за него.

  5. Moderator
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,180
    #64

    Re:Ресивър до 2000лв.

    Дръпни си от тук едно упътване на най- познатия ти език(няма български,уви ) ,за да не чакаш до понеделник http://www.pioneer.co.uk/uk/products...X52/media.html .И честито!

  6. Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    172
    #65

    Re:Ресивър до 2000лв.

    Цитат Първоначално публикувано от Vanquished
    Дръпни си от тук едно упътване на най- познатия ти език(няма български,уви ) ,за да не чакаш до понеделник http://www.pioneer.co.uk/uk/products...X52/media.html .И честито!
    Разбира се, че още преди да го купя Пайнера си изтеглих на английски нещата, то и за Онкио направих така, имам всички езици на книжки с ресивъра, но не и български, не е проблема, че не го разбирам, но са длъжни да ми дадат и на български и ми е по-приятно да го чета и разглеждам.

    Проблема ми сега е, че не мога да пусна многоканалтоно аудио от РС към ресивъра, пуска само стерео, или не давам някоя настройка както трябва на ресивъра на ауто, или KMplayer-a някъде греша...

  7. Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    247
    #66

    Re:Ресивър до 2000лв.

    Трябва да дадеш навсякъде в KMplayer-a да пуска звука по spdif

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    172
    #67

    Re:Ресивър до 2000лв.

    Обещах да напиша малко инфо за това как и защо реших да сменя и купя нов ресивър, все още са ми пресни впечатленията и си признавам, че ми е малко трудно с толкова много опции и менюта да разгадая всичко, проблем за мен е, че нито вносителя, нито електрон ми дадоха книжка на български, за което ще имат още лични разговори с мен, но това е друга тема и ще си търся правата.

    Първото нещо както за мен така за другите потребители е цената, 2000лв. беше тавана ми, защо ли, просто цените на ресивърите след това стават с поне 600-700лв. и нагоре по-скъпи, а за мен е безмислено, на този етап да се дават толкова пари, другият вариант на който бях най-евтиния пак ще свърши работа и ще сте доволни от резултата, до 800лв. макс 1000лв. просто скъпия има повече екстри и може би мощ.

    Вариантите бяха:
    Denon AVR-3310- 919 паунда
    Harman/Kardon AVR-460- 849 паунда
    Onkyo TX-NR 1007- 949 паунда
    Marantz SR 6004- 799 паунда
    Yamaha RXV-3900- 899 паунда
    Pioneer VSX-LX52- 849 паунда

    Бях готов да го поръчам от Великобритания, но след като писах и на продавача и директно на Онкио (производителя) и се разбра, че гаранцията не е международна, варианта отпадна. Исках и харесан Онкио 1007, но това беше причината да не го купя, след като имах преди проблеми с изгорял ресивър Сони, това беше важно за мен, остана единствената възможност Пайнер LX52 затова и сега вече свири вкъщи.

    Определено Денон беше най-хвален, не знам поради какви причини, но не съжалявам за избора си, за сега съм със смесени чувства, но определено нямаше как да дам пак толкова пари за Онкио 807, желанието ми беше подредено така Онкио 1007, Пайнер LX52 и Онкио 807.

    Тези дни ще пусна снимка на системата и ще дам подробности заслужава ли си парите този Пайнер

  10. Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    172
    #68

    Re:Ресивър до 2000лв.

    Малко снимки да добиете представа как седят нещата, сега фотоапарата е на 5г. и качеството не е потресаващо, не видях и някъде да има ограничение на размера, но ако има проблем ще ги намаля. Другата седмица когато се надявам да имам вече и на български обеснени параметрите и менютата, ще дам още инфо.

    Малко е разхвърляно, не е чистено, скоро ще се местя сигурно, но важното е вида на нещата, за мен този ресивър LX52 пасва най-добре на ТВ, въпреки, че не е Пайнер Куро...

    Сега се издирва центъра за тази любителска система



    [img width=449 height=600]http://media.snimka.bg/5510/017275628-big.jpg[/img]


  11. Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    172
    #69

    Re:Ресивър до 2000лв.

    Друже, би ли споделил как се държи в стерео режим? Гледам тонколоните са големи и им трябва мощен сигнал.

  12. Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    172
    #70

    Re:Ресивър до 2000лв.

    Цитат Първоначално публикувано от ermenkov
    Друже, би ли споделил как се държи в стерео режим? Гледам тонколоните са големи и им трябва мощен сигнал.
    Не така както очаквах, това което четях по ревютата в чуждите сайтове определено е така, баса ми идва странен, не така както искам аз и както до сега съм го чувал от "тези колони", не претендирам, че са нещо кой знае какво и някакво мерило за качество, но баса е някак си не толкова мускулест, това беше нещото което прочетох за Онкио обаче, сега купих Пайнер и това беше единственото от което се притеснявах, явно това е неговото звучене и това ще се хареса на феновете на марката, но пък за първи път чувам толкова ясни и чисти високи и среди, не мога да кажа, че звученето или ниските чистоти са слаби, просто може би са по-правилни, колоните са ми на 8 ома, ако има суб може нещата да са по друг начин, може и така да е изчислявана и по правилно цялата система и концепция за озвучаването при пайнер, определено ако с една дума трябва да кажа за звученето на този за мен скъп ресивър е чисто и правилно, струва си парите, но за да съм напълно честен искам да чуя и Онкио 1007 и да кажа дали съм сбъркал в нещо.

  13. Moderator
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,180
    #71

    Re:Ресивър до 2000лв.

    antovasilev , защо реши да ползваш ,която и да е тема ,за да направиш запитването си вместо да си направиш нова тема ? Направи нова тема , тази ще я разчистя след известно време .

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    54
    #72

    Re:Ресивър до 2000лв.

    Реших да пиша въпреки, че не харесвам много много бг форумите заради хапливия им характер. Но по темата, имал съм няколко ресивъра - Sony, Denon, Onkyo, Pioneer.

    Сони-то беше STR-DA2400ES, сравнително висок клас ресивър, който ме отказа от марката. Отвратителни менюта, никаква възможност за ръчни настройки, този ресивър има Farudja DCDI видео процесор за подобряване на изображението, който изобщо не може да бъде управляван, скапано GUI, и ред други неща които за цената си въобще не може да се сравнява с Денон и Пайнер. И най-дразнещето в сони-то, няма ъпдейт на фърма, въобще за европа сони са отсвирили всякакъв съпорт.

    Онкио-то не помня модела, не беше лош, но не издържах на грозния му дизайн. Човек като им погледне по старите им техники тип 80-90-те разбира че онкио не правят дизайн. За мен е важно да има хармония между това как се представя даден ресивър и външния му вид. За звука на Онкио-то - отличен, дизайна - ужасен.

    Стига ме до фаворитите ми Денон и Пайнер, не знам кой да сложа на първо място, защото зависи от класа ресивър.

    Пайнер - о да, о да, първият ми сблъсък беше отдавна с модела VSX-1016, с две думи супер - екстри, настройки, поддръжка, лесна смяна на фърм, опции като sound retriever, X-over, MCAC и ред други развивани последователно във времето с моделите VSX-1018, VSX-1020, SC серията. Леко са усложнени откъм меню, но аз обичам да разцъквам. Относно звука на Пайнери-те, няма как да не призная но в ниските честоти издъхват. Незнам защо, но баса винаги им е звучал прекалено плоско във високите и средните честоти пайнер са супер, много детайлни и прозрачни, добра микро динамика. Специално пайнер съм го тествал с колони на ASW, и бях очарован модела бе VSX-1020, относно дизайна на Пайнер само адмирации.

    ... и може би любимата ми фирма е Денон, какво толкова ми харесва - ами почти всичко, елементната им база, звука, менютата, екстрите, традицията, дизайна, дистанционните - имах това с тъч скрийна, много ефектно, но и малко не практично. Изобщо денон винаги са били малко аристократични дори леко дървени, но винаги са правили нещата както трябва. Не ме разбирайте погрешно, аз отдавна не робувам на каквито и да е марки, особенно след като една от най-истинските фирми Маранц бе закупена от евреи преди време и тръгна надолууу. Самият аз се занимавам с акустични измервания(няма да казвам фирма за да няма реклама) и много добре знам, че ако ще да имаш техника за милиони, като я сложиш в хол 25-35м2 няма как да използваш и 50% от нея, дори DSP-то в ресивъра да е пентиум 10. Личната ми система в момента е обикновен Marantz CD-63 (е моднат малко), Усилвател: Accusound-100 (МОС-ФЕТ), Колони - поръчкови с говорители Vifa(корианови кутии), кабели ECOSSE и т.н.т.

    Да правилно системата е стерео - нямам ресивър, просто нямам време да гледам ТВ и филми, въпреки че на моменти ми се иска и се замислям за Denoн AVR-3312 или 4312, въпреки че като цена SC-LX83 е също добър избор. Но едно от важните неща когато тръгнете да избирате кино система е да съгласувате правилно ресивър с колони, това е много важно и има писано много по темата така че четете.
    Надявам се да съм бил полезен и същевременно критичен. С две думи до 2000лв. има много варианти на изброените марки просто трябва ясна идея какво искате от ресивъра.

  16. Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    264
    #73

    Re:Ресивър до 2000лв.

    Цитат Първоначално публикувано от drakano
    Не ме разбирайте погрешно, аз отдавна не робувам на каквито и да е марки, особенно след като една от най-истинските фирми Маранц бе закупена от евреи преди време и тръгна надолууу.
    Една от ‘най-истинските фирми’ е стартирана от Saul B.Marantz (евреин както е видно) през 1951 с производството на монофоничния трилампов предусилвател Audio Consolette Model 1 с цена от 155$ в дома му в Кю Гардънс, щата Ню Йорк. през 1953 е регистрирана като Marantz Company в Лонг Айлънд, щата Ню Йорк.
    Следват монофоничния лампов (valve) усилвател Model 2 (40W) разработен от Sidney Stockton Smith през 1956, ламповия електронен кросоувър Model 3 и захранването Type 4 през1957, ламповия стерео предусилвател Model 7 през 1958, и ламповия стерео усилвател Model 8(A) разработени от Flavio Blanco през 1959. Следва УКВ тунера Model 10 разработен от Richard Sequerra през 1962. Следва грамофона с линеен тракинг на рамото SLT-12 през 1963.
    През 1964 компанията Superscope поема управлението на Marantz Company в Америка, и се мести производството в Япония в заводите на Standard Radio Corp в Сагамихара, префектурата Канагава. За отбелязване е че през шестдесетте години средния потребител гледа на качеството на японското производство както сега средностатистическия нашенския потребител гледа на качеството на производството в Китай и Малайзия.
    Продуктите по това време се продават в Япония чрез Nippon Gakki (сега известни като Yamaha).
    Следват транзисторния (solid state) предусилвател Model 7T през 1965, и транзисторния стерео усилвател Model 15 през 1966 2x70W (4Ohm) 395$.
    През 1968 Saul B.Marantz се оттегля като президент на Marantz Company, а през 1970 като консултант помага за основаването на компанията за озвучителни тела Dahlquist.
    Следват множество пермутации на японските производители и през 1975, Standard Radio Corp е преименувана на Marantz Japan, Inc.
    През 1979 Ken Ishiwata се присъединява към екипа на Marantz. През 1980 Superscope продава 50% си дял в Marantz Japan, търовката марка и маркетингови права (с изключение на САЩ и Канада) на Philips N.V. (да, това е този Филипс с касетата през 1963, започнал работа върху лазерните четци през 1969).
    Philips N.V. не купува щатските права за Marantz, защото по това време вече управлява четири марки в САЩ (Magnavox, Sylvania, Philco and Philips), както и харчи 7% от глобалните си приходи за разработката на CD.
    През 1991 главните инженери на Marantz по направления са: Kunihiro Kato (hifi & pro/хайфай и прфесионални), Ryuichi Sawada (loudspeakers/озвучителни тела), Tetsuya Onagi (CD players/ CD плейъри), Yoshiyuki Tanaka (project manager/управление проекти), Yoshio Miyazaki (amplifiers/усилватели), Ken Ishiwata (master tweaker) – това последното би трябвало да е нещо като ‘шеф наладка’ в изоблистващия с ‘технически’ термини наш език.
    През 2001 Marantz Japan купува марката заедно с европейските и американски търговски права от Koninklijke Philips Electronics N.V.
    През 2002 Marantz и Denon обединяват ръководството си създавайки обща холдингова компания D&M Holdings начело с Tatsuo Kabumoto, CEO.
    През 2003 главните инженери на Marantz по направления са: Mineo Sato (industrial design/промишлен дизайн), Yasuhiro Sarashina (amplifier development/разработка усилватели), Tetsuya Onagi (CD/SACD), Toshio Yamakawa (chassis design/разработка шасита), Ryuichi Sawada (quality control/качествен контрол), Eiichi Kamino (AV video projector/водео проектори), Hiroshi Kurosawa (AV amplifier/аудио/видео усилватели), Satoshi Ozawa (AV product planning/аудио/видео продуктово планиране), Ken Ishiwata (Marantz Ambassador/посланик!!)
    Понастоящем D&M Holdings държат в портфолиото си марките Denon, Marantz, McIntosh, Boston, Snell, Escient, Calrec, Allen&Heath, начело с Jim Caudill, Rep Director & CEO (който идва след двадесет годишна кариера в Black&Decker - $ 1 млрд продажби), и Hirofumi Ichikawa, Rep Director (започнал през 1981 в Nippon Columbia Co. Ltd сега известен като Denon).
    Доколко Marantz има спад в качеството през последните години е обект на гледна точка – ако се гледа изпреварилия времето си DLP прожектор VP-12S1 през 2001, или референсния SACD/CD плейър VP-12S1/ S2 Pearl през 2009 нещата изглеждат по един начин, ако се гледат AV процесорите AV7005/MM8003 може да се счита за отстъпление.

    В съвременното масово производство на аудио/видео техника са замесени всички ‘обичайни заподозрени’, пазара е много динамичен, и никой не може да лежи на минали лаври.
    Цитат Първоначално публикувано от drakano
    Реших да пиша въпреки, че не харесвам много много бг форумите заради хапливия им характер..
    И на мен ми изглеждат бг аудио/видео форумите, малко ‘странни’ на фона на общия тон и споделянето характерно за американските, английските, френските, немските и руските, но поне се надявам горното да не бъде възприето като хапливост или ненужна дидактика.



  17. Member Аватара на antovasilev
    Тук е от
    Sep 2011
    Живее в
    Плевен
    Мнения
    299
    #74

    Re:Ресивър до 2000лв.

    Търся си ресиивър 5.1/7.1 до 500-600 лв. максимум , нямам претенция към марка , ще се гледат предимно филми HD,3D ,да има нужните декодери за посо4ените филми DTS,DTS HD,колоните ще взимам отделно имам две стоящи Jamo модела не помня E470 или нещо от сорта които ще ползвам за на4ало които са 4 ом-а.Ресиивъра които ще купя и тои ли трябва да е 4 за да няма проблем , или няма зна4ение.Ще слушам и музика но по рядко ..Ще се върже към ТВ LG42lw4500 3Д 4рез HDMI.Може и да съм забравил нещо но вие ще ме поправите.. Благодаря предварително за предложенията.

    Vanquished - antovasilev , темата е за ресийвър до 2000 лв ! Спри да пишеш ,където ти хрумне - направи си тема и си задай там въпросите или си избери подходяща такава . Също така използвай търсачката !

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    54
    #75

    Re:Ресивър до 2000лв.

    Адмирации към dvdo - нямам какво да добавя!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 5 от 5 ПърваПърва ... 345

Подобни теми

  1. Избор на телевизор - 3D, 47-50 инча, бюджет 2000лв
    От DUNDURMA във форум Телевизори
    Отговори: 4
    Последно: 31-01-14, 17:51
  2. Препоръчайте 46" - 50" TV до 2000лв
    От a3 във форум Телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 24-11-12, 01:21
  3. Отговори: 30
    Последно: 24-12-11, 14:11
  4. Конфигурация до 2000лв за архитектура
    От CrossBlade във форум Общ - хардуер
    Отговори: 7
    Последно: 31-07-06, 12:31
  5. Лаптоп за около 2000лв?!
    От cyberson във форум Общ - хардуер
    Отговори: 14
    Последно: 08-08-05, 00:22

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе