Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 30

Помощ за домашно кино + стерео система

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #1

    Помощ за домашно кино + стерео система

    Здравейте,


    Пускам тема с цел съвети и препоръки. Доста съм зле относно аудио техника и не искам продавачи в магазин да ме
    подведът, за това предварително да ме подготвите!


    От доста време се каня да си взема едно озвучение, но може би сега коледата ще дойде и за мен Та търся нещо
    силно бюджетно т.е. 1000лв макс с озвучителните тела, така че не се надявам на нещо невероятно.
    Най вече ще се използва за филми/музика - 70%/30 и ситуацията е такава:


    1. Трябва да го свържа с TV LG 42LH5000 - има оптичен изход, има и HDMI. Интересно ми е като вкл. ТВ дали системата може да се включва заедно с него и също дали мога да управлявам и 2те с 1 дистанционно
    2. Имам 2 помещения потенциални за системата - хол 18м2 или спалня 13м2 тъй като това са помещенията, които се обитават най вече
    3, ТВ-то пуска MKV филми от USB, но без DTS потдръжка. Интересното е дали AC3 пък ще стига до ресийвъра?
    4, ТВ-то пуска MKV филми от USB, но без DTS потдръжка. Интересното е дали DTS ще стига до ресийвъра?
    5, Другия вариант за 3 и 4 точка е ресийвъра да има USB потдръжка с DTS
    6, Интересно ми е дали ако е стерео сигнала ресийвъра би го разхвърлял добре между всички озвучителни тела за филм/музика?


    Гледам всички хвалят Yamaha и Denon, но май няма да стигнат средствата. 2ра ръка има от пр0давалник евентуално /гледах има доста/, но все пак искам вие да ме посъветвате!

    Брат ми има PIONEER VSX-521-K + Pioneer S-ES3TB мисля бяха озвучителните, но не му харесва как свири на музика. И може аз да взема Pioneer S-ES3TB, а за него някакви стерео, които бихте препоръчали за 38м2 помещение....... Ресийвъра за мен мисля да е PIONEER VSX-323-K или PIONEER VSX-422-K или нещо по добро за тези пари?
    Този пост е редактиран от pulsedriverbg; 06-12-13 в 10:33.

  2.  
     
  3. Member Аватара на vencifcl
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    868
    #2

    Отговор: Помощ за домашно кино + стерео система

    1. Само ако е система за домашно кино от същата марка.
    3. Да.
    4. Не.
    6. По принцип ресивърите при филмите се справят добре, е не е като DTS-а ама бива.
    За тези пари правилно си е ориентирал към продавалника око желаеш отделно да си закупиш ресивър и колони, за нови по скоро бюджета няма да ти стигне. Иначе разгледай системите за домашно кино на LG, не забравяй че за филмите ако системата ти е от отделни компоненти (ресивър и колони) за да си доволен ти трябва и активен субуфер - така че хич няма да ти стигнат 1000-дата гроша. За тези пари ще трябва да направиш компромис от нещо, ама това ти ще трябва да решиш от какво да бъде.
    По принцип общото мнение е че ресивърите не са толкова добри при възпроизвеждането на стерео музика но...всичко е субективно и зависи от бюджета. С едни качествени фронтални колони ако не си маниак ще си доволен.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #3

    Отговор: Помощ за домашно кино + стерео система

    Какво ще кажете за това ?

  5. Member Аватара на vencifcl
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    868
    #4

    Отговор: Помощ за домашно кино + стерео система

    Аз използвам същата серия само че две години по-стар модел е моят. Лоша дума не мога да кажа за него и до ден днешен си работи перфектно. Опцията за калибриране на звука с микрофона е перфектна, и други марки я притежават но до колкото съм запознат тя е разработка на Pioneer и в случая има повече опции при настройката от колкото при другите марки. Ако е в отлично състояние си струва.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #5

    Отговор: Помощ за домашно кино + стерео система

    А тези дали ще се захранят прилично от VSX-323 или VSX-917v ?

  7. Member Аватара на vencifcl
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    868
    #6

    Отговор: Помощ за домашно кино + стерео система

    За захранване ще ги захрани. Обаче - ето оттам вече идва ЗВУКЪТ, което ще рече че ОТ са най важният и скъп фактор в това начинание. Тук всичко е много субективно, така че слушане му е майката и пак слушане. Аз лично смятам че на мен няма да ми харесат което не означава че и на тебе няма да ти харесат. Иди разгледай ги пипни ги и после ги чуй, чуй и други и ако ти харесат значи са твоите колони а ако не ти харесат продължаваш докато откриеш твоите.

  8.  
     
  9. Banned
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,050
    #7

    Отговор: Помощ за домашно кино + стерео система

    Цитат Първоначално публикувано от pulsedriverbg Виж публикацията
    Какво ще кажете за това ?
    Има висока цена и не видях от снимките hdmi входове .

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от pulsedriverbg Виж публикацията
    А тези дали ще се захранят прилично от VSX-323 или VSX-917v ?
    Няма да имаш проблем , но самите колони са нисък клас , но за тезим пари , избора е доста ограничен . А и избора на колони е винаги по-трудната част при създаването на система за дом.кино .

  10. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #8

    Отговор: Помощ за домашно кино + стерео система

    Цитат Първоначално публикувано от logic Виж публикацията
    Има висока цена и не видях от снимките hdmi входове .

    - - - - - - - - - -



    Няма да имаш проблем , но самите колони са нисък клас , но за тезим пари , избора е доста ограничен . А и избора на колони е винаги по-трудната част при създаването на система за дом.кино .
    Мисля да предложа 250 за ресийвъра пък каквото стане, ако не .... ще търся друго.

    А за колоните въпроса е дали ще звучът по добре от готовите 5.1 с блурей?

  11. Member
    Тук е от
    May 2011
    Мнения
    277
    #9

    Отговор: Помощ за домашно кино + стерео система

    Колега,бъди убеден,че ще бъдеш Разубеден,че за тези пари можеш да си вземеш нещо.Отново ще бъдеш насочен към домашни кина комплект за половината пари,които в случая биха ти свършили същата работа,и разлика в звука не би направил разлика.Знам го от опит.....Успех....

  12. Member Аватара на vencifcl
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    868
    #10

    Отговор: Помощ за домашно кино + стерео система

    А за колоните въпроса е дали ще звучът по добре от готовите 5.1 с блурей?
    Ако това те интересува можеш да бъдеш сигурен че ще са в пъти по добри.
    Колега,бъди убеден,че ще бъдеш Разубеден,че за тези пари можеш да си вземеш нещо.Отново ще бъдеш насочен към домашни кина комплект за половината пари,които в случая биха ти свършили същата работа,и разлика в звука не би направил разлика.Знам го от опит.....Успех....
    Ами и аз от опит твърдя че разликата от земята до луната. Вярно е че вършат еднаква работа но звукът е различен, както и с трабанчето и мерцедеса ще отидеш до морето но комфорта е различен. Няма как едни малки пластмасови ОТ да имат същият звук като.....И в крайна сметка всичко е субективно и на личен вкус и предпочитание и средства де.

  13. Member
    Тук е от
    May 2011
    Мнения
    277
    #11

    Отговор: Помощ за домашно кино + стерео система

    Точно това казвах и аз....а нима не съм прав в това което казвам.....

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    314
    #12

    Отговор: Помощ за домашно кино + стерео система

    И аз съм на мнение, че Quadral-а ще изкара много по приятен и точен звук от повечето пластмасови дизайнерски домашни кина. Малък недостатък е липсата на суб и оптично устройство, но може би само суб-а е проблем в повечето случаи. А и предвид, че нямаш против покупка на компоненти втора употреба, появяват се доста читави субуфери за продажба на прилични цени!

  16. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #13

    Отговор: Помощ за домашно кино + стерео система

    Тъкмо се загледах в Jamo и се чудя за такива ОТ например това + това

  17. Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    314
    #14

    Отговор: Помощ за домашно кино + стерео система

    По мнението на доста от собствениците на Jamo, не смятам че е добър вариант. Ако имаш възможност чуй предните ОТ на Jamo и Quadral и сам прецени. Ако не намираш разлика, то цената определя. Ако пък намираш разлика, и тя е в полза за някой от колоните, то пак имаш решение. Не се мъчи да намериш най-най-най-доброто за цената. Пробвай да намериш нещо което да задоволи твоите критерии.

  18. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,560
    #15

    Отговор: Помощ за домашно кино + стерео система

    Съмнява ме да усети голяма разлика между Джамо-то и Куадрал-а , като гледам май са един дол дренки , доколкото са верни данните обаче гледам ,че Куадрала ги пишат по-ниско чувствителни (86дб) , а това може и да се окаже от значение особено с по-нисък клас ресивър .

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Помощ при избор на система за домашно кино
    От kocetoeh във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 2
    Последно: 18-01-15, 23:01
  2. Помощ за избор на Hi-Fi система за домашно кино.
    От krumsp във форум Аудиотехника
    Отговори: 48
    Последно: 08-06-13, 13:47
  3. Помощ при избор на Blu-Ray Система за домашно кино
    От pbozhkov във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 0
    Последно: 07-12-12, 14:27
  4. Помощ при избор на система за домашно кино
    От Aikz във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 14
    Последно: 07-08-11, 22:54
  5. ДОМАШНО КИНО И СТЕРЕО
    От ceco7 във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 7
    Последно: 19-09-07, 01:55

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе