Резултати от 1 до 12 от общо 12

Искам да си сложа дефектнотокова защита за банята с ключ

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2009
    Мнения
    17
    #1

    Искам да си сложа дефектнотокова защита за банята с ключ

    Значи искам да си сложа дефектнотокова защита на банята и открих, че има ключове с вградена дефектнотокова защита на Шнайдер ето линк http://tilcom.net/show_mater.php?ref=8777909
    .В банята имам само осветителни тела но много близо до водата и това ме кара да мисля за защита иначе в противен случай трябва да разбивам банята което не е желателно.Та въпроса е ще ми свърши ли работа този ключ?

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Wise
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    3,124
    #2

    Re:Искам да си сложа дефектнотокова защита за банята с ключ

    Трябва да имаш изведени фаза и нула за да работи защитата. Обикновено за ключа извеждаха само фазата.
    Виж как е при теб - дали нулата отива директно на осветителните тела.
    Ако е така - можеш в таблото да сложиш защитата - ключът няма да свърши работа.

  4. Member Аватара на fikata
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    256
    #3

    Re:Искам да си сложа дефектнотокова защита за банята с ключ

    Провери дали инсталацията ти е пригодена за ДТЗ. Тя трябва да е трипроводна: фаза-работна нула - защитна нула/земя/
    Запознай се внимателно със схемата на ключа,който си си харесал и дали отговаря тя на твоята инсталация за ДТЗ.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2009
    Мнения
    17
    #4

    Re:Искам да си сложа дефектнотокова защита за банята с ключ

    За съжаление Wise се оказва прав,в конзолата е прекъсната само фазата и там не мога да монтирам ключа ,трябва на таблото да се монтира ДТЗ
    ПС Добре де като ми е двупроводна инсталацията не може ли да имам ДТЗ за токовия кръг на осветлението???Едни викат непременно трипроводна инсталация други викат
    може и на двупроводна и аз се обърках съвсем

  6. Moderator
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    1,491
    #5

    Re:Искам да си сложа дефектнотокова защита 

    Няма смисъл ,няма да ти е ефективна.За да ти се изяснят нещата може да почетеш http://schuko.hit.bg/el-prosweta.htm и после ако имаш още въпроси питай.На входа на таблото би трябвало да сложиш товаров прекъсвач с дефектнотокова защита.Недостатък е ,че при сработванетпо му цялата инсталация остава без ток.

  7. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,188
    #6

    Re:Искам да си сложа дефектнотокова защита за банята с ключ

    Аз съм от тия дето твърдят, "че може" да имаш ДТЗ където си поискаш, включително и на кабела на телефона.
    Друг е въпроса, че според това къде си я сложил, тя може или не може да свърши определено нещо - а именно, да изключи веригите в момента в който отчете достатъчно голяма разлика в тока по фазата и тока по нулата. И още по-друг е въпроса откъде се е взела тази разлика и доколко опасна е тя (опасна както за здравето на хората, така и за здравето на уредите и здравето на инсталацията). ...

    Та така, всякакви ширпотреба-джаджи има на пазара, ама трябва да имаш основателна причина да монтираш ДТЗ точно пък на ключа за осветлението.

    Освен ако си заинтересован търговец и съответно се опитваш да правиш скрита реклама на конкретно нещо (като упорития bpter в съседните теми тук и тук)

    Е, аз пък ще направя антиреклама - полезния ефект от това да имаш ДТЗ в ключа за осветлението е близко до нулата. Ще те опази от какво ? От копчето на ключа ? (Е да де, ама ти не го стискаш здраво). Или когато сменяш крушката ? (Е да де, ама в този пък момент си изключил ключа) Единствената полза която мога да си изсмукам от пръстите е, ако тавана ти е дървен и евентуално да те опази от пожар, но в такава ситуация е доста вероятно бушона да изключи навреме.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Wise
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    3,124
    #7

    Re:Искам да си сложа дефектнотокова защита за банята с ключ

    При двупроводна инсталация ДТЗ ще работи само ако няма защитно зануляване на корпуса!
    За баня....не съветвам!

  10. Member Аватара на fikata
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    256
    #8

    Re:Искам да си сложа дефектнотокова защита за банята с ключ

    Колега ,отвори линка от по горе
    http://schuko.hit.bg/el-prosweta.htm
    Отвори и този
    http://www.schneiderelectric.bg/bgne...ktnotokovi.pdf

    Дефектно токова защита ДТЗ работи само при ТРИпроводна инсталация

  11. Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    447
    #9

    Re:Искам да си сложа дефектнотокова защита за банята с ключ

    Цитат Първоначално публикувано от fikata
    Колега ,отвори линка от по горе
    http://schuko.hit.bg/el-prosweta.htm
    Отвори и този
    http://www.schneiderelectric.bg/bgne...ktnotokovi.pdf

    Дефектно токова защита ДТЗ работи само при ТРИпроводна инсталация
    И какво пречи да се направи инсталацията трипроводна в таблото на бойлера в коридора, там да се сложи ДТЗ и тя да отговаря за събития които се случват след таблото?
    PS Извинявам се, че отнесох темата към бойлерите . Все пак за да ти се решат проблемите с безопасноста в осветителните тела в банята, те трябва и да са съответния клас на валагозащита или за по лесно 12 V с външен обикновен надежден траф. Както гледам все ще трябва да се разбива банята


  12. Member Аватара на fikata
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    256
    #10

    Re:Искам да си сложа дефектнотокова защита за банята с ключ

    Цитат Първоначално публикувано от zz_stefanov
    И какво пречи да се направи инсталацията трипроводна в таблото на бойлера в коридора, там да се сложи ДТЗ и тя да отговаря за събития които се случват след таблото?
    Да разбирам ли твоята хипотеза,че до бойлерното му табло инсталацията е трипроводна.Ако това е така защо ДТЗ трябва да сложи там,след като мястото й е в етажното/апартаментното/ табло на захранващата линия.Там където е фазата ,работната нула и /хипотетично/ защитната нула....или искаш да кажеш,че в бойлерното табло в коридора може да докара проводник от защитно заземяване?
    Сори,нещо не разбирам репликата ти.Приемам,че вината е в мене..

  13. Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    447
    #11

    Re:Искам да си сложа дефектнотокова защита за банята с ключ

    Говоря за използване на ДТЗ при двупроводна инсталация. Естествено че при трипроводна ще си е на мястото в апартаментното табло.
    Това е както става инсталацията трипроводна в таблото на сградата, с известни резерви относно заземяването на нулата, но тях може и да ги има и спрямо таблото на сградата.

  14.  
     
  15. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,188
    #12

    Re:Искам да си сложа дефектнотокова защита за банята с ключ

    Въобще не бях забелязал, че става въпрос за баня и с лека ръка понаписах малко глупости в предишния пост.
    Искам да се извиня на tomkat, че му нааках темата.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Проблем с дефектнотокова защита?!
    От suselat във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 77
    Последно: 03-03-15, 10:36
  2. Дефектнотокова защита
    От john_doe във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 36
    Последно: 21-12-11, 19:51
  3. дефектнотокова защита
    От maddog9 във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 3
    Последно: 07-02-08, 21:42
  4. как да сложа защита против копиране на CD
    От ManiMani във форум Общ - софтуер
    Отговори: 4
    Последно: 01-11-05, 13:40
  5. PC -> TV и дефектнотокова защита
    От Edin_Lud във форум Общ - хардуер
    Отговори: 10
    Последно: 03-09-05, 20:06

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе