Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 47

Кабели, избор и монтаж

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    1,491
    #16

    Re:Кабели, избор и монтаж

    venci79 поне кабели трябва да имате в тоя Техномаркет доколкото разбрах става дума за старозагорския.Преди 2-3 години бяхте фрашкани със модели сега не знам как.Тази оптика от горния пост тябва да я има там.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    655
    #17

    Re:Кабели, избор и монтаж

    благодаря.гледам под профила ти пише А-200 !!имаш ли го нали ги няма още ?

  4. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    655
    #18

    Re:Кабели, избор и монтаж

    Цитат Първоначално публикувано от granity
    venci79 поне кабели трябва да имате в тоя Техномаркет доколкото разбрах става дума за старозагорския.Преди 2-3 години бяхте фрашкани със модели сега не знам как.Тази оптика от горния пост тябва да я има там.
    сега е трагедия техномаркет .

  5. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    23
    #19

    Re:Кабели, избор и монтаж

    Значи имам следният проблем.Искам да си изкарам звукът от компютърът на ресйвърът но нещо не става.Ресйвърът е марка Marantz SR7300 а тонколоните ми са JBL.От аудио изхода на компютърът където по принцип си включвам компютърните колонки с чинч кабел си вкючвам в аудиовхода на ресйвърът звукът се появява но с много лошо качество и тонколоните бучат.Проблемът не е в кабела защото съм си го купувал от вънка и струва 100 лв.Същото нещо като направихме с уредбата на 1 приятел си свири нормално а на моят ресйвър тонколоните бучат,пробвал съм на различни аудиовходове да го включвам винаги се чува това бучене

  6. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #20

    Re:Кабели, избор и монтаж

    Цитат Първоначално публикувано от georgi0719
    Значи имам следният проблем.Искам да си изкарам звукът от компютърът на ресйвърът но нещо не става.Ресйвърът е марка Marantz SR7300 а тонколоните ми са JBL.От аудио изхода на компютърът където по принцип си включвам компютърните колонки с чинч кабел си вкючвам в аудиовхода на ресйвърът звукът се появява но с много лошо качество и тонколоните бучат.Проблемът не е в кабела защото съм си го купувал от вънка и струва 100 лв.Същото нещо като направихме с уредбата на 1 приятел си свири нормално а на моят ресйвър тонколоните бучат,пробвал съм на различни аудиовходове да го включвам винаги се чува това бучене
    От какъв изход, към какъв вход подаваш сигнала? Очевидно има несъгласуване по входно съпротивление и ниво.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    23
    #21

    Re:Кабели, избор и монтаж

    Нали знаеш отзаде на компютърът има 3 входа където се вкючват слушалките. микрофонът и тонколонките за компютър входовете са светло зелено розово и другия вход не го виждам добре какъв цвят е.Вкарвам във входа в който по принцип си вкарвам тонколонките на компа светло зеления един преходник,,понеже там е единичен изход'' в преходникът вкарвам аудио кабелът и след това си го свързвам към ресйвърът.Ресйвърът има 20 аудио входа към него съм си свързал цялата техника в нас,,телевизор,cd,dvd,playstation,'' всичко си свири само от компютърът се получава това бучене на тонколоните.Когато си свържа към този същият изход тонколонките на компа си свирят добре но свържа ли ресйвърът бучи.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    223
    #22

    Re:Кабели, избор и монтаж

    Компютърът и ресиверът на различни мрежови контакти ли са? Подобно бучене се получава при неизравнена маса между тях. Продават едни у-ва за масата при автомобилните уредби, можеш да пробваш с такова.
    Оправял съм подобно нещо и с откачане пластината на шукото на единият компонент, но трябва да се внимава и мери с фазомер.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Живее в
    Sofia, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    126
    #23

    Re:Кабели, избор и монтаж



    Смени преходника!!! или без него.вероятно е стерео жак,който се разклонява в 2 МОНО чинчове.Затова бучи.
    [/quote]

  11. Novice
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    1
    #24

    Re:Кабели, избор и монтаж

    помогнахте ми много, благодаря

  12. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    60
    #25

    Re:Кабели, избор и монтаж

    Здравейте.Предполагам е писано по темата,но не можах да открия.Имам ресиивър Ямаха 663 и комплекта Jamo S606.Колко квадрата кабел трябва да взема за фронталните и колко за съраунда.Колоните са 6 ома,както и ресиивъра е настроен на 6 ома

  13. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #26

    Re:Кабели, избор и монтаж

    Зависи от разстоянието и от клемите ! И от бюджета , разбира се ! За мен по-малко от 2мм2 не си заслужава !

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    19
    #27

    Re:Кабели, избор и монтаж

    Дебелината на кабела не е непременно критерии за качество!

  16. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    60
    #28

    Re:Кабели, избор и монтаж

    Цитат Първоначално публикувано от civica
    Зависи от разстоянието и от клемите ! И от бюджета , разбира се ! За мен по-малко от 2мм2 не си заслужава !
    Разстоянието от ресиивъра до всяка една от фронталните колони е по около 2 метра,а до съраундите ще е по около 8 метра.Пък за бюджета,мисля че няма да има смисъл от скъпи кабели,като се има в предвит че като цяло системата не е от висок клас.Гледах в Техномаркет продаваха някакви кабели,нещо такова имам в предвит

  17. Moderator
    Тук е от
    Dec 2005
    Живее в
    София
    Мнения
    838
    #29

    Re:Кабели, избор и монтаж

    Най-важното е дължината на кабелите за чифт колони да е еднаква.
    Честа грешка е едната колона да е свързана с 4 метров кабел, а другата да е с 8-10 метров.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2010
    Мнения
    63
    #30

    Re:Кабели, избор и монтаж

    ПОнеже изобщо не съм запознат с тези неща, въпросът ми може да ви се стори много смешен, но все пак... С какъв кабел трябва да свържа колони Focal Chorus 714 V към рисивър Denon 1910 ?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. TV и Video аксесоари /стойки, маси, кабели/ FAQ - избор и препоръки
    От hristoslav2 във форум Аксесоари за телевизори
    Отговори: 204
    Последно: 23-06-23, 09:12
  2. Избор на климатик до 600 лв без монтаж - омотах се в морето от инфо
    От the red guy във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 5
    Последно: 27-10-11, 12:01
  3. Избор на Климатик до 550 лв. с монтаж
    От loadmaster във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 8
    Последно: 24-05-11, 23:50
  4. Избор на фирма за монтаж на климатик
    От korab във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 5
    Последно: 02-12-10, 21:33
  5. Избор на сервиз за монтаж и поддръжка
    От niamam si o6te във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 0
    Последно: 25-07-07, 12:33

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе