Резултати от 1 до 6 от общо 6

Съвет за скромна система за офис

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    30
    #1

    Question Съвет за скромна система за офис

    Здравейте,

    Моя позната иска да озвучи по следния начин офиса си.

    Офисът се състои от едно фоайе и една стая. Целта е в окачените тавани и на фоайето, и на стаята да се интегрират по две колонки за стерео звук. Системата трябва да се управлява централно от едно устойство, което да има usd вход за MP3, желателно е да има и радио.
    Допълнително изискване е, удобно да може да се спира едната или другата зона, както разбира се да могат да свирят и двете едновременно.

    Няма претенции за високо качество, музиката ще звучи лекичко като фон. Няма конкретен бюджет за сега, но се търси нещо евтино.

    Моля за предложения за колонки, както и какво устройство/устройства биха покрили изискванията по-горе.


    Предварително благодаря!

  2.  
     
  3. Member Аватара на Shienar
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    460
    #2

    Отговор: Съвет за скромна система за офис

    Цената на професионалните усилватели е доста висока. Например:
    TB-080 | Усилватели | 100V-техника- хотели и обществени сгради | Продукти | МЕГАВОЙС - Новото име на MARNY

    Като тук не виждам и възможност за избор на изходните канали, а само на входящите.

    Добавяме и говорители:
    AMC MC5X | Говорители таванни | 100V-техника- хотели и обществени сгради | Продукти | МЕГАВОЙС - Новото име на MARNY
    И цената става повече от прилична.

    Ако цената е от значение и не се търсят оригинални компоненти, а на създателят на системата му се "твори", възможно е да се адаптира автомобилна система за тези нужди.

    Примерен плеър:
    Chairman CEG-64 Радио за кола Цени, оферти и мнения, каталог на магазините
    или
    Авто Радио Diva A10 USB/SD | ТВ, АУДИО, ВИДЕО | Денси - онлайн магазин

    4 автомобилни говорителя, например:
    Авто Колони Nakamichi SP C522 | ТВ, АУДИО, ВИДЕО | Денси - онлайн магазин

    Захранване 220v/12v, поне 15A, например:
    LED ЗАХРАНВАНЕ 12v 15A 180w

    За разделянето на двете стаи може да се ползва функцията ляв/десен канал, или предни/задни говорители на плеъра.


    Не претендирам, че това е най-добрия вариант, но от финансова гледна точка мисля че е най-достъпният.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    30
    #3

    Отговор: Съвет за скромна система за офис

    Благодаря за отговора, Shienar!

    Ще проверя за първия вариант дколко е приемлив като цена.

    Не разбрах добре за разделянето на зоните къде точно и как трябва да се свържат колоните. Както и откъде ще се контролират - спира и пуска всяка една зона.
    Може ли още малко инструкции?

    Поздрави!

  5. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    374
    #4

    Отговор: Съвет за скромна система за офис

    Ще се включа в темата, защото и аз обмислям нещо подобно.
    Едно домашно кино - ДВД на цена около 250-350 лв - Samsung, LG, Panasonic и т.н. примерно това - LG DH4230S 5.1 Система за домашно кино - LG Система за домашно кино , цена 260 лв.

    Решетка за тавана за гипсокартона - РЕШЕТКА CR-4505 | Говорители таванни | 100V-техника- хотели и обществени сгради | Продукти | МЕГАВОЙС - Новото име на MARNY - 6-7 лв.

    Преди време си бях удължавал в един апартамент задните колони с 5-6 метра допълнителен кабел, работеха, но нямам спомен звука със същата сила ли е бил.
    Идеята ми е кабелите се удължават малко, тонколоните се хващат за горния таван чрез дюбели и някакво приспособление за укрепване, според формата им, отдолу на видимия таван от гипсокартон се поставят решетките и така. Двд-то има радио, има usb вход, може да се върже към компютър и т.н.
    Нека някой технически грамотен да каже с колко метра може да се удължи кабела на тонколоните на домашно кино?

  6. Member Аватара на Shienar
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    460
    #5

    Отговор: Съвет за скромна система за офис

    Цитат Първоначално публикувано от philips_fan Виж публикацията
    Не разбрах добре за разделянето на зоните къде точно и как трябва да се свържат колоните. Както и откъде ще се контролират - спира и пуска всяка една зона.
    Може ли още малко инструкции?

    Поздрави!
    Съжалявам, пропуснал съм въпроса в темата. Автомобилните приемници имат възможност за пренасяне на звука само към левите или само към десните говорители, както и само към предните такива или само към задните. Ако двойките говорители се разделят по стаи, то с тази функция може да бъде избирана стаята, в която да звучи музика. Недостатъка е, че за да се направи това трябва да се влиза в менютата на плеъра.

    П.П. Сега ми хрумна нещо друго - необходимо ли е функцията да се поддържа от самото устройство? Не може ли да се постави някакъв mp3 плеър с вграден четириканален усилвател и радио, а на кабелите за говорителите да се поставят "ключета", с които да се избира кои от тях да работят?

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    30
    #6

    Отговор: Съвет за скромна система за офис

    Цитат Първоначално публикувано от Shienar Виж публикацията
    Съжалявам, пропуснал съм въпроса в темата. Автомобилните приемници имат възможност за пренасяне на звука само към левите или само към десните говорители, както и само към предните такива или само към задните.
    Благодаря за отговора и съжалявам и аз за късния коментар (пътувах известно време): питането ми е за първия вариант с усилвателя, къде се връзват колоните за едната и другата зона и как/откъде ще се спира и пуска всяка една зона?


    Благодаря!

  8.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Съвет за актуална офис конфигурация
    От Bojidar_Iliev във форум Общ - хардуер
    Отговори: 44
    Последно: 25-03-13, 18:26
  2. Съвет за избор на аудио система
    От m.parushev във форум Тонколони
    Отговори: 1
    Последно: 27-12-12, 15:55
  3. Съвет за нискобюджетна офис машинка
    От wizard2000bg във форум Общ - хардуер
    Отговори: 5
    Последно: 09-10-09, 19:39
  4. Съвет относно конфигурация за офис ползване
    От petkov във форум Общ - хардуер
    Отговори: 13
    Последно: 06-03-09, 11:06
  5. Скромна сбирка в чест на Mr. Techno
    От Sunny във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 4
    Последно: 11-06-04, 10:49

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе