Резултати от 1 до 7 от общо 7

СЪВЕТ ЗА СЪВМЕСТИМОСТ НА КОЛОНИ С РЕСИЙВЪР

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2012
    Мнения
    26
    #1

    Exclamation СЪВЕТ ЗА СЪВМЕСТИМОСТ НА КОЛОНИ С РЕСИЙВЪР

    Здравейте,притеснява ме съвместимостта на следните продукти:
    DENON AVR X-1000 и QUADRAL QUINTAS 5000 II.,по-конкретно въпроса ми е свързан с мощността на ресийвъра и има ли опасност колоните да изгорят ако прекаля с усилването.Стаята в която ще ги разположа е 20кв.м .Целта на това озвучаване е основно за гледане на филми от лаптоп и по-рядко блурей качество от xbox-360.На по-късен етап ще добавя и буфер за да завърша 5.1 каналното звучене.Благодаря на отзовалите се

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #2

    Отговор: СЪВЕТ ЗА СЪВМЕСТИМОСТ НА КОЛОНИ С РЕСИЙВЪР

    Съдейки по обявените характеристики на колоните няма да имаш проблеми с този ресийвър.
    Имай предвид, че риска от изгаряне на колони при прекомерно усилване е по-голям със по-маломощен усилвател.
    Пък и се съмнявам ти да слушаш на повече от 1/2 от усилването.

    Все пак, имайки предвид ниския клас на колоните и евентуалните компромиси в изработка им е добре да си ограничиш максималното възможно усилване от ресийвъра.
    Да не стане грешка.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2012
    Мнения
    26
    #3

    Отговор: СЪВЕТ ЗА СЪВМЕСТИМОСТ НА КОЛОНИ С РЕСИЙВЪР

    Цитат Първоначално публикувано от lazarus18 Виж публикацията
    Съдейки по обявените характеристики на колоните няма да имаш проблеми с този ресийвър.
    Имай предвид, че риска от изгаряне на колони при прекомерно усилване е по-голям със по-маломощен усилвател.
    Пък и се съмнявам ти да слушаш на повече от 1/2 от усилването.

    Все пак, имайки предвид ниския клас на колоните и евентуалните компромиси в изработка им е добре да си ограничиш максималното възможно усилване от ресийвъра.
    Да не стане грешка.
    Благодаря

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от ivchoni Виж публикацията
    Благодаря
    А ти какви колони би ми препоръчал с преден бас рефлекс защото нямам място за разположение на другия вариант със заден такъв.като за начало мога да започна само с 2 фронтални например и постепенно да изграждам останалата част от системата 5,1

  5. Member Аватара на alphabeta
    Тук е от
    Jan 2010
    Живее в
    София
    Мнения
    295
    #4

    Отговор: СЪВЕТ ЗА СЪВМЕСТИМОСТ НА КОЛОНИ С РЕСИЙВЪР

    Разгледай тук :
    Тонколони За дома | Avitel
    За парите които струват едва ли има по-добро предложение на пазара

  6. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #5

    Отговор: СЪВЕТ ЗА СЪВМЕСТИМОСТ НА КОЛОНИ С РЕСИЙВЪР

    Как пък са успели да съберат в един сайт всичко най-добро на пазара да им се чуди човек.

    ivchoni, варианти има много. Уточни бюджет за фронталните колони. Стаята ти не е малка и ми е странно как така нямаш да им осигуриш място. Имай предвид, че дори и да вземеш колони с преден порт или затворен тип пак не можеш да ги забиеш в стената и покрай мебелите. Такива са принципите на акустиката.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2012
    Мнения
    26
    #6

    Отговор: СЪВЕТ ЗА СЪВМЕСТИМОСТ НА КОЛОНИ С РЕСИЙВЪР

    разположението на колоните ще е до стената по широчина на стаята и ако ги изтегля напред повече от 10 см. от стената ще ми пречат .Стаята е 4 на 5 кв.м. кухня с трапезария и затова искам да купя колони с преден порт.Цена за фронтални колони, нови мога да си позволя до 500-600 лв комплекта

    - - - - - - - - - -

    разположението на колоните ще е до стената по широчина на стаята и ако ги изтегля напред повече от 10 см. от стената ще ми пречат .Стаята е 4 на 5 кв.м. кухня с трапезария и затова искам да купя колони с преден порт.Цена за фронтални колони, нови мога да си позволя до 500-600 лв комплекта

  8.  
     
  9. Junior Member Аватара на chuklev
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    48
    #7

    Отговор: СЪВЕТ ЗА СЪВМЕСТИМОСТ НА КОЛОНИ С РЕСИЙВЪР

    Погледни това ... Dali Zensor 5 | Тонколони Dali | Avitel

    - - - - - - - - - -

    Та идеята ми беше... QUADRAL QUINTAS 5000 II.... е супер ако не страдаш от суета ....Другото е цифра ....и още нещо....Успех в изборати ....

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. SONY vs. Pioneer ресийвър + колони.
    От Arkadietz във форум Аудиотехника
    Отговори: 10
    Последно: 01-12-16, 09:54
  2. Питане за ресийвър и колони
    От mazev във форум Аудиотехника
    Отговори: 17
    Последно: 28-05-14, 05:39
  3. Колони едновременно към ресийвър и усилвател
    От kraskj във форум Аудиотехника
    Отговори: 6
    Последно: 23-04-12, 15:25
  4. съвет за ресийвър и колони
    От kukurumukuru във форум Аудиотехника
    Отговори: 7
    Последно: 23-01-12, 06:39
  5. Въпрос за ресийвър и колони
    От chech0 във форум Аудиотехника
    Отговори: 11
    Последно: 30-09-08, 22:50

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе