Резултати от 1 до 7 от общо 7

Захранващи кабели за България за стерео система, закупена от Великобритания

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    May 2009
    Мнения
    87
    #1

    Захранващи кабели за България за стерео система, закупена от Великобритания

    Здравейте,

    В момента чакам, една стерео система - SC-AKX50 -Manuals -Panasonic UK & Ireland - (Panasonic SC-AKX50), чието захранване е предназначено за изискванията на Великобритания - т.е. там електроуредите се вързват към контакта с три клеми, като доколкото знам, имат вградено заземяване.

    Понеже ще се използва в България, искам да попитам, кое е най-разумно, да купя специален адаптер или да се смени захранващия кабел изцяло?

    Четох из форумите на Англия, че адаптерите (UK - EU) варирали и трябвало специален адаптер, който да съответствал на съответните кабели вътре в системата, т.е. на вграденото в уреда заземяване - в България заземяването не е вградено, а е част от контакта.

    Та така, понеже не искам да направя някоя глупост, а и да взема грешен адаптер, може ли да ме посъветвате какво е най-разумно? Мисля си да мина през сервиз на Панасоник, ако се наложи, и да им платя за смяна на захранващия кабел, който не се отделя, както при други модели, а е постоянно фиксиран към главното тяло на системата, завъшващ с английски (тройка) щепсел.

    Мерси предварително.

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    1,491
    #2

    Отговор: Захранващи кабели за България за стерео система, закупена от Великобритания

    Моят съвет е първо да изчакаш да пристигне системата и да видиш какво представлява английският щепсел.В модели аудио системи на Сони съм виждал как щепсела е европеиският вариант и върху него е монтиран английският троиник с предпазен бушон и възможност с развиването на едно болче да се разглобява и преминава от единия стандарт в другия.

  4. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #3

    Отговор: Захранващи кабели за България за стерео система, закупена от Великобритания

    Аз в такива случаи режа накрайника и слагам български щепсел тип "шуко". Тъкмо ще видиш колко са дебели проводниците , ако са по-малко от 3х1,5мм2 по-добре си направи нов кабел.

  5. Junior Member
    Тук е от
    May 2009
    Мнения
    87
    #4

    Отговор: Захранващи кабели за България за стерео система, закупена от Великобритания

    Благодаря и на двамата. Значи ме съветвате така или иначе да сменя кабела, а да не използвам адаптери?

    Макар, че мога да го направя работещо, не мисля, че бих рискувал да правя сам щепсела, по-скоро ще го дам в сервиз. Така или иначе, по-скоро се притеснявам вътре в самата система нещата да не са направени за английските стандарти. Но няма как да знам, ще изчакам и ще видя...

  6. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,562
    #5

    Отговор: Захранващи кабели за България за стерео система, закупена от Великобритания

    Имам термо кана от UK и просто се слага един преходник към нашия стандарт ("шуко") - нищо сложно - най-вероятно има такива в Конрад или магазините тип "за 1 лев" .
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от svetlio1; 21-01-13 в 18:19.

  7. Moderator
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    1,491
    #6

    Отговор: Захранващи кабели за България за стерео система, закупена от Великобритания

    И аз имам доста ел. уреди донесени от Англия и тук си ги ползвам с такива преходници като този на снимката по горе.Преходниците съм купувал също от острова за евро стандарт ,но по нищо не се различават от тези ,които се продават тук в Кауфланд или Технополис.
    Всъщност всички уреди вкарани от континента в Англия работеха след като пъхнеш една клечка в горния отвор тя освобождава долните отвори и така спокойно може да си пъхнеш континенталното зарядно в английският им контакт Не бива да те притеснява третата клема тя всъщност е пластмасово краче ,служещо за отключване на другите две.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    May 2009
    Мнения
    87
    #7

    Отговор: Захранващи кабели за България за стерео система, закупена от Великобритания

    Супер, значи няма да се сменя захранващия кабел, а ще ползвам адаптер. Това ме притесняваше много, защото по много английски форуми за електроуреди, ползвани във Франция примерно, се говореше, че адаптерите всъщност увреждали уреда, а пък при по-мощните уреди (печки, перални), топели захранващия кабел в точката на свързване. Системата е 118 вата по спецификация, така че не би трябвало да има проблеми с това.

    Като дойде, ще погледна какви са клемите и, ако има нещо неясно, ще пиша пак.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 22
    Последно: 22-11-15, 19:52
  2. Отговори: 0
    Последно: 18-02-14, 22:50
  3. Помощ за домашно кино + стерео система
    От pulsedriverbg във форум Аудиотехника
    Отговори: 29
    Последно: 05-01-14, 14:50
  4. Удължаване на стерео кабели
    От benedict във форум Аудиотехника
    Отговори: 3
    Последно: 06-03-11, 10:01
  5. Схема на полагане на кабели на алармена система на къща?
    От saint056a във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 2
    Последно: 18-12-09, 09:41

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе