Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 27

Добра ли е тази комбинация?(TV/AV/Sound)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    17
    #1

    Добра ли е тази комбинация?(TV/AV/Sound)

    Здравейте,
    спрял съм се на следните техники:
    * Телевизор - Sony 3D KDL-46EX720 ( http://www.technopolis.bg/b2c/detail...3D-KDL-46EX720 )
    * Колонки 5.1 - HARMAN KARDON HKTS-30BQ (мисля това БЕ модела с по малкия суб) ( http://www.technopolis.bg/b2c/detail...RDON-HKTS-30BQ )
    * Ресиивър - HARMAN KARDON AVR-365 ( http://www.technopolis.bg/b2c/detail...KARDON-AVR-365 )
    * и Евентуално blu-ray player (имам PS3, но се чудя за ползване на това) - HARMAN KARDON BDT30 ( http://www.technopolis.bg/b2c/detail...-KARDON-BDT-30 )

    Моля за съвети.
    ТВ-то съм се спрял на този модел, тъй като е добро ценово решение, а и BE3 било заменено от X-Reality, а мен ми трябва приличен и добър образ(3д-то хич не ми трябва инак, но е следващото след BE3).
    Колонките и ресиивъра съм ги чувал как звучат и е много добро, моля за мнения.
    За плейъра имам доза резервираност, моля за съвети.

    ПП. Както се подразбира по-горе, фен съм на SONY и на HARMAN KARDON, тъй че, това са марките за мен.
    ПП2. Комбинациите по-горе ми трябват за следните неща: ТВ/Филми(Full HD), Филми по кабел от PC(HDMI 1.4), Музика. Квадратурата е 17кв/м(няма да е в цялата стая разположена сиситемата)

    Благодаря предварително за отговорите.

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,180
    #2

    Re:Добра ли е тази комбинация?(TV/AV/Sound)

    За тези колонки е предостатъчен и ресийвър модела 165 . Ако си решил 365 - смени концепцията за колоните ,примерно Монитор Аудио - бронзова серия . Вместо блурей плеър - виж темата за мултимедийните плеъри или щом ще пускаш от компютър - парите ги премести към бюджета за колони . За телевизора не знам , но за аудиото си ги харесал само на външен вид и цени .

  4. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #3

    Re:Добра ли е тази комбинация?(TV/AV/Sound)

    Като имаш PS3 този Blu-ray ти е напълно излишен.
    По-добре вземи външен HD плеър ако искаш да разкараш компютъра. Иначе за BD дискове, по-добро от конзолата няма.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    59
    #4

    Re:Добра ли е тази комбинация?(TV/AV/Sound)

    Взимаш скъп ресивър но евтити колони
    мисля че обратното е по добър вариант

  6. Member Аватара на p0ckata
    Тук е от
    Apr 2009
    Живее в
    Варна
    Мнения
    445
    #5

    Re:Добра ли е тази комбинация?(TV/AV/Sound)

    А защо не примерно http://www.pazaruvaj.com/proektori-c...bw7-p38796843/ незнам обаче с това пс3 и филмите ще ти е доста по добре имал съм 46ца в 17 кв метра след 1 седмица изглежда като нормален тв

  7. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    17
    #6

    Re:Добра ли е тази комбинация?(TV/AV/Sound)

    p0ckata,
    това е само 720р, на мен ми трябва FullHD Мерси все пак за съвета

    Съфорумец тука ми предложи(за което му благодаря) идеята за ресиивър и колонки да са:
    * Колонки Focal Sib&Cub 5.1 ( http://store.*.com/index.php?dispatc...oduct_id=29810 )
    * Ресиивър Denon AVR-1912 ( http://store.*.com/index.php?dispatc...oduct_id=30094 )

    Моля за още съвети, идеи, предложения и критики

    ПП. Благодаря предварително на всички откликнали.

  8.  
     
  9. Member Аватара на vdsvicky
    Тук е от
    Apr 2010
    Живее в
    София/Созопол
    Мнения
    985
    #7

    Re:Добра ли е тази комбинация?(TV/AV/Sound)

    Този любезен съфорумец който ти е дал съвета е Vanquished. Моят съвет е обаче да послушаш повечко неща и после да направиш голямото гмуркане. Не робувай на марки (като мен) , ами избери си звук който ти е на сърцето.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    17
    #8

    Re:Добра ли е тази комбинация?(TV/AV/Sound)

    Цитат Първоначално публикувано от vdsvicky
    Този любезен съфорумец който ти е дал съвета е Vanquished. Моят съвет е обаче да послушаш повечко неща и после да направиш голямото гмуркане. Не робувай на марки (като мен) , ами избери си звук който ти е на сърцето.
    Сори, но съм лаик в областта, обичам хубавия звук, но нямам усета от това да избера нещо

  11. Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    172
    #9

    Re:Добра ли е тази комбинация?(TV/AV/Sound)

    Здрасти! Щом си фен на марки (и аз съм такъв вече) ОК! Но махни BD пеъра (не ти е нужен, имаш PS3) и парите ги налей в тонколони. Рисийвъра, който си избрал е добър и може да понесе далеч по-сериозни тонколони, а и ти ще си много по-доволен. Успех!

  12. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    17
    #10

    Re:Добра ли е тази комбинация?(TV/AV/Sound)

    Цитат Първоначално публикувано от ermenkov
    Здрасти! Щом си фен на марки (и аз съм такъв вече) ОК! Но махни BD пеъра (не ти е нужен, имаш PS3) и парите ги налей в тонколони. Рисийвъра, който си избрал е добър и може да понесе далеч по-сериозни тонколони, а и ти ще си много по-доволен. Успех!
    Мерси за съвета. Да, предполагам няма да взема плейъра. За ресийвъра много хора ми казват че Е много мощен(за ХК-то говоря) и на тез "слаби" колонки е безмислено, затова и препоръката от Денона + Фокала е по-добрия избор май. Като идеята е, ресийвър(за Денона) които да поеме на макс колонките които са доста добри(Фокала) и така.
    НЕ ми трябват много големи колони, 1-во мястото НЕ го предразполага много много, и второ, НЕ искам комшийте да ме линчуват Искам много добър звук за филми, музика и т.н.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    17
    #11

    Re:Добра ли е тази комбинация?(TV/AV/Sound)

    За съжаление никъде не успях да чуя комбинацията която исках: Фокал + Денон
    А в Денон(БГ) НЕ ми обърнаха почти никакво внимание, и никой нищо не каза за цени и за отстъпки.
    Даам, българина НЕ се е научил на търговия май Да искам да си дам парите, да няма кой да ми помогне да му ги дам, пу пу

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    226
    #12

    Re:Добра ли е тази комбинация?(TV/AV/Sound)

    Добре де в София аудио център не ти ли пуснаха Денон и Фокал , ако ги нямат вързани помоли ги и веднага ще ги чуеш . Относно отстъпките ако ги пазариш през интернет магазин ще ги вземеш с някаква отстъпка .Има и тук рекламни банери на магазина за av техника

  16. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    17
    #13

    Re:Добра ли е тази комбинация?(TV/AV/Sound)

    Цитат Първоначално публикувано от digital11
    Добре де в София аудио център не ти ли пуснаха Денон и Фокал , ако ги нямат вързани помоли ги и веднага ще ги чуеш . Относно отстъпките ако ги пазариш през интернет магазин ще ги вземеш с някаква отстъпка .Има и тук рекламни банери на магазина за av техника
    Пуснаха ми следното:
    Фокал БЕЗ буфера(друг буфер), + Денон, ама не тоз денон които искам (1912 в случая). Така НЕ се пробва.
    При запитване за буфер ми беше отговорено че този им липсва защото го продали само буфера(други нямали в момента), при запитване за 1912 да видя в "дейстиве" ми беше смотлявено нещо и ми го показаха в другата стая, без да е включен, но не разбрах аджеба защо НЕ ми го докараха и пуснаха.
    Имаше 2 реплики които НЕ ми харесаха:
    1) "Ауу, ама вие никога ли не сте имали такава техника, ами тогава ще си почетете документацията, тя е към 100тина страници" (това беше на мои въпроси относно техниката, сори, но не съм от "разбирачите" и искам да ми се обяснява като хората)
    2) "Ми да се бяхте обадили по-рано и да ни кажете какво да ви вържем и щяхме да го направим".
    При което ме отсвириха за друг клиент които искаше да "купи"(Евентуално) 2 колони за 1000лв, което е тъпо, при условие че моята покупка щеше да е в порядъка от 2500-3000лв.(явлена грешна преценка за клиентите има)

    И още забележки дребни имам, но няма да ги коментирам повече де, както казах, българина НЕ се е научил да продава.

  17. Moderator
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,180
    #14

    Re:Добра ли е тази комбинация?(TV/AV/Sound)

    Мдаа,кофти отношение . Аз съм ходил само веднъж да чуя едни слушалки за 300 лв и пича ми ги отвори(бяха запечатани и трябваше да се реже опаковката) и беше много търпелив и вежлив .Даже не ги и взех .Тогава се учудих на отзивчивостта . Ха сега се сетих - преди съм ходил на старият им адрес и отношението беше такова гадно и пренебрежително - бях чел за едни колони (това се развива 2003-2004та) дето струваха феноменалните 15000$ (не се интересувах много тогава и не знаех,че има много по-скъпи) и тежаха 100кг едната . Те ги имаха ,на скромна цена от 40000лв - помолих да ги чуя ,отговора беше "Не може,само ,ако ще се купуват" ...
    Денона може да го вземеш и от друго място , важното е да си харесаш колони . Пробвай тук .

  18. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    226
    #15

    Re:Добра ли е тази комбинация?(TV/AV/Sound)

    Ето така се губят клиенти , доста грубо от тяхна страна . Аз съм ходил доста пъти е този магазин слушал доста музика там и на различни системи и винаги отношението е било на ниво , без груби изказвания и спорове ,просто незнам защо са постъпили така с теб. Виж колегата каво ти е препоръчал и там има страхотни предложения , има и още 2-3 интересни места . Между другото в българското списание HI FI на последните страници има всички магазини за техника и какво предлагат и таблици с цени и модели . Аз бих ти препоръчал да изчакакаш с покупката до предстоящото HI FI EXPO и там да слушаш всичко което те интересува , май всички бг.дилъри ще имат озвучени стаи там за повече инфо
    http://www.hifiexpo.bg/

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. YAMAHA RX-V671+JAMO S-608 HCS 3 - добра комбинация ли е ?
    От maddog9 във форум Аудиотехника
    Отговори: 19
    Последно: 08-03-12, 02:19
  2. Fujitsu ASHA 9 LGC/LCC - странна комбинация ???
    От yasoo във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 6
    Последно: 24-09-09, 11:09
  3. Добра ли е тази конфигурация ?
    От ivanov_km във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 6
    Последно: 01-02-07, 23:31
  4. Задача междинна (2 в 1 - неочаквано добра комбинация)
    От Edin_Lud във форум Логически задачи
    Отговори: 7
    Последно: 16-09-05, 00:58
  5. Комбинация WinXP и WinME C:\NTFS D:\FAT32
    От DeathKnight във форум Windows
    Отговори: 7
    Последно: 05-01-03, 01:25

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе