Резултати от 1 до 10 от общо 10

Аудио в банята

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    35
    #1

    Аудио в банята

    Привет,

    бързам да предупредя, че съм най-активен във форум отопление, затова моля за разбиране и търепение

    Искам да инсталирам озвучаване в банята ми (моментът е идеален, тъй като е на груб строеж) и имам нужда от вашите съвети и помощ.
    Идеята ми е да разполагам с MP3 плеар (по възможност със CD и/или USB) и радио ресийвър, дистанционно и 1 или 2 влагоустойчиви колони.

    Разгледах варианти за "преправяне" на плеар за автомобил с траф и т.н., но това е краен вариант за мен. Предпочитам да използвам нещо по предназначение.

    Благодаря предварително на всички отзовали се!

    solar77

  2.  
     
  3. Member Аватара на vdsvicky
    Тук е от
    Apr 2010
    Живее в
    София/Созопол
    Мнения
    984
    #2

    Re:Аудио в банята

    Най-безопасно е да прекараш само два кабела за говорителите. В близко да банята помещение или хол, да ти е разположен усилвателя(ресивъра) и така можеш да си вържеш към него всичко (вкл. TV) и да си слушаш безопасно.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    35
    #3

    Re:Аудио в банята

    Обмислях този вариант, но отпадна, защото така няма да имам възможност от банята да намалявам/усилвам звука и да сменям станции или песни.
    Мерси все пак! Други идеи?

    solar77

  5. Member Аватара на vdsvicky
    Тук е от
    Apr 2010
    Живее в
    София/Созопол
    Мнения
    984
    #4

    Re:Аудио в банята

    Бях в един хотел в Германия и там имаше изградена озвучителна система в банята ( само кабелите за ОТ-тата и самите ОТ-та). Разположението на банята осигуряваше директна визия с хола (през антре), и чрез дистанционното се сменяха каналите на TV-то. Може да си разположиш стереото в банята, но да бъде захранвано чрез 12 волта ток и задължително през стъкло. Влажността е твърде висока и бързо ще изведе от строя уреда! Адаптора задължително извън мокрото помещение и чрез жица в банята. Приемника да се разположи (изолира) зад стъкло така, че влагата да няма достъп до него.
    Направи си една ниша добре изолирана от влага и отпред стъклото. Не зная дали добре се изразих дотук, но се надявам да ме разбра?

  6. Moderator
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    1,491
    #5

    Re:Аудио в банята

    Бях в един апартамент в Свети Влас преди 2-3 години и там цялото аудио беше в банята като за целта бе използван плеър на Сони за лодки и яхти.Така имаш достъп до контрол ,но дали ще може да си го позволиш цената на тези ресийвъри в бг се движи около 600лв.Наподобяват на външен вид авто сд ,но с тази разлика,че са защитени от вода, влага и т.н. http://store.sony.com/webapp/wcs/sto...2&N=4294954988
    всъщност ,ако поровиш в българските магазини изкачат и други марки
    http://www.online-bg.com/product_inf...oducts_id=8649
    http://www.online-bg.com/default.php?cPath=173

  7. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    35
    #6

    Re:Аудио в банята

    Супер, тези плеари за яхти са добър вариант! А цената 150-200$ с доставка още 1-20$ ще излезе около 400 лв.
    Ако не изскочи по-добро предложение, ще се ориентирам към тях.
    Благодаря, granity!

    solar77


  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #7

    Re:Аудио в банята

    И да не забравиш да си прекараш и кабел за антената, че в банята обикновено сигнала от радиата е лош!

  10. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    35
    #8

    Re:Аудио в банята

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus
    И да не забравиш да си прекараш и кабел за антената, че в банята обикновено сигнала от радиата е лош!
    Абсолютно щях да забравя. Мерси много!

    solar77

  11. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    25

  12. Member Аватара на blekota
    Тук е от
    Sep 2012
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    255
    #10

    Отговор: Re:Аудио в банята

    Колеги някой има ли този плеър за вграждане, интересува ме как се представя? Има ли радио? И 8 W нещо слабо ми се струва. Никаква информация за габаритните му размери. Аз мислех да поставя авторадио.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. А как да стопля банята?
    От imrahil във форум Електрическо отопление
    Отговори: 100
    Последно: 27-04-23, 10:06
  2. Проточен бойлер или обикновен в банята?
    От nikolayvarna във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 8
    Последно: 21-06-11, 20:15
  3. Газов бойлер далече от банята
    От ivelin19 във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 16
    Последно: 23-03-11, 01:46
  4. двд аудио и блурей аудио
    От martosblack във форум Аудиотехника
    Отговори: 11
    Последно: 16-07-10, 12:00
  5. Искам да си сложа дефектнотокова защита за банята с ключ
    От tomkat във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 11
    Последно: 14-06-10, 09:26

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе