Страница 1 от 7 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 99
Like Tree31Одобрявам

Помощ при избор на първа система за домашно кино и аудио

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Мнения
    93
    #1

    Помощ при избор на първа система за домашно кино и аудио

    Здравейте,

    С риск от задълбочаващата се криза, все пак реших да се поглезя като се оборудвам с една прилична система за домашно кино и доста слушане на музика.

    В момента системата, която използвам е Logitech Z906 вързана към Xbox One X, компютър за слушане на FLAC файлове и директно към телевизора, който е Samsung 55MU9002.

    Като цяло съм доста голям ценител на качественото аудио, просто досега не съм инвестирал в такава домашна система. Отделно от това в нас се гледат доста филми, къде изтеглени в пълно UHD качество, къде стрийминг през Нетфликс.

    Следователно ми се иска да се възползвам и от Dolby Atmos/ DTS:X звук паралелно към възможността за слушане на музика. За съжаление не можах да намеря ресивър с поддръжка на HDR10+, тъй като самсунга има само това и няма долби вижън.

    Бюджета не е много за изискванията, затова целта ми е да взема най-доброто за тези пари, и тук разчитам на вас понеже нямам грам опит в това.

    Като старт това към, което съм се ориентирал е Denon X2600H и Jamo S809 5.1 + Jamo J-12 sub.

    ПС. Според вас колко добър вариант е да се използва в началото буфера на Logitech-а вързан към ресивъра и в последствие да се закупи този на Jamo?
    Друга опция, към която клоня по-малко е поетапно изграждане на системата.

    Блатодаря Ви предварително!

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,413
    #2

    Отговор: Помощ при избор на първа система за домашно кино и аудио

    Jamo не е каймака на тонколоните отдавна. Ресивъра е хубав модел , но по-добре огледай Ямахите.Буфера на Лоджика ще даде фира при първата граната.
    sotneron одобрява това.

  4. tek
    tek е офлайн
    Member Аватара на tek
    Тук е от
    Jan 2019
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    984
    #3

    Отговор: Помощ при избор на първа система за домашно кино и аудио

    Субуфер на Logitech-a, трудно ще го включиш в системата АV ресийвър+тонколони.
    Тонколоните които си избрал са добре за кино аудиосистема, като за музиката да кажем е ок за непретенциозен слушател. Определи си приоритетите и реши. Както отиди да ги чуеш задължително.
    Не си казал квадратурата стаята в която ще изграждаш системата. До 20 на квадрата и с букшелф тонколони може да минеш.
    И винаги може да избереш да изграждаш постепенно системата при ограничен бюджет.
    Желателно е да чуеш и други марки тонколони за да направиш сравнение.
    За Атмос-а за най голям ефект се поставят/вграждат тонколоните на тавана или по стените - Атмос модули/тонколони.
    Тези отблъскващите/резониращи към тавана поставени на предните тонколони ги забравяш.
    Една добре балансирана аудио система за кино 5.1, звучи по добре отколкото псевдо Атмос озв. система.
    Разгледай подобните темите в раздела.
    sotneron одобрява това.

  5. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #4

    Отговор: Помощ при избор на първа система за домашно кино и аудио

    ПС. Според вас колко добър вариант е да се използва в началото буфера на Logitech-а вързан към ресивъра и в последствие да се закупи този на Jamo?
    Друга опция, към която клоня по-малко е поетапно изграждане на системата.
    То ако мислиш за Аtmos и с този комплект колони е вид поетапно(май)....
    Не знам дали ще е добър вариант,но като гледам на снимките усилвателя на Logitech-а май в буфера и от там всички тонколони са неизползваеми.Може би трябва да помислиш за продажба на целия комплект(ако ти е излишен).Големи колони по-трудно се продават,но малките може и с куриер...И ще имаш повечко средства.Jamо-то добре изглежда,не си писал цената му.
    Различните колони е добре да ги слушаш една след друга,ако имаш възможност.
    Доста предложения има и тук.Едно примерно,разгледай цените и на другите:
    https://www.avstore.bg/monitor-audio...00-av-5.1.html
    Този пост е редактиран от cable; 10-04-20 в 16:41.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Мнения
    93
    #5

    Отговор: Помощ при избор на първа система за домашно кино и аудио

    Благодаря за бързите отговори.
    Стаята, в която ще са колоните е 19 квадрата.
    Цената на Джамото в момента е 900 лв без буфера, който е допълнително 450. Атмос колоните за джамото са с резониращ ефект и вървят към 300 лв за чифт.
    Ресивъра в България гледам, че върви за около 1300-1400 лв, но от немския амазон излиза към 900 лв. Не знам обаче с гаранционното обслужване какво става ако в бъдеще се появи проблем.

  7. tek
    tek е офлайн
    Member Аватара на tek
    Тук е от
    Jan 2019
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    984
    #6

    Отговор: Помощ при избор на първа система за домашно кино и аудио

    Jamo S809 5.1 Pack-a е на цена приблизително на две букшелф/рафтови тонколони (малко от горе) или начален клас стоящи.
    Примери:
    DALI OBERON 3 Black

    DALI SPEKTOR 6 BK 2-Way Floorstanding


    Q Acoustics Q3050i


    Z Review - Jamo S Series FULL 5.1.2 Surround Sound System

    Z Review - Jamo S809 [SOUND DEMO]

    Този пост е редактиран от tek; 10-04-20 в 17:07.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,413
    #7

    Отговор: Помощ при избор на първа система за домашно кино и аудио

    Аз пазарувам от Амазона, досега нищо не ми е дало фира , но да ти кажа. Връщане на продукта май беше до 14 дни, доставката до Бг е 7 дни средно. Ако решиш да връщаш трябва да си много бърз / връщал съм един суб 20 кг , та знам какво е/. Гаранцията си е стандартна 2 г., но има едно но .... плащаш куриера до там и обратно при рекламация. В пари зависи от килограмите , но по-малко от 40 еврака няма. Ама не ги мисли тия неща сега , гледай по-оптимистично. Ако вземем да мислим какво ще стане ако се счупи , по-добре да не купуваме .....

  10. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    Този пост е редактиран от cable; 10-04-20 в 17:49.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,413
    #9

    Отговор: Помощ при избор на първа система за домашно кино и аудио

    Точно Клипша даде фира от линка на Кабела.Субуфера имам предвид.

  12. tek
    tek е офлайн
    Member Аватара на tek
    Тук е от
    Jan 2019
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    984
    #10

    Отговор: Помощ при избор на първа система за домашно кино и аудио

    Събуфера не е задължително да е от същата марка ,като тонколоните. Както и едни букшелф + добър sub звучат по-добре за кино, отколкото само едни стоящи тонколони например (начален клас)
    И горе забравих да попитам: Колко е бюджета. Да не пишем излишно.
    И дали ще пазаруваш от БГ или...

    И да задължително е да отидеш да чуеш (със твоя позната музика) няколко тонколони (ако можеш на място) и след което, като и направиш сравнение какъв звук търсиш,
    се спри на определен комплект или чифт тонколони (ОТ).
    Ако разполагаш с добри слушалки (мониторни или натурални) в youtube (не че е мерило за звук, но все пак), се намират sound демота на известни тонколони записани с профи мирофони. Чуй ги.
    И ако ти харесат отиваш в магазина (пак да ги послушаш на живо) за даден модел..

    Редакция: при хубави слушалки и прилична зв. карта се чуват разлики в тонколоните (разбира се не може да се хване всичко): широка сцена, разделяне на музикалните инструменти, и прочие .Но може да чуеш разлика дали
    една тонколона звучи "плоско" и не естестевен бас, дали звучи ярко, глухо и т.н.
    Този пост е редактиран от tek; 10-04-20 в 18:22.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,413
    #11

    Отговор: Помощ при избор на първа система за домашно кино и аудио

    Това с тубата и слушалките го пропусни , като тест....мое неангажиращо мнение.
    Клипш и Джамо са оригинал чайна . Не като Кода ама не са ония марки вече . Предвид , че ОТ рядко се сменят и на избрания ресивър препоръчвам малко да се "изръсиш" за тонколоните , иначе много от звука ще ти се загуби.
    Ако първоначално си мислил да се оттървеш с около 2000 кинта за всичко , да знаеш , че няма да стане. Вероятно ще финишираш на около 3 хилки и то с компромиси. Не те плаша ..
    Този пост е редактиран от Slusatel; 10-04-20 в 18:12.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,536
    #12

    Отговор: Помощ при избор на първа система за домашно кино и аудио

    За тези пари можеш да сглобиш що годе приемливо кино озвучаване, но ще получиш посредствено аудио, така че трябва да си определиш приоритетите, за мен лично аудиото е по-важно и гледам филми на стерео.
    Аз на твое място бих си оставил Логитеха за филми и бих си взел хубава стерео система.

  16. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #13

    Отговор: Помощ при избор на първа система за домашно кино и аудио

    Цитат Първоначално публикувано от kristian93 Виж публикацията
    Здравейте,

    С риск от задълбочаващата се криза, все пак реших да се поглезя като се оборудвам с една прилична система за домашно кино и доста слушане на музика.
    Здравей,
    комплекта колони, към който си се ориентирал е в съвсем началния клас. Вярно, че спрямо сегашната ти PC системка ъпгрейда ще е голям, но мисля, че можеш да разпределиш по-разумно бюджета.
    Като за начало, не смятам, че в тази сравнително малка стая имаш нужда от система със стоящи колони. По-големите колони не са задължително по-добри, а и в малка стая може да си създадеш допълнителни проблеми и да не можеш да ги ползваш пълноценно.
    След това, за този клас система нямаш нужда от този клас ресивър. Спокойно може да минеш с предния модел и да спестиш средства, които да използваш за по-читави колони и събуфер.
    Имам предвид Denon AVR-X1600H. С него също няма да имаш проблем с мощността, Атмос и HDR10.
    За колони бих препоръчал букшелф модел като този Monitor Audio Bronze 2 и съответните съраунди/събуфер от серията.
    sotneron одобрява това.

  17. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #14

    Отговор: Помощ при избор на първа система за домашно кино и аудио

    Като за начало, не смятам, че в тази сравнително малка стая имаш нужда от система със стоящи колони.
    След това, за този клас система нямаш нужда от този клас ресивър.
    Моите колони са малко по-големи от показаните тука стоящи.Стаята ми е по-малка и няма проблем с това.И без това усилвателя(ресивера) трябва да се използва с по-малко усилване за да не криви.
    Съгласен съм,че можеш при нужда да спестиш малко от ресивера,а да дадеш повечето пари за колони.Вариантите са много,така че имаш възможност за избор.
    Успех.

    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от cable; 11-04-20 в 07:58.

  18. Junior Member Аватара на z_harris
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    101
    #15

    Отговор: Помощ при избор на първа система за домашно кино и аудио

    Цитат Първоначално публикувано от kristian93 Виж публикацията
    Здравейте,

    С риск от задълбочаващата се криза, все пак реших да се поглезя като се оборудвам с една прилична система за домашно кино и доста слушане на музика.
    С риска да повторя много хора от форума ще кажа, че варианта аудио + кино система никак не е евтин. Казвам го от собствен опит. Тръгнах от Logitech Z5500 и минах през няколко различни марки ресивери и колони. По мое скромно мнение бих те посъветвал да събереш пари за сравнително качествени предни колони + център. По възможност една марка и линия. Така ще имаш качествен стерео сет а предполагам и всички ще се съгласят, че за кино предните колони и до голяма степен центъра са най - важни за кино. Съраундите можеш да събираш в последствие. Subwoofer-a e е важен за киното, но можеш да направиш и много добър сет за стерео, ако вземеш качествени букшелфи и ги комбинираш с добър суб. За размера на въпросното помещение е добро решение. Ресивера по възможност гледай да е с preout, Така дори и да решиш да променяш нещо може да добавиш просто един усилвател за допълнителни колони или, за да разтовариш съществуващия ресивер, ако не е от висок клас и няма проблем да захрани повече колони (минимално за атмос са 5.1.2). Бих ти препоръчал да погледнеш ONKYO RZ серията. Имах такъв и бих казал, че е добро решение по съотношение цена качество/мощност. За атмос наистина си заслужава, ако има как да сложиш колони на тавана. Тези bouncing sound колони ще работят в много ограничен диапазон и при определени нива на слушане. Тоест, ако не гледаш филмите сам или максимум двама души един до друг и то сравнително силно няма да усетиш ефекта на атмоса. Има няколко доста информативни клипа в тубата по този въпрос. В общи линии съвета ми е вземи възможно най-добрите колони, които можеш да си позволиш ( LRC) и после постепенно допълвай. Знам, че никак не е лесно да взимаш на час по лъжичка, но е стъпка в правилна посока.
    tek одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 7 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Помощ при избор на първа система за Домашно Кино
    От bafmaamy във форум Аудиотехника
    Отговори: 20
    Последно: 07-03-19, 21:07
  2. Помощ при избор на система за домашно кино
    От kocetoeh във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 2
    Последно: 18-01-15, 22:01
  3. Помощ за избор на Hi-Fi система за домашно кино.
    От krumsp във форум Аудиотехника
    Отговори: 48
    Последно: 08-06-13, 12:47
  4. Помощ при избор на Blu-Ray Система за домашно кино
    От pbozhkov във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 0
    Последно: 07-12-12, 13:27
  5. Помощ при избор на система за домашно кино
    От Aikz във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 14
    Последно: 07-08-11, 21:54

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе