Страница 6 от 18 ПърваПърва ... 4567816 ... ПоследноПоследно
Резултати от 76 до 90 от общо 265
Like Tree46Одобрявам

AV ресивъри Denon / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Живее в
    Хасково
    Мнения
    349
    #76

    Отговор: AV ресивъри Denon / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    А някой има ли проблем с рисивъра, когато го включваш по HDMI ARC, да влиза в режима на края на setup-а за избор на web app и трябва да потвърждавам с ОК.. докато излезе от setup mode. Това не го прави всеки път, но ме дразни. Тв-то е плазмата от подписа 65ST60 с AVR-X3400H..
    Този пост е редактиран от nikolov333; 31-03-18 в 17:46.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    15
    #77

    Отговор: AV ресивъри Denon / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Цитат Първоначално публикувано от nikolov333 Виж публикацията
    А някой има ли проблем с рисивъра, когато го включваш по HDMI ARC, да влиза в режима на края на setup-а за избор на web app и трябва да потвърждавам с ОК.. докато излезе от setup mode. Това не го прави всеки път, но ме дразни. Тв-то е плазмата от подписа 65ST60 с AVR-X3400H..
    Остави си го включен постоянно HDMI control-а. При мен се получи същото с AVR-X4400H до като се борех с ARC, на края установих че ресивъра трябва да е свързан на HDMI 4(AV receiver) на телевизора за да работи ARC коретно. Телевизора е Samsung UE55KS7502U. По принцип от него връщам аудио само от смарт приложенията с бутона TV Audio на дистанционното на ресивъра. Сателит, блурей, 4K xbox one x и компютър минават през ресивъра директно и от там в ТВ-то при което няма нужда от обратно аудио!
    Този пост е редактиран от batNIKI; 01-04-18 в 17:22.

  4. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Живее в
    Хасково
    Мнения
    349
    #78

    Отговор: AV ресивъри Denon / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Стигам до извода, че е свързано с СЕС управлението по HDMI от телевизора. Ще пробвам и другите изходи..

  5. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    15
    #79

    Отговор: AV ресивъри Denon / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Цитат Първоначално публикувано от nikolov333 Виж публикацията
    Стигам до извода, че е свързано с СЕС управлението по HDMI от телевизора. Ще пробвам и другите изходи..
    Виж на кой HDMI на телевизора имаш обратна връзка. мисля че не на всички има. Поне при мен е така.

  6. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Живее в
    Хасково
    Мнения
    349
    #80

    Отговор: AV ресивъри Denon / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Ами само HDMI2 ми е с ARC на ТВ-то и от него подавам към ресивъра.. Може и Panasonic да имат нещо специфично в управлението по HDMI, което да ошашавява Denon-а..

  7. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #81

    Отговор: AV ресивъри Denon / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    С Panasonic съм срещал доста проблеми при опити за този тип връзка.... Най добре се сработват Samsung и LG до колкото имам наблюдение.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    15
    #82

    Отговор: AV ресивъри Denon / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Цитат Първоначално публикувано от nikolov333 Виж публикацията
    Ами само HDMI2 ми е с ARC на ТВ-то и от него подавам към ресивъра.. Може и Panasonic да имат нещо специфично в управлението по HDMI, което да ошашавява Denon-а..
    Няма нищо специфично мисля. Пускаш ресивъра в режим TV Audio от дистанционното и звука ти тръгва. Производителите на телевизори не знам защо правят разни глупости. При мен на телевизора за HDR сигнал входа е HDMI 1 а ресивъра е HDMI 4. Сега трябва да пускам още един допълнителен кабел от ресивъра към HDMI 1 специално за HDR сигнал.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    57
    #83

    Отговор: AV ресивъри Denon / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Здравейте
    Имам Денон х1200. Тъй-като съм лаик в тази област ми се струва, че няма вход за микрофон освен за този за настройване на тонколоните.
    Искам да направя през лаптоп да пускам към ресийвъра песнички за караоке.

  11. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #84

    Отговор: AV ресивъри Denon / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Може би защото е аудио видео ресийвър, а не караоке машина.
    Включи си микрофона в компютъра и подавай вече миксирания сигнал към ресийвъра.

  12. Member
    Тук е от
    Feb 2016
    Мнения
    203
    #85

    Отговор: AV ресивъри Denon / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Здравейте. Не знам дали тук е мястото да попитам нещо, свързано с ресивър DENON, но ако съм сбъркал, моля да бъда извинен! Имам DENON AVR-X2300, на който съм му обновявал само веднъж фърмуера - малко след като го купих някъде в края на 2016 май беше. Обновяването беше заради DTS:X поддръжката, която се предлагаше със съответния фърмуер, мисля, че беше версия 5. Всичко беше наред след обновяването. Години по-късно ресивърът си работи нормално и не съм се сещал въобще за нов фърмуер, който може да е готов да бъде изтеглен от сайта на DENON. Едва наскоро ми хрумна, та погледнах да видя дали има нещо ново за обновяване. Имаше. Фърмуери явно са излизали периодично, но аз не съм знаел. Имаше готови два пакета за изтегляне - вер.7 и вер.8. Версия 6 предполагам е била налична известно време, след което е била свалена от сайта, заради това, че вече не е актуална. Аз изтеглих последните налични две версии на фърмуера, но не съм наясно конкретно с едно нещо: Ако искам да ъпдейтна моята вер.5 към по-горна версия на фърмуера, може ли директно да инсталирам последната 8 версия? Имам предвид, последната актуализация на фърмуера, дали включва и промените от предишните актуализации, включително и от липсващата версия 6, или всяка актуализация си е сама за себе си?

  13. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,230
    #86

    Отговор: AV ресивъри Denon / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    За начало проучи по форумите мненията за съответните нови версии. За да няма изненади с нещо неработещо след това.

    На сайта на Denon нищо ли не пише по въпроса за версиите?
    Обикновено има changelog - промените във FW, както и за кои модели е приложима съответната версия.
    Пробвай да инсталираш последната версия. Ако не ти позволи, което ме съмнява, пробвай с предходната от сайта.
    В случай, че отново не се получи, търсиш липсващата в нета.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Feb 2016
    Мнения
    203
    #87

    Отговор: AV ресивъри Denon / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Преди да пиша тук, прочетох в changelog какви промени са правени за всички следващи версии, но се запитах, дали всяка промяна е строго определена за конкретната версия. Тоест, ако примерно инсталирам последната 8 версия, дали с това ще актуализирам и промените от предишните версии? Пропусната версия 6 е включвала "Audyssey MultEQ Editor app" - поддръжка на платено приложение за мобилен телефон, с което можело било да се прави по-прецизна микрофонна настройка, включваща личното потребителско предпочитание при конкретни честоти. Не съм хукнал да си го купувам, но покрай обзелото ме любопитство се запитах, дали е възможно по-късна версия от версия 6 на фърмуера, да добавя промените и за предходните. Някак си, логично ми се вижда, предвид факта, че актуализациите биват периодично сваляни от официалния сайт... все си мисля, че причината вероятно ще е именно в това - следващите актуализации ще правят промените, които са били включени в предходните версии.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,230
    #88

    Отговор: AV ресивъри Denon / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Ако всичко, което ползваш, си работи и нямаш нужда от новите платени глупости, според мен няма смисъл от update.
    Свали наличните FW и си ги запиши някъде. Просто да ги имаш, в случай, че за нещо се наложи да ъпдейтваш. И проверявай периодично за updates. Просто в един момент поддъжката ще спре и трябва да имаш последната версия. обикновено тя е и с най-малко бъгове.

    Както е тръгнало, може да започнат да ни убеждават, че най-добрата аудио калибровка на помещението се прави дистанционно от плажа на Доминикана през някой позлатен телефон с криптирана апликация.

    p.s. За първи път виждам сайт за поддръжка на потребителска електроника, който иска задължително цвят??? и сериен номер на продукта, за да сваля FW..
    Sony ряпа да ядат!

  17. Member
    Тук е от
    Feb 2016
    Мнения
    203
    #89

    Отговор: AV ресивъри Denon / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Благодаря, Гена! Мисля да те послушам и да не правя никакви ъпдейти. Всичко си работи нормално, така че ще следвам златното правило: "Ако нещо бачка, не го барай!" Иначе съм издърпал всичко каквото намерих, за да съм подготвен, ако нещо се сдуха след време, щото човек не знае... И да, прав си, че е малко тъпо да ти искат да посочиш цвят, но за серийния номер сигурно си имат някаква вътрешноведомствена причина да го искат. Както и да е... Още веднъж благодаря за вниманието и лека вечер!

  18. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,562
    #90

    Отговор: AV ресивъри Denon / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Инсталираш си последната версия - тя включва и промените в предишните .

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 6 от 18 ПърваПърва ... 4567816 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 142
    Последно: 02-02-24, 22:51
  2. Отговори: 43
    Последно: 01-02-24, 17:27
  3. Отговори: 935
    Последно: 12-07-23, 12:01
  4. Отговори: 93
    Последно: 16-05-22, 20:22
  5. Отговори: 3
    Последно: 04-04-15, 18:22

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе