Страница 4 от 18 ПърваПърва ... 2345614 ... ПоследноПоследно
Резултати от 46 до 60 от общо 265
Like Tree46Одобрявам

AV ресивъри Denon / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    914
    #46

    Отговор: AV ресивъри Denon / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    ONKYO TX-NR474 подържа Атмос и 300кинта по -ефтин , таман за един плеър .Нямам представа за аудио качествата нито на Денона нито на Онкиото, може и Денона да е доста по-добър

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jul 2009
    Мнения
    183
    #47

    Отговор: AV ресивъри Denon / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Здравейте!
    Направена е връзка между ресийвър -DENON X1400 и телевизор PANASONIC -ST50 посредством HDMI кабел ,но звука който вади през домашната система 5.2.2 е много слаб .При усилени на максималните стойности на ресийвъра има няма около една трета от мощността ,който примерно вади при подаден сигнал от лаптоп или някакъв плейър.
    Опитах се да видя някакви настройки от менюто на ТВ - то но нищо не виждам.Просто звука на ТВ-то през домашната система и много слаб.Моля ви за някаква информация дали не пропускам нещо,което не знам или това си е нормално..Благодаря ви!

  4. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #48

    Отговор: AV ресивъри Denon / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Мисля имаше настройка за нивото и на дигиталните изходи в телевизора, но може ида се бъркам с по-новите модели ... Ще трябва да потърся упътването за твоя, че сега няма как да погледна как е при моя ST60.

  5. Member
    Тук е от
    Jul 2009
    Мнения
    183
    #49

    Отговор: AV ресивъри Denon / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1 Виж публикацията
    Мисля имаше настройка за нивото и на дигиталните изходи в телевизора, но може ида се бъркам с по-новите модели ... Ще трябва да потърся упътването за твоя, че сега няма как да погледна как е при моя ST60.
    Ще съм ви много благодарен ако ми дадете някаква информация.Докато е включен ресийвъра в менюто на ТВ-то за звука само ми дава да усиля нивото на звука на слушалките ,но това нищо не променя .Наистина ще съм ви задължен много ако ми помогнете,тъй като на моменти много почна да ме дразни това нещо,че не мога да усиля звука на ТВ-то през ресийвъра..

  6. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #50

    Отговор: AV ресивъри Denon / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Зададено ли е да се ползва външен усилвател през Виера Линк приложението ? Искате да усилвате тв през ресивъра - в смисъл гледано нещо на тв и звука се възпроизвежда от ресивъра, но е прекалено тих - така ли да разбирам въпроса?

  7. Member
    Тук е от
    Jul 2009
    Мнения
    183
    #51

    Отговор: AV ресивъри Denon / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1 Виж публикацията
    Зададено ли е да се ползва външен усилвател през Виера Линк приложението ? Искате да усилвате тв през ресивъра - в смисъл гледано нещо на тв и звука се възпроизвежда от ресивъра, но е прекалено тих - така ли да разбирам въпроса?
    Да зададено е .. "Искате да усилвате тв през ресивъра - в смисъл гледано нещо на тв и звука се възпроизвежда от ресивъра, но е прекалено тих"- точно така..

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #52

    Отговор: AV ресивъри Denon / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Прегледах снощи на моя 50ST60 опциите, но явно при старите няма нещо специално за цифров звук - опцията "сила на звука" оказва ли влияние като я усилиш (до +6 мисля беше най-много) ?
    Опцията за изравняване на звуковите нива включена ли е на тв? Такава мисля трябва да има и в ресивъра - евентуално може и да свърши работа ... или другата за гледане вечер ...

  10. Member
    Тук е от
    Jul 2009
    Мнения
    183
    #53

    Отговор: AV ресивъри Denon / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1 Виж публикацията
    Прегледах снощи на моя 50ST60 опциите, но явно при старите няма нещо специално за цифров звук - опцията "сила на звука" оказва ли влияние като я усилиш (до +6 мисля беше най-много) ?
    Опцията за изравняване на звуковите нива включена ли е на тв? Такава мисля трябва да има и в ресивъра - евентуално може и да свърши работа ... или другата за гледане вечер ...
    Аз без да искам те подведох малко с марката на тв-то.Тв-то при мен също е 50ST60.Определено всичко ,което намирам на менюто за звука е усилено на максимално,но нещата пак са така.Само не мога да разбера защо след като включа ресийвъра ,в менюто на тв-то не ми дава достъп до звука.Абсолютно всичките настройки на звука са изключени.А щом изключа ресийвъра тогава имам достъп до звука в менюто на тв-то.

  11. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #54

    Отговор: AV ресивъри Denon / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Защото си задал звука да излиза през ресивъра чрез Виера Линк-а . В ресивъра няма ли възможност за усилване на входящия сигнал ?
    Ако пуснеш нещо чрез USB плеъра на тв пак ли е тих звука?

  12. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    914
    #55

    Отговор: AV ресивъри Denon / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Нямал съм Панасоник , но на другите марки при активиран сек ТВ то управлява ресивиръра и менюто за звук е активно .Да не би да е разменено да е зададено ресивъра да управлява телевизора.

  13. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #56

    Отговор: AV ресивъри Denon / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    И при Панасоник-а е така.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jul 2009
    Мнения
    183
    #57

    Отговор: AV ресивъри Denon / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Цитат Първоначално публикувано от nassko1 Виж публикацията
    Нямал съм Панасоник , но на другите марки при активиран сек ТВ то управлява ресивиръра и менюто за звук е активно .Да не би да е разменено да е зададено ресивъра да управлява телевизора.
    В момента не знам кой кое управлява,но както казвам менюто на звука не е активен.Това значи ли,че ресийвъра управлява телевизора.Кое как да настроя за да стане обратното-телевизор да управлява ресийвъра,за да се активира менюто на звука и да усиля максимално от тв-то за да може усилватела да усили звука през домашната система.

  16. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #58

    Отговор: AV ресивъри Denon / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Като усилваш с дист. на телевизора не ти ли изписва "сила на звука усилвател" (или нещо подобно беше)?

  17. Member
    Тук е от
    Jul 2009
    Мнения
    183
    #59

    Отговор: AV ресивъри Denon / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1 Виж публикацията
    Като усилваш с дист. на телевизора не ти ли изписва "сила на звука усилвател" (или нещо подобно беше)?
    Да..като ползвам дистанционното на телевизора изписва усилване на домашно кино -/+..

  18. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #60

    Отговор: AV ресивъри Denon / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Хм, явно самият сигнал от телевизията е с доста ниско ниво ... то USB плеъра пак ли е тихо? Скоро изключване от захранване на устройствата правил ли си?
    В ресивърите има опция за изравняване на нивата (нощно гледане) - пробвал ли си с нея? И в какъв режим гледаш телевията всъщност - то май първо това трябваше да питаме?
    То и аз ако гледам нещо с повече говор на псевдо съраунд форматите от телевизия си тих звука и иска повече усилване - с говорителите на телевизора е по силно и разбираемо на по-ниски нива ... просто е посредствен звука на телевизиите и с различни нива ... и като прибавиш псевдо съраунд-а ...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 18 ПърваПърва ... 2345614 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 142
    Последно: 02-02-24, 22:51
  2. Отговори: 43
    Последно: 01-02-24, 17:27
  3. Отговори: 935
    Последно: 12-07-23, 12:01
  4. Отговори: 93
    Последно: 16-05-22, 20:22
  5. Отговори: 3
    Последно: 04-04-15, 18:22

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе