Страница 5 от 18 ПърваПърва ... 3456715 ... ПоследноПоследно
Резултати от 61 до 75 от общо 265
Like Tree46Одобрявам

AV ресивъри Denon / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jul 2009
    Мнения
    183
    #61

    Отговор: AV ресивъри Denon / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1 Виж публикацията
    Хм, явно самият сигнал от телевизията е с доста ниско ниво ... то USB плеъра пак ли е тихо? Скоро изключване от захранване на устройствата правил ли си?
    В ресивърите има опция за изравняване на нивата (нощно гледане) - пробвал ли си с нея? И в какъв режим гледаш телевията всъщност - то май първо това трябваше да питаме?
    То и аз ако гледам нещо с повече говор на псевдо съраунд форматите от телевизия си тих звука и иска повече усилване - с говорителите на телевизора е по силно и разбираемо на по-ниски нива ... просто е посредствен звука на телевизиите и с различни нива ... и като прибавиш псевдо съраунд-а ...
    Като ме питаш в какъв режим гледам телевизия - какво имаш на предвид ??Нещо всякаш звука от тв-то към ресийвъра е много слаб и поради това нямам голямо усилване на системата.Пробвал съм като се свързвам с телефона по блуутот с ресийвъра и ако звука на телефона е намален няма достатъчно усилване както е при тв -то.Но след като увелича звука на телефона усилването е страшно от ресийвъра ,даже е супер.Именно това търся и от тв-то.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #62

    Отговор: AV ресивъри Denon / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Режима какъв е - стерео/straight (сиреч каквото идва от тв без корекции) , Долби (ПроЛоджик) , ДТС (Нео 6) ?
    Пробвал ли си дали има разлика ако първо усилиш тв до някаква степен и после му зададеш да пусне звука през резивъра?
    За звука от USB плеъра нищо не каза ...

  4. Member
    Тук е от
    Jul 2009
    Мнения
    183
    #63

    Отговор: AV ресивъри Denon / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1 Виж публикацията
    Режима какъв е - стерео/straight (сиреч каквото идва от тв без корекции) , Долби (ПроЛоджик) , ДТС (Нео 6) ?
    Пробвал ли си дали има разлика ако първо усилиш тв до някаква степен и после му зададеш да пусне звука през резивъра?
    За звука от USB плеъра нищо не каза ...
    Честита Нова Година!!!
    За много години ,много здраве и успехи!!
    За звука от USB плеъра на тв-то няма никакъв проблем,усилването е страхотно,със страхотни басове и високи.Но мина ли в режим ТВ всичко утихва.

  5. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #64

    Отговор: AV ресивъри Denon / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    За много години!
    Ами точно както предполагах - сигнала на кабеларката е такъв и предполагам на различни канали е с различно ниво ... Пробвал ли си с вкл./изкл. изравнител на нивото (сега не се сещам как се казваше, че по принцип не я ползвам тая функция) ? При изключен ресивър ако усилиш нивото за каналите , после при включен ресивър има ли ефект?
    "Нощният" режим в ресивъра не помага ли?

    Предполагам някоя от опциите тук също може да помогне -


    Канали с 5.1 ДД (обикновено немските като дават филми или HBO) пробвал ли си ?
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от svetlio1; 01-01-18 в 18:06.

  6. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    914
    #65

    Отговор: AV ресивъри Denon / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Само да си изясня, от дистанционното на ТВ ли пускаш звука към ресивъра, или включваш ресивъра на даден вход.

  7. Member
    Тук е от
    Jul 2009
    Мнения
    183
    #66

    Отговор: AV ресивъри Denon / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1 Виж публикацията
    За много години!
    Ами точно както предполагах - сигнала на кабеларката е такъв и предполагам на различни канали е с различно ниво ... Пробвал ли си с вкл./изкл. изравнител на нивото (сега не се сещам как се казваше, че по принцип не я ползвам тая функция) ? При изключен ресивър ако усилиш нивото за каналите , после при включен ресивър има ли ефект?
    "Нощният" режим в ресивъра не помага ли?

    Предполагам някоя от опциите тук също може да помогне -


    Канали с 5.1 ДД (обикновено немските като дават филми или HBO) пробвал ли си ?
    Да , наистина на отделните канали усилването е различно.Имам няколко канала с Dolby 2.0 ,но нямам с 5.1 .Та с тези ,които са с 2.0 сякаш малко е по добре, но въпреки това не е както през USB плейъра примерно.Най-вероятно целият проблем е в кабеларката ,както сте посочили и вие.Да ида да се разправям с тях е "мисията невъзможна" и поради тази причина ще се задоволим с толкова ,но определено ме дразни факта,че имам включен усилвател пък нямам усилване на звука.Даже при някои канали е по слаб звука през домашната система отколкото през телевизора

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от nassko1 Виж публикацията
    Само да си изясня, от дистанционното на ТВ ли пускаш звука към ресивъра, или включваш ресивъра на даден вход.
    След като включа ресийвъра(домашната система) звука може да се усилва и намаля и през двете дистанционни няма значение дали е с този на телевизора или резийвъра.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    914
    #67

    Отговор: AV ресивъри Denon / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    защо не опиташ през оптичният изход на Тв , не ми се струва нормално през колони звука да е по-слаб .

  10. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #68

    Отговор: AV ресивъри Denon / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Нивото на звука на повечето канали е ниско - общо взето и при мен е така, но рядко ползвам ресивъра за телевизия - просто така го подава кабеларката.

  11. Member
    Тук е от
    Jul 2009
    Мнения
    183
    #69

    Отговор: AV ресивъри Denon / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1 Виж публикацията
    Нивото на звука на повечето канали е ниско - общо взето и при мен е така, но рядко ползвам ресивъра за телевизия - просто така го подава кабеларката.
    Наистина така изглежда.Ще се примирим с този факт.Благодаря ви ,че ми обърнахте толкова много внимание!Ще се поразровя още,ще опитам различни варианти и ако постигна нещо ще ви пиша.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от nassko1 Виж публикацията
    защо не опиташ през оптичният изход на Тв , не ми се струва нормално през колони звука да е по-слаб .
    Пробвах обаче изобщо не тръгна нищо.Този път няма никакъв звук.Махна ли го и тръгва звука ,свързан с HDMI,но като включа оптичния кабел спира всичко.

  12. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    914
    #70

    Отговор: AV ресивъри Denon / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Предполагам , че задаваш на Тв, кои изход и на Денона сътветно кой вход да е активен.Сега пробвах по hdmi arc , звука е малко по тих отколкото по оптика, но малко.Това на ТВ Сони и Самсунг и ресивъри Ямаха и Сони съответно , ако си задал съраунд ефект на ресивъра а входящият сигнал е моно или стерео също става по-тихо.

  13. Member
    Тук е от
    Jul 2009
    Мнения
    183
    #71

    Отговор: AV ресивъри Denon / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Цитат Първоначално публикувано от nassko1 Виж публикацията
    Предполагам , че задаваш на Тв, кои изход и на Денона сътветно кой вход да е активен.Сега пробвах по hdmi arc , звука е малко по тих отколкото по оптика, но малко.Това на ТВ Сони и Самсунг и ресивъри Ямаха и Сони съответно , ако си задал съраунд ефект на ресивъра а входящият сигнал е моно или стерео също става по-тихо.
    Всичко,което сте обяснили и при мен е същото,като ТВ-то е Panasonic 50ST60,а ресийвъра е Denon AVR -X1400.

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Nov 2017
    Мнения
    6
    #72

    Отговор: AV ресивъри Denon / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Здравей,аз също имах този проблем,защото се опитвах да си настроя ресиивърa ръчно.Моят е Denon x1200w.
    Не ми хареса звука и неговата сила и отново минах на калибрация с audyssey(предполагам имаш?).
    След като мине тестването на звука имаш опция да пуснеш Dynamic EQ и Dynamic Volume (или нещо подобно беше).След даване всичко на ON звука драстично се повиши.
    Пробвай дали няма да помогне и при теб.

  16. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Живее в
    Хасково
    Мнения
    349
    #73

    Отговор: AV ресивъри Denon / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Полезно инфо, че и на мен ми предстоят настройките на AVR-3400H, но чакам тия дни да ми дойде домашното кино на Klipsch..
    Иначе, изхода за слушалки има отделно регулиране на силата на звука и аз го ползвам за излъчване на радио сигнал с автомобилен медия плеър, който слушам от телефона си при намален звук на говорителите на телевизора..
    Този пост е редактиран от nikolov333; 28-01-18 в 00:32.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #74

    Отговор: AV ресивъри Denon / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    В Денон-а има и Source Level от -6 до +6 може да се пипа допълнително. Иначе най удобно според мен е през оптика да се изпраща звука от ТВ освен ако не ви се използва ARC. Също ако се направи калибрация с микрофона Dynamic Volume ще повиши и намали нивото както и когато си реши ресийвера и все пак би помогнало може би. След калибрацията обърнете внимамие на нивото на всяка една отделна колона в менюто SPEAKERS(мисля беше) защото Audyssey може да ги е смъкнал прекалено много. Ако са под 0,0 може да повдигнете с равен брой единици всички така, че да няма колона под 0,0. Също опитайте и MULTI CHANNEL STEREO.

    А един въпрос към alex_ дали какви са ти колоните?
    nikolov333 одобрява това.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    15
    #75

    Отговор: AV ресивъри Denon / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Цитат Първоначално публикувано от pulsedriverbg Виж публикацията
    В Денон-а има и Source Level от -6 до +6 може да се пипа допълнително. Иначе най удобно според мен е през оптика да се изпраща звука от ТВ освен ако не ви се използва ARC. Също ако се направи калибрация с микрофона Dynamic Volume ще повиши и намали нивото както и когато си реши ресийвера и все пак би помогнало може би. След калибрацията обърнете внимамие на нивото на всяка една отделна колона в менюто SPEAKERS(мисля беше) защото Audyssey може да ги е смъкнал прекалено много. Ако са под 0,0 може да повдигнете с равен брой единици всички така, че да няма колона под 0,0. Също опитайте и MULTI CHANNEL STEREO.

    А един въпрос към alex_ дали какви са ти колоните?
    След калибрацията изключваш audyssey и активираш Graphic EQ който го настройваш както ти харесва. След това всяко устройство което слушаш в момента с бутона option на дистанционното можеш да коригираш нивата на всеки един канал индивидуално плюс bass и treble. В зависимост в момента колкото колони ти работят то толкова нива можеш и да коригираш извън основните настройки в менюто Audio и Speakers. На X4400 е така а предполагам и на другите е подобно!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 5 от 18 ПърваПърва ... 3456715 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 142
    Последно: 02-02-24, 22:51
  2. Отговори: 43
    Последно: 01-02-24, 17:27
  3. Отговори: 935
    Последно: 12-07-23, 12:01
  4. Отговори: 93
    Последно: 16-05-22, 20:22
  5. Отговори: 3
    Последно: 04-04-15, 18:22

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе