Страница 1 от 5 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 75

Ресивър до 2000лв.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    172
    #1

    Ресивър до 2000лв.

    Не искам да е дълго моето писане, ще кажа, че след като ми изгоря първия ресивър SONY STR-DA1200ES, и след това по спешност взех SONY STR-DG820 видях, че няма как да слезем надолу в класа, днес го продадох и вече съм в търсене...

    Изискванията са ясни, както и къде се виждам ценово, първо и най-важно до 2 000лв., може да се изхвърля до 2500лв., но да кажа PIONEER SC-LX71 е лимита ми, а това дали си заслужава парите те първа ще мисля, надявам се с Ваша помощ да ми се избистри и накрая аз ще реша около 3-4 марки и модели кое ще е. Задължително THX select 2 или по-добро, на този етап повече от 7.1 не ми е нужно, колоните ми сега са на 8 ома, след като взема ресивъра ще допълна с качествен център и още две задни, HDMI e ясен както и възможните декодери, 1080 преноса също, няма как при 46".

    Почвам без ред кое ме влече за сега:

    Denon 2310-3310
    Onkyo 706-806
    Pioneer LX71-LX70-LX52
    Marants 5004

    Чета темите във форума, и знам, че някой от изброените ресивъри ги притежават хора който пишат тук и ще е интересно тяхното мнение, отворен съм за всякакви други варианти.

  2.  
     
  3. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #2

    Re:Ресивър до 2000лв.

    Аз лично бих обърнал внимание и на този ресивър - Onkyo TX-NR 807 !

  4. Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    172
    #3

    Re:Ресивър до 2000лв.

    Не обичам да бързам при купуване на техника, но пък и избора ми не е толкова голям.

    Вече разбрах за Denon 2310 и 3310 модели от тази година, и нямам как да чакам до лятото за новите, но пак и по-лошото е, че не ме грабват за да кажа това е новия ми ресивър, най-вероятно 2310.

    За Onkyo имат всичко което искам, дизайна е зле, но зле по по-различен начин от денон..., лошо е, че говоря как изглеждат, накрая и парите ще натежат в едната посока, но разума ще вземе връх, аз съм от малкото хора който искат нещо по-добро и скъпо и след това взимам една идея по долу като модел и вариант.

    Определено Pioneer ме грабват, сега очевидно ще отида на LX52, дизайна е по-добър и отново има това което искам като екстри.

    Нещата почват да се изясняват

    Onkyo 807 е супер и е фаворит с цена ~2000лв., ако не ми се дават толкова пари веднага отивам една идея надолу на 707 ~1600лв.
    Pioneer LX52 остана да се бори сам ~2100лв., следващите модели са LX 72 и LX80 който даже като цена не съм ги гледал, просто няма смисъл.
    Denon 3310 разбрах ~2700лв. и без него, остава 2310 ~1800лв., който обаче най-малко ми харесва.

  5. Moderator
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,180
    #4

    Re:Ресивър до 2000лв.

    Всъщност ресийвърите до 2000 лв притежават май всичко,което може да се желае,а ако си харесваш само по външен вид само ти си човекът ,който може да избере.

  6. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    655
    #5

    Re:Ресивър до 2000лв.

    защо не вземеш този YAMAHA RX-V2065

    http://www.technomarket.bg/product_d...ct_id=09066328

  7. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #6

    Re:Ресивър до 2000лв.

    Колега , и защо да го взема ? Защото е до 2000 лв. ? Човека търси за тези пари ресивър с определени показатели , а този не отговаря на неговите изисквания !Той е написал какво му трябва и иска конкретни предложения , а не просто да си изхарчи парите !

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    598
    #7

    Re:Ресивър до 2000лв.


  10. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,826
    #8

    Re:Ресивър до 2000лв.

    Много по-добре е да избираш по тежината им отколкото по външен вид. Няма как да ти помегнем ако ще избираш по толкова субективен критерий. За мен Денон-а се нарежда по външен вид след Пионер-а, който пък е на границата с кича, но ако го вържеш с останалата техника като външен вид може да мине и за ефект. Ти изобщо виждал ли си ги наживо? А чувал ли си ги? Как реши да е до 2000 лева? Какво точно търсиш в новия ресийвър? Какви колони има сега и какви планираш да купиш?

  11. Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    172
    #9

    Re:Ресивър до 2000лв.

    Цитат Първоначално публикувано от Vanquished
    Всъщност ресийвърите до 2000 лв притежават май всичко,което може да се желае,а ако си харесваш само по външен вид само ти си човекът ,който може да избере.
    Съгласен съм с теб, избора се сви до Онкио или Пайнер, просто Денон не само ваншно и по показатели една идея по-малко ме влечат.

    Цитат Първоначално публикувано от venci79
    защо не вземеш този YAMAHA RX-V2065
    http://www.technomarket.bg/product_d...ct_id=09066328
    Даже един модел на Ямаха не съм гледал обстойно, просто не могат да ми дадат това което искам аз, като го погледна и не искам да се задълбочавам, както и не обиждам нито теб нито марката, но не е моят нов ресивър, за мое съжаление и Сони отидоха в тази категория, остана само 5400 който като цена не ми харесва, а модела е доста стар, изглежда като изгорели ми 1200, отново не е моята категория, след 820...

    Цитат Първоначално публикувано от civica
    Колега , и защо да го взема ? Защото е до 2000 лв. ? Човека търси за тези пари ресивър с определени показатели , а този не отговаря на неговите изисквания !Той е написал какво му трябва и иска конкретни предложения , а не просто да си изхарчи парите !
    Определено парите не са малко и експерименти не ми се правят, или всеки път като го погледна да казвам "поне звучи по-добре и е по-добър"... не мисля да правя и тази грешка.

    Цитат Първоначално публикувано от lazarus18
    Много по-добре е да избираш по тежината им отколкото по външен вид. Няма как да ти помегнем ако ще избираш по толкова субективен критерий. За мен Денон-а се нарежда по външен вид след Пионер-а, който пък е на границата с кича, но ако го вържеш с останалата техника като външен вид може да мине и за ефект. Ти изобщо виждал ли си ги наживо? А чувал ли си ги? Как реши да е до 2000 лева? Какво точно търсиш в новия ресийвър? Какви колони има сега и какви планираш да купиш?
    С две ръце съм за, чел съм малко неща и на хората който са за само стерео слушане, стерео усилватели, ок има си и такива, е аз не съм от тях, да свадбарските колони и усибватели са ок, но аз вкъщи търся друго, гледането на филми ми налага многоканални усилватели, слушането на радио ми е удоволствие- отивам на любимите ми ресивъри и след опита ми с къде по-зле модели, къде по-добри като погледна пазара най-лесно се ориентирам къде съм аз, какво ми е нужно, далеч съм от мисълта да купувам нещо не нужно или просто е така, очевидно искам нещо ново, последен модел, което е важно при техниката за филми, декодери, екстри и др., очевидно ще е над границата 1300-1500лв., моделите на фирмите който съм харесал като горна граница са ~2000лв., ок не е проблем да се купи и за 2500-3000лв., но за мен лично няма смисъл, има и други приоритети.

    Така ще ги видя, и да ги чуя смисъл няма, освен, ако не купувам и колони от там с него, което на този етап няма да е, освен център, имам 4 колони в нас, като начало е това, ясно е центъра и още 2 задни ще взема, но това според мен няма значение за избора ми, аз купувам ресивър и след това добавям според него нужните му за класа и възможности колони.

    Ако онкио не изглеждаше така нямаше какво да мисля 807 е идеален вариант, Пайнер ме грабват освен с дизайн и параметри, Денон просто чувам отвсякъде колко добри били, но явно няма да го хвала аз, не купувам да го хваля, а ползвам, просто екстрите са му по-малко.

    Ако някой притежава конкретно моделите Онкио 807/707, Пайнер LX52, защо не и 2310 с удоволствие ще поговорим тук в темата, на лично, скайп.
    Задължително ще минава HDMI през ресивъра и от там в LCD, така, че това е много важно за мен, да няма никакво пипане на образа или развалянето му.

  12. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,826
    #10

    Re:Ресивър до 2000лв.

    очевидно искам нещо ново, последен модел, което е важно при техниката за филми, декодери, екстри и др.,
    Това нещо може да го получиш и от ресийвър за под 1000 лева. Да не кажа и под 700 вече. Няма лошо външния вид да е критерий в избора. Аз също държа на това, но като те слушам за теб е определящ, а това е строго субективно и няма как да ти помогнем.
    Питах за колоните ти защото много често с повишаване на класа ресийвър просто се увеличава мощноста, добавят мрежови функции и някой друг вход. Ако помещението ти и колоните нямат нужда от мощност и не държиш на мрежови функции, сателитни радия /на кой ли му трябват/ може да не се изхвърляш толкова в бюджета и да си вземеш примерно 1019, който отговаря на всичките ти критерии по-горе.
    Аз лично смятам, че концепцията ти за изграждане на системата ти е много сбъркана. Тръгваш от някакви налични /незнайни/ колони, към които да добавиш ресийвър без да си чул, след което да добавиш център /нещо наложително за съраунд звука/ и задни колони. За субуфер изобщо не се споменава. Направил си вече една грешка с купуването на ресийвър, който сега оридаваш и като гледам си на път да направиш друга. При всички положения каквото и да купиш в този бюджет няма да е лошо, но риска е да не се върже с това, което вече притежаваш и да се наложи нова смята. Я на колоно, я пак на ресийвъра.
    Всичко това ти го казвам защото и аз съм го изпитал, и аз съм набутал много пари на вятъра.

  13. Moderator
    Тук е от
    Dec 2005
    Живее в
    София
    Мнения
    838
    #11

    Re:Ресивър до 2000лв.

    Колега, понеже в стаята на детето има един Сони 820 и ми се струва, че за парите от 690 лева дето дадох нямаше по-добро от него. Били обяснил с какво SONY STR-DA1200ES е по-добър от SONY STR-DG820. Защото аз не чух разликата и на видях такава в техническите характеристики.
    Ако си фен на Сони още се намира в Сони Център - SONY STR-DA3400ES, миналия месец беше под 1500 лева. Лично много го харесвах, но беше над 2500 лева когато излезе .....

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    172
    #12

    Re:Ресивър до 2000лв.

    Ще се радвам да ми отговориш тогава за правилния начин на изграждане на една система как се прави и с какво се почва, ако моето виждане е едно, на другите е различно, това няма нищо лошо, както и някой, ако ми каже това звучи добре или не, чисто субективно, който какви вкусове има. Примаме, че нямам нищо и почвам от нулата.

    За Сони 1200 нямам особени забележки взех го през януари 2007, за времето си и парите прилично, не искам да се впускам в някакви подробности за разликите с 820, това си е чисто субективно и мое мнение, когато исках нещо евтино и спешно го взех, това което не отговори на очакванията от него е по-малката свобода в настройките, веднага се сещтам за това задните колони дали са в долно или горно положение, за дисплея и информативноста също е от значание, звученето по-добро, за любимите килограми и мощност също Нямам нищо против марката, но на този етап няма как да е нещо от Сони.

  16. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,826
    #13

    Re:Ресивър до 2000лв.

    За правилното изграждане на системата е нужна концепция. Това означава да си наясно какво търсиш като краен резултат след завършването й.
    Струва ми се, че ти имаш достатъчно опит с ползването на ресийвър, че едва ли някой тук може да ти каже нещо повече. Само ти си знаеш какво точно търсиш като визия, функционалност и тн. Ако аз сега ти кажа, че звука на LX сериите ми е прекалено дигитализиран във високите, прекалено раздутите габарити и лъскавия му вид ме дразни ще се откажеш ли от него?

  17. Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    172
    #14

    Re:Ресивър до 2000лв.

    Ще кажа благодаря ти за мнението, защото за първи път чух нещо конкретно за модел който искам, ако не се шегуваш разбира се, концепцията е ясна, гледане на филми, ресивъра е важен затова си позволявам да пусна тема, колоните който имам сега рано или късно ще заминат за брат ми или просто ще са в друга стая, въпроса е че, не мога да взема на веднъж ресивър и поне още 5 колони, датова остава като вариант център на първо време.

  18. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,826
    #15

    Re:Ресивър до 2000лв.

    Не се шегувам, но това за звука не е мое впечатление, а такова циркулиращо из форуми и ревюта.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 5 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор на телевизор - 3D, 47-50 инча, бюджет 2000лв
    От DUNDURMA във форум Телевизори
    Отговори: 4
    Последно: 31-01-14, 17:51
  2. Препоръчайте 46" - 50" TV до 2000лв
    От a3 във форум Телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 24-11-12, 01:21
  3. Отговори: 30
    Последно: 24-12-11, 14:11
  4. Конфигурация до 2000лв за архитектура
    От CrossBlade във форум Общ - хардуер
    Отговори: 7
    Последно: 31-07-06, 12:31
  5. Лаптоп за около 2000лв?!
    От cyberson във форум Общ - хардуер
    Отговори: 14
    Последно: 08-08-05, 00:22

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе