Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 23

Питанки за подходящ стар ресивър 5.1

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    40
    #1

    Питанки за подходящ стар ресивър 5.1

    Добър ден, колеги! Най-напред, честити празници на всинца ви!
    А сега, по същество.
    Отскоро имам LCD телевизор, та ми дойде време да помисля за съраунд. Знам, че има доста теми за ресивъри, но моите чуденки са малко по-различни. Тъй като се оръсих достатъчно за телевизора, за ресивър няма достатъчно пари. Планирам да взема нещо старо (200-300 лева), което да върши някаква работа. Телевизорът ми има добър вграден плейър, който чете всякакви формати, без затруднения. Именно оттам ще гледам филми - през външен харддиск или флашка. Не се планира DVD или Blue-Ray устройство. Тоест, искам ресивърът да обработва само звука. Мисля по оптичен кабел да вържа звука от телевизора към ресивъра. По тази причина не ми трябва ресивър с HDMI или видеообработка. Колоните са Wharfedale Diamond - предни 8.2 , а задните 8.1. Ще взема и някакъв център на същата марка. Съб не искам, засега. Тоест, трябва ми ресивър 5.1, който да го добутва до DTS (какъвто дойде).
    Въпросите са респективно два.
    Приемливо ли съм го измислил като схема? (Нали плейърът на телевизора изпраща многоканален звук по оптичен кабел към ресивъра?)
    Какъв ресивър евентуално да си взема за посочените пари?

    Не съм чак толкова претенциозен, мога да мина без повечето съвременни глезотии. Просто искам малко съраунд усещане към прекрасния образ на телевизора ми... Искам приличен ресивър от старо поколение. След някоя и друга година ще мисля за нови решения.
    Ще бъда много благодарен на хора, които отговорят конструктивно. (Без навивки за 7.1 звук, нов ресивър и т.н.) Благодаря предварително! Наздраве!

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,180
    #2

    Re:Питанки за подходящ стар ресивър 5.1

    Няма нищо лошо в идеята ти.Но с тези колони ще ти е необходим и субуфър,дори и по-натам.А за посочените пари рисийвър трябва да потърсиш по форумите или ebay( .co.uk ,.de ),какво се предлага.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    40
    #3

    Re:Питанки за подходящ стар ресивър 5.1

    Току що прочетох в друга тема тук, че само C серията на Самсунг телевизорите има поддръжка на DTS аудио през оптиката (що се отнася до вградения плейър). Дано съм късметлия, защото моят модел е SAMSUNG LE-40C650.
    Иначе, не знам доколко познавате Wharfedale колоните, но те са учудващо добри за цената и размера си. Басът им е повече от добър. Та, субът засега не ми е особена тема...

  5. Moderator
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,180
    #4

    Re:Питанки за подходящ стар ресивър 5.1

    За музика може да са ОК,но с експлозии и подобни щуротии ще се озорят.Но ти си знаеш.Намери първо рисийвър.

  6. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #5

    Re:Питанки за подходящ стар ресивър 5.1

    C650 поддържа DTS звук, но не съм убеден, че го вади на оптиката. Провери го преди това. Със сигурност не го прави ако подаваш сигнала от външно устройство през HDMI. Това може да ти провали схемата защото вече повечето HD филми ги рипват с DTS аудио.
    Иначе стари машини могат да се намерят за тези пари. Вярно е, че ще са или много стари или много нисък клас, но звук ще имаш.
    Събуфер ще ти трябва, но като начало центъра ти е по-необходим и гледай да е модел от същата серия.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    40
    #6

    Re:Питанки за подходящ стар ресивър 5.1

    Така е. Поддържа DTS, наистина, въпросът е, дали собственият му плейър го обработва и пуска към оптиката. Указанията в наръчника не са съвсем конкретни по въпроса. Смятам да домъкна един чужд ресивър вкъщи и да тествам на практика. Би трябвало да стане замислената схема, но все пак не съм абсолютно сигурен.

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #7

    Re:Питанки за подходящ стар ресивър 5.1

    Точно това е въпроса - да не обработва нищо, а да го препраща към оптиката.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    40
    #8

    Re:Питанки за подходящ стар ресивър 5.1

    А препоръки за читав стар ресивър до 300 кинта? Да поддържа DTS Core.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    40
    #9

    Re:Питанки за подходящ стар ресивър 5.1

    Открих най-важния за мен отговор! Споделям тук, за да знаят и други чудещи се. Моделът Samsung LE40C650 поддържа DTS, когато чете mkv и avi файлове през собствения си плейър (посредством флашка или външен харддиск през USB). И успешно засилва DTS звук (5.1) от оптичния си канал към ресивъра. Тънкостта е, че за всяко видео човек сам си избира настройката - дали да се изпраща по оптиката към ресивъра DTS сигнал (ако има такъв във файла) или Dolby, респективно PCM. Поддържан е DTS Core, което е напълно достатъчно в моя случай. За отбелязване е също, че ако файлът не се възпроизвежда от вътрешния плейър на телевизора, а се подава от външно четящо устройство (като Blue-Ray, или DVD устройство) по HDMI, аудиосигналът става двуканален.
    Намирам, че този телевизор, освен чудесната си картина, има и големи достойнства, във връзка с плейъра си.
    Остава да чуя препоръки за стар, но читав ресивър. Благодаря отново!

  12. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #10

    Re:Питанки за подходящ стар ресивър 5.1

    Това е добре по принцип. Иначе ти ако подаваш сигнала от външно устройство няма да ти се налага да минава през телевизора и звука. От това устройство направо отива в ресийвъра и това е обикновената практика.
    Иначе за тези пари се намират неща с DD/DTS декодери.
    Ето ти пример:
    https://forum.setcombg.com/index.php/topic,48214.0.html


  13. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    40
    #11

    Re:Питанки за подходящ стар ресивър 5.1

    Благодаря за съдействието, lazarus18! Въпросният ресивър е заминал, но ще дебна за нещо читаво. Приемам и други препоръки.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    40
    #12

    Re:Питанки за подходящ стар ресивър 5.1

    Имам една генерална неяснота, свързана със стандарта DTS. Както знаем, той вече има куп производни формати. По торентите обаче пише само DTS, когато такъв е наличен. И телевизорът ми има поддръжка на DTS. Обаче, да предположим, че ресивърът има DTS, DTS ES и DTS Neo: 6. Е, от какво зависи какъв точно звук ще чувам през колоните - от записаното в торента, от изхода на телевизора, или от ресивъра? И един подвъпрос в тази насока - ако се окаже, че видът DTS звук е закодиран в торента (например DTS ES), а оптичният изход на телевизора поддържа само DTS, но ресивърът също поддържа DTS ES, какво ще получа на финала като звук?

    EDIT: ОК, който чете, знае повече. Осведомих се по тези въпроси, питането отпада. Извинявам се за спама.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    40
    #13

    Re:Питанки за подходящ стар ресивър 5.1

    Добре, ресивър е закупен вече. Сега остана да разбера, дали има някаква разлика при оптичните кабели. Тоест, за да свържа нов LCD телевизор с ресивър, какъв трябва да е оптичният кабел (освен "достатъчно дълъг")? Съдействие със съвет?

  17. Moderator
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,180
    #14

    Re:Питанки за подходящ стар ресивър 5.1

    По-скоро няма значение оптичния кабел.Какъв ресийвър взе?

  18. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    40
    #15

    Re:Питанки за подходящ стар ресивър 5.1

    А, ресивърът е срамен, ама след телевизора трябва малко почивка с разходите - Sony STR-DE485. Има DTS и дистанционно, което ме интересуваше. За 84 Евро си е сделка. След някоя и друга година ще има друг, както се полага с HDMI и всичко, което дотогава е на мода.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 11
    Последно: 10-12-13, 09:38
  2. Избор на подходящ ресивър
    От gmbh във форум Аудиотехника
    Отговори: 22
    Последно: 25-11-10, 18:13
  3. Питанки за мрежа и рутер
    От bestman във форум Мрежи
    Отговори: 1
    Последно: 01-11-07, 10:43
  4. Още питанки за FLAC-формат...
    От IvO™ във форум Общ - софтуер
    Отговори: 4
    Последно: 09-05-06, 12:45
  5. Питанки за SE K500i
    От bestman във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 1
    Последно: 21-06-05, 19:48

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе