Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 29 от общо 29

Ресивърче за Jamo S 606 HCS 3

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    38
    #16

    Re:Ресивърче за Jamo S 606 HCS 3

    И според мен V371 ще ми е достатъчен за нуждите, но нека и lazarus18 и Vanquished кажат мнение.

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,180
    #17

    Re:Ресивърче за Jamo S 606 HCS 3

    http://europe.yamaha.com/en/products..._52035_&page=2 при сравнението 367 отпада поради липса на ХД кодеци . Предимството на 467 пред 371 е наличието на Dolby Pro Logic IIx ,друго съществено не видях. От друга страна не знам как е Пайниър 520 ,но функционално моята 765 срещу Пайниър 1017 загуби от всякъде - Пайниърчето имаше доста повече и по-подробни настройки.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    38
    #18

    Re:Ресивърче за Jamo S 606 HCS 3

    Мда... май ще се насоча към V371, особено ако цената ще бъде 470 лева като дойде.

    Може ли сега да поискам съветче отностно кабелите. Ако може да ми препоръчате нещо нормално като качество (ако може с линкове най-добре).

    Благодаря!

  5. Moderator
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,180
    #19

    Re:Ресивърче за Jamo S 606 HCS 3

    QED.Aко не ти се дават 8лв/метър има всякакви евтини варианти.Говоря за кабели за колони.

  6. Moderator
    Тук е от
    Dec 2005
    Живее в
    София
    Мнения
    838
    #20

    Re:Ресивърче за Jamo S 606 HCS 3

    Цитат Първоначално публикувано от DigitriX
    Мда... май ще се насоча към V371, особено ако цената ще бъде 470 лева като дойде.
    Не вярвам да дойде на тази цена, също така с тези 7 кг. не знам какъв ресивър ще е.
    Но за 470 лева в момента има Sony STR-DH520, а ресивър Сони в най-ниския сегмент е прекрасна покупка.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    38
    #21

    Re:Ресивърче за Jamo S 606 HCS 3

    Цитат Първоначално публикувано от Vanquished
    QED.Aко не ти се дават 8лв/метър има всякакви евтини варианти.Говоря за кабели за колони.
    http://store.avguid*.bg/index.php?dispatch=products.view&product_id=29849 - QED Micro

    Този кабел дали ще ми свърши работа? Понеже разстоянията са ми малки (2 метра за предните и 5-6 за задните) и по таблици в нета гледах, че 1.25мм би трябвало да ми стигнат за целта? Това при 6 омови колони.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    38
    #22

    Re:Ресивърче за Jamo S 606 HCS 3

    Току що от Техномаркет ми казаха, че нямали Jamo-то (Black Ash разцветката) в наличност. За 2 продукта съм питал, за които в сайта им пише, че ги имат, а се оказва, че не е така...
    Да вземат да си ъпдейтват нещата, а не да подлъгват хората по този начин!

    EDIT: Пратиха ми 2ри мейл, че го имат наличен. Утре ще звънна за подробности.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    38
    #23

    Re:Ресивърче за Jamo S 606 HCS 3

    Така. Колоните вече са при мен. Чисто нови.

    Имам обаче едно въпросче:
    Сложих планките със "шиповете" а под тях сложих едни черни пластмасови "крачета". Не знам дали са за тази цел, но понеже бяха 8 на брой, колкото и "шиповете" (по 4 за всяка колона), прецених че са за предпазване на пода. Моля поправете ме ако греша!
    Също така ми останаха 2 винтчета (идентични с тези с които се завиват планките към самите колони), както и 6 залепящи се гумички. Може ли някой да ми обясни какво е приложението на остатъка ми?

    Благодаря ви!

    П.П.: Тъй като сега минавам на фаза стойки за задните и кабели, ще съм благодарен за малко помощ.

    Относно стойките - харесал съм това - http://www.dekom.bg/?page=product_de...8b62c886d98794 Въртя се около тези пари. Ще ми свърши ли работа?

    По темата за кабелите... мисля да не взимам готови аудио кабели от магазина, а да закачам примерно някой мостов едножилен или някой друг едножилен вариант. Може ли съвет за подходящо сечение на проводника за тази система? За предните и центъра ще са нужни по 1.5-2м. кабел, а за задните да кажеме по 10-15м. максимум.
    Бих се радвал и на цялостен избор на кабели за системата, спрямо инфото което съм дал.
    Пак казвам, търся едножилни кабели, които мога да си взема на метраж от tv/audio магазините за от няколко стотинки до 1 лев на метър.

    Благодаря отново.
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1309354152[/time]_________________________________________________

    Поръчах си Vogel's VLB 500 Black стойките от линка, а за кабели съм се спрял на това - http://web.need.bg/cem-commerce/custom1_6.html Кабел СВТ 2x1,5, 0,41 лв

    Мнения?

  11. Moderator
    Тук е от
    Dec 2005
    Живее в
    София
    Мнения
    838
    #24

    Re:Ресивърче за Jamo S 606 HCS 3

    Това със слагането на "някакви кабели" е най-голямата грешка при свързването на колоните.
    Защо да не слагаш мостов кабел напремер 2х4 или 2х6 ? Може и СВТ 2х35 да решиш да вземеш, защото е достатъчно дебел и изглежда солиден.
    Но ..... проблема е чисто физичен!!!! Токът тече по повръхността на проводника и точно за това се свързват колоните (разбирай и друга прецизна техника ) с МНОГОЖИЛНИ кабели. При тях има доста по-голяма (над 20 пъти) повръхност от колкото пре идентично дебел едножилен кабел. По този начин протича "повече ток" (не знам дали се рабира и за това е в кавички) и загубите са минимални.
    Препоръчвам ти да купиш за предните колони кабели 2х4 кв. мм , а за задните 2х2.5 кв.мм. Сега тук също ива уловка !!!! Кабелите трябва да бъдат с Идентична дължина (не единия да е 6 метра, а другия 13 метра). От друга страна вече си дал 2000 лева за техника и се чудиш дали да купиш за предни и център 6 метра по 6 лева кабел и за задани колони 20 метра по 4 лева ???? Не го прави!!!

    Накрая за да не остана неразбран(ако не съм те убедил разбирасе вече ) - по-добре купи български ШВПС 2х4 , от колкото 2х4 СВТ

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    38
    #25

    Re:Ресивърче за Jamo S 606 HCS 3

    Привет, друже.

    Аз четох тази тема ( http://www.bgaud*o.org/forums/viewtopic.php?f=44&t=2324 ) и от там се насочих към едножилните.
    Иначе, знам, че трябва да са с еднаква дължина.

  13. Moderator
    Тук е от
    Dec 2005
    Живее в
    София
    Мнения
    838
    #26

    Re:Ресивърче за Jamo S 606 HCS 3

    Идеята на спомената тема е за най-евтиния вариант на кабел
    Не казвам, че не става СВТ кабела ......

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    38
    #27

    Re:Ресивърче за Jamo S 606 HCS 3

    Да, но пише, че тези едножилни засрамвали много от "хубавите" многожилни.

  16. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #28

    Re:Ресивърче за Jamo S 606 HCS 3

    Това зависи от гледната точка и бюджета , разбира се ! Поне си купи 4 мм2 кабел , макар и евтин !

  17. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    223
    #29

    Re:Ресивърче за Jamo S 606 HCS 3

    Относно тока дето тече по повърхността на проводника (т.н. скин ефект) - зависи от честотата. Колкото по-голяма, толкова скин ефектът е изразен по-силно. При мрежови честоти (50Hz) не оказва влияние. При 1кHz също. При 10-20kHz някои производители на кабели твърдят, че има значчение, до колко е вярно само те си знаят, пък и там енергията на сигнала е десетки пъти по-малко.
    При всички случаи многожилният кабел е по-добро решение, най-малкото защото е гъвкав.
    Пробвал съм го споменавания едножилен - нищо особено. Предполагам на автора на темата му е паснал на правените колони и оттам...
    Пробвай с PROEL - има го в магазините на Динакорд с две сечения. По-дебелият и скъп - за фронталните.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Jamo sub200
    От svetdts във форум Аудиотехника
    Отговори: 0
    Последно: 13-03-13, 08:45
  2. JAMO X870
    От liubo_ във форум Тонколони
    Отговори: 8
    Последно: 10-03-12, 16:46
  3. Тонколони JAMO C-405 HCS 3 + SUB 200
    От petarned във форум Продава
    Отговори: 8
    Последно: 18-12-11, 20:50
  4. Тонколони Jamo C-405
    От skalata6290 във форум Тонколони
    Отговори: 4
    Последно: 08-05-09, 16:29
  5. Проблем с JAMO SUB-250
    От blue1 във форум Тонколони
    Отговори: 6
    Последно: 06-12-07, 16:14

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе